forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

alinu0809 01 mar 2013 17:35:47

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Am început deja să îmi folosesc noile achiziții și am făcut 20 de minute de exerciții pentru tonifierea abdomenului, a fundului, a picioarelor și a brațelor! N-am vrut să mă forțez din prima, însă voi face tot mai mult pe zi ce trece. :) It feels great! >:D<

WhiteAngel 01 mar 2013 17:43:52

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1230577)
Sunt încântată de cunoștință, Roberta! >:D<
Deja mi-am făcut o misiune zilnică din a căuta rețete cu număr redus de calorii și număr redus de grăsimi. Asta pentru că și eu, și prietenul luptăm împreună împotriva kilogramelor (el puțin mai mult decât mine, că a pus mai mult pe el în ultima vreme). :)) Încercăm să diversificăm cât mai mult, și să încercăm cât mai multe rețete noi și sănătoase.
Cât despre mutat, crede-mă că și mie mi-a fost frică înainte. Însă, găndește-te că nu vei fi singură, orice ar fi. Îi ai pe părinții tăi acolo, presupun că vei avea și susținerea prietenilor tăi. :) Restul va fi mult mai ușor și va veni de la sine. Eu încerc, pe cât posibil, să fac facultatea aici, pentru că îmi va fi mult mai ușor să mă întrețin după ce o voi termina - e mai ușor să îți găsești un job aici, dacă ai pregătirea și experiența necesară. :) În România nu zic că e degeaba sau că e imposibil, însă e a naibii de greu.. și banii rar sunt pe măsura efortului. :) Așa că, încearcă pe cât posibil să vezi această posibilă deplasare precum o oportunitate bună în viața ta. ;)
În rest, îți doresc și eu o primăvară cât mai frumoasă, călduroasă și prosperă! >:D< Și multă baftă și cât mai mult succes în tot ceea ce îți dorești! :-*

pai oricum nu pot sa stau aici singura ... deja iarna asta am trecut prin unele momente groaznice .. am cazut in depresie .. crize de nervi si tot felul de stari :( imi e foarte greu asa, le am doar pe matusa si bunica in oras, care nu prea stiu sa ma sustina si sa ma ajute .. mai mult ma intristeaza si ma incarca cu tot felul de probleme si griji de care nu am nevoie si care ma fac si mai trista decat sunt .. abia astept sa treaca mai repede liceul, sa scap de stresul asta ... doar ca imi e putin frica si de o noua viata .. insa sunt sigura ca o sa fie mai buna decat cea de acum ;)

pupici :-*:-* bravo pt sport >:D<

alinu0809 01 mar 2013 17:54:14

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Of, înțeleg perfect ce spui. Tot din septembrie sunt și eu aici, departe de familie și de prieteni și am luat-o și eu puțin razna în anumite momente. Boceam și eu din senin, mă certam cu prietenul pentru că nu înțelegea ce am și se învinuia pe el, că m-a adus aici. Nu e vina lui, nu e vina nimănui, așa suntem noi, oamenii. Suferim după cei dragi. :) Când termini liceul? Văd că totuși tinzi să pleci la ai tăi. E ok, nu trebuie să îi fie frică și să stai singură din cauza fricii de schimbare. Știu că e o diferență mare, însă o viață avem, nu? :P Multe persoane nu au curajul să plece nici în alt oraș la facultate, în Ro, d'apăi în altă țară și să își reconstruiască viața, de la zero. "I'm not saying it's going to be easy, I'm saying it's going to be worth it." :-*

WhiteAngel 01 mar 2013 18:08:02

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1230669)
Of, înțeleg perfect ce spui. Tot din septembrie sunt și eu aici, departe de familie și de prieteni și am luat-o și eu puțin razna în anumite momente. Boceam și eu din senin, mă certam cu prietenul pentru că nu înțelegea ce am și se învinuia pe el, că m-a adus aici. Nu e vina lui, nu e vina nimănui, așa suntem noi, oamenii. Suferim după cei dragi. :) Când termini liceul? Văd că totuși tinzi să pleci la ai tăi. E ok, nu trebuie să îi fie frică și să stai singură din cauza fricii de schimbare. Știu că e o diferență mare, însă o viață avem, nu? :P Multe persoane nu au curajul să plece nici în alt oraș la facultate, în Ro, d'apăi în altă țară și să își reconstruiască viața, de la zero. "I'm not saying it's going to be easy, I'm saying it's going to be worth it." :-*

exact asa patesc si eu .. plang din senin ..
pai sunt abia clasa a11a .. deci la anul .. eu de plecat abia astept sa plec pt ca oricum simt ca nu am nimic bun aici .. la mine au intervenit multe probleme si din trecut .. ai mei au divortat acum 3 ani .. iar cu taicameo nu vorbesc si ma uraste .. maicamea si`a gasit pe altcineva si este un om cu care chiar ma inteleg mai bine decat m`am inteles cu cel natural vreodata :) asa ca abia astept sa plec de aici, sa sterg tot trecutul si sa fiu eu sigura ca am ceva realizat de mine .. frica este doar pt ca dupa atatea probleme in familie am devenit cam pesimista .. si simt ca de fiecare data ma urmareste ghinionul, imi e frica ca poate nu o sa reusesc sa fac nimic .. dar asta se poate intampla si in Ro, nu numai acolo :D

alinu0809 02 mar 2013 12:16:29

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Of, ține cont de persoanele care chiar îți dovedesc că țin la tine, nu te baza pe legături de sânge, că așa am învățat și eu cu forța că n-am pe cine mă baza. Mama mea a murit acu' 2 ani și unul din frații ei se tot lăuda că el are grijă de mine și că nu o să duc eu lipsă de nimic.. când de fapt, într-un an, cât am fost eu la Cluj, nu m-a sunat o dată să vadă dacă mai respir. :) Dacă te înțelegi bine cu tatăl vitreg e bine. :) În cele din urmă, fă ce crezi tu că o să îți aducă fericire și liniște pe termen lung. Căci altceva nu contează. :-*

De altfel, cum ți-ai început primăvara? >:D<

alinu0809 02 mar 2013 12:40:22

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Neața, fetelor! >:D< Cum e primăvara la voi? Aveți și voi sentimentul ăla de optimism, indus de renașterea naturii? :)

Eu am început primăvara cu dreptul - mi-am cumpărat cinci arome noi de ceai și am făcut prima curățenie de primăvară prin casă. :D Afară e soare și abia aștept să ies într-o plimbare, până la magazin, să fac niște cumpărături. :)

Vă doresc o zi cât mai frumoasă. :-*

stefy2009 02 mar 2013 14:00:06

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1230893)
Neața, fetelor! >:D< Cum e primăvara la voi? Aveți și voi sentimentul ăla de optimism, indus de renașterea naturii? :)

Eu am început primăvara cu dreptul - mi-am cumpărat cinci arome noi de ceai și am făcut prima curățenie de primăvară prin casă. :D Afară e soare și abia aștept să ies într-o plimbare, până la magazin, să fac niște cumpărături. :)

Vă doresc o zi cât mai frumoasă. :-*


Buna:-* Numele meu este Stefania >:D<....azi la mine este urat...ploua:(, in schimb ieri a fost foarte frumos:D. Sper sa mai vorbim:-*

alinu0809 02 mar 2013 14:15:44

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de stefy2009 (Post 1230902)
Buna:-* Numele meu este Stefania >:D<....azi la mine este urat...ploua:(, in schimb ieri a fost foarte frumos:D. Sper sa mai vorbim:-*

Bună, Ștefania! >:D< Mă bucur să te cunosc. :-*
Aici a fost fix invers, ieri vreme urâtă și azi un soare și-o căldură de-aia subtilă, de primăvară. :x
Sper și eu să mai vorbim și îți doresc o primăvară frumoasă. :-*

Adina14 02 mar 2013 21:11:15

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Buna, Alina! >:D<
Ma bucur ca ti.ai facut un jurnal...Ma tot gandesc de cateva zile cum sa sparg gheata si sa iti las si eu un prim mesaj aici.So here it is! :D
Cred deja ca evolutia ta va fi una foarte frumoasa si ca iti vei indeplini scopul de a slabi. Avand in vedere ca nu le.ai pus pe o perioada mai indelungata acele kg in plus, sper sa iti fie mai usor sa scapi de ele.Teoretic asa ar trebui sa mearga treaba.
Inca o data iti urez mult succes! Sper sa postezi cat mai des aici, fiindca o sa incerc sa tin pasul cu tine si sa te citesc.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0...4q5qo1_500.jpg

alinu0809 02 mar 2013 21:51:48

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1231003)
Buna, Alina! >:D<
Ma bucur ca ti.ai facut un jurnal...Ma tot gandesc de cateva zile cum sa sparg gheata si sa iti las si eu un prim mesaj aici.So here it is! :D
Cred deja ca evolutia ta va fi una foarte frumoasa si ca iti vei indeplini scopul de a slabi. Avand in vedere ca nu le.ai pus pe o perioada mai indelungata acele kg in plus, sper sa iti fie mai usor sa scapi de ele.Teoretic asa ar trebui sa mearga treaba.
Inca o data iti urez mult succes! Sper sa postezi cat mai des aici, fiindca o sa incerc sa tin pasul cu tine si sa te citesc.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m0...4q5qo1_500.jpg

Hei >:D< Și eu mă bucur că mi-am făcut jurnal, am cunoscut persoane prietenoase până acum și sper să mai cunosc și altele, în continuare. :D
Cum de te gândeai să îmi lași mesaj? :">
Kilogramele le-am pus din pură prostie, ca să nu zic altceva. :)) Efectiv mă trezeam ronțăind în orice moment al zilei. :)) Sper și eu să îmi fie ușor, măcar pentru a nu mă demoraliza prea des. Că de renunțat, nu renunț, consider schimbarea asta un nou stil de viață, nu o dietă sau mai știu eu ce. :) Oricum, îmi priește. :D
Sper și eu să mai treci pe aici. Eu deocamdată am început să citesc primele pagini din jurnalul tău, scrise în urmă cu doi anișori. Îmi place să citesc de la început până la capăt, toată povestea.
Te pup. :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:22:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO