forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Elenutza20-Certati-ma !!!!! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/elenutza20-certati-ma-2653.html)

ianna 16 feb 2010 15:05:34

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
elenutza..dupa disociata trebuie tinut perioada de tranzitie...adica..continui disociata dar adaugi si alte produse

ZIUA 1 - carbohidrati (pilaf, paste sau cartofi, evident, nu prajiti),dar adaugi si salate si/sau fructe
ziua 2 - fructe (de orice fel, salate de fructe) adaugi salate
ziua 3 - proteine (carne fiarta, fripta, peste, oua , branza ), dar daugi salate, fructe ...si ou fiert la mic dejun
ziua 4 : fibre (legume, fructe , verdetruri) adaugi bucatele de piept de pui la gratar in salata

cu alte cuvinte sa treci usor de la disociata la meniu normal...:)nu o face brusc ...sa nu risti sa pui la loc ce ai pierdut ! vezi ca in jurnalul meu drama_queen parca ma intreba cum sa pape sa nu cada sub 1000kcal/zi ...si am exemplificat mai bine meniurile

onetotilia 16 feb 2010 15:24:04

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
elenutza...e adevarat ca nu arat grasa ...dar nici nu imi place cum arat avand in vedere ca stiu cum aratam acum un an......
si sa stii ca este o bere cu visne......yummy yummy si cu wafele aici....deci treceam pe langa un chiosc intr-un centru comercial unde le faceau asa calde cu miere sau oricum...;;caramelizat...nu m-am putut abtine...dar nu am depasi ieri 1300 de kcal cu tot cu wafa aia...
dar m-am cumintit....si de ciocolata.....nu mai zic :((

onetotilia 16 feb 2010 16:37:11

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
prietenului meu ii trebuie pizza....ce aluat sa fac sa nu trebuiasca sa il dospesc??sau sa il fac cu praf de copt?? ???

elenutza20 17 feb 2010 08:41:29

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
SAL
eu fac asa (aluat de pizza si placinte)

1 cub drojdie
o cana apa (cana normala)calduta pt dizolvat drojdia
7 linguri ulei
un praf sare

se pune cubul de drojdie in cana cu apa calduta, amesteci si torni in castron, pui cele 7 linguri ulei si apoi faina cat cuprinde si amesteci pana se desprinde de pe maini (si un praf de sare), lasi putin acoperit cu prosop (la caldura).

mie imi ies cam 3-4 foi de placinta,
pentru pizza cred ca trebuie sa injumatatesti cantitatile.


pup, zi buna !

elenutza20 17 feb 2010 09:15:33

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
ieri am fost cuminte , am mancat asa :

ora 8.00- cafea tare, mare, neagra, fara zahar , lapte
ora 12 - un castronel sana cu cereale de porumb (o sa schimb cerealele ca astea au multe calorii)

ora 14 - un mar
ora 17 - o felie friptura , juma de gulie rasa

ora 21- un mar
si apa,

ieri am fost cuminte
deci BRAVO , GABI (ma cheama gabi, dar am pus "elenutza " pt ca ELENA mi se pare cel mai frumos nume de fata

pup, astept conversatie

lavinuta 17 feb 2010 09:34:44

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Hmmm, nu e cam putinel? de ce nu incerci sa mananci cereale dimineata si sa mai adaugi la pranz altceva?

elenutza20 17 feb 2010 11:01:10

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
sal, lavi
la pranz sunt la serviciu,
deci daca vreau si altceva trebuie sa prevad de dimineata

dar ce ma fac de maine, ca vrem sa plecam vreo 4 zile la Sinaia si parca vad ca-mi sare regimul in aer
pup

lavinuta 17 feb 2010 11:13:12

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Distracite placutaaa![*140*]
Incearca sa mananci ce e mai dietetic pe acolo, si ia-ti mai multe fructe la tine:D

kami 17 feb 2010 20:18:24

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
Super, un wekend prelungit. Distractie faina [*123*][*141*][*laski*]

elenutza20 17 feb 2010 21:42:17

re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!
 
sal, fetelor,
merci, sper sa fie frumos,

am facut bagajul pe furis si maine dimineata, cand kinderii vor fi somnorosi si mofturosi (ei stiu ca mergem la gradinita), vom striga "SURPRIZAAA!!"" si masina o va lua directia SINAIA

DECI VA PUP, FETELOR,
vorbim luni,

ps; promit sa recunosc cat de nesimtita am fost la capitolul...mancare, dar vom face si miscare,
eu zic ca ma voi abtine, da' ...cine stie ce ma tenteaza

va pup, sa fiti cuminti,,


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:04:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO