View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 15:51:08
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Multumesc Slabuto!
Acum sunt bine. Am insa o mare nedumerire, m-am cantarit si cantarul meu imi arata ba 69 ba 70, nu stiu ce se intampla.Nu sunt in perioada"aia", ca mai intelegeam, de ingrasat nu cred ca se pune problema..... la cat am mancat..... si cat de rau mi-a fost .



Bei suficienta apa?
Mai zilele trecure am aflat ceva care mi-a confirmat nedumerirea si anume, vara daca nu ne hidratam corespunzator (minim 2l pe zi) organismul incepe sa retina apa
Si ce crezi, saptamana trecuta am baut tare putina apa, si azi la cantar imi arata 53.5, nu am cum sa ma ingras, am papat rational.... si saptamana asta de test, m-am apucat sa beau cantitatea minima de apa, ma cantaresc luni sa vad daca kg in plus s-au datorat retentiei de apa.

si inca ceva, saptamana trecuta, cand am baut mai putina apa, aveam picioarele umflate ca 2 buturugi, iar saptamana asta sunt ok
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat