View Single Post
  #78 (permalink)  
Vechi 12 sep 2010, 13:02:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nadia - pentru ca trebuie si pot

Citat:
Anterior postat de nadia1818 Vezi mesajul
hai ca aveam mare nevoie de tine.
ca sa mai alung din vina aseara m-am apucat de "start walking". am parcurs doar 4 mile din cauza de bebe, dar tot m-am simtit un pic mai bine psihic.

vreau sa le intreb pe "expertele" in sport daca am sanse sa slabesc cu start walking (avand in vedere ca ma lupt cu 4 kilograme) sau trebuie sa fac altceva. mie imi convine programul asta pentru inceput pentru ca e usurel, imi permit sa il fac in liniste (cand doarme bebe), e accesibil si pt spatele meu cu probleme. voi ce parere aveti? ce program de sport imi recomandati?

sa aveti o zi frumoasa!
Buna Nadia

Da, ai sanse sa slabesti cu start walking. Ianna a slabit foarte frumos, practicand acest sport.

Si nici nu "incarca" spatele, eu zic ca ti se potriveste.
Tu trebuie sa eviti exercitiile care iti suprasolicita coloana, deci, walkingul lucreaza mai mult zona picioarelor, fesierilor... fara sa aiba impact asupra coloanei.

Citat:
Anterior postat de nadia1818 Vezi mesajul
buna, draga mea!
am tot frunzarit jurnale, la mine n-am mai scris pentru ca nu am ce. cantarul nu l-am miscat din loc (tot e bine ca nu l-am miscat nici in sus - ma consolez eu). se pare ca imi trebuie ceva mai strict pentru dieta mea, ori ultimele kilograme sunt foarte greu de dat jos.
Ce alimentatie ai avut in ultima saptamana? s-ar putea sa fi ajuns in faza de platou daca stagnezi la aceeasi greutate.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii