View Single Post
  #6 (permalink)  
Vechi 18 feb 2010, 06:11:26
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Slabit barbati vs slabit femei

Citat:
Anterior postat de indra Vezi mesajul
pai dimineata mananc cereale cu lapte dupa amiaza gratar cu orez si seara imi fac un suc natural sau o salata,manac si mamaliga,referitor la activitati amandoi lucram la un restaurant el e manager si eu barman ospatar,cred ca trebuie sa ma duc la sala dar am scolioza si nu prea am voie
merci ca mi ati raspuns
Buna Indra

Gratar cu orez nu se mananca, carnea nu trebuie combinata cu alimente care contin amidon (cartofi, orez, paste, etc)

Eu te sfatui sa citesti acest articol ca sa stii cum sa combini mancarurile: Combinare alimente - Slabute.ro

Iar referitor la scolioza, chiar zilele astea am scris exemple de exercitii care pot fi facute in aceasta afectiune. http://forum.slabute.ro/sport/sport-...light=scolioza

Si iti mai recomand sa iti face meniurile aici: Calorii, ca sa vedem mai concret cat papi pe zi si cum papi.

Mult succes
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat