forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

losefat 21 aug 2012 07:49:40

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1115677)
fugi la ticher si ti-l schimba nu sta...:D

Il schimb cand ajung la 67...nu ma amagesc cu 100 g...sunt k...si ptr alea...dar nu ma imbat de la apa rece...:))

marinuta 21 aug 2012 07:53:57

Re: Ema's Diary
 
am inceput sa maninc pancakes 59 grame si 15 grame de magiun de visini si un ceai verde..mai mult nu pot minca...:>

Exp 21 aug 2012 08:16:43

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1115673)
Fetelor vin la raport de kg...dupa ce am schimbat cantarul dupa cum stiti nu a coincis kg aratate de cel vechi deci eram pe nicaieri, plus ca cel nou a mai adaugat cateva...
Azi dimi, aveam 67.9 ...k, eu ma declar k...adevarul este ca in prima zi cand l-am cumparat seara nu dimi imi arata 68.9...ceva ceva am slabit...De masurat inca nu m-am masurat nu gasesc centimetru...:))

Felicitari Ema! Cu cat rezultatele incep sa se vada, cu atat motivatia este mai mare, corect?:)

losefat 21 aug 2012 08:37:22

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1115710)
Felicitari Ema! Cu cat rezultatele incep sa se vada, cu atat motivatia este mai mare, corect?:)

Of, ai dreptate insa cum omul este slab, eu sunt slaba...psihic...si ma cam contrazic in opini...uneori zic ca e bine sa slabesc max. 1 kg pe sapt. sau minim 3 kg. pe luna...aceasta este calea sanatoasa...insa uitandu-ma in oglinda si vazandu-mi colacelul si pulpitele...ma gandesc la slabire rapida nesanatoasa...
Sotul meu deja incepe sa ma complimenteze si el reprezinta o parte din motivatia mea de a slabi...vreau sa arat bine ptr. toti membrii fam. mele, ptr. mine in primul rand, sotul meu si fetele mele...vreau sa aibe o mama\sotie cu un corp armonios si tonifiat!

marinuta 21 aug 2012 08:40:13

Re: Ema's Diary
 
Ema scumpa...imi place ceea ce citesc...sotul facindu-ti complimente...:x:x:xsi la mine sotul este bravo imi face complimente,,,,:x

Exp 21 aug 2012 17:35:16

Re: Ema's Diary
 
Buna Ema,

Apropo de mancare si unde intra...te inteleg perfect! sunt in aceeasi situatie. E si diferenta mica intre gustare si cina. Eu as fi renuntat la pepene. Incearca sa inlocuiesti in meniu pepenele cu 35grame migdale (200kcal) si verifica daca ies okay proteinele/lipidele/glucidele si fibrele. E normal sa nu mai ai loc ptr omleta :-)

Imi dau si eu cu parerea...la meniul meu cred ca am facut "n combinatiii luate cate k" :-) si tot nu e perfect...

losefat 21 aug 2012 17:38:39

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1116110)
Buna Ema,

Apropo de mancare si unde intra...te inteleg perfect! sunt in aceeasi situatie. E si diferenta mica intre gustare si cina. Eu as fi renuntat la pepene. Incearca sa inlocuiesti in meniu pepenele cu 35grame migdale (200kcal) si verifica daca ies okay proteinele/lipidele/glucidele si fibrele. E normal sa nu mai ai loc ptr omleta :-)

Imi dau si eu cu parerea...la meniul meu cred ca am facut "n combinatiii luate cate k" :-) si tot nu e perfect...

Of, Cristina..eu as sari peste omleta...sti cum rapid...pepenelui in schimb nu-i pot rezista! :))
Dar ideea cu migdalele o iau in calcul ptr. maine ca azi nu am acasa!
:-*

Adina14 21 aug 2012 17:43:59

Re: Ema's Diary
 
Hello Ema! >:D<
Felicitari pentru ca ai scazut deja; bravo! Tine.o tot asa.
HHA e prescurtarea de la Hip Hop Abs- un dvd ce cuprinde mai multe video.uri pe care le poti face acasa. Au in jur de 20-30 min ( unul singur de 5 min si altul de 40) si mai mult dansezi si iti lucrezi toate grupele de muschi, in special abdomenul. E cu Shaun T- un instructor de fitness foarte cunoscut care mai are programe de genul asta, cardio.
Le poti descarca de pe net daca vrei sa le incerci ;) Eu zic ca merita sa te uiti peste ele.

Adina14 21 aug 2012 17:45:10

Re: Ema's Diary
 
Oh si inca ceva, poti vedea reclame scurte de la ele si pe youtube. Alte programe mai usoare , de initiere sa zic asa, mai sunt si Rockin' Body by Shaun T si Turbo Jam. Ceva gen video.ul cu Tracy doar ca sunt mai multe si te misti mai mult- nu sunt exercitii facute la podea.

losefat 21 aug 2012 21:18:30

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1116118)
Oh si inca ceva, poti vedea reclame scurte de la ele si pe youtube. Alte programe mai usoare , de initiere sa zic asa, mai sunt si Rockin' Body by Shaun T si Turbo Jam. Ceva gen video.ul cu Tracy doar ca sunt mai multe si te misti mai mult- nu sunt exercitii facute la podea.

Draga Adina,
inca odata iti multumesc ptr. explicatiile oferite!Incep sa prind drag de sport, azi am fost la Zumba, am facut acasa Tracy cam 30 min imi place programul ei ptr. brate...plus bici cam 20 min.Devin addicted to sports....yuupi...Niciodata sa nu spui niciodata, la 33 de ani descopar ce bine ma simt facand sport...

Pup, noapte buna!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:20:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO