Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între alexandra123 şi jess

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între alexandra123 şi jess
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 14
  1. alexandra123
    18 ian 2012 20:33:31 - permalink
    alexandra123
    Cu mare palcere. ma bucur daca te-am ajutat, si am putut respira si pana acuma, asa ca nu te lasa daca mai ai nelamuriri.
  2. jess
    18 ian 2012 20:31:28 - permalink
    jess
    Multumesc de sfaturi. Te mai las sa respiri Sa ai o seara placuta :*
  3. alexandra123
    18 ian 2012 20:29:12 - permalink
    alexandra123
    Eu zic ca nu e o crima sa manaci cartofi cu proteine, e mai greu de digerat pentru stomac dar in cazul supei nu stiu ce sa zic, nu cred.
  4. jess
    18 ian 2012 20:23:38 - permalink
    jess
    pai asta e si problema, vreau sa maninc supa+salata+ceva proteina..supa are cartof si e data prin blender,nu am cum evita cartofii,dar mi-ar prinde bine o supa,mi-as mai minti foamea
  5. alexandra123
    18 ian 2012 19:46:16 - permalink
    alexandra123
    Eu manac des supe si ciorbe...acuma manac si cartofi dar nu am avut probleme... dar daca nu vrei nu manca cartofi cu proteine. Eu la pran manac cv carne cu salata, sau ceva cartofi sau legume amestecate de toate felurile, un fel de salata beouf fara maioneza.
  6. jess
    18 ian 2012 19:41:57 - permalink
    jess
    cam asta fac si eu. ce imi sugerezi pentru pranz? pbisnuiesc sa maninc o salata cu ceva proteina, dar cum mereu as mai manca ceva,ma gandesc ca ar fi bine sa includ si o supa data prin blender eventual la pranz ca sa se mai umfle stomacul; problema e ca supa mai are si cartof si apare aceeasi problema "cartofi si proteine"?cum crezi ca e mai bine? supa aia fara carttof nu prea mai are vreun gust :d
  7. alexandra123
    18 ian 2012 19:37:03 - permalink
    alexandra123
    O sa fiu aici de acuma , aveam 3 mese pe zi si 2 gustari, la inceput greseam si eu pentru ca seara mancam numai fructe, care nu e bine pentru ca au multi carbo chiar daca is bune sunt carbo...si organismul niu poate sa arda si se depune, dupa ce am aflat asta de la fetele de pe forum, am a,ncat fructe la prima gustare dupa aceea incercam sa nu mai mananc carbo. In rest in fiecare dimineata am mancat cereale care au carbo dar dupa prima gustare nu mai mancam carbo, doar din legume eventual, sau o felie de paine neagra. Seara mancam proteine, asa nici noapte nu imi era foame.
  8. jess
    18 ian 2012 19:30:09 - permalink
    jess
    de-ai sti cat de mult va admir pe voi, cele care ati reusiti sa invengeti in lupta cu voi sunt atat de slaba,cad la fiecare tentatie.Dar sa lasam astea, sper sa mai intri pe forum, poate imi revin si eu alaturi de voi.
    Cate mese aveai zilnic? iti faceai meniurile? cum iti organizai mesele(carbo/proteine si in care parte a zilei)?
  9. alexandra123
    18 ian 2012 19:26:28 - permalink
    alexandra123
    nu trebuie sa te demoralizeze cantarul, conteaza foarte mult cand te cantaresti tranzitul de apa, sau cm, sau... sunt multi factori. trebuie sa ai rabdare si sa crezi in tine, si cateva grame in plus la cantar nu inseamna nimic, poti sa cantaresti si 1 sau 2 kg in plu cand esti inainte de cm, sau daca organismul are chef sa retina apa.
  10. jess
    18 ian 2012 19:23:29 - permalink
    jess
    Si eu am inceput sa fac zilnic( o zi mai intens,urmatoarea ceva pilates),am mancat sanatos,fara sa cad in extreme si cand m-am cantarit dupa 1-2 saptamani cantarul imi arata +600 g,cui«m e posibil asa ceva? (((( M-a demoralizat complet si am avut un episod frumos de binge si iar am cazut
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole