Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi DianaRS

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi DianaRS
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 1 la 10 din 102
  1. rodica2010
    10 nov 2010 18:58:36 - permalink
    rodica2010
    Ei,ai aparut! Bafta la scoala si sa dea Domnul sa fie cat mai usor.Daca ati hotarat sa mai lasati timp pana sa faceti un bebe,atunci nu pot decat sa va felicit.In general,tinerele cupluri vor bebei imediat.Ce-o fi in capul lor?Eu zic ca-i bine sa mai"copilariti"voi un pic si sa va mai distrati,ca de copii veti avea timp toata viata.Sunt frumosi,te completeaza,dar e bine sa mai lasi un timp.Parerea mea! Pai,eu am zis sa ma angajez,ca m-am tampit in casa si am preferat sa fiu langa niste copii pt.ca ei sunt puri si sinceri.Chiar daca salariul e mic,macar am o ocupatie.Placuta!Fata e bine,ceea ce-ti doresc si tie!Ma bucur sa aud ca aveti o casa noua.Sa aveti belsug,intelegere si armonie in ea,sa dea Dumnezeu!Sa ma tii la curent cu evenimentele!>
  2. DianaRS
    10 nov 2010 17:10:49 - permalink
    DianaRS
    Va pup se pare ca amandoua ne-am aglomerat.. eu sunt cu masterul si ma solicita foarte mult, sambata si duminica toata ziua sunt la master (ma trezesc dimineata in fiecare zi a saptamanii) E foarte greu dar incerc sa fac fata, deja am dat doua examene. Ma bucur sa aud ca lucrati cu copii, cred ca este cea mai placuta ocupatie chiar daca este foarte solicitanta...Nu, nu ne-am intors 3 inca , poate peste 3-4 ani..
    Ne mutam si noi la casa noastra la 1 decembrie, trebuie sa vopsim peretii, sa mobilam, o sa fie foarte agitata perioada.. Dar e bine ca incet incet vin si sarbatorileSe inveseleste orasul. Ce mai faceti dvs? De ce v-ati hotarat sa lucrati? Fata e bine? O zi si o saptamana cat mai frumoasa(cat a ramas din ea)
  3. rodica2010
    03 nov 2010 21:23:52 - permalink
    rodica2010
    Bine-ati venit! Vezi ca acum am folosit pluralul!Tot binele din lume si tot ce va doriti sa va indeplineasca Dumnezeu!Ma bucur ca a fost frumos si ca ati avut vreme buna.Ce zici?Ati plecat doi si v-ati intors trei?(scrisesem patru!)Abia astept sa-mi povestesti cum a fost! Despre mine ce sa-ti spun? Am lucrat zilele astea(am fost in proba de lucru)la o gradinita particulara.Azi mi-au spus ca sunt acceptata.Salariul e f. mic,dar totusi sunt multumita ca e aproape de casa si lucrez cu copiii.Am in grupa 9 copii,dintre care 2 au doar 9 luni.E destul de solicitant,dar parca te incarci cu energie de la ei.Iti voi mai povesti pe parcurs ce si cum e. Te pup si ne mai auzim zilele astea.
  4. DianaRS
    01 nov 2010 17:26:34 - permalink
    DianaRS
    Bine v-am gasit m-am intors in tara acum o sapt insa nu am mai putut intra pe net.. luna de miere a fost superba, nunta si mai si.... a fost vreme excelenta, soare si caldut si a plouat cand am plecat spre casa, dimineata pe la 5-6 cand s-a terminat nunta.. deci am si casnicie bogata o sa va dau poze insa momentan sunt la servici si nu pot sa le postez, cand ajung acasa. Va pup si va scriu diseara mai multe
  5. rodica2010
    27 oct 2010 12:12:55 - permalink
    rodica2010
    Tu chiar nu mai ai de gand sa vii acasa?!Inteleg ca e luna de miere,dar voi stati chiar o luna?!Hai mai repejor acasa ca mi-e dor de tine si abia astept sa-mi spui cum a fost si cum te-ai distrat.
  6. rodica2010
    29 sep 2010 01:27:07 - permalink
    rodica2010
    Ma bucur nespus pt.voi!O sa ma rog pt.voi ,sa aveti o casnicie frumoasa,lipsita de griji si copii frumosi si sanatosi.Sper sa aveti timp frumos dar si daca va fi ploios sa nu te superi ca stii ce se spune daca ploua:va fi o casnicie bogata. La Diana am stat la ea ca nu sta cu soacra.D-aia mi-am si permis sa stau atat si sa-l las si pe Andi acolo.Nu ar fi spus biata femeie nimic chiar daca ar fi stat impreuna ca ti-am spus ca e o dulce,dar m-as fi simtit eu.Cat am stat acolo ajunsesem la 77,2! Nu am mai tinut nicio dieta,dar de cand am venit am slabit 900g. Sunt curioasa cat voi avea maine dimineata! Sper,si vreau!,sa ajung macar la 70 de Revelion.Abia astept sa vad pozele si sa va vad cat de frumosi sunteti! Inca o data CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI!!!!!!!!
  7. DianaRS
    28 sep 2010 22:19:29 - permalink
    DianaRS
    numai vesti bune si ma bucur foarte mult, cred ca ati luat decizia cea buna ca ati dat baiatul acolo la scoala, e foarte important pentru el sa primeasca numai ce-i mai bun in materie de invatamant. Ati stat la soacra Dianei deci? Cum va intelegeti, ma bucur ca sunteti in relatii asa bune incat sa dati si copilul acolo la scoala. Cu aceasta ocazie sunteti aproape si de Diana, cred ca v-ati simtit super sa ii aveti pe amandoi langa dvs. Da.. eu sunt cu pregatirile mele, de maine sunt in concediu si e asa bine deja m-am mai relaxat, macar nu ma mai trezesc dimineata.. Sunt atat de fericita, obosita, buimaca si abia astept ... da, ne iubim enorm, ne-a ajutat Dumnezeu sa ne intalnim si de atunci nu mai putem unul fara celalalt, suntem ca doua jumatati care doar impreuna se simt impliniti. Va multumesc mult pentru urari, va tin la curent si sa imi tineti pumnii sa iasa totul cum imi doresc!!! Va pup cu mult drag
  8. rodica2010
    28 sep 2010 10:17:42 - permalink
    rodica2010
    Bine te-am gasit!Mi-era dor sa vorbesc cu tine Si sa stii ca nu-ti dau vesti proaste deloc.Am fost la Diana si am stat 2 saptamani pt. ca l-am dat pe Andi la scoala acolo.Soacra Dianei e profesoara de matematica la scoala respectiva si l-a bagat si pe el acolo.E o scoala f. buna si de aceea am ales varianta asta.Chiar nu stiam la ce scoala sa-l dau aici in Buc.,ca toate sunt praf,nu se face carte ca lumea.Scoala aia a dat o gramada de olimpici si sunt multumita.Iti dai seama ca voi sta mai mult pe acolo dar asta e.Pt.el ce e mai bun,nu?Tu ce mai faci?Esti pe ultima suta de metri!Sa dea Dumnezeu sa fiti fericiti si sa va intelegeti,ca asta conteaza cel mai mult.In lumea asta,unde primeaza banul,multi au uitat sa mai iubeasca.Sper sa va iubiti si respectati pana la sfarsitul dat de Dumnezeu si sa aveti numai bucurii.
  9. DianaRS
    27 sep 2010 22:10:37 - permalink
    DianaRS
    Ce ma bucur ca mi-ati scris, ati fost plecata mult timp... chiar ma ingrijorasem, incepusem sa ma uit daca ati scris altor fete... Cu pregatirile stau destul de bine, ne-au ajutat f mult parintii sambata e nuntaaaaaaaa am niste emotii, ma topesc toata dar m-am si stresat foarte mult, sunt obosita rau, am nevoie de relaxare si de zile de concediu...mai lucrez maine si gata, de poimaine intru in concediu 3 saptamani Cred ca o sa uit sa muncesc Dvs ce mai faceti? Unde ati fost plecata atata timp? Sper ca nu imi dati vesti proaste..va pup, o saptamana frumoasa
  10. rodica2010
    26 sep 2010 12:45:44 - permalink
    rodica2010
    Ma bucur teribil pt. rochie,cred ca a fost exact cum ti-am spus,ca atunci cand o vei vedea iti vei spune:asta e! Lasa ca mai e putin si vei scapa de stres. Eu am fost plecata din Bucuresti si am venit aseara.Am cam dat-o in balarii cu dieta mea dar promit ca de maine sa-mi revin.Mai spune-mi despre pregatiri,cum merg,cum te descurci? Cred ca esti cam gata cu toate,nu? Uite,asa o sa-ti aduci mai bine aminte de nunta. Daca le aveai toate de-a gata poate uitai de zilele premergatoare nuntii,asa nu vei uita niciodata. Ai grija de tine si sa ne auzim sanatoase si voioase.
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole