forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

marinuta 15 aug 2012 15:28:03

Re: Ema's Diary
 
[*29*][*29*][*29*]bravo pentru sport...si eu am facut acasa 1 h de bici...[*ciclism*]si la sala am facut inca 1 h de sportulici..[*culturism*][*haltera*][*coarda*][*gimnastica*]...deci suntem bravooooooooooo:)):)):))

losefat 15 aug 2012 15:36:00

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1112966)
[*29*][*29*][*29*]bravo pentru sport...si eu am facut acasa 1 h de bici...[*ciclism*]si la sala am facut inca 1 h de sportulici..[*culturism*][*haltera*][*coarda*][*gimnastica*]...deci suntem bravooooooooooo:)):)):))

Doamne cat sporti poti face, zilnic sa ma tragi de urechi...te roooog sa ma ambitionezi si pe mine sa imi gasesc ritmul!!!Te pupacesc!:-*

marinuta 15 aug 2012 15:41:56

Re: Ema's Diary
 
cuma pap cina..mai tirziu nu pot sa pap ca o stau afar cu micuta mult dupa ce o aduc de la gradinita..papa asa...rosii+1 bucatica de brinza akadia+1 felie de piine neagra cu prune in ea si 1 cutiuta de ton...adusa din Italia...;)..ce zici de cina mea? ..pai si tu faci sport...eu nu muncesc sunt casnica...de aia mai profit si fac sport..vara viitoare vreau sa am cu ajutorul domnului 44 kg si sa fac al 2 bebe..b-)...zic eu dar poate sa nul fac....:P

Pumpkin 15 aug 2012 15:42:01

Re: Ema's Diary
 
Buna Ema (ce nume frumos:D) Bine ai venit pe slabute si.. spor la treaba in continuare!
Si eu am probleme cu cantarul, mai ales daca il puneam pe parchet arata cu 1-2 kg in minus:)) acum il tin doar in baie, are placuta lui de gresie speciala si.. sper ca arata ce trebuie:-s :))

losefat 15 aug 2012 16:21:26

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 1112977)
Buna Ema (ce nume frumos:D) Bine ai venit pe slabute si.. spor la treaba in continuare!
Si eu am probleme cu cantarul, mai ales daca il puneam pe parchet arata cu 1-2 kg in minus:)) acum il tin doar in baie, are placuta lui de gresie speciala si.. sper ca arata ce trebuie:-s :))

Daaa, oribil cu cantarul...ma sperie nu mai stiu care e greutatea reala...am locuri unde am 66...in unele 69...:((...problema este ca nu stiu care e val. reala....
Intentionez sa imi achizitionez unul si gata nu ma mai enervez!Sper numa sa nu fac soc si sa am mai multe kg decat arata cel de acasa!x-(

Exp 15 aug 2012 16:47:21

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113007)
Daaa, oribil cu cantarul...ma sperie nu mai stiu care e greutatea reala...am locuri unde am 66...in unele 69...:((...problema este ca nu stiu care e val. reala....
Intentionez sa imi achizitionez unul si gata nu ma mai enervez!Sper numa sa nu fac soc si sa am mai multe kg decat arata cel de acasa!x-(

Hello Ema!
Am rasfoit jurnalele si am l-am descoperit si pe al tau :) Bine ai sosit! Pentru inceput iti urez spor la slabit. Apropo de cantar: bateriile sunt okay? Atunci cand sunt aproape terminate, este posibil sa iti dea astfel de erori.
Iti doresc o seara frumoasa,
Cristina

losefat 15 aug 2012 20:37:00

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1113025)
Hello Ema!
Am rasfoit jurnalele si am l-am descoperit si pe al tau :) Bine ai sosit! Pentru inceput iti urez spor la slabit. Apropo de cantar: bateriile sunt okay? Atunci cand sunt aproape terminate, este posibil sa iti dea astfel de erori.
Iti doresc o seara frumoasa,
Cristina

Buna Cristina,
multumesc frumos, iti doresc si eu spor la slabit!
Cantarul nu este model cu bateri...dar o sa-mi achizitionez unul mai k, ca ma enerveaza situatia!
Te mai astept pe la mine, am citit si eu jurnalul tau...insa nu comentez peste tot ma tem sa nu zica lumea ca ma bag in seama :">
O seara frumoasa si tie!
Ema :-*

losefat 15 aug 2012 20:39:30

Re: Ema's Diary
 
Of, am cazut un pic in ispita...si am mancat cam 150 g salata orientala plus un snitel mic de porc...of...in schimb am rezistat si nu am cedat la suc si dulce...Intru sa calculez dezastru :((

losefat 15 aug 2012 20:51:06

Re: Ema's Diary
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:20
Cafea tare Brasero, Nescafe, 110g - 61 calorii, 7.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 9.9 carbohidrati, 3 fibre, 0.1 sodiu, 9.9 zaharuri

Gustare 1, ora 12:18
Prune, 200g - 92 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.8 carbohidrati, 2.8 fibre, 0 sodiu, 19.8 zaharuri
Struguri, tamaiosi, proaspeti, 120g - 69 calorii, 1 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 16.7 carbohidrati, 4.7 fibre, 1.2 sodiu, - zaharuri
Apa plata, 2400ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 14:07
Ciorba de pulpe de pui, 400g - 147 calorii, 7.2 proteine, 6.4 grasimi, 0 colesterol, 18.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pulpa de pui superioara dezosata, fara piele, Coco Rico, 60g - 98 calorii, 10.4 proteine, 5.4 grasimi, - colesterol, 1.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 21:45
Snitel - Carne de Porc, 100g - 249 calorii, 29.3 proteine, 8.1 grasimi, - colesterol, 14.6 carbohidrati, 1.5 fibre, 0.3 sodiu, - zaharuri
Salata Orientala a la Alina, 200g - 183 calorii, 6 proteine, 6.6 grasimi, - colesterol, 24.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 899 calorii, (mic)63 proteine, 27.3 grasimi, 0 colesterol, 108.3 carbohidrati, 12 fibre, 1.6 sodiu, 29.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, general, 45min - 326 calorii
Metabolism bazal - 1356 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1682 calorii

Exp 15 aug 2012 21:20:41

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1113092)
Of, am cazut un pic in ispita...si am mancat cam 150 g salata orientala plus un snitel mic de porc...of...in schimb am rezistat si nu am cedat la suc si dulce...Intru sa calculez dezastru :((

Hi Ema:)
Am revenit...in primul rand te rog, insist sa "te bagi in seama":) Este singura solutie pentru a socializa. Sa stii ca si eu sunt innebunita dupa salata orientala si salata de fasole boabe. In plus ador si painea. Am niste gusturi nebune>:) Pentru salatele astea las orice alta tentatie. De astazi insa, mi-am propus sa mananc mai elaborat.

M-am uitat acum pe meniul tau. Per total e okay. Nu ai depasit nici lipidele sau carbo.

p.s. vezi ca o sa fii certata de fete ptr ca nu ai atins minim metabolismul bazal (si eu inca "lucrez" pentru a le atinge); am niste probleme la coloana vertebrala si momentan nu practic decat mersul pe jos...deci imi este cam greu sa urc nr de calorii avand in vedere ca nu am cine stie ce activitate fizica insa tu, la 1862kcal consumate, ai putea fara nicio problema sa incerci sa nu scazi sub 1350- cat este metabolismul bazal; ai peste 500kcal dif intre cele ingerate si cele arse- asta inseamna aprox. 2kg/luna- adica slabit sanatos;


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:44:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO