forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-balenuta-slabuta-celestina-4069.html)

LicuriciColorat 17 iun 2010 08:38:16

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
hmm destul de dragut meniul tau
e bine daca slabesti mancand dulceata(fiind cu zahar banuiesc) si saleuri:D
felicitari pt cele 2kg e super
sigur o sa fii o slabuta in curand>:D<

celestina 17 iun 2010 09:00:38

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 222169)
hmm destul de dragut meniul tau
e bine daca slabesti mancand dulceata(fiind cu zahar banuiesc) si saleuri:D
felicitari pt cele 2kg e super
sigur o sa fii o slabuta in curand>:D<

Gata, de azi am renuntat la duceala de dimineata si am papat un biscuite! :P Si nici saleuri nu mai vreau sa pap...nu vreau sa ma gandesc cate calorii or avea,,,, :-s Pana la sfarsitul saptamanii asteia, nu mai manac tampenii...Sper sa rezist!!! O zi buna Licurici!!! Mercy pt vizita! >:D<

andra_aly 17 iun 2010 09:04:33

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
bravo >:D< asa te vreau. sa spunem NU tampeniilor:-s
papa ceva sanatos si o sa vezi ce bine te vei simti:x
o zi frumoasa>:D<

celestina 17 iun 2010 12:46:12

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Supă la plic de la KNORR a incercat cineva? Mă refer la efecte,,,ca de bună e bună, stiu sigur.Am avut perioade când mâncam destul de des,,,insa de vreo 2 ani am renuntat. Azi la pranz insa mi am luat un plic, de pui cu taietei. Are numai 46 de calorii si eu sunt incantata ca o pot face la sediu, pentru ca nu necesiat fierbere. Adica iei plicu-care costa vreo 2 lei, pui prafu in cană si peste apa fierbinte de la dozatorul de cafea si gata supa. Mă intreb insa daca e ok sa pap d-asta si la dieta....Voi ati incercat?

LicuriciColorat 17 iun 2010 12:48:21

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 222584)
Supă la plic de la KNORR a incercat cineva? Mă refer la efecte,,,ca de bună e bună, stiu sigur.Am avut perioade când mâncam destul de des,,,insa de vreo 2 ani am renuntat. Azi la pranz insa mi am luat un plic, de pui cu taietei. Are numai 46 de calorii si eu sunt incantata ca o pot face la sediu, pentru ca nu necesiat fierbere. Adica iei plicu-care costa vreo 2 lei, pui prafu in cană si peste apa fierbinte de la dozatorul de cafea si gata supa. Mă intreb insa daca e ok sa pap d-asta si la dieta....Voi ati incercat?


am mancat si eu la mare intr-o vara
sunt bune
dar de la alea te ingrasi si daca au 10calorii
cntin o groaza de prostii mult zahar si plin e E-uri
gandeste-te ca alea tra sa se umfle,sa reziste in plicu ala,sa nu-si piarda aroma
nu au nic nutritiv in ele
sfatu meu: nu manca prostiile alea
mai bine iti pui o salata la tine:) mult mai sanatoasa:D

Slabuta 17 iun 2010 12:48:22

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 222584)
Supă la plic de la KNORR a incercat cineva? Mă refer la efecte,,,ca de bună e bună, stiu sigur.Am avut perioade când mâncam destul de des,,,insa de vreo 2 ani am renuntat. Azi la pranz insa mi am luat un plic, de pui cu taietei. Are numai 46 de calorii si eu sunt incantata ca o pot face la sediu, pentru ca nu necesiat fierbere. Adica iei plicu-care costa vreo 2 lei, pui prafu in cană si peste apa fierbinte de la dozatorul de cafea si gata supa. Mă intreb insa daca e ok sa pap d-asta si la dieta....Voi ati incercat?

Toate supele Knorr au o gramada de e-uri si cel mai periculos dintre ei este glutamatul. :-s

Daca vrei sa afli despre e-urile scrise la ingrediente cauta aici: E-uri (aditivi alimentari)

celestina 18 iun 2010 11:32:38

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 222586)


Toate supele Knorr au o gramada de e-uri si cel mai periculos dintre ei este glutamatul. :-s

Daca vrei sa afli despre e-urile scrise la ingrediente cauta aici: E-uri (aditivi alimentari)

Ai dreptate....nu mai pap...si asa la juma d ora dupa supa aia m a apucat o foame de lup....si mai bine nu mai mancam.

celestina 18 iun 2010 11:42:23

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Ziua 11

m.d.- 1 biscuite si cafea fara zahar= 150 cal
g1- mar= 50 cal
p- supa pui instant, branza fagaras, 2 felii graham= 450 cal
g2-mar= 50 cal
c- varza calita, macaroane cu branza, 2 saleuri= 500 cal
g3- corn foietaj- 200 cal
Total= 1400 ,,,cam mult...am dat o in bara seara, cu macaroanele si apoi cu cornul...:(
Si, pentru ca a plouat nici pe stadion n am fost sa alerg...Ma tem ca saptamana asta nu am mai slabit decat fff putin sau deloc....:(

sport= 30 min stepper, 100 abdomene

celestina 18 iun 2010 11:44:42

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 222585)
am mancat si eu la mare intr-o vara
sunt bune
dar de la alea te ingrasi si daca au 10calorii
cntin o groaza de prostii mult zahar si plin e E-uri
gandeste-te ca alea tra sa se umfle,sa reziste in plicu ala,sa nu-si piarda aroma
nu au nic nutritiv in ele
sfatu meu: nu manca prostiile alea
mai bine iti pui o salata la tine:) mult mai sanatoasa:D

Si nici nu tin de foame,...la juma d ora dupa ce am mancat imi era si mai foame...Gata am renuntat la ele

andra_aly 18 iun 2010 11:50:34

Re: Jurnal: De la balenuta la slabuta... Celestina
 
Citat:

Anterior postat de celestina (Post 223916)
Si nici nu tin de foame,...la juma d ora dupa ce am mancat imi era si mai foame...Gata am renuntat la ele

Bine ai facut.:) sa nu mai papi asa ceva:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:32:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO