forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Epilatul - ce metode preferati ? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3078)

crinax 03 feb 2011 11:48:15

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
buna fetelor, si eu folosesc tot ceara calda dar imi ies foarte multe fire de par sub piele, asa ca din cand in cand ma mai fac si cu lama, le mai scoate la suprafata, pe langa asta imi fac body scrub de 2 ori pe saptamana.

mihaela2011 03 feb 2011 16:00:21

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Eu folosesc epilatorul Braun silk-epil si sunt multumita.Primele dati m-a durut foarte tare,dar acum il folosesc fara nicio problema.

bambina 08 feb 2011 19:07:31

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Folosesc lama de ras. La varsta mea mi se pare cea mai usor de folosit. Am avut la inceput cateva probleme cu iritatiile, dar acum au disparut. Ma rad la fiecare baie, deci nu ma incomodeaza. Am incercat epilatorul electric insa urlam de durere si m-am lasat. Am mai incercat si benzi de ceara rece, dar nici acolo n-am suportat durerea..Ei, ce sa faci, baba sufera la frumusete :)

happygirldiana 08 feb 2011 19:10:19

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 508322)
Eu folosesc epilatorul Braun silk-epil si sunt multumita.Primele dati m-a durut foarte tare,dar acum il folosesc fara nicio problema.

la fel si eu,tot braun silk epil.cu chiu cu vai m-am obisnuit dar de 2 ani numai pe asta il folosesc.peste tot:)):"> si nici nu mai "rasare"asa des si gros firul de par:x

moniq 27 mai 2011 22:40:45

Cele mai bune metode de epilat / depilat
 
Buna fetelor,

Care e parerea voastra despre metodele de epilat/depilat?
~ lama (bicul) ?
~ ceara ?
~ crema de epilat ?
~ aparatul epilator ?
~ epilarea laser ?
Ce metode folositi si ce avantaje/dezavantaje au ?
Ce folositi pentru calmarea pielii dupa epilare ?

Eu de la aparatul epilator si ceara ma irit foarte rau
si folosesc lama ( bicul ), dar ma irit si de la el, parca,
in ultima perioada, tot mai rau si nu stiu ce as putea
sa fac.

jessik 27 mai 2011 22:46:16

Re: Cele mai bune metode de epilat / depilat
 
eu am incercat cateva, si momentan tot bicul folosesc, aparatul am incercat si ma doare, ceara e ok, dar tot nu desprinde totul, iar de la crema ma iritam putin, si tot asa nu lua tot parul, depinde ca nu era de firma.. fiecare du avantaje dezavantaje.. depinde de pielea ta,,. cea mai putin dureroasa si ieftina ramane lama, deavantaj creste repede, si se poate ingrosa firul, sau sa ramana blocat sub piele

Alexik 28 mai 2011 07:58:55

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Si daca se intampla ceva si nu aveti lama? mi se pare cea mai proasta metoda mie.f f f multe dezavantaje.La aparat doare doar la inceput:) eu acum daca nu simt niste furnicaturi nu cred ca trage firul.m-am invatat si ma fac cand am chef:-/nu stiu cat timp tine ca atunci cand apare un fir il iau si tot asa.:-/ mie aparatul sau ceara mi se pare cea mai buna metoda.
Ceara fol l must si burta si aparatul pe picioare:P

mvthebest 26 mar 2012 12:06:21

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Am o foarte mare problema, iar cum vine vara as vrea sa o tratez acum. Dupa ce ma epilez in zona...(am incercat cu, crema.ceara la rece.bic) ma irit foarte urat. Oare ce ar trebui sa fac, cu ce sa ma dau ? :)

bebelusha 26 mar 2012 12:22:31

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
in mod normal, iritatia persista o zi iar a doua nu ar trebui sa mai ai probleme. eu cand ma duceam la epilat ma dadea cu ulei special dupa epilare pt a lua eventualele buc mici de ceara si pt a nu ma irita si cu ulei special in zonele unde mai crestea fire de par sub piele. eu ma irit rau daca ma dau cu ceva dupa ce ma epilez, in afara de ulei de corp. depinde si in ce per a lunii te faci.

anhelyto 26 mar 2012 14:56:45

Re: Epilatul - ce metode preferati ?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 995219)
Am o foarte mare problema, iar cum vine vara as vrea sa o tratez acum. Dupa ce ma epilez in zona...(am incercat cu, crema.ceara la rece.bic) ma irit foarte urat. Oare ce ar trebui sa fac, cu ce sa ma dau ? :)

Buna,

mira eu folosesc o crema de la ermiplant parca dupa epilat...si nu ma mai irit...

de asta zic... si sa sti ca ma simt ok.
Ai incercat asa ceva?;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:50:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO