forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

andra_aly 21 mar 2012 21:22:20

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Wowww... felicitari>:D<
Tot asa sa o tii, da?:)

celestina 22 mar 2012 14:29:19

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 990534)
Wowww... felicitari>:D<
Tot asa sa o tii, da?:)

Da Andra! Iti multumesc ca esti langa mine!
Am urmat in mare sfaturile de la tine ;;) si uite ca am , in sfarsit rezultate! Nu-mi vine sa cred! :) Astept sa termin lucrul aici- mai am pana pe 31 martie si apoi, sper sa am timp sa ma duc si la sala. :P
O zi frumoasa iti doresc!
- Astept sa punem vorbi in privat, pentru ca tu esti la doi pasi de mine! Mi-ar face mare placere sa iesim la o cafea!

celestina 22 mar 2012 16:01:13

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Azi am fost in farmacie si mi-am luat si niste comprimate cu multivitamine si minerale. Am citit pe undeva ca e important sa ii asiguri organismului toate vitaminlele pentru ca el sa functioneze normal. Iar pentru cei care urmeza o cura de slabire am vazut ca sunt indicate, in mod special, vitamininele B- tot complexul, cromul- care ajuta sa scaderea dorintei de a manca dulciuri, si C.
Sa vedem daca ma vor ajuta! Sau macar daca voi simti bunatatire a starii generale. E drept ca muncesc de luni pana duminica :D , si ...ca urmare sunt mai mereu franta de oboseala. Poate cu astea, o sa fiu ceva mai vioaie.

happygirldiana 22 mar 2012 16:03:38

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 991710)
Azi am fost in farmacie si mi-am luat si niste comprimate cu multivitamine si minerale. Am citit pe undeva ca e important sa ii asiguri organismului toate vitaminlele pentru ca el sa functioneze normal. Iar pentru cei care urmeza o cura de slabire am vazut ca sunt indicate, in mod special, vitamininele B- tot complexul, cromul- care ajuta sa scaderea dorintei de a manca dulciuri, si C.
Sa vedem daca ma vor ajuta! Sau macar daca voi simti bunatatire a starii generale. E drept ca muncesc de luni pana duminica :D , si ...ca urmare sunt mai mereu franta de oboseala. Poate cu astea, o sa fiu ceva mai vioaie.

Buna, Celestina!Intr-adevar, orice organism are nevoie de aport de multivitamine!Eu zic ca ai facut ca ai luat.Mi-am luat si eu niste suplimente, dar nu vitamine, am luat spirulina.M-am documentat foarte mult inainte de a face acest pas, sunt cam sucita cand vine vorba de pastile:))Dar m-am convins ca e benefica si am inceput sa iau.Abia astept sa vad efectele:)

andra_aly 22 mar 2012 17:51:08

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 991570)
Da Andra! Iti multumesc ca esti langa mine!
Am urmat in mare sfaturile de la tine ;;) si uite ca am , in sfarsit rezultate! Nu-mi vine sa cred! :) Astept sa termin lucrul aici- mai am pana pe 31 martie si apoi, sper sa am timp sa ma duc si la sala. :P
O zi frumoasa iti doresc!
- Astept sa punem vorbi in privat, pentru ca tu esti la doi pasi de mine! Mi-ar face mare placere sa iesim la o cafea!

>:D< Ma bucur ca merge treaba:) Asta inseamna ca ai fost cuminte.
Cand ai nevoie de ceva, sa nu eziti sa intrebi, ok? >:D<:-*
Deci o sa iesi de la fix?:) Super:)
Ti-ai gasit in alta parte?
M-am intalnit deja cu 2 slabute, deci astept sa te cunosc si pe tine>:D<
Mai ales ca suntem atat de aproape:)
Te pup:-*

celestina 23 mar 2012 14:31:00

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 991713)

Buna, Celestina!Intr-adevar, orice organism are nevoie de aport de multivitamine!Eu zic ca ai facut ca ai luat.Mi-am luat si eu niste suplimente, dar nu vitamine, am luat spirulina.M-am documentat foarte mult inainte de a face acest pas, sunt cam sucita cand vine vorba de pastile:))Dar m-am convins ca e benefica si am inceput sa iau.Abia astept sa vad efectele:)

Buna idee! O sa caut si eu in farmaciile astora si o sa incerc. Citind postul tau, mi-am amintit ca intr-o perioada si mie mi-a recomandat un medic asa ceva. Atunci era pentru intarirea sitemului imunitar, insa tin minte ca am citit pe ambalaj si scria ca ajuta si la metabolism.
Tu ai luat praf sau comprimate? Ai idee daca o fi vre o diferenta?
Te pup, iti doresc o zi frumoasa si iti multumesc pentru vizita si pentru incurajari! >:D<

celestina 23 mar 2012 14:34:13

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 991834)
>:D< Ma bucur ca merge treaba:) Asta inseamna ca ai fost cuminte.
Cand ai nevoie de ceva, sa nu eziti sa intrebi, ok? >:D<:-*
Deci o sa iesi de la fix?:) Super:)
Ti-ai gasit in alta parte?
M-am intalnit deja cu 2 slabute, deci astept sa te cunosc si pe tine>:D<
Mai ales ca suntem atat de aproape:)
Te pup:-*

- Da...scap de fix, pentru ca nu mai puteam. Am avut liber doar duminica 4 ore..si dupa aproape 4 luni de munca in ritmul asta, simt ca nu ma mai tin puterile. Ma pun la somn in jur de 11-12 noaptea si la 7 trebuie sa fiu in picioare. Zi de zi...Chiar nu mai puteam...
- Din aprilie, am gasit ceva part-time, adica o sa lucrez pana la 14.30, dupa care, sper sa imi gasesc ceva si pentru dupa-amieze...
O zi usoara la munca iti doresc!

happygirldiana 23 mar 2012 14:46:51

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 993104)
Buna idee! O sa caut si eu in farmaciile astora si o sa incerc. Citind postul tau, mi-am amintit ca intr-o perioada si mie mi-a recomandat un medic asa ceva. Atunci era pentru intarirea sitemului imunitar, insa tin minte ca am citit pe ambalaj si scria ca ajuta si la metabolism.
Tu ai luat praf sau comprimate? Ai idee daca o fi vre o diferenta?
Te pup, iti doresc o zi frumoasa si iti multumesc pentru vizita si pentru incurajari! >:D<

Scumpica, eu am luat capsule.Altceva nu am gasit, desi am inteles ca mai eficient ar fi praful, urmat de tablete, iar ultimele in top sunt capsulele.Parintii mei au luat capsule si au avut efect.Pana la urma tot praf contin,nu?
Pup back:-*
weekend frumos sa ai!

happygirldiana 26 mar 2012 09:18:22

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Buna, Celestina!Cum merge?
Am trecut sa iti urez si eu o saptaman frumoasa!

celestina 27 mar 2012 12:52:40

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 995005)
Buna, Celestina!Cum merge?
Am trecut sa iti urez si eu o saptaman frumoasa!

Multumesc la fel Diana! Sa stii ca mi-am luat si eu spirulina! Am vazut ca pe cutie scrie ca se pot lua maxim 4 capsule, asa ca am zis sa nu exagerez si sa iau 3 (2 de dimineata si una la pranz). Tu cum le iei? e bine asa? Nu as vrea sa fie prea mult, mai ales ca am si vitaminele


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:28:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO