forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

Adina14 02 mar 2013 22:09:10

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1231016)
Hei >:D< Și eu mă bucur că mi-am făcut jurnal, am cunoscut persoane prietenoase până acum și sper să mai cunosc și altele, în continuare. :D
Cum de te gândeai să îmi lași mesaj? :">
Kilogramele le-am pus din pură prostie, ca să nu zic altceva. :)) Efectiv mă trezeam ronțăind în orice moment al zilei. :)) Sper și eu să îmi fie ușor, măcar pentru a nu mă demoraliza prea des. Că de renunțat, nu renunț, consider schimbarea asta un nou stil de viață, nu o dietă sau mai știu eu ce. :) Oricum, îmi priește. :D
Sper și eu să mai treci pe aici. Eu deocamdată am început să citesc primele pagini din jurnalul tău, scrise în urmă cu doi anișori. Îmi place să citesc de la început până la capăt, toată povestea.
Te pup. :-*

De cand ti.am vazut albumul, ma tot gandeam ca ar fi frumos sa iti faci un jurnal, sa iti putem afla intreaga poveste.Si mie imi pari foarte prietenoasa si receptiva :) Cred ca avem multe de invatat de la tine.
Lupti in aceasta "batalie" alaturi de prietenul tau, nu.i asa?
E foarte bine ca ai actionat din timp...De renuntat, asa e, nu poti s.o faci. Odata ce descoperi mai multe despre alimentatie si sport, e cam greu sa ignori totul...Odata si odata tot va trebui sa te confrunti din nou cu acele informatii si sa le si folosesti, desigur, spre binele tau.Cand "renunti", treci mai degraba printr.o perioada de indecizie, cred...
Hm...M.am schimbat mult de atunci si din nefericire, acum vad schimbarea asta ca mergand spre rau...Chiar nu stiu ce ar trebui sa te sfatuiesc, daca sa imi citesti sau nu jurnalul :)) Momentan nu sunt deloc impacata cu mine sau cu ce postez pe acolo.

WhiteAngel 03 mar 2013 07:29:53

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1230888)
Of, ține cont de persoanele care chiar îți dovedesc că țin la tine, nu te baza pe legături de sânge, că așa am învățat și eu cu forța că n-am pe cine mă baza. Mama mea a murit acu' 2 ani și unul din frații ei se tot lăuda că el are grijă de mine și că nu o să duc eu lipsă de nimic.. când de fapt, într-un an, cât am fost eu la Cluj, nu m-a sunat o dată să vadă dacă mai respir. :) Dacă te înțelegi bine cu tatăl vitreg e bine. :) În cele din urmă, fă ce crezi tu că o să îți aducă fericire și liniște pe termen lung. Căci altceva nu contează. :-*

De altfel, cum ți-ai început primăvara? >:D<

wow, imi pare tare rau pt mama ta :( pai inseamna ca esti chiar o persoana puternica si demn de admirat ! :) ma bucur tare mult pt tine ca ai reusit sa treci peste si te vezi implinita alaturi de prietenul tau :) cine stie, poate ma lipesc si eu de vreun neamt ;)) =)) glumeam :P
stii, eu chiar ma trag din neam de germani :)) bunicul din partea lu taicameo e neamt la origine, deci 25% sunt nemtoaica .. chiar si numele de familie ma caracterizeaza :P am stiut germana cand eram mica, pana in clasa a5a .. dupa aceea nu s`a mai facut la scoala :( dar ma pun eu cu burta pe carte >:) chiar o buna prietena (defapt cea mai buna) mi`a facut intr`o zi o "teorie" .. in sensul ca eu incepusem sa plang din senin, si mi`a zis ca de ce fac asta? de ce pierd timpul plangand? mai bine il pierd facand ceva cu folos, cum ar fi sa invat limba germana pt ca ma va ajuta .. si chiar asa este, de fiecare data cand plangem trebuie sa ne gandim ca timpul acela irosit pe lacrimi poate fi folosit in scopuri mai bune ;)

of offf m`am intins la taina cu prea multe amanunte, scuze pt roman :">:">

ia zii tu, cam ce papi intr`o zi obisnuita? :-*:-*

ieucumine 03 mar 2013 08:25:32

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Hey! Mersi de accept! O duminica faina!!!

alinu0809 03 mar 2013 11:44:29

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1231019)

De cand ti.am vazut albumul, ma tot gandeam ca ar fi frumos sa iti faci un jurnal, sa iti putem afla intreaga poveste.Si mie imi pari foarte prietenoasa si receptiva :) Cred ca avem multe de invatat de la tine.
Lupti in aceasta "batalie" alaturi de prietenul tau, nu.i asa?
E foarte bine ca ai actionat din timp...De renuntat, asa e, nu poti s.o faci. Odata ce descoperi mai multe despre alimentatie si sport, e cam greu sa ignori totul...Odata si odata tot va trebui sa te confrunti din nou cu acele informatii si sa le si folosesti, desigur, spre binele tau.Cand "renunti", treci mai degraba printr.o perioada de indecizie, cred...
Hm...M.am schimbat mult de atunci si din nefericire, acum vad schimbarea asta ca mergand spre rau...Chiar nu stiu ce ar trebui sa te sfatuiesc, daca sa imi citesti sau nu jurnalul :)) Momentan nu sunt deloc impacata cu mine sau cu ce postez pe acolo.

Neața! :-*
Da, lupt cu prietenul, ne-am aliat amândoi și e mai ușor așa, într-un fel. Adică gătim amândoi mâncărici sănătoase, ne implicăm mai ușor și nu ne tentăm unul pe celălalt cu alte chestii. :) Atât doar, că el fumează și mai bea cu prietenii din când în când. Eu m-am lăsat de fumat și alcool.. nu știu ce să zic, am renunțat la hard partying în liceu..:))) Adică nu-mi mai arde mie de bere și altele, poate un pahar de vin din când în când. Sau o ieșire din când în când. :)
Anyway, mie îmi pari simpatică și acum și atunci, am ajuns la pagina 14 deodamdată. :D Aș putea sări peste primele pagini, totuși, că vreau să ajung și la pagina 200 cândva și să văd cu ce te ocupi mai în prezent. :))
Oricum, îți doresc o duminică cât mai frumoasă și mai relaxantă! :-* >:D<

alinu0809 03 mar 2013 11:50:32

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de WhiteAngel (Post 1231045)
wow, imi pare tare rau pt mama ta :( pai inseamna ca esti chiar o persoana puternica si demn de admirat ! :) ma bucur tare mult pt tine ca ai reusit sa treci peste si te vezi implinita alaturi de prietenul tau :) cine stie, poate ma lipesc si eu de vreun neamt ;)) =)) glumeam :P
stii, eu chiar ma trag din neam de germani :)) bunicul din partea lu taicameo e neamt la origine, deci 25% sunt nemtoaica .. chiar si numele de familie ma caracterizeaza :P am stiut germana cand eram mica, pana in clasa a5a .. dupa aceea nu s`a mai facut la scoala :( dar ma pun eu cu burta pe carte >:) chiar o buna prietena (defapt cea mai buna) mi`a facut intr`o zi o "teorie" .. in sensul ca eu incepusem sa plang din senin, si mi`a zis ca de ce fac asta? de ce pierd timpul plangand? mai bine il pierd facand ceva cu folos, cum ar fi sa invat limba germana pt ca ma va ajuta .. si chiar asa este, de fiecare data cand plangem trebuie sa ne gandim ca timpul acela irosit pe lacrimi poate fi folosit in scopuri mai bune ;)

of offf m`am intins la taina cu prea multe amanunte, scuze pt roman :">:">

ia zii tu, cam ce papi intr`o zi obisnuita? :-*:-*

Neațaaa! :-*
Măi, nu știu cât de puternică sunt, dar uneori pur și simplu sunt foarte realistă și îmi dau seama dacă am ce face sau nu într-o anumită privință. Cu mama mea.. era ireversibil deja, așa că am decis să o fac mândră măcar și să îmi văd de viața mea și să fiu fericită. Mulți n-au înțeles gândirea asta, m-au judecat că "n-am jelit sau plâns destul". În fine.
Să știi că nemții sunt frumoși și cine știe.. :> :> Nu cred că o să te poți abține de la holbat la unii. :)) Deci, așa-i, învață germana rapid, ca să fii pregătită. :> >:D<
Eeeeuuu pap dimineața cam întotdeauna iaurt 0.3% cu fulgi de ovăz și câteva cireșe uscate, pentru gust. :) După aceea, variază.. tot căutăm rețete pe net și prin reviste (GoodFood de exemplu) și de obicei de acolo ne inspirăm, pentru că deja sunt notate toate valorile nutritive pentru o porție de mâncare. Ceea ce îmi ușurează misiunea. :) Dar am început să păpăm extrem de multe legume. Ieri am venit acasă cu un coș plin de legume (și un iaurt și niște pui, rătăciți pe-acolo). Nici n-am putut să îl car până sus la apartament, l-am sunat pe prietenul să coboare și să mă ajute. =))
Na că am scris și eu dita romanul, așa e când avem ce zice. :)) Te pup și îți doresc o duminică frumoasă! >:D< :-*

alinu0809 03 mar 2013 11:52:41

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231058)
Hey! Mersi de accept! O duminica faina!!!

Hei! >:D< Sper să ne mai citim în viitor. :) Îți doresc o duminică frumoasă și ție! :-*

ieucumine 03 mar 2013 13:10:51

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Eh, eu de abia acum incep sa scriu mai des, contul il am demult. E addictive rau forumul asta:))

alinu0809 03 mar 2013 13:33:13

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231116)
Eh, eu de abia acum incep sa scriu mai des, contul il am demult. E addictive rau forumul asta:))

Să știi că e addictive. Mă trezesc pe forum și adorm pe forum. :)) Mă rog, mai fac lucruri in between, desigur, dar mă înțelegi tu. :)) Dar e și foarte helpful și super friendly. :)

ieucumine 03 mar 2013 21:56:51

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Da, e helpfull. Eu de abia acum incep sa ma acomodez si sa cunosc lume :)

alinu0809 03 mar 2013 23:52:37

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1231236)
Da, e helpfull. Eu de abia acum incep sa ma acomodez si sa cunosc lume :)

Așa și eu. Deocamdată m-au descoperit câteva fete. Și eu pe ele. Dar, cu timpul.. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO