Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

angy5000

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!

angy5000 angy5000 este deconectat

Cont restricţionat

Mesaje Cartea de Oaspeţi

Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 15
  1. RRO
    04 ian 2011 12:05:53 - permalink
    RRO
    La Multi Ani! Ce faci ? cum ai depasit perioada tentatiilor? un an plin de speranta si vointa de face visele sa-ti devina realitate ! o zi faina
  2. RRO
    21 dec 2010 06:45:12 - permalink
    RRO
    momentan nu cred ca ar trebui pe zi mai mult de 150 g, pentru mine este suficient, dar depinde si de varsta si de metabolism , cand esti tanar poti slabi mai repede ca arderile sunt mai rapide, dar dupa o varsta cand incep schimbarile hormonale slabesti de 2 ori mai greu, asta o spun din experienta proprie...oricum felicitari si vointa sa ramai cumpatata..sarbatori fericite si la multi ani ! craciun fericit !
  3. RRO
    21 dec 2010 06:44:22 - permalink
    RRO
    buna dimineata,

    ma bucur cand regasesc persoane care se straduiesc sa reziste, de fapt asta este cheia succesului in ceea ce ne-am propus...sa rezistam , daca gresim s-o luam de la capat fara sa dezertam in prima farfurie...cred ca daca emotional te-ai restabilit, poti depasi micile tentatii, gandindu-te la telul final pe care vrei sa-l atingi. nimic nu obti fara sacrificii..si daca asta inseamna ca acum sa nu mananci o prajitura ca in primavara sa intri in blugii tai favoriti...why not? dieta mea va trebui s-o mai schimb dar nu cantitativ ci ca stil de prezentare...mi s-a luat de supa pasat cu carne fiarta, ma gandeam sa -mi iau un steamer si sa mananc legume fierte in abur si carne la fel, eventual sa incerc din cand in cand un peste pentru diversificare ...cantitatea de carne este cea care face diferenta intre un regim si o masa obisnuita...
  4. RRO
    12 dec 2010 10:05:32 - permalink
    RRO
    eu continui cu dieta mea, pacat ca n-am timp si de sport, probabil as avea rezultate mai rapide, dar la varsta mea..ma multumesc si cu cele pe care le am...rabd si astept ...spor la slabit si multa vointa !
  5. RRO
    09 dec 2010 10:26:33 - permalink
    RRO
    Buna,

    succes sin continuare si daca ai tentatii la care eziti daca sa faci sau nu fata...impartaseste-le...macar aici, noi slabutele te vom ajuta sa treci cu bine peste acele clipe naspa, pentru ca si noi la un moment dat am fost in situatiile respective si nu de putine ori am renuntat pentru ca eram probabil singure si nesustinute....vointa si rabdare ! o zi buna!
  6. RRO
    07 dec 2010 10:16:56 - permalink
    RRO
    hai , capul sus, ca 10 kg sunt usor de dat, uite eu le dau jos pana de sarbatori, doar ca si dupa sarbatori, mai am de munca ...o zi buna , pupici !
  7. RRO
    07 dec 2010 10:16:26 - permalink
    RRO
    eu mai fac din cand in cand dupa Billy R. super tipul, sunt lac de apa dupa ce termin 40 min (ca mai mult nu rezist in ritmul asta)cel putin acum, dar n-am atat disponibilitate pentru sport; dupa ce te termin voi intra in regimul de viata mai sus mentionat dar , cu cantitati mici cel putin primele luni (ce inseamna cantitati mici ex: gratarul este de marimea palmei mele fara degete )...oricum vointa este de baza cand iei o astfel de decizie un ex: aseara am facut tort de ciocolata, nu m-am lins nici macar pe deget sa vad daca este suficient de dulce, daca eu nu mananc nu pot sa nu le dau alor mei sa manance, eu m-am abtinut cu supa mea....asta e, n-am ajuns la greutatea de-acum mancand salata :-)
  8. RRO
    07 dec 2010 10:15:51 - permalink
    RRO
    nu este o super dieta, dar din cele multe pe care le-am folosit , asta functioneaza, la inceput am dat jos foarte mult, acum vad ca m-am fixat pe 0.5kg pe zi, ceea ce nu-i rau deloc....zic eu....am trecut cu bine de o petrecere cu multa mancare si dulciuri (inainte sa pun masa sau sa gatesc am baut 2 cani de supa si eram satula, ) pe parcurs am baut apa plata....trebuie sa intelegi ca fiecare metabolism este unic si reactioneaza diferit, o dieta care merge la mine, poate sa nu mearga la tine, dar nu este vina nimanui....trebuie sa te gandesti ca dupa un regim, indiferent care este el, va urma o perioada mai grea , cea in care trebuie sa te menti....asadar cantitatile cu care vei obisnui organismul vor trebui sa se pastreze, ...mergi pe ideea de putin si des....vei avea tranzitii intestinale mai rapide, vei evita balonari, etc..daca ai timp sa faci si tae-bo, este super,
  9. RRO
    07 dec 2010 10:15:21 - permalink
    RRO
    la inceput pana vei slabi, va trebui sa renunti la dulciuri, paine, chestii d-astea...cand ti-e pofta, bea un ceai cald (verde este bun si la digestie, are teina si inlocuieste cu succes cafeaua, dar nici ceaiurile de plante nu sunt de evitat)...cand te duci la o petrecere ( din experienta mea mai bine du-te mancata, asa incat acolo vei putea sa alegi mai bine ce si cat sa mananci ).... eu, pentru ca am mai multe kilograme, am apelat la un regim pe baza de fructe (mananc fructe cu multa vitamina C) si ca mancare propriu-zisa imi fac o supa cu multe legume si carne de pasare sau curcan pe care o fierb fara sare (ceea ce ajuta la eliminarea apei pe care corpul o retine suplimentar), gustul il dau cu zeama de lamaie si patrunjel...variez legumele pe care le fierb
  10. RRO
    07 dec 2010 10:11:49 - permalink
    RRO
    carnea , branza/lactatele in general si oua toate au proteine, dar nu trebuie sa le consumi la aceeasi masa , trebuie sa-ti alegi , ori carne, ori lactate ori oua...toate acestea le poti combina cu legume in salate cel mai bine (cel putin la inceput), carnea gratar sau fiert(nu prajeli, snitel, etc), in staniol , la aburi, etc la legume nu intra cartofi, fasole boabe, nu este indicat nici sa combini carnea cu orez sau paste...
    fructele le mananci intotdeauna separat la distanta de 2 ore de masa,
    sucuri ? vei bea doar cele storse de tine, in rest apa plata , ceai fara zahar....

Despre mine

  • Despre angy5000
    Sexul
    Feminin
    Ţara
    Romania
    Localitate
    Pitesti
    Ocupaţie
    operator pc
    Hobby
    sa dansez
    Sportul preferat
    tae-bo
    Dieta
    nu am o dieta preferata
    Biografie
    Sunt o pofticioasa si nu stiu cum sa scap de asta,
    am incercat multe diete dar nu mi-a reusit niciodata .
    Nivel de activitate fizica
    Usor activ
  • Dimensiuni
    Dimensiunile actuale.
    Înălţime (cm)
    165
    Bust (cm)
    85
    Talie (cm)
    102
    Grăsime corporală (estimată)
    Circumferinta gat este incorecta.
  • Pentru mamici
    Setari pentru mamici
    Eşti insarcinată sau alăptezi?
    Nu
  • Calculator slabit
    Calculator nutritional pentru slabit.
    Necesarul caloric zilnic
    1888
    Nr. calorii/zi recomandat pentru a slabi 0.5kg/saptamana
    1371
    Nr. kg/luna propus pentru slabit
    5
    Nr. calorii/zi pentru a slabi conform target
    597
  • Greutate
    Greutatea iniţială, actuală şi dorită.
    Greutate iniţială (kg)
    68
    Greutate (kg)
    68
    Greutate dorită (kg)
    58
  • Ticker
    Personalizeaza-ti ticker-ul tau de slabuta!
    Afisare ticker?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Flori - Floare ganditoare
    Imagine fundal ticker
    Marin - Corali (1)
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    68
    Valoarea finala
    58
    Valoarea curenta cursor
    68
    Data start ticker
    15.09.2010
    Data sfarsit ticker
    15.12.2010
  • Ticker nou
    Personalizeaza-ti al doilea ticker!
    Afisare ticker nou?
    Da
    Imagine cursor ticker
    Vara - Soare (1)
    Imagine fundal ticker
    Plaja cu nisip
    Valoarea folosita pentru cursor ticker
    Greutate (kg)
    Valoarea de start
    15.09.2010
    Valoarea finala
    15.11.2011
    Valoarea curenta cursor
    68
    Data start ticker
    15.12.2010
    Data sfarsit ticker
    15.11.2011
    Denumire ticker
    slabuta

Statistici

Total mesaje
Mesaje Cartea de Oaspeţi
Total Thanks
Informaţii generale
  • Ultima activitate: 31 aug 2013 14:45:40
  • Data înregistrării: 14 sep 2010

Prieteni

Afişare prieteni 1 la 2 din 2
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole