forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bluelf (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bluelf-11242.html)

Kclaudyia 17 apr 2012 10:28:40

Re: Jurnal bluelf
 
Buna draga mea si Hristos a Inviat!

Ia zi tu cum ai petrecut Pastele? :D

Iti doresc o saptamana frumoasa! :-*

bluelf 17 apr 2012 10:53:49

Re: Jurnal bluelf
 
Hei, Adevarat a inviat!
Pastele a fost ok ... Nu am incalcat nimic, m-am tinut tare pe pozitii. Sunt totusi cam ocupata ca sa intru mereu cu meniul asa ca am sa spun doar ca ma voi abtine de la toate delicatesele pascale. Azi e si ziua mea si am muuult mai multe de facut decat de obicei :).

Kclaudyia 19 apr 2012 10:00:45

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1014791)
Hei, Adevarat a inviat!
Pastele a fost ok ... Nu am incalcat nimic, m-am tinut tare pe pozitii. Sunt totusi cam ocupata ca sa intru mereu cu meniul asa ca am sa spun doar ca ma voi abtine de la toate delicatesele pascale. Azi e si ziua mea si am muuult mai multe de facut decat de obicei :).

Multi ani traiasca! Multi ani traiasca! Laaaaa muuuuuuuuuulti aaaaaaaani!!!

Sa fii sanatoasa si voioasa! :-*

Poate pui ceva poze de la ziua ta! Astept cu nerabdare!

bluelf 11 mai 2012 11:34:39

Inapoi pe cai
 
Si, am revenit pentru moment. Am foarte multe de facut si bac-ul se apropie asa de repede ca parca nu reusesc sa tin pasul.

Azi dimineata am vazut ca am 61 de kg. Nu vreau sa ma bucur totusi pentru ca ar putea fi o alarma falsa. Nu mai am parca timp de nimic. La inot nu am mai reusit sa merg, iar acasa fac doar la bicicleta statica cate jumatate de ora pe zi. In rest, studying :)):))

Nu am mai postat nici meniul, dar sincer, parca nici nu mai vad rostul. Oricum, nu am renuntat la Monti si am facut un pariu cu Karma ca daca pana la sfarsitul lui mai mai incalc in vreun fel dieta sa nu am noroc la bac. Deci, trebuie sa ma tin de cuvant destule au fost incalcarile de sarbatori.

Nu mai zic nimic acum. Sunt in ora de romana si a intrat diriga. Si am si examenele de ECDL azi, de la 1:20. Mi-au mai ramas Excel-ul si Acces-ul si sincer nu ma prea descurc la ele.

Kclaudyia 14 mai 2012 14:03:43

Re: Inapoi pe cai
 
Citat:

Anterior postat de bluelf (Post 1036808)
Si, am revenit pentru moment. Am foarte multe de facut si bac-ul se apropie asa de repede ca parca nu reusesc sa tin pasul.

Azi dimineata am vazut ca am 61 de kg. Nu vreau sa ma bucur totusi pentru ca ar putea fi o alarma falsa. Nu mai am parca timp de nimic. La inot nu am mai reusit sa merg, iar acasa fac doar la bicicleta statica cate jumatate de ora pe zi. In rest, studying :)):))

Nu am mai postat nici meniul, dar sincer, parca nici nu mai vad rostul. Oricum, nu am renuntat la Monti si am facut un pariu cu Karma ca daca pana la sfarsitul lui mai mai incalc in vreun fel dieta sa nu am noroc la bac. Deci, trebuie sa ma tin de cuvant destule au fost incalcarile de sarbatori.

Nu mai zic nimic acum. Sunt in ora de romana si a intrat diriga. Si am si examenele de ECDL azi, de la 1:20. Mi-au mai ramas Excel-ul si Acces-ul si sincer nu ma prea descurc la ele.

Buna copilut!

Ma bucur sa aud ca esti asa amitioasa!

Tu cand ai zi de cantar?

Hei nu fi asa drastica.. auzi la ea cica sa nu aiba noroc la bac.. Tz tz tz..

Cum a fost la ECDL?

Slabuta 02 iun 2013 03:58:55

Re: Jurnal bluelf
 
Jurnal activat :)

bluelf 02 iun 2013 08:47:43

Re: Jurnal bluelf
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1266190)
Jurnal activat :)

Multumeeeeesc!

bluelf 02 iun 2013 09:04:29

Un an mai tarziu
 
Am revenit.

A trecut ceva timp, ce-i drept, dar de data asta nu renunt.

Dupa ce am cochetat cu Monti si nu am fost prea multumita de rezultate (am ramas blocata la 63 de kg pentru un an intreg), am decis sa iau pe calea Dukan.

Am inceput pe 13 mai 2013. As vrea ca pana pe la jumatatea lui iulie sa ajung la 54 de kg. Daca vad ca merge bine treaba, cine stie, poate chiar 53. Ce mi-e o saptamana in plus sau int minus?

Acum sunt la munca. De la ultimele postari s-au intamplat ceva lucruri. Am luat bac-ul mandra, am intrat la facultate si acum locuiesc in Bucuresti. Gata, am plecat de-acasa.

Cand am revenit am vazut slabute care au ramas active iar acum au ajuns la kg dorite. As putea sa spun ca, din acest punct de vedere sunt un soi de "late bloomer", dar e ok si asa.

Legat de locul de munca, acum am o problema. Ieri a trebuit sa plec mai devreme acasa si l-am lasat pe prietenul meu sa-mi tina locul cateva ore. Iar el, nou fiind si neinstruit, a facut o gafa. A luat banii pe o comanda inainte sa dea comanda propriu zisa si a dat banii supraveghetoarei. Iar cand a dat in sfarsit comanda, supraveghetoarea a zis ca nu-si aduce aminte sa fi primit bani. Iar acum trebuie sa suport eu consecintele.

Asta e un aspect. Un altul e legat de o amica de a mea care pana acum era, cica, "o buna prietena" sau chiar "o foarte buna prietena" dupa cum spunea chiar ea si care acum nu mai incape, nu stiu cum se face, de mine. Poate asta ar fi inca un motiv sa mai dau jos ceva kg, desi, va spun sincer, ego-ul meu a suferit un soi de liposuctie de cand am venit pe meleagurile capitalei. Dar mie-mi place sa cred ca am crescut si ca nu mai simt nevoie sa raspund acid la toate intepaturile. Sau, imi place sa cred ca devin au expert al autocontrolului, pentru ca nu este zi, cel putin in ultima vreme, in care sa nu fie macar o persoana care sa ma puna la incercare.

Acum ca am revenit observ ca vorbesc cam mult.

Dar voi incheia aici, cel putin deocamdata. Cred ca am sa continui sa-mi scriu meniul zilnic. Imi place sa recitesc si sa ma amuz. Am citit postarile de acum un an si mi-au adus asa, un soi de iz de liceu.

Dar deocamdata am de lucru. Am program de 10 ore azi. Si oricum, ma asteapta "amica" si supraveghetoarea cu voucherul pentru pizza pe care a achitat-o prietenul ieri dar de care "nu-si mai aduce aminte".

Va fi o zi lunga.

bluelf 03 iun 2013 10:25:13

Sesiune
 
Oficial, sunt în sesiune. Mâine, primul examen.

Ieri ne-au dat drumul mai depede de la lucru și am mers în Obor să-mi iau brânză degresată. Numai bine că m-a prind un uragan de am ajuns murată la cămin. Dar asta a fost altă poveste. Mi-am dat ultimii bani pe niște telemea degresată de vacă iar acum mă pregătesc să învăț. Dacă pun mțna și eu pe una din bursele alea frumoase lunare sunt o norocoasă. Și presupunând că mai muncesc în weekenduri, aș putea spune că-mi intră cu vreo 700 de lei în plus pe lună. Și nu-s tocmai de lepădat pentru un student.

Dar până acolo mai este ceva. Mai am de susținut 5 examene și încă 3 pentru mărire. Și măririle costă. Deci trebuie măcar să crească nota aia nu să dau 70 de lei ca să fie tot la fel.

Azi am trecut iar pe PP. Și cum nu am decât brânză, am să mănânc numai brânză. Mâine cred că-mi iau și vreo 20 de ouă. Și nu mai am nici tărâțe. Și nu am nici timp să merg să-mi iau. Și în Mega nu am găsit..... of.....

Și azi se anunță a fi o zi luuungă.....

bluelf 04 iun 2013 09:21:27

Morcov
 
Examen, examen, examen!!

Nu ar trebui să fiu așa stresată, că doar nu e prima sesiune (mă rog, e a doua, dar tot ar fi trebuit să mă călesc puțin)

Faza nu e că nu sunt pregătită, ci că vreau note foarte mari și chestia asta mă debusolează. Iar mama nu mă ajută nici ea cu asta. De fiecare dată când mă sună mă întreabă: „Ești pregătită?”

Ei bine, nu!!! Nu mă simt deloc pregătită, dar asta nu înseamnă că nu sunt! Pentru dacă mă gândesc acum la clasificarea activităților științifice sau la formele inovării nu pot formula nicio frază!

Și în condiții din astea de stres, Irina mănâncă.

Sau, în fine, ar vrea să mănânce doar că nu are bani și raftul ei de pe frigider e gol. Gol de mâncare permisă, pentru că sunt acolo niște paste pe care le-am făcut ieri pentru prietenul meu. Dar nu le pot mânca, bineînțeles.

Și e și mai chinuitor faptul că trebuie să gătesc zilnic mâncare pe care nu o pot mânca.

Și, a da! Am examen în două ore!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:14:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO