View Single Post
  #56 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 13:35:16
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal Kad_Cor -Trebuie sa reusesc

Citat:
Anterior postat de kad_cor Vezi mesajul
Buna ,
Azi am o pofta nebuna sa scriu, azi sunt foarte fericita pentru ca fetita mea e fericita si azi am reluat miscarea de dimineata (miscare pe care am lasat-o cam de mult , de prin 9 aprilie). In ultimul timp sunt destul de obosita mai ales dimineata, e drept ca ma "ajuta" si timpul (ploua in fiecare zi uneori simt ca incep sa ruginesc la incheieturi). Greutatea mea sta pe loc de parca s-a lipit acul cantarului (tot ce sper e sa nu urce). As vrea sa ma apuc de dieta Monti ( mi se pare ca e mai usor de tinut dar inca mai am de citit si evident de aplicat in practica). Totul e sa ma apuc de azi ( nu ca pana acum cand am zis : de maine.... ). Cand esti slab totul e simplu mai usor si esti mai vesel, cand esti gras sau te ingrasi totul e mai complicat, esti lent si iti gasesti refugiu (cel putin eu ) in mancare. Mi-ar trebui asa:
o portie mare de vointa, si una de ambitie dar inca nu am gasit de unde pot face rost de ele.
Uneori ma gandesc : ar trebui sa.... , ar trebui sa... si atunci cel mai aproape imi este frigideru si.... nu rezolv nimic, dar mananc si brusc tot ce trebuia sa fac se transforma in ceva ce voi face cat de curand.
Azi sunt optimista azi este o zi frumoasa , a plouat un pic dar acum e Soare
Maine dau raportul cata miscare am facut.
TEBUIE SA REUSESC
Buna Kad

Nu ne impartasesti si noua motivul de bucurie?
Hai, vrem sa te lauzi

Kad, tu bei de dimineata o cafeluta, una mica? Sau stii ce tensiune ai?
Eu ieri mi-am luat tensiunea, ca prea eram molesita in ultima vreme si surpriza aeam 9 cu 7, am baut o ceasca de cafea si parca ma mai simteam om, ca pana atunci eram extraterestru telighidat

Ai vazut ca nu mai ploua si e cald, de nu mai suport deja caldura asta si vreau ploaia inapoi

Vesnic nemultumite vom fi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii