Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

9 months to go!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #701 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 10:43:38
rainbow83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de StefaniaXtr Vezi mesajul
Neata Laura!

Chiar nu ma stresez ca va fi berbec. Pana la urma sa vina el sanatos si frumos.
Azi as fi vrut sa ies cu sotul sa ne uitam de ceva mobilier, dar e asa de urata vremea incat nu ma tenteaza sa ies la plimbre.
O sa ies maine, azi stau in casa, imi fac baie, ma aranjez putin (manichiura, epilat etc.) si pe la 16:00 poate ma decid sa facem o vizita si nasilor.

O zi buna!

Stef
fratele meu e berbec si e ft incapatanat
la mine Lucas trebuia sa fie scorpion, dar pana la urma a fost balanta. eu cunosc cateva persoane balanta si ma gandeam ca o sa fie cuminte si calm la fel ca persoanele respective, da' de unde, are ascendent in leu asa ca are ft multe trasaturi de la leu. este ft incapatanat si nu ii poti spune niciodata nu, trebuie sa-i dai mereu 2 alternative sa aiba de unde alege. acum ma gandesc ca daca as ajunge la termen bebe va fi fecioara, dar daca vine mai devreme va fi leu
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #702 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 10:55:09
rainbow83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Neata fetelor
Iulia iti prieste sarcina, esti foarte frumoasa, amandoua, si burtica e tare scumpa
Costina bine ai venit, si eu am acum 14 saptamani, asa ca amandoua o sa aducem bebei pe lume cam in acelasi timp, sa fiti sanatosi amandoi si sarcina usoara
Diana burtica ta...e asa rotunda.....abia apuc sa imi mai creasca si mie burta
Stefania ai un bebe tare nazdravan...las ca si daca vine mai repede, abia nu va mai tine in suspans si daca e berbec, e berbec,...si sotul e berbec.....da pentru aia nu ma pot plangeMa bucur ca totul e bine.
Gabriela esti o fire optimista, si-mi place cea ce transmiti. ai marre dreptate, cand lapticul nu vine, apai nu vine, nici mama nu avea lapte mai deloc, si pe fiecare ne-a crescut cum a putut. Stresul ala nu face bine la mamica
Iki tu cat mai ai pana nasti?
Iisha nu te mai stresa, daca nu vine laptele, nu vine si gaseste formula potrivita ppentru bebe
Laura, eu cand am nascut pe Lucas am trecut prin o mie de stari, cum sunt sigura ca veti trece si voi. la inceput mi-a fost ft frica, in primele minute cand mi-am dat seama ca bebe se va naste mult prea devreme, apoi m-am infuriat pt ca sotul meu nu era langa mine, apoi am ajuns la maternitate unde am dat peste o dr care nu auzea cordul si m-a bagat in sperieti, apoi am fost emotionata cand m-am internat, apoi iar frica la anestezie, apoi am fost in extaz cand i-am auzit glasiciorul si i-am simtit mirosul de viata noua, cel mai frumos din lume. apoi am fost suparata pt ca nu aveam lapte (am pus-o pe mama sa cumpere de toate, pompe, garmastan, tampoane pt sani, sutiene, camasi de noapte speciale pt alaptat, ceaiuri fel de fel), apoi acuzatiile soacrei ca nu il pun suficient de des la san, apoi mi-a vb de divort desi eu abia nascusem si multe altele, dar cand il luam pe puiul meu in brate uitam de toate si eram fericita.
o sa vedeti si voi, cele care sunteti la prima sarcina, dupa ce nasteti. sunt clipe extraordinar de frumoase in cresterea copilului, clipe in care pur si simplu imi curgeau lacrimi de fericire, dar si clipe de disperare cand te simti ft obosita si nu stii ce sa-i mai faci, dar instinctul de mama te va invata de toate. eu l-am crescut singura pe Lucas, fiind departe de casa, doar noi 3 si a fost greu, nu va mint, dar cand ma uit la el vad un rezultat frumos si stiu ca si pe bebe din burtica il voi creste la fel

va pup si va doresc o zi frumoasa
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #703 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 11:05:51
Laura's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Stefania si la noi e vremea urata, bate vantul rau de tot, insa se aude cum suiera. Si ieri la fel a fost si eu a trebuit sa merg la examen, dar m-am imbracat bine, si cu caciula pe cap, ca si asa inca sunt racita. Si eu ar trebui sa ma epilez, dar aman pana saptamana viitoare cand o sa merg la medic,sa fiu pregatita.
Tu ce fel de epilare folosesti?Eu am epilator, dar nu-l pot folosi decat pana la genunchi, mai sus nu mai suport durerea, si am pielea sensibila, si orice tip de epilare folosesc inghinal, ma irit rau de tot, e un chin sa ma epilez inghinal.
Gabriela cu siguranta o sa trec si eu prin starile alea, inca de acum am un sentiment de frica, nu stiu cum o sa ma descurc, dar cu siguranta cand il vad pe bebe o stiu cum sa descurc cu el. Mi-e frica sa nu vina mai repede bebe, ca eu vreau cezariana, si la noi in spital postul de medic anestezist nu e ocupat, asa ca daca ma iau durerile mai repede va trebui sa nasc normal, si eu nu vreau asta. Sper sa stea acolo pana ce il scoate nenea doctor afara la termen.
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat
  #704 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 11:13:13
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
Laura, eu cand am nascut pe Lucas am trecut prin o mie de stari, cum sunt sigura ca veti trece si voi. la inceput mi-a fost ft frica, in primele minute cand mi-am dat seama ca bebe se va naste mult prea devreme, apoi m-am infuriat pt ca sotul meu nu era langa mine, apoi am ajuns la maternitate unde am dat peste o dr care nu auzea cordul si m-a bagat in sperieti, apoi am fost emotionata cand m-am internat, apoi iar frica la anestezie, apoi am fost in extaz cand i-am auzit glasiciorul si i-am simtit mirosul de viata noua, cel mai frumos din lume. apoi am fost suparata pt ca nu aveam lapte (am pus-o pe mama sa cumpere de toate, pompe, garmastan, tampoane pt sani, sutiene, camasi de noapte speciale pt alaptat, ceaiuri fel de fel), apoi acuzatiile soacrei ca nu il pun suficient de des la san, apoi mi-a vb de divort desi eu abia nascusem si multe altele, dar cand il luam pe puiul meu in brate uitam de toate si eram fericita.
o sa vedeti si voi, cele care sunteti la prima sarcina, dupa ce nasteti. sunt clipe extraordinar de frumoase in cresterea copilului, clipe in care pur si simplu imi curgeau lacrimi de fericire, dar si clipe de disperare cand te simti ft obosita si nu stii ce sa-i mai faci, dar instinctul de mama te va invata de toate. eu l-am crescut singura pe Lucas, fiind departe de casa, doar noi 3 si a fost greu, nu va mint, dar cand ma uit la el vad un rezultat frumos si stiu ca si pe bebe din burtica il voi creste la fel

va pup si va doresc o zi frumoasa
Soacra a vorbit de divort? Vai ca faceam un scandal de n-o mai scotea nimeni din gura mea.
Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Neata fetelor
Iulia iti prieste sarcina, esti foarte frumoasa, amandoua, si burtica e tare scumpa
Costina bine ai venit, si eu am acum 14 saptamani, asa ca amandoua o sa aducem bebei pe lume cam in acelasi timp, sa fiti sanatosi amandoi si sarcina usoara
Diana burtica ta...e asa rotunda.....abia apuc sa imi mai creasca si mie burta
Stefania ai un bebe tare nazdravan...las ca si daca vine mai repede, abia nu va mai tine in suspans si daca e berbec, e berbec,...si sotul e berbec.....da pentru aia nu ma pot plangeMa bucur ca totul e bine.
Gabriela esti o fire optimista, si-mi place cea ce transmiti. ai marre dreptate, cand lapticul nu vine, apai nu vine, nici mama nu avea lapte mai deloc, si pe fiecare ne-a crescut cum a putut. Stresul ala nu face bine la mamica
Iki tu cat mai ai pana nasti?
Iisha nu te mai stresa, daca nu vine laptele, nu vine si gaseste formula potrivita ppentru bebe
Saru'mana Laura, sunt grasa si frumoasa o sa incep de azi sa merg la gimnastic acvatica, poate stau kg mele pe loc am pus 7 pana acum!

Si nu va mai luati atat de Berbeci, ca-i o zodie buna!

Pupici la toata lumea!!
__________________
Răspuns cu citat
  #705 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 12:02:14
rainbow83's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Soacra a vorbit de divort? Vai ca faceam un scandal de n-o mai scotea nimeni din gura mea.


Saru'mana Laura, sunt grasa si frumoasa o sa incep de azi sa merg la gimnastic acvatica, poate stau kg mele pe loc am pus 7 pana acum!

Si nu va mai luati atat de Berbeci, ca-i o zodie buna!

Pupici la toata lumea!!
da, soacra mea e mai ''speciala''. cica daca vreodata o sa divortam, copilul trebuie sa ramana la sot pt ca au acelasi nume de familie si sa-l creasca ea pe Lucas, de fapt aici voia sa ajunga. i-am spus ca daca ne luam dupa principiul ei, nici ea nu are ''dreptul'' sa-l creasca pe Lucas pt ca nici ea nu are acelasi nume de familie cu el (ea e divortata de tatal lui adi)

asa as merge si eu la aquagym, dar n-am cu cine sa-l las pe Lucas. asa ca ma multumesc sa mergem duminica la piscina la balaceala. si eu am pus deja 2 kg si sper ca pana la Pasti sa mai pun doar un kg, dar nu stiu daca o sa-mi iasa
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #706 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 13:28:29
StefaniaXtr's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Drobeta Turnu Severin, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Am decis sa incerc Dieta Dukan + sport, dupa ce termin cu alaptatul
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 403
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
fratele meu e berbec si e ft incapatanat
la mine Lucas trebuia sa fie scorpion, dar pana la urma a fost balanta. eu cunosc cateva persoane balanta si ma gandeam ca o sa fie cuminte si calm la fel ca persoanele respective, da' de unde, are ascendent in leu asa ca are ft multe trasaturi de la leu. este ft incapatanat si nu ii poti spune niciodata nu, trebuie sa-i dai mereu 2 alternative sa aiba de unde alege. acum ma gandesc ca daca as ajunge la termen bebe va fi fecioara, dar daca vine mai devreme va fi leu
Rainbow, in concluzie e o zodie buna si mai depinde si de alti factori. Mie imi place ca mai toate "horoscoapele"incep cu zodia berbecului, deci e primul, asa ca nu am nimic impotriva ei.
In plus depinde si de caracterul copilului, asa ca nu ma stresez si nu ma iau dupa exemple din afara.Astept sa iasa bebe si vad pe urma ce se mai intampla
Ar fi ceva sa ai si un leu in familie.
Oricum nu mai conteaza cand se nasc copilasi, important este sa fie ei santosi si sa-i putem creste asa cum vrem noi, fara prea multe "intruziuni" ale unor "experti".


Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Stefania si la noi e vremea urata, bate vantul rau de tot, insa se aude cum suiera. Si ieri la fel a fost si eu a trebuit sa merg la examen, dar m-am imbracat bine, si cu caciula pe cap, ca si asa inca sunt racita. Si eu ar trebui sa ma epilez, dar aman pana saptamana viitoare cand o sa merg la medic,sa fiu pregatita.
Tu ce fel de epilare folosesti?Eu am epilator, dar nu-l pot folosi decat pana la genunchi, mai sus nu mai suport durerea, si am pielea sensibila, si orice tip de epilare folosesc inghinal, ma irit rau de tot, e un chin sa ma epilez inghinal.
Gabriela cu siguranta o sa trec si eu prin starile alea, inca de acum am un sentiment de frica, nu stiu cum o sa ma descurc, dar cu siguranta cand il vad pe bebe o stiu cum sa descurc cu el. Mi-e frica sa nu vina mai repede bebe, ca eu vreau cezariana, si la noi in spital postul de medic anestezist nu e ocupat, asa ca daca ma iau durerile mai repede va trebui sa nasc normal, si eu nu vreau asta. Sper sa stea acolo pana ce il scoate nenea doctor afara la termen.
Eu pe picioare si brate ma fac cu aparatul de epilat (rezist), inghinal am gasit o crema speciala pentru piele sensibila, deoarece si eu ma irit daca folosesc lama, epilare cu benzi sau altceva.
Ca sa ma pot epila inghinal, pentru ca nu mai vad de burta folosesc o oglinda (am reusit sa curat tot fara prea mari probleme), iar la subrat folosesc benzi de epilare, ca sa nu apara asa de repede.

Acum aici a iesit sorele, dar sigur are dinti.

Sunt fericita ca am reusit sa imi fac si pedichiura (cu ceva pauze, dar mi-a reusit).
Eu am o porbleme cu unghiile mari de la picioare, care se incarneaza, iar daca nu le tai in 2 saptamni nu mai pot merge de durere.

Acum sunt pregatita sa-l astept pe bebe in cele mai bune conditii de prezentare

Deocamdata pe mine nu ma incearca prea multe stari.
Eu nici nu stiu cand sau daca am avut contractii, asa ca sunt destul de linistita si astept rabdatoare sa va dce se va intampla pana la final.


Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Soacra a vorbit de divort? Vai ca faceam un scandal de n-o mai scotea nimeni din gura mea.
Saru'mana Laura, sunt grasa si frumoasa o sa incep de azi sa merg la gimnastic acvatica, poate stau kg mele pe loc am pus 7 pana acum!
Si nu va mai luati atat de Berbeci, ca-i o zodie buna!

Pupici la toata lumea!!
Eu n-am nimic cu nici o zodie.

Vorba ta, daca soacra mea ar zice ceva de divort ar zbura din casa direct in Dunare (nici nu-i foarte departe).
E bine ca nu-i asa "speciala" cum e al lui Rainbow, ci isi vede de treaba ei si chiar ma ajuta.
Eu ma pot lauda cu 14 kg adunate pana acum . Nu stiu daca e mult sau putin, dar mie imi sunt suficiente incat sa fiu hotarat sa le dau jos dupa ce iese cel mic la lumina, iar pe langa astea 14 mai vreau sa mai dau jos inca 10 cel putin, ca sa ma simt eu pe deplin multumita (asta pana in decembrie 2012, nu repede ca ar fi mult prea drastic pentru organismul meu).

Si eu va pup!
Răspuns cu citat
  #707 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 14:48:16
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
salutare fetelor
va tot urmaresc de ceva timp dar abia acum am indraznit sa scriu. felicitari pentru bebestrumfi,vad ca sunteti majoritatea destul de maricei,eu am si eu o burtica de 13s4z....ne primiti si pe noi?suntem mai mititei si cuminti deocamdata
bine ai venit ! sa ai o sarcina usoara si lipsita de "palpitatii"
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #708 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 15:12:32
iki's Avatar
iki iki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizat
Date: 164cm, 74.4kg
Mesaje: 137
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

azi am fost sa cunosc doctorita din bucuresti, cea cu care voi naste. Azi intru in 33 de saptamani. Doctorita e simpatica si draguta, mi-a placut de ea ca si persoana.
Dar...uitandu-se peste dosarul meu a spus ca nu prea am toate analizele la zi. Imi lipseste testul de glicemie provocata (care nu l-am facut din vina mea; am tot amanat pana cand a trecut saptamana 28) si a mai zis ea acolo ca nu a vazut in dosar nu stiu ce analize, al caror nume nu l-am retinut. In plus eu am grupa sanguina 01, sotul B3 si a zis ca si aceasta incompatibilitate de grup sanguin trebuie cercetata.... Voi ati facut analize in acest sens? Eu una nu am mai auzit pana acum (nu ca as fi vre-o mare cunoscatoare). Dar acum mama imi spune si ea ca mi-ar fi spus pe la inceputul sarcinii ca trebuie sa verific treaba asta (adica pana si mama stia, care nu sta cu nasul in internet toata ziua buna ziua). Deci... e ceva obisnuit sa se faca analize pentru incompabilitatea grupelor sanguine si eu aflu ultima?... sau ...?
Oricum azi nu a apucat sa imi faca nimic, dar ma duc maine sa imi faca analize, eco si testul de glicemie provocata (eu stiam ca se face pana la 28 de sapt...dar...) si ce o mai trebui.
Partea nostima in vizita de azi a fost la final. Am fost cu mama, care e o fire mai emotiva... si cand ne-am despartit de doctorita a si pupat-o de parca doctorita mi-ar fi salvat viata
..eu de abia astept maine eco sa il vad pe bebe.
Mai am programare si la doctorita din Timisoara pe marti, facuta mai demult, in caz ca nu se arata bebele la fata maine
Va
iki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2164 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1131 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #709 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 20:09:01
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de rainbow83 Vezi mesajul
da, soacra mea e mai ''speciala''. cica daca vreodata o sa divortam, copilul trebuie sa ramana la sot pt ca au acelasi nume de familie si sa-l creasca ea pe Lucas, de fapt aici voia sa ajunga. i-am spus ca daca ne luam dupa principiul ei, nici ea nu are ''dreptul'' sa-l creasca pe Lucas pt ca nici ea nu are acelasi nume de familie cu el (ea e divortata de tatal lui adi)

asa as merge si eu la aquagym, dar n-am cu cine sa-l las pe Lucas. asa ca ma multumesc sa mergem duminica la piscina la balaceala. si eu am pus deja 2 kg si sper ca pana la Pasti sa mai pun doar un kg, dar nu stiu daca o sa-mi iasa
Eu o scuturam bine daca eram in locul tau. Copilul ramane intotdeauna cu mama, mai ales daca mamica are si loc de munca si o locuinta cat de cat, tati poate sa spuna pa-pa! Nu ca va fi cazul la voi, dar soacra e dezinformata. Mi-a placut ce repica i-ai dat
__________________
Răspuns cu citat
  #710 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 21:03:15
lisha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 nov 2011
Locaţie: alba, Romania
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 365
Aprecieri acordate: 15
Am fost apreciat(a) de 221 ori in 94 mesaje
Implicit Re: 9 months to go!

bun venit costina!


fetelor cand va citesc...imi aduc aminte de sarcina...catodata ma i-a dorul de burtica....:d
pe atunci luam bebele cu mine peste tot.....acum tr sa astept sa mai creasca si sa se incalzeasca afara....abea astept....ca ma preseaza statul in casa...nu sunt obisnuita sa stau pe degeaba
mogaldeata mea daca nu doarme....mananca, daca nu doarme si nu mananca....se uita pe pereti...cam o ora jumate doua max mancam ne schimbam si stam...apoi vre-o trei dormim....asa copil sa tot ai....am planuri sa mai fac vre-o doi ...sper sa iese tot asa

sotul se ingrijoreaza ca daca nu plange nu face voce el fiind un mare fan al muzicii...canta la mai multe instrumente....daca seamana cu mine...nu-i prob are voce

am gasit si noi o formula de lapte care ne place cat de cat...si m-am mai calmat si eu....de la titi nu mai vine nici un strop....m-am resemnat

sa aveti sarcini usore si nasteri la fel....
lisha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1111 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
9, calorii, dieta, go, insarcinata, months, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
A walk to remember (2002) iwhipmyhair Filme 11 31 aug 2011 17:05:57
Cinderella Pact sau Lying to Be Perfect goia Filme 8 29 nov 2010 17:52:45
Learning to love myself! [*pinguin*] Simonne Arhiva jurnale slabit 16 23 mai 2010 13:50:51
The show must go one! paris.hilton Arhiva jurnale slabit 6 06 nov 2009 15:03:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole