View Single Post
  #96 (permalink)  
Vechi 09 mar 2009, 15:58:28
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de andra33 Vezi mesajul
O dieta nu reactioneaza la fel la 2 persoane. Asadar va asigur ca nutritionista care imi face mie dietele nu este din cele care iti da o pagina la xerox..tie, mie, ei...ati inteles.
Se bazeaza pe ce iti pace si dupa stilul fiecaruia. Daca pe langa dieta mai faci si sport e imposibil sa nu slabesti.Referitor la dieta nu iti pot spune ce am in fiecare zi..pentru ca spre exemplu la mine sunt 3 mese si 2 gustari..mai nou am trecut la 1 gustare. Am fost azi si m-am cantarit -18 kg/2 luni..destul..problema e sa te si tii de dieta..ca nu-i asa de ieftina..nu toata lumea isi permite. Eu am fost la ea dupa ce mi-am facut un set intreg de analiza...de sange, tiroda, calciu, magneziu..toate.

Spre exemplu: azi am avut:
md-cafea+o felie de paine secara+60 g branza dietetica
g1-mar
d-100 g piept de curcan+salata sfecla rosie
g2-3 biscuiti integrali
c-supa de rosii+crutoane dintr-o felie de paine secara...pe langa astea te ajuta si ceaiurile care se beau dupa ~ 30 minute de servirea mesei.

Sper ca nu v-am suparat foarte tare. Astept si alte intrebari
Andra33 supararile nu isi au locul aici. Discutam un subiect destul de serios, pentru ca un nutritionist bun poate sa te fericeasca, iar altul sa te nenoroceasca. Nu am spus ca al tau este un sarlatan, dar am propus sa ne spui un exemplu de regim de-al tau ca sa ne putem da seama si noi. Eu ma bucur tare mult ca tie iti da mari succese aceasta dieta, si iti doresc sa pierzi toate kg pe care le ai in plus, dar vreau sa ma asigur ca nu este vorba de un nutritionist ca toti ceilalti. Nu exclud faptul ca sunt si buni, dar pina sa ii vedem care sunt buni trebuie verificati. Sa vedem ce parere va avea si Wioleta si ce regim ii va recomanda si ei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat