Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1261 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 08:10:02
porumbita's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 09 mai 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: Schimbare stil de viata
Date: 158cm, 75.9kg
Mesaje: 2.704
Aprecieri acordate: 92
Am fost apreciat(a) de 503 ori in 182 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
sambata pe la 2 noaptea imi faceam pedichiura nu aveam somn,nu imi gaseam locul, la 3 m-am bagat in pat si am adormit intr-un final.Dimineata la 6:30 m-am trezit pt ca trebuia sa ii pregatesc lui Florin lucrurile pt la biserica,in timp ce i le puneam in geanta am simtit ca ma tine un pic burtica,dar foarte putin....am mai stat noi de vorba in bucatarie pana pe la 7 iar la 7:15 cand a plecat durere devenea din ce in ce mai intensaintre timp am facut un dus si m-am pregatit,am trezit fetele le-am imbracat,am aranjat cat de cat prin casa,la 8:15 i-am trimis mesaj si iam spus sa vina acasa ca am contractii la 7min si dureaza cam 10 sec,a venit intr-un suflet acasa,am urcat bagajele in masina si am plecat spre oras.Am oprit la benzinarie ca rezervorul era gol ,contractiile erau din ce in ce mai intense,fata de la casa vroia sa imi cheme o salvare si i-am explicat ca nu vreau decat sa platesc si sa plec odata,la 9 fix am iesit pe sosea,deja respiram mai usurata,contractiile mele erau la 5-7 min si tineau cam 15 sec,eram atenta la ceasul de pe bord pana am vazut cu cat mergea Florin ,aveam o mie de ganduri,printre care si ce nume ii punem,nu prea am putut vorbi pana la bucuresti pt ca contractiile erau destul de dureroase si iroseam energie vorbind,pe la 10:45eram la maternitate,noi am uitat de fete ,ce facem cu ele? ,ca in maternitate nu il lasau sa intre,am mai zabovit vreo 10 min si am decis sa le ducem la ai mei,am sunat-o pe mama,era la biserica"-suna-ma peste jumatate de ora ca sunt la biserica.-pai eu nasc in jumatate de ora"am plecat spre ai mei sa o luam pe mama de ls biserica si sa o ducem acasa impreuna cu fetele.Bucurie mare pe capul Justinei ca se intalnea cu soramea cea mica,dar ce ne facem cu Anisia ca ea nici nu ii cunoaste pe ai mei asa bine,urcam sus,tata credea ca e o gluma,eu deja abia mai respiram,nici nu mai stiu cum am iesit din casa de nu ne-a vazut Anisia,aveam imima cat un purice si ma framatau o mie de intrabari"daca plange dupa noi,daca se sperie..daca,daca,daca."
Am plecat inapoi spre maternitate,la 12 eram la camera de gardail sun pe medic la insistentele lui florin,bineinteles ca nu a raspuns,omul era in concediu si mai era si plecat din tara...vineo doctora tanara la vreo 30 ani ma urca pe masa imi face un control,verdictul :dilatatie 4cm"adica nasteti doamna"(eu in mintea mea imi faceam socotela ca pe la 3-4 scap ),contractiile erau la 2 min , pe la 12:15 am urcat in sala de travaliu,aceiasi sala ca si in celelalte 2 dati ....au venit moasele mi-au pus un aparat pe burta,dupa spusele lor contractiile nu erau asa mari ,intradevar nu erau ca la prima si a doua nastere dar erau ....afurisitul ala de spate nu ma durea deloc.....doar burta....La 13 fix mam apucat sa citesc Acatistul Sf Nectarie,Doamne ce il mai rugam sa ma ajute sa nasc mai repede si sa imi dea putere,intre 13 si 13:10 contractiile erau din ce in ce mai insuportabile,intre 13:10 si 13:15 am avut 3 contractii in care am simtit ca bebe iese afara,la ultima contractie m-am asezat pe vine si am zis in gand"Doamne gata nasc"moasele au aparut pe langa mine,m-au urcat in pat m-au controlat au trimis infirmiera sa o sune pe doctora,cand a venit doctora eu eram deja pe masa ma pregateau,si-a pus halatul se uita la mine si zice"doamna naste,am crezut ca il asteapta pana maine pe medicul ei"...nu a durat mult si a venit urmatoare contractie,vai ce usurare pe capul meu,mai aveam un pic si il vedeam pe bebe ....am impins usor de 2 ori a treia oara imi aduc aminte ca am spus"hai pui mic" si imediat a iesit si bebelanul meu,Doamne cat de frumos mi sa parut ,a inceput sa tipe imediat si cat i-a legat doctora buricutul a urlat de mama focului ....nu mi-am luat ochii de la el cat a fost in sala cu mine ,imi venea sa plang de bucurie....nu a mai durat mult si am coborat de pe masa,m-am asezat in pat si l-am sunat pe tati,ii spun"gata am nascut....sa imi aduci apa si mancare"(imi tot spuneau moasele sa beau lichide si sa mananc,ultima mea masa fusese sambata pe la 4 ) tati nu ma mai intrebat ce e era 100%convins ca e fata....apare in sala de travaliu dupa vreo 10 min cu mancarica si cu un prieten....eu tot asteptam sa ma intrebe ce e...tati nimic,ma intreba doar daca e bine bebe,intr-un final ma intraba ca tot ii dadea coate Stefan ....."e baiat mai",al meu sot era socat,prietenul lui stefan era cu gura pana la urechi si il tot felicita.....l-am trimis sus la copii sa se asigure ....si vine de acolo si zic"bai ce frumos e....si ce brunetel e...seamana cu tine si cu justina ....dar ce nume ii punem? ce nume vrei tu....cum spui tu,nu mai zic nimic" asa ca numele e pus de mami .....A fost o nastere super usoara ,sa tot nasti asa,am impins usor si constant,pot sa va spun ca nu a fost asa dureros la la primele 2 nasteri,a fost .....sincronizare,am simtit fiecare particica cand a iesit,impingeam usor ca sa simt fiecare moment,a fost minunat.....am scapat si de cusut,nu ma taiat si nici nu m-am rupt .....Am fost cuminte,nu am tipat,bombanit,vaicarit....am fost CALMA...va vine sa credeti ....eu calma?......m-am bucurat de fiecare clipa,abia asteptam sa imi vad puiul .....cam asta e povestea nasterii lui Simon Narcis.....o nastere super usoara si plina de emotii
Costina , am citit povestea ta si sincer mi-au dat lacrimile de bucurie si de emotie ....intradevar copii sunt minuni de la Dumnezeu!!!
__________________
12.05.2016- 82kg
12.06.2016- 75kg - 7 kg
12.07.2016 -72,5 - 2,5 kg
12.08.2016 - 69,8 - 2,7 kg
12.09.2016 - 67 - 2,8 kg
12.10.2016 - 66,5 - 0,5 kg
30.05.2017 -69.5 + 3 kg

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...bita-4464.html[/B][B][B]JURNALUL MEU!!!
porumbita, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1577 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1262 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 08:25:37
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Vai Costina cat de emotionant....mi-au dat lacrimile.......esti o mamica eroina, multe multe felicitari!Ma bucur ca totul a fost bine si ai scapat "usor". Te mai astept sa ne zici despre voi...cum au reactionat fetele, cum e bebe, cumintel? ai laptic?......
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #1263 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 09:30:13
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Am uitat....si cat a avut greutatea la nastere? cm? si tu cat ai dat jos?
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #1264 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 10:24:55
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul


Felicitari Costina ce frumos ...doua fetite superbe si apoi mezinul ...dar si mamica e superba , felicitari fata frumoasa pentru curaj ...si eu astept un flacau ..cei drept dupa vre-o 15 ani diferenta ...dar suntem la fel de emotionati ...Iti doresc sa fi fericita si toti cei trei copilasi sa iti aduca numai bucurii!!!!
Porumbita felicitari pentru sarcina,sa ai parte de o nastere usoara si un bebe cuminte si mancacios....diferenta conteaza mai putin,important e sa fie iubit....multumesc frumos

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Vai Costina cat de emotionant....mi-au dat lacrimile.......esti o mamica eroina, multe multe felicitari!Ma bucur ca totul a fost bine si ai scapat "usor". Te mai astept sa ne zici despre voi...cum au reactionat fetele, cum e bebe, cumintel? ai laptic?......
multumesc Laura.....fetele....Anisia e inca nedumerita,nu prea vine pe la bebe prin camera....Justina in schimb,e mai tot timpul pe acolo,il cere mereu in brate si ii vorbeste asa frumos,il iubeste mult se vede in ochisorii ei,cand am ajuns acasa a spus"multumesc mamai ca mi-ai facut un fratior"mi-au dat lacrimile....
Bebe e cumintel,ziua doarme in patut,noaptea in pat cu mine,dar din seara asta vreau s ail pun in patut pt ca deja sa obisnuit sa adoarma la san si sa nu mai pape....la oara 6 diminetata se trezeste si sta treaz cam 1ora si jumatate,timp in care eu il schimb,vorbesc cu el,il sterg.....e minunat.
Laptic am zic eu,sper sa o tin tot asa macar 6 luni.....papa cam la 2 ore,doctora din spital spunea ca nu se satura si sa ii dau si supliment,dar eu nu vreau,ii dau asa la 2 ore pt ca asa imi stimuleaza si mie lactatia si fac mai mult lapte.
Am o singura problema cu bebe,are piciorusele,talpile mai exact spre interior si cand am iesit din maternitate am trecut si pe la budimex la ortopedie sa vedem ce putem face....cand am ajuns acolo am dat peste o doamna doctor foarte dragut care ne-a explicat ca nu e nimic grav doar ca va trebui sa ii facem niste cizmulite de gips,lucru care l-am si facut dupa ce am iesit de la dansa din cabinet.....bebe acum are cizmulite din gips....problema e ca ele trebuiesc schimbate la 3 zile luni va trebui sa ma duc iar la bucuresti si joi la fel si iar luni pe 24......asa ca am hotarat cu sotul si ai lui sa nu ma mai intorc la buzau pana nu rezolv problema,voi ramane la bucuresti in casa la bunica sotului,voi fi singura dar sper sa rezolv problema cat mai repede...am fi facut naveta buzau-buc de 2 ori pe sapt dar nu ne permitem financiar.Asa ca voi ramane la bucuresti,din pacate nici pe forum nu voi mai putea sa intru ,dar atunci cand voi intra voi veni cu vesti bune

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Am uitat....si cat a avut greutatea la nastere? cm? si tu cat ai dat jos?

bebe a avut 3300 si 50 cm....eu dupa nastere(am mancat cam mult dupa nastere)cand m-am cantarit duminica dimineata aveam 76.5kg si azi aveam 72.5kg.....doar -4kg am scazut....cam putin stiu,dar asta e....poate in 6 saptamani o sa mai scad macar 5kg ,depinde foarte mult si de cat mananc.
Răspuns cu citat
  #1265 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 12:16:57
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Important e ca sunteti sanatosi amandoi, si cu piciorusele e bine ca nu e grav si se rezolva
Cu siguranta te descurci la Bucuresti singurica, si cu kg, nu te stresa, ca si eu dupa nastere m-am cantarit si aveam - 4 kg, si pe cand am venit acasa aveam -8....fara sa fac nimic. De acum o sa incerc sa mananc sanatos si sa nu mai mananc dulciuri, ca sa am si lapte si sa dau si jos daca pot, daca nu din octombrie, noiembrie ma apuc de sport
Foarte bine faci cu lapticul, dai mai des, si nu ii da supliment.
Foarte frumos a spus Iustina, scumpa de ea....si Anisia o sa mai creasca si apoi o sa realizeze ca arte un fratior
Trebuie sa plec ca ma cheama bebelina....e o mancacioasa, si de nu ii dau cand se trezeste face scandal
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #1266 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 18:24:18
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Important e ca sunteti sanatosi amandoi, si cu piciorusele e bine ca nu e grav si se rezolva
Cu siguranta te descurci la Bucuresti singurica, si cu kg, nu te stresa, ca si eu dupa nastere m-am cantarit si aveam - 4 kg, si pe cand am venit acasa aveam -8....fara sa fac nimic. De acum o sa incerc sa mananc sanatos si sa nu mai mananc dulciuri, ca sa am si lapte si sa dau si jos daca pot, daca nu din octombrie, noiembrie ma apuc de sport
Foarte bine faci cu lapticul, dai mai des, si nu ii da supliment.
Foarte frumos a spus Iustina, scumpa de ea....si Anisia o sa mai creasca si apoi o sa realizeze ca arte un fratior
Trebuie sa plec ca ma cheama bebelina....e o mancacioasa, si de nu ii dau cand se trezeste face scandal

si eu vreau sa manac cat mai sanatos,fara prajeli si fainoase multe....pana acum am mancat lapte,sana,iaurt,branza,oua,piept de pui fiert,supa de legume(cat mai anemica"fara grasimi") cu ou,compot neindulcit,paine dar nu foarte multa si cam atat....baza sunt lactatele si fructele,astazi imi era pofta de ceva facut in patiserie,dar m-am abtinut pt ca oricum nu imi aduce nici un beneficiu la cantitatea/consistenta laptelui pt bebe.Cat despre sport...depinde de cat de mult ma solicita bebe,daca am timp fac daca nu....cand o sa mai creasca...
Am fugit ca fetele mele sunt afara singure si cn stie ce boacane mai fac prin curte,sunt experte in asta
Răspuns cu citat
  #1267 (permalink)  
Vechi 14 sep 2012, 18:29:04
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

costina frumoasa povestea de nastere, ma bucur ca totul a mers bine.
cred ca e f frumos cu 3 copii, chiar daca greu. asteptam poza cu toti
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat
  #1268 (permalink)  
Vechi 15 sep 2012, 09:24:14
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Fructele sunt permise daca alaptezi? mie mi-a zis sa mananc doar banane si mere.......deocamdata....pana are 2 luni.....si legume iar nu, daca au coaja....asa ca mai mananc de pofta rosii, ca am in gradina asa de frumoase si gustoase, ca-s ecologice, dar le decojesc, si tot cu frica le mananc
Eu azi trebuie sa fac un tort, pentru un nepotel, care face maine 1 an, asa ca maine o sa mananc sigur tort, si azi o sa ling cratitele.....
Costina cand l-a vazut sotul pe puiutul tau s-a topit.......Doamne cat e de frumos........poate ne incuscrim
Sa aveti o zi frumoasa mamici si burtici
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #1269 (permalink)  
Vechi 15 sep 2012, 14:05:33
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Fructele sunt permise daca alaptezi? mie mi-a zis sa mananc doar banane si mere.......deocamdata....pana are 2 luni.....si legume iar nu, daca au coaja....asa ca mai mananc de pofta rosii, ca am in gradina asa de frumoase si gustoase, ca-s ecologice, dar le decojesc, si tot cu frica le mananc
Eu azi trebuie sa fac un tort, pentru un nepotel, care face maine 1 an, asa ca maine o sa mananc sigur tort, si azi o sa ling cratitele.....
Costina cand l-a vazut sotul pe puiutul tau s-a topit.......Doamne cat e de frumos........poate ne incuscrim
Sa aveti o zi frumoasa mamici si burtici

Laura si eu tot asa stiu ca nu avem voie decat banane si mere,dar eu am mai mancat si cate jumatate de nectarina....iar legat de legume,rosii stiu sigur ca nu sunt bune,cojite/necojite fermenteaza...eu am auzit mamici care au mancat de toate dar care se plangeau ca bebei lor plang mult(colici cel mai probabil)dar si mamici care s-au ferit de multe si tot la fel plangeau bebei.....cum ne-o fi norocul acum.
Eu am papat azi o felie de rulada cu ciocolata,miam dat seama dupa ce am inghitit-o ca avea ciocolata,sper sa nu se agite prea mult bebe.....eu am inceput sa mai scad..sa ma mai desumflu la fata parca.....o s aimi fac o poza zile astea sa vedeti ce sunculita am pe burta,cine ma vrea de craciun sa spuna acum pana ma bag la regim......
Laura sa sti ca nu e rea ideea cu incuscritul,mie imi place asa mult de fetita ta,Doamne e asa frumusica cum doarme ea,si e un pic creola(asa pare in poza) cum imi place mie....
Eu am o multime de treaba azi si maine(chiar daca e duminica)trebuie sa fac casa luna si sa aranjez hainele mandrelor in sifonier pt ca daca plec la bucuresti trebuie sa las totul in ordine sa nu bajbaie sotul sau soacra prin casa dupa ele....am fugit...va pupic...revin mai pe seara daca mai am forta sa tastez
Răspuns cu citat
  #1270 (permalink)  
Vechi 15 sep 2012, 14:10:09
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Fructele sunt permise daca alaptezi? mie mi-a zis sa mananc doar banane si mere.......deocamdata....pana are 2 luni.....si legume iar nu, daca au coaja....asa ca mai mananc de pofta rosii, ca am in gradina asa de frumoase si gustoase, ca-s ecologice, dar le decojesc, si tot cu frica le mananc
Eu azi trebuie sa fac un tort, pentru un nepotel, care face maine 1 an, asa ca maine o sa mananc sigur tort, si azi o sa ling cratitele.....
Costina cand l-a vazut sotul pe puiutul tau s-a topit.......Doamne cat e de frumos........poate ne incuscrim
Sa aveti o zi frumoasa mamici si burtici
Mie mi-a zis sa nu mananc nimic crud... din cauza asta am probleme cu constipatia.

Felicitari, Costina, si tie pentru bebic, l-am vazut pe FB, e o dulceata

O poza de azi cu gogosica roz
Imagini ataşate
File Type: jpg 6s 004.jpg (87,6 KB, 17 vizualizări)
__________________
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole