Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #4193 (permalink)  
Vechi 08 dec 2011, 15:27:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
Neata Slabuta ! Scuze de intarziere ...Mosu' m-a retinut putin la el ..sa-l ajut cu cadourile.. Casuta e un santier deocamdata si avem un cincinal pana creste copila s a tot facem ...deocamdata scoala e f aproape de bloc si ne este bine asa ...cand mai crestem vedem, vrem sa traim si prezentul asa cum se cuvine, resursele fiind limitate. Deocamdata ne bucuram de natura , aer, gradina, flori multe am plantat cred 500 bulbi in toamna asta , Caisele sunt de la vecina, la noi abea am plantatcu

M-ai facut curioasa cu mozarella facuta in casa, ma documentez ca lapte de tara pot lua tot de la o vecina .

Uite ma gandeam asa poate o fi o idee traznita da o spun, cum ar fi daca am putea stabili intalniri de grup dar de data asta reale, nu virtuale , pe localitati binenteles realizabil...se pot face intalniri candva undeva se poate bea o limonada intr-o zi dedicata "Intalnirii Slabutelor"? sau e o zi de nastere a acestui site ? sa-l serbam ?

o zi frumoasa !

Buna,

Se pare ca anul acesta mosul a fost darnic si a avut multe cadouri de impartit, din moment ce te-a retinut atat de mult. Ce i-a adus mosul fetitei?

Ce flori ai pus?
Daca prinzi intr-o zi putin timp liber, neaparat sa incerci sa faci mozzarella, o sa iti placa, sunt sigura... prima data va fi putin mai greu, pana te obisnuiesti cu fiecare etapa... dar, sa vezi ce bine merge la a doua-treia tura.

Legat de intalniri, iti trimit un mesaj privat cu mai multe detalii.

Te pup cu drag,

Citat:
Anterior postat de GYM Vezi mesajul
Buna Slabuto,

In legatura cu ultimul mesaj pe care mi la-i trimis (legat de eliptica..ce model sa imi iau)...vroiam sa te intreb a ta cam cu care seamana de pe site-urile alea?
Te rog sa ma tii si pe mine la curent cu promotiile de care ziceai la articole sportive...ti-am spus ca imi tot caut eliptica si nu stiu ce sa aleg..ca n-as vrea sa dau mai mult de 1500 ron...poate prind o promotie ceva..si ma incadrez.
Eu m-am ingrasat in ultimele luni foarte mult pt ca sub presiune psihica am inceput sa mananc numai dulciuri sau chestii dulci, gen patiserii sau alte prostii..asa ca am trecut brusc de la o dieta extrem de sanatoasa inainte, sustinuta de 4-5 ori pe sapt de fitness, la o delasare totala si zero sport...asa ca s-au acumulat kg imediat si am facut si vergeturi acum 1-2 luni. Ale mele sunt inca rosii si incerc sa le tratez cu divere creme..de asta te intrebasem mai demult ce ai incercat tu si a avut efect.
P.S. zi-mi si mie te rog, cum sa fac sa raspund la un alt post si sa am si acel post ca citat ...cum e REPLAY-ul pe e-mail ?
Buna GYM,

A mea seamana cu Bicicleta eliptica Atlanta Black, doar ca e toata neagra, roata este de 5 kg... (eu weekend-ul acesta voi fi acasa si o sa ii fac o poza)

Neaparat o sa iti spun daca apare ceva, stai fara grija.

De ce? ce s-a intamplat?
Esti norocoasa ca le ai roz. Incearca sa folosesti o crema naturista din urmatoarele ingrediente:
Se amesteca o jumatate de avocado proaspat cu o lingura de lamaie si una de miere.
Se aplica amestecul peste zona cu vergeturi, in fiecare zi, prin miscari circulare.

Sau opteaza pentru o crema bio pentru vergeturi. Fara parabeni sau substante chimice nocive.

Eu le am albe (am vergeturi inca din adolescenta, m-am 'jucat' de-a diete tampite si mi-a facut-o cu mana mea ), asa ca sunt in perioada de teste cu o solutie personala... sa vedem daca voi avea rezultate...

Apasa pe butonul rosu 'citat' sau daca vrei sa raspunzi cu citat la mai multe mesaje apasa pe cel cu '+'

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Buna, Slabuta!Ce mai faci?Ce mai spui?
Am trecut sa te salut si sa te o data
Buna Diana,

Sunt bine, multumesc.
Astept cu nerabdare weekend-ul

Ti-ai facut manichiura?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat