Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi aleka008

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi aleka008
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 31 la 40 din 106
  1. rodica2010
    27 oct 2010 11:45:21 - permalink
    rodica2010
    Bine-ai revenit!Cum a fost in vacanta?Unde ai fost plecata?Spune-mi mai multe...impresii din calatorie....cum a fost timpul...etc.Eu am fost cumintica si azi chiar am avut(dupa 4 zile de stagnare!)72,8kg.Am dat jos intr-o luna 4,4kg.E record personal!Astept vesti de la tine!
  2. aleka008
    27 oct 2010 10:40:07 - permalink
    aleka008
    Uite ca a venit toamna si s-a schimbat si culoarea forumului. Am ajuns si eu acasa din vacanta, cu vreo 2 kg in plus (cred ca e si apa, ma simt tare umflata). Am mancat cat de cat bine, dar nu stiu de unde am luat asa de repede... Nu mai conteaza. Am lucrat si la bebe sa vedem rezultatul. Sper ca te regasesc bine. Pup.
  3. rodica2010
    08 oct 2010 15:47:50 - permalink
    rodica2010
    Sa ai grija de tine si sa ne auzim mai slabute!
  4. aleka008
    08 oct 2010 11:30:04 - permalink
    aleka008
    Normal ca o sa am grija cand o sa vina momentul. Ma duc inainte la un set de analize si dupa aia ne pregatim, sufleteste cat si pentrul restul. Sa ne auzim cu bine Luni (eu nu prea intru in weekend) PUp!
  5. rodica2010
    07 oct 2010 17:00:08 - permalink
    rodica2010
    Sa stii ca nu am avut internet zilele astea si d-aia n-am mai intrat.Azi s-a remediat problema si am si intrat sa vad ce mai e pe aici.Cu bebeul nu stiu ce sa-ti zic.Asta doar voi hotarati cand e mai bine sa apara,daca sunteti amandoi pregatiti si sufleteste si financiar.Un copil implica multe:timp,bani,atentie,in primul rand.Daca toate astea sunt indeplinite,atunci da-i bataie!Sa ai grija insa ce bagi in gurita in timpul sarcinii,ca stii ca atunci te poti ingrasa.
  6. aleka008
    07 oct 2010 07:58:55 - permalink
    aleka008
    Ti-a revenit tonusul si asta e cel mai important. Eu ma gandeam sa o pun de bebe, dar ma mai gandesc, nu prea ma simt pregatita. Se poate intampla orice in concediu.. Pup!
  7. rodica2010
    05 oct 2010 14:05:44 - permalink
    rodica2010
    Bineinteles!E super ok.Eu am scapat de 2,200kg.in 8 zile!Adevarul e ca am tinut ca la carte,fara abateri,si am facut si sport.Daca as tine cum trebuie in continuare,cred ca as da jos pana la Revelion 10kg.Azi mi-am facut ciorba de legume si am mancat un bol+1 felie de paine,iar la cina voi baga niste macrou la abur.Tot inainte,tovarasi!
  8. aleka008
    05 oct 2010 08:54:00 - permalink
    aleka008
    Super ca am mai scapat de ceva grame. Daca reusesc sa ma mentin in trendul asta, 1kg/2saptamani, e ok. Acum chiar cred ca se poate sa ajung la 80 pana de Craciun. Mergem inainte!
  9. rodica2010
    04 oct 2010 17:17:43 - permalink
    rodica2010
    Da,am reusit sa duc la bun sfarsit tot,slava Domnului! Singurica,fara ajutorul nimanui,dar multumita.Ma bucur sa aud ca ai avut un cantar mai zgarcit.Ce ti-am spus sa nu te dai batuta ca reusesti?Intotdeauna timpul isi spune cuvantul.Si eu am fost multumita de dimineata cand am vazut ca am mai scapat de 500g.Fruntea sus si tot inainte!
  10. aleka008
    04 oct 2010 10:50:11 - permalink
    aleka008
    Sper ca ai trecut cu bine de perioada asta. Stiu si eu foarte bine cum e sa fi singura pe care te poti baza. Cel mai bine e sa faci cu mana ta, ca sa nu ai parte de surprize. Cica familia ar trebui sa-ti fie mereu alaturi, dar nu cred ca e general valabil. Eu am fost pe drum tot weekendul. La Cheia dupa bureti Sambata si la Techirghiol sa-l duc pe taicamiu la sanatoriu Duminica. Iar dupa toate astea am avut si un show cu cumnatica Duminica. Ca deh, pe familie te poti baza intotdeauna.
    M-am cantarit dupa o luna, mai am 2 kg in minus. Te pup!
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole