Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5504 (permalink)  
Vechi 27 aug 2012, 23:52:50
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna draga mea Marina Tare dor mi-a fost de tine, de slabute
Imi cer scuze ca am lipsit atat de mult. Si chiar si acum nu m-am intors calumea. am timp sa stau cu voi la povesti seara cate putin saptamana asta, apoi vineri o sa inceapa distractia.
Nu stiu daca ai citit pe la mine, dar ne mutam. In sfarsit
Noutatea e ca o sa stau cu iubi. In toamna facem 6 ani deci era si cazul...nu? sunt speriata, dar in acelasi timp am emotii sper sa fie bine
Tu ce mai faci? esti bine?
Am nevoie de tine... nu stiu de ce, dar nu ma mai pot vedea in oglinda...am ajuns la o greutate la care de mult nu am mai fost nu stiu zau ce am in minte...nu ma gandeam ca o sa ajung asa. ma simt ca un balon... asta si din cauza ciclului. am sarit peste luna august deci sigur si asta e de vina.
chestia este ca azi pana la 6 am reusit sa fiu cuminte, am papat de dieta, apoi m-au luat niste dureri de acelea de stomac de care de mult nu am mai avut ... eu o numesc foame dureroasa. si atunci trebuie sa umplu stomacul ca sa nu ma mai doara. deci o iau de la capat cu toate. zici ca m-am intors in timp, acum 3 ani cand urma sa va cunosc...
adevarul e ca nici stresul cu, casa si mutatul si toate nu m-au ajutat in ultima vreme. nici la munca nu e chiar ok, deci de relaxat nici nu se prea pune problema... greu... si cand ma uit in oglinda, parca ma deprim si mai tare chestia e ca vad doar un colac mare, in rest nu e grav
de abia astept sa rezolvam cu mutatul, aranjatul...etc.
sa pot si eu sa inru la normal cu toate, sa pot sa ma apuc de sport
te pup, sper ca nu team zapacit de cap cu ale mele
Mi-a fost dor de voi
Andra ma bucur sa te citesc. In paralel, iti scriam un mesaj in jurnalul tau, cand am vazut in casuta mesajelor numele tau si in dreptul lui jurnalul meu. Ne simtim una pe cealalta

Am citit tot de la tine din jurnal, sunt la curent cu mutarea, ceea ce ma bucura foarte mult, era si timpul, este mai bine si pentru tine cu mama, si pentru tine cu iubi. Sper ca ati reusit sa o scoateti la capat si cu "stii tu cine"...

Te pup si iti spun ca o sa treaca (cum spunea mama in copilarie cand ma loveam). Acum lasand gluma la o parte, nici nu iti dai seama cat de bine te inteleg, incearca sa faci abstractie de gandurile, imaginile pe care ti le induce depresia din perioada "vesela". Eu mi-am dat seama ca pe masura ce anii trec, depresia din acea perioada este din ce in ce mai urata, nu prea imi dau seama cu ce ar avea legatura, dar cert este ca in fiecare luna o simt pe pielea mea, cum s-ar spune

Sunt sigura ca nu esti nici macar pe aproape asa cum te descrii, este doar imaginea pe care o vezi acum, bineinteles cu burta umflata ca doar zona este inflamata, dar care se va dezumfla in cateva zile. Mie imi vine sa sparg oglinda in aceste zile

Mi-e foarte dor de tine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat