Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Discuţie între rodica2010 şi pety

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Discuţie între rodica2010 şi pety
Afişare mesaje din Cartea de Oaspeti 21 la 30 din 34
  1. rodica2010
    14 iul 2010 18:57:48 - permalink
    rodica2010
    Tu nu vezi ce lupta crancena ducem cu fiecare suta de grame?Normal ca trebuie sa invingem! Si tie iti doresc acelasi lucru:SA DEVII O SLABUTA cat mai curand!
  2. pety
    14 iul 2010 13:49:39 - permalink
    pety
    sa fii ambitioasa si sa ajungi la kg pe care le doresti...asta iti doresc!Meritam sa fim slabute,nu?pupici!
  3. rodica2010
    13 iul 2010 18:08:26 - permalink
    rodica2010
    Nu stiu sa pun.Astept sa vina fiica-mea pe la mine sa ma ajute.In privinta dietei insa sa stii ca mi-am facut-o singura.Am exclus cam tot ce nu face bine(dulciuri cumparate,prajeli,etc) si am inceput sa mananc cat mai natural.Dimineata,cereale+lapte de soia,pranz-un castronel de ciorba(supa)+2-3 linguri de felul doi sau o salata cu putina branza ori o friptura din piept de pui la gratar,etc cu 2 felii paine cu secara.Seara tot asa ceva usor-iaurt,un pic de peste.Intre mese fructe,ciocolata amaruie,nuci,seminte,batoane cu susan,floricele cu sare( la microunde.Au doar105cal. si nu mananc singura punga)Sa stii ca m-a ajutat f. mult postul.Tin toate posturile si dau cate 3kg.intr-o luna de post.Probabil ca nu degeaba sunt puse si posturile.Ne mai dezintoxica.Nu e ceva f. strict dar vad ca sunt rezultate.Lucrurile de anul trecut cad de pe mine deci e de bine.Mai am mult pana unde vreau sa ajung dar...cu Dumnezeu inainte.
  4. pety
    13 iul 2010 11:29:27 - permalink
    pety
    si tu vad ca ai slabit foarte mult!!!!bravo,bravo!!!Cu ce dieta??Dar pozici nu pui cu tine??
  5. rodica2010
    13 iul 2010 11:23:58 - permalink
    rodica2010
    Inca nu mi-am facut dar sper ca ma voi apuca de el zilele astea.Mi-e suficient ca vorbesc asa cu voi dar daca trebuie o voi face si pe asta.Sunteti minunate si simti ca mai este cineva pe lume care-ti intelege oful si te sustine.Am norocul sa am sustinere si din partea familiei care a inteles ca trebuie sa schimbam modul de a manca.Nu zic ca nu mai facem si "pacate" dar incercam sa mancam sanatos.FELICITARI pt.kg. pierdute si la cat mai putine!
  6. pety
    13 iul 2010 07:51:51 - permalink
    pety
    sunt ok...multumesc ...am mai last si eu in urma 1,5 kg...acuma am 91...tu nu ai un jurnal??
  7. rodica2010
    12 iul 2010 20:43:42 - permalink
    rodica2010
    Ce mai faci?Nu ne-am mai "auzit" demult.Eu sunt bine,azi dimineata am vazut pe cantar si 78,9.Abia asteptam sa trec de 79! Nu e cu mult dar face bine psihicului.Pe la tine cum merg treburile?
  8. pety
    04 iul 2010 12:18:16 - permalink
    pety
    mmm...nici eu nu fac asa bine...m-am blocat la 92 de 2 sapt.de maine cred ca incep scarsdale sa vedem...weekend fain!
  9. rodica2010
    03 iul 2010 21:32:46 - permalink
    rodica2010
    Pupicei pt. ziua ta si tot binele din lume!(Scuze pt. intarziere)Sincer si eu m-am cam saturat de regim.dar incerc sa nu pun pe mine.Fac o mica pauza sa-mi adun puterea de a merge mai departe.De un an (de cand tin regim)a cam inceput sa mi se ia! Este adevarat ca am dat mult jos(toata lumea imi spune!)dar numai eu stiu cum.De fel sunt tare pofticioasa si incerc sa ma las totusi condusa de ratiune dar simt ca daca nu fac o pauza voi claca.De luni insa voi relua alimentatia sanatoasa.Nici acum nu mananc prostii dar mai amestec glucidele cu proteinele.Tu in ce stare de spirit esti?Sper ca mai buna ca a mea.Te pupic
  10. pety
    29 iun 2010 15:42:11 - permalink
    pety
    face bine tare puiul,asteapta sa mergem in Romania la bunici,sa se joace cu verisorii...si eu calc iar astazi pe bec,ptr ca e si ziua mea de nume...si cumparam pizza...dar luam numai una...asa ca mananc numai jumatate...te pup...bafta multa inainte
Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole