forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bluelf (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bluelf-11242.html)

ladyamneth 11 iun 2013 12:46:26

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1269076)


Bună,bună!

Măi, s-ar putea să fi folosit greutăți mai mari decât mi-ar fi fost confortabil, dar și Chalean zicea că greutățile perfecte sunt cele care între a 10a și a 12a repetare te aduc la limită. Ori eu mi-am atins limita cu ele. A fost, ce-i drept, a naibii de greu, dar bănuiesc că asta e ... știi tu... limita :)):))

Deocamdată am să fac cu ele până când pot să le manevrez mai lesne și apoi am să cresc greutatea.

La examen a fost biiiiiiiiiiiiiiine, am scris toooooooot!!

Și mousse-ul meu de ciocolată a ieșit perfect!!! Aveam empții dacă o să se întărească sau nu, dar a ieșit grozav. Mai trebuie să-l decorez și voila!! E numai bun de la muuulți ani!!

Mâine e din nou CHLX day. Dar e zi dinaia mai mult cardio și mai puțin greutate. Sper să fie bine.:-o

Bravo pt examen!

Si eu am folosit greutati la maini cam la jumate din ce foloseste Chalean, la picioare ceva mai mult:D

Ce mousse de cioco ai facut? e ziua ta?

Pupici si o zi minunata!>:D<

bluelf 11 iun 2013 18:33:50

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1269086)

Bravo pt examen!

Si eu am folosit greutati la maini cam la jumate din ce foloseste Chalean, la picioare ceva mai mult:D

Ce mousse de cioco ai facut? e ziua ta?

Pupici si o zi minunata!>:D<

Greutăți la picioare? Cum adică? Că în burn circuit 1 nu am văzut să fie greutăți la picioare.

Și nu, nu e ziua mea, eu sunt pe 17 aprilie, e ziua unei colege de cameră pentru care am zis să fac ceva simpatic. A ieșit o minunăție de mousse!!!!!! Doamne, nu pot să cred că nu pot să servesc și eu din el.

Primul meu mousse e pentru ziua ei de 20 de ani :)):))

Am luat rețeta de pe youtube, este o franțuzoaică tare simpatică cu niște rețete geniale și ușoare.

Uite linkul pentru mousse : Chocolate Mousse Recipe - How to make Mousse au Chocolat - YouTube

ladyamneth 11 iun 2013 20:09:16

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1269221)


Greutăți la picioare? Cum adică? Că în burn circuit 1 nu am văzut să fie greutăți la picioare.

Și nu, nu e ziua mea, eu sunt pe 17 aprilie, e ziua unei colege de cameră pentru care am zis să fac ceva simpatic. A ieșit o minunăție de mousse!!!!!! Doamne, nu pot să cred că nu pot să servesc și eu din el.

Primul meu mousse e pentru ziua ei de 20 de ani :)):))

Am luat rețeta de pe youtube, este o franțuzoaică tare simpatică cu niște rețete geniale și ușoare.

Uite linkul pentru mousse : Chocolate Mousse Recipe - How to make Mousse au Chocolat - YouTube

M-am exprimat eu ca o cizma :))
Era vb de greutatile pe care le folosesc la execitiile pt picioare, squats, lunges :D
OMG cum arata mousse-ul ala =P~, reteta e f simpla, ma cam steseaza tipa cum vb dar se poate trece peste :))
Wow, si nu mananci, bravo pt determinare, eu nu as fi rezistat :D
Sper ca prietena ta sa aprecieze cadoul tau ;)

bluelf 12 iun 2013 20:53:22

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1269281)

M-am exprimat eu ca o cizma :))
Era vb de greutatile pe care le folosesc la execitiile pt picioare, squats, lunges :D
OMG cum arata mousse-ul ala =P~, reteta e f simpla, ma cam steseaza tipa cum vb dar se poate trece peste :))
Wow, si nu mananci, bravo pt determinare, eu nu as fi rezistat :D
Sper ca prietena ta sa aprecieze cadoul tau ;)

A, și eu folosesc mai mult la picioare, în cazul ăsta. Azo voiam să-mi fac un ostropel de piept de pui, dar am renunțat pentru că eram prea obosită. Azi e ultima zi de PL. De mâine iar PP. Cred că am să aștept să-mi termin rezervele de mâncare pentru perioadele de PP (cred că mai am cam 2 sau 3 ture) și închei faza asta. M-am plictisit și stagnez. Cred că atât mi-a fost.

Acum mă bag și eu la sport. Nu știu cât de bine e să fac sport seara așa de târziu, dar asta e. Nu am avut când astăzi.

Aseară a mers foarte bine. Am cântat la mulți ani, am stat de vorbă până pe la 3 dimineața cu niște băieți de vis-a-vis, am păpat mousse (nu și eu, eu am savurat doar din priviri), am dansat și cam atât, Dar le-a plăcut tuturor mousse-ul meu.

Chiar îmi place cum gătește Eugenie aia, e simplă și plăcută. Și face mai mult dulcuri care sunt nebunia mea. Vineri am iar examen și vreau să duc la facultate o prăjitură cu nutella la microunde pentru o colegă cu care mă am bine. Copiem împreună :))

Gata, mă retrag la CHLX. Azi e ziua de Burn Circuit 2. Wish me luck!

Revin, dacă mai pot tasta, după ce termin :D

bluelf 13 iun 2013 01:17:34

Re: Jurnal bluelf
 
Wheeeeew, acum abia apuc să intru să scriu. Târziu, ca de obicei. Burn circuit 2 parcă a fost mai simpluca Burn Circuit 1, deși a avut feluri diferite de plotări la sfârșit, pe care eu nu am reușit să le fac.

Nu am tremurat, totuși, nici la primul mai tare ca la ăsta. Deci lucrurile astea chiar funcționează. Mă dor mușchi în locuri în care nici nu știam că am mușchi :))

Am început, de curând o carte. Vreau să scriu mai mult la ea și să încerc să o publin într-un an sau doi. Și-mi mai vin, uneori idei pe care, dacă nu le scriu rapid, le uit.

De mâine trec la PP. Acum mă culc, sunt obosită și mâine am nevoie de energie pentru studiat :))

ladyamneth 13 iun 2013 08:51:53

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1269726)
Wheeeeew, acum abia apuc să intru să scriu. Târziu, ca de obicei. Burn circuit 2 parcă a fost mai simpluca Burn Circuit 1, deși a avut feluri diferite de plotări la sfârșit, pe care eu nu am reușit să le fac.

Nu am tremurat, totuși, nici la primul mai tare ca la ăsta. Deci lucrurile astea chiar funcționează. Mă dor mușchi în locuri în care nici nu știam că am mușchi :))

Am început, de curând o carte. Vreau să scriu mai mult la ea și să încerc să o publin într-un an sau doi. Și-mi mai vin, uneori idei pe care, dacă nu le scriu rapid, le uit.

De mâine trec la PP. Acum mă culc, sunt obosită și mâine am nevoie de energie pentru studiat :))

hello >:D<
Ma bucur ca a trecut cu bine ziua prietenei tale :)
Sa-ti poarte noroc prajitura cu nutella la examen :P

Iti tin pumnii cu cartea, sa reusesti ce ti-ai propus :)

Sa stii ca si eu am o febra musculara de toata frumusetea, mie mi s-a parut mai intens Burn 2 decat 1.
Sa vedem ce ne asteapta azi :D

O zi excelenta!>:D<

ladyamneth 14 iun 2013 09:01:07

Re: Jurnal bluelf
 
neata Irina, cum esti?>:D<
mi-am amintit cum ai putea sa-ti treci numele, la semnatura, sa iti modifici tu titlul jurnalului, doar solutia asta o vad.

Cum ti s-a parut workoutul de ieri? pt mine a fost criminal, m-au trecut 5 randuri de ape :D

Pupici si weekend placut!>:D<

bluelf 14 iun 2013 13:02:38

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1270178)
neata Irina, cum esti?>:D<
mi-am amintit cum ai putea sa-ti treci numele, la semnatura, sa iti modifici tu titlul jurnalului, doar solutia asta o vad.

Cum ti s-a parut workoutul de ieri? pt mine a fost criminal, m-au trecut 5 randuri de ape :D

Pupici si weekend placut!>:D<


Bună..... azi sunt tristă. Nu am scris de ceva vreme pentru că ieri am fost cam ocupată.

A fost, într-adevăr greu programul de ieri. Am avut Burn intervals și Ab Burner și a fost greu, la naiba. Am transpirat ca un cal. Și cu atât mai mult transpir acum când nu mănânc prea multă sare. Dar ieri, ama vut o veste bună. M-am măsurat și am văzut că am mai dat jos un centimetru din talie - acum am 67. Și am 87 și în șolduri.

Faza e că eu nu am oase mari, din contră, drept urmare, acolo unde ar trebui să am cei 90 din șold, eu am 87 și încă mai am de dat jos. Ceea ce înseamnă că ar trebui să am cam 82-83. De bust nici nu mai zic, că și ăla e mic. Care mai e farmecul să dai jos din talie dacă și ăn rest tot se păstrează balanța?

În fine... ziceam că sunt tristă pentru că am picat la un examen și am restanță, deci s-a zis cu bursa mea. Tocmai am pierdut 1000 de euro, atâta aș fi primit într-un an unversitar dacă m-aș fi ținut calumea de treabă. Și partea și mai proastă este că restanța e pe 4 iulie, eu am contaactul la cămin până pe 30 și trebuie să găsesc undeva unde să stau 4 zile. Așa-mi trebuie...........

Azi e ziua cu burn circuit 3. Să vedem cum e și ăla... Tu l-ai făcut? Cum e? Mult mai nasol decât primele două?

ladyamneth 16 iun 2013 18:20:18

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1270237)



Bună..... azi sunt tristă. Nu am scris de ceva vreme pentru că ieri am fost cam ocupată.

A fost, într-adevăr greu programul de ieri. Am avut Burn intervals și Ab Burner și a fost greu, la naiba. Am transpirat ca un cal. Și cu atât mai mult transpir acum când nu mănânc prea multă sare. Dar ieri, ama vut o veste bună. M-am măsurat și am văzut că am mai dat jos un centimetru din talie - acum am 67. Și am 87 și în șolduri.

Faza e că eu nu am oase mari, din contră, drept urmare, acolo unde ar trebui să am cei 90 din șold, eu am 87 și încă mai am de dat jos. Ceea ce înseamnă că ar trebui să am cam 82-83. De bust nici nu mai zic, că și ăla e mic. Care mai e farmecul să dai jos din talie dacă și ăn rest tot se păstrează balanța?

În fine... ziceam că sunt tristă pentru că am picat la un examen și am restanță, deci s-a zis cu bursa mea. Tocmai am pierdut 1000 de euro, atâta aș fi primit într-un an unversitar dacă m-aș fi ținut calumea de treabă. Și partea și mai proastă este că restanța e pe 4 iulie, eu am contaactul la cămin până pe 30 și trebuie să găsesc undeva unde să stau 4 zile. Așa-mi trebuie...........

Azi e ziua cu burn circuit 3. Să vedem cum e și ăla... Tu l-ai făcut? Cum e? Mult mai nasol decât primele două?

Of, imi pare rau pt bursa :(

Bravo pt scadere in cm :D
Eu cred ca exagerezi putin, sunt convinsa ca nu e asa rau precum zici...87 la solduri? eu ce sa mai zic ca am vreo 97? :)) si tot asa, am oasele mici si usoare :D
Ai vreo poza in album?

Pupici si o duminica placuta, cat a mai ramas din ea>:D<

bluelf 18 iun 2013 20:41:27

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1270624)

Of, imi pare rau pt bursa :(

Bravo pt scadere in cm :D
Eu cred ca exagerezi putin, sunt convinsa ca nu e asa rau precum zici...87 la solduri? eu ce sa mai zic ca am vreo 97? :)) si tot asa, am oasele mici si usoare :D
Ai vreo poza in album?

Pupici si o duminica placuta, cat a mai ramas din ea>:D<

Hello! Ajung abia acum și pe aici. Nu, nu am poze, nici nu voi pune până nu voi avea ce „after” să arăt.... am „before-ul” dar așa, de unul singur, pare doar cazul nefericit al unei fete nemulțumite.

Azi m-am întâlnit cu o veche amică, care acum termina anul 1 la Regie de Film la UNATC și mi-a retrezit apetitul pentru teatru. Cred că la toamnă dau și eu admitere, dar nu știu sigur încă.

Azi a fost zi liberă, cu o vreme nesuferită de tot, vreme dinaia urâtă și zăpușită de București. Și am primit două mesaje de la ASE. Eu le primesc pe telefon de fiecare dată când îmi apar notele de la examene. Și-l primesc pe primul pe la 14:30. Și când văd, înainte să-l deschid, îmi zic: „OOOO, Felicitări, Irina, la disciplina MACROECONOMIE ai nota 1!!”, dar nu era asta. Era nota de la contabilitate financiară.

10.

Pe la 15:30, încă un mesaj. De data asta nu am scăpat.
Dar a fost, totuși diferit.

„Salut. La disciplina MACROECONOMIE ai luat nota




2!”

Ce haiosi sunt ăștia de la ASE......(:|8-|


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:57:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO