Subiect: Jurnal 3
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 19 iun 2021, 08:19:15
mika_me's Avatar
mika_me mika_me este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal 3

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Salutare tuturor!
Regret că jurnalul anterior s-a arhivat... Multitudinea de activități zilnice m-au făcut sa uit de el....
O iau de la capăt... Sau mai bine zis continui munca asta nesfârșita, istovitoare, frustranta tare a kilogramelor.... 68... Cu variații la 70 chiar... Sincer sunt blocata când vad ca nu sar calul la nimic, faci sport și totuși cantarul explodeaza.
O cauza ar fi balonarea... Da e urata tare... Ma simt ca un balon nu știu ce sa iau pt a trece peste ea. De aici kg în plus.... Retin apa... Probleme generale, cred, ale tuturor femeilor...
Mi-am zis sa fac ceva diferit la capitolul sport... Merg la pilates... Nu e o sala clasica. Are aparate speciale. Îmi place mult, mai ales ca e vizavi și fac 1min pana la studio . Am fixat ședințele pana pe 3 iulie, asa ca să am pregătit programul pentru o luna.
Nu știu cât voi slabi, dar vreau să îmi pin pe picioare coloana, mușchii spatelui ca tare am nevoie de asa ceva.
Buna. Bine ai revenit!

Daca ai o stare permanenta de balonare, ar trebui sa iti faci un test pentru intoleranta la gluten. Eu am pe cineva in familie care ani de zile s-a confruntat cu aceasta problema. Slaba de fel, dar balonata constant. A incercat toate remediile, fara niciun rezultat. Acum vreo 4-5 ani a descoperit ca are boala celiaca, facandu-si analize in acest sens, la recomandsrea unui medic. A trecut pe regim fara gluten si a disparut si balonarea. Si a mai si slabit (repet, ea fiind deja slaba). Sau poti incerca macar 2-3 saptamani sa elimini glutenul din alimentatie si sa vezi ce se intampla si in functie de asta sa faci si analize.

Bineinteles, toate astea, daca nu ai facut deja analize...

Spor in tot ce ti ai propus!!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
alina_neamt (26 iun 2021)