forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

azra 14 nov 2012 12:09:58

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1174335)


Salutareee>:D<
Tu scumpa, azi pe acasa...ca ieri am fost tot pe drumuri.:D
Azi, la bucatarie e locul meu, fac o ciorbita pt iuby si apoi ceva cu carnita de pui pt mine.
Tu ce faci?
O zi faina iti doresc si tie>:D<:-*

eu azi pe acasa ca e tare frig si urat si ploua afara!!!
o sa pun sa fac ceva mancarica si apoi o sa mai invat putin si ceva sport si cam atat pe azi..

CCristina D 14 nov 2012 12:49:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1174390)
eu azi pe acasa ca e tare frig si urat si ploua afara!!!
o sa pun sa fac ceva mancarica si apoi o sa mai invat putin si ceva sport si cam atat pe azi..

Mda...cu vremea asta naspa chiar nu avem ce face, decat sa ne cautam de lucru prin casa:)

CCristina D 15 nov 2012 08:33:33

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata drag jurnal

Azi am fost putin mai matinala....bineinteles ca am treburi de rezolvat si e asa frig afara...brrrrr...dar nu am ce face, trebuie sa ies.:)
Pentru ca am tot fost suparata ca nu mi-am gasit un loc de munca, am decis impreuna cu sotiorul meu sa ne deschidem si noi un magazin.
Acum...dilema mai mare...ec fel de magazin?!
Dupa propuneri si idei am ajuns la concluzia ca ar merge un magazin cu haine de bebelusi in principal, dar si copilasi mai maricei. In cartier unde stau sunt fff multi copii, dar in oras nu prea sunt astfel de magazine...prea putin, gasesti in vreo 3 locuri ceva hainute. Ca de oameni mari tot sunt:)
Sper sa reusim sa deschidem inainte de sarbatori si sa fie ok. Doamne ajuta!!
Voi ce idei mi-ati da...ce nume sa-i pun magazinului?:D

GCM 15 nov 2012 09:30:38

Re: Jurnal CCristina D
 
Frumoasa idee...anu asta prin aprilie am vizitat Sighisoara, si chiar mi-a placut!!!M-am relaxat!
Interesanta ideea cu hainute, chiar si jucarii pt copii, mult noroc sa aveti!http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Gvm8KLb4G1evcZ

supermire83 15 nov 2012 09:55:56

Re: Jurnal CCristina D
 
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...8CSBX1wvZHjx8Q

supermire83 15 nov 2012 09:57:20

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1174862)
Neata drag jurnal

Azi am fost putin mai matinala....bineinteles ca am treburi de rezolvat si e asa frig afara...brrrrr...dar nu am ce face, trebuie sa ies.:)
Pentru ca am tot fost suparata ca nu mi-am gasit un loc de munca, am decis impreuna cu sotiorul meu sa ne deschidem si noi un magazin.
Acum...dilema mai mare...ec fel de magazin?!
Dupa propuneri si idei am ajuns la concluzia ca ar merge un magazin cu haine de bebelusi in principal, dar si copilasi mai maricei. In cartier unde stau sunt fff multi copii, dar in oras nu prea sunt astfel de magazine...prea putin, gasesti in vreo 3 locuri ceva hainute. Ca de oameni mari tot sunt:)
Sper sa reusim sa deschidem inainte de sarbatori si sa fie ok. Doamne ajuta!!
Voi ce idei mi-ati da...ce nume sa-i pun magazinului?:D


Foarte buna ideea cu hainute, ca astea tot timpul o sa se cumpere, vrei nu vrei hainute trebuie;)
Va tin pumnii sa reusiti si sa va mearga foarte bine noua activitate:-*>:D<
Pupici:-*:-*:-*

marinuta 15 nov 2012 10:08:15

Re: Jurnal CCristina D
 
beby boom...:D

marinuta 15 nov 2012 10:09:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Eu am v rut sa ne deschidem o taraba cu haine la fel....dar din lipsa banilor nu am apucat...dar acum stringem banuti...sa deschidem un magazin sauuuuuuuuuu sa ne cumparam apartament...:D

Creatsa 15 nov 2012 10:35:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata Cristinuta!
Foarte buna ideea cu magazinul ,sa va ajute Dumnezeu !
http://img1.funscrape.com/en/thursday/13.gif

CCristina D 15 nov 2012 14:46:54

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1174965)
Foarte buna ideea cu hainute, ca astea tot timpul o sa se cumpere, vrei nu vrei hainute trebuie;)
Va tin pumnii sa reusiti si sa va mearga foarte bine noua activitate:-*>:D<
Pupici:-*:-*:-*

Daaa asa e si mai ales pt copii...noi inca nu avem, dar cei care au asa ne zic...mai bine renuntam la noi, dar la copil trebuie sa-i luam ceva:D
Sa speram ca va merge...incercam...vorba aia "incercarea moarte n-are"

CCristina D 15 nov 2012 14:49:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1174911)
Frumoasa idee...anu asta prin aprilie am vizitat Sighisoara, si chiar mi-a placut!!!M-am relaxat!
Interesanta ideea cu hainute, chiar si jucarii pt copii, mult noroc sa aveti!http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Gvm8KLb4G1evcZ

Daaaa, o sa aducem si jucarii, mai ales acum ca vin mosii:))
Asa vre, sa deschidem pana de sarbatori:)
Ma bucur ca ti-a placut sighisoara, e frumos, e linistit, dar in privinta locurilor de munca e cam jale. Pacat, dar asta e, ne descurcam cum putem.:)

Danutzza 15 nov 2012 16:35:08

Re: Jurnal CCristina D
 
hei...ce mai faci?
super ideea cu magazinu de copii,dar sunt scumpe acolo spatiile,sau il aveti?
hai sa-ti zic un nume ff cunoscut aici "JUMBO":Dsi sa dea Dumnezeu sa fie si al tau renumit ca jumbo-urile de aici:P
te pup:-*:-*

marinuta 15 nov 2012 16:38:55

Re: Jurnal CCristina D
 
La noi in R.Moldova este un magazin mareeeee Jambo...:D

GCM 15 nov 2012 17:42:50

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Danutzza (Post 1175257)
hei...ce mai faci?
super ideea cu magazinu de copii,dar sunt scumpe acolo spatiile,sau il aveti?
hai sa-ti zic un nume ff cunoscut aici "JUMBO":Dsi sa dea Dumnezeu sa fie si al tau renumit ca jumbo-urile de aici:P
te pup:-*:-*

subscriu....

azra 15 nov 2012 18:56:29

Re: Jurnal CCristina D
 
buna seara
ff buna ideea cu magazinul,sa va ajute Doamne-Doamne sa reusiti sa faceti ceea ce v-ati propus!!multa bafta sa aveti!!

kartika 16 nov 2012 01:08:23

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata,Cristina!
Laudabila si curajoasa initiativa voastra!In aceste vremuri pe care le traim este un curaj sa incepi o afacere>:D<.Numele ar trebui sa fie unul usor de retinut...puiul mamei,lumea copiilor,Alba ca Zapada,Pinochio si multe altele.Sa va orientati in functie de loc si de spatiu disponibil...daca sunteti in apropierea unui punct de interes,scoala,gradinita,atunci poate si ceva rechizite ...Privind din afara lucrurile par a fi simple,o sa constatati ca nu-i chiar asa,ca sunt anumite perioade in care se vinde bine,in altele mai putin,ca ramai cu bani in marfa de sezon.Totul,dar absolut totul depinde de puterea de cumparare a unei comunitati,si nu in ultimul rand de tine,comerciant,de felul cum iti prezinti marfa,toate se invata.Va doresc din toata inima sa reusiti sa va realizati visul!Succes Cristina&![*52*]

CCristina D 16 nov 2012 08:51:37

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1175453)
Buna dimineata,Cristina!
Laudabila si curajoasa initiativa voastra!In aceste vremuri pe care le traim este un curaj sa incepi o afacere>:D<.Numele ar trebui sa fie unul usor de retinut...puiul mamei,lumea copiilor,Alba ca Zapada,Pinochio si multe altele.Sa va orientati in functie de loc si de spatiu disponibil...daca sunteti in apropierea unui punct de interes,scoala,gradinita,atunci poate si ceva rechizite ...Privind din afara lucrurile par a fi simple,o sa constatati ca nu-i chiar asa,ca sunt anumite perioade in care se vinde bine,in altele mai putin,ca ramai cu bani in marfa de sezon.Totul,dar absolut totul depinde de puterea de cumparare a unei comunitati,si nu in ultimul rand de tine,comerciant,de felul cum iti prezinti marfa,toate se invata.Va doresc din toata inima sa reusiti sa va realizati visul!Succes Cristina&![*52*]

Neata>:D<
Multumim de sfaturi, sa speram ca o sa ne descurcam , ca toate se invata in viata. :)
Iti doresc o zi frumoasa >:D<:-*

CCristina D 16 nov 2012 08:52:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1175327)
buna seara
ff buna ideea cu magazinul,sa va ajute Doamne-Doamne sa reusiti sa faceti ceea ce v-ati propus!!multa bafta sa aveti!!

Neata Gabita si multumim de incurajari:-*>:D<
Sa dea Doamne Doamne sa fie bine!!!
O zi frumoasa sa ai !>:D<

CCristina D 16 nov 2012 08:54:55

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1175300)
subscriu....

Neata iubita>:D<
Sunt si mai scumpe si mai ok....noi am gasit la 150 euro pe luna,...pe centru orasului sunt 700-1000 si:-o...dar in cartier aici e ok zic eu. Cartierul e mare si sunt muulti copii, e si scoala si gradi....acuma vedem.
Intai sa terminam cu hartogaraiele ca-s muuuulte sia poi marfa :D

Sa ai o zi faina !!!!>:D<

CCristina D 16 nov 2012 08:56:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Danutzza (Post 1175257)
hei...ce mai faci?
super ideea cu magazinu de copii,dar sunt scumpe acolo spatiile,sau il aveti?
hai sa-ti zic un nume ff cunoscut aici "JUMBO":Dsi sa dea Dumnezeu sa fie si al tau renumit ca jumbo-urile de aici:P
te pup:-*:-*

Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1175264)
La noi in R.Moldova este un magazin mareeeee Jambo...:D

Daaa...fain numele sa stii,,..merci de idee:D:-*

azra 16 nov 2012 09:06:28

Re: Jurnal CCristina D
 
neataaa
http://www.allgraphics123.com/ag/01/8512/8512.gif

marinuta 16 nov 2012 09:07:59

Re: Jurnal CCristina D
 
neata cristina ce faci? o zi minunata tie...eu am papat micul dejun si stau cu leptopul in brate inghesuita in patuc la caldurica...aseara pe la 17.30 am fost la sala...o sa vad cind maa duc azi sau miine...si sormea vrea sa mearga la sala e plinuta...deci suntem gemene avem aceeasi inaltime doar ca ea are cam 80-81 kg..:-s

kartika 16 nov 2012 10:31:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Cristina!
Hartiile, cred eu ca sunt cea mai urata parte a unei afaceri,multe drumuri,multi nervi...
dar eu sunt convinsa ca v-ati inarmat cu multa,multa rabdare>:D<
Am sa vin la inaugurare![*21*][*54*][*1*][*4*]Pana atunci,succes!
Vin cu un ceai fierbinte,stiu ca si la voi a fost azi noapte sub zero...

GCM 16 nov 2012 10:47:06

Re: Jurnal CCristina D
 
http://4.bp.blogspot.com/-bIUSU93eSi...0d1ab0853d.jpg

roxanici8585 16 nov 2012 15:04:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1174862)
Neata drag jurnal

Azi am fost putin mai matinala....bineinteles ca am treburi de rezolvat si e asa frig afara...brrrrr...dar nu am ce face, trebuie sa ies.:)
Pentru ca am tot fost suparata ca nu mi-am gasit un loc de munca, am decis impreuna cu sotiorul meu sa ne deschidem si noi un magazin.
Acum...dilema mai mare...ec fel de magazin?!
Dupa propuneri si idei am ajuns la concluzia ca ar merge un magazin cu haine de bebelusi in principal, dar si copilasi mai maricei. In cartier unde stau sunt fff multi copii, dar in oras nu prea sunt astfel de magazine...prea putin, gasesti in vreo 3 locuri ceva hainute. Ca de oameni mari tot sunt:)
Sper sa reusim sa deschidem inainte de sarbatori si sa fie ok. Doamne ajuta!!
Voi ce idei mi-ati da...ce nume sa-i pun magazinului?:D

:-*>:D< salut Cristina ... am trecut sa va urez si eu mult succes cu noul magazin ... sper din suflet sa fie bine :x:-* >:D< si sa ajungi sa deschizi filiale in toata lumea .... asa poate ne angajezi pe toate :D ;;)
pupicei :-*

CCristina D 16 nov 2012 21:12:12

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de roxanici8585 (Post 1175856)
:-*>:D< salut Cristina ... am trecut sa va urez si eu mult succes cu noul magazin ... sper din suflet sa fie bine :x:-* >:D< si sa ajungi sa deschizi filiale in toata lumea .... asa poate ne angajezi pe toate :D ;;)
pupicei :-*

Buna Roxy.....v-as angaja cu cea mai mare placere:))>:D<

CCristina D 16 nov 2012 21:18:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1175535)
neata cristina ce faci? o zi minunata tie...eu am papat micul dejun si stau cu leptopul in brate inghesuita in patuc la caldurica...aseara pe la 17.30 am fost la sala...o sa vad cind maa duc azi sau miine...si sormea vrea sa mearga la sala e plinuta...deci suntem gemene avem aceeasi inaltime doar ca ea are cam 80-81 kg..:-s

Buna Marinuta draga, azi nu am avut timp sa stau la povesti cu voi:(...de dimi am fost pe drumuri cu acte si pe urma am facut o curatenie mai generala, mancarica, sportul...pffff si s-a facut 7 seara.
Ma bucur ca mergeti la sala impreuna,sunt sigura k ii place si surorii tale:D
O seara frumoasa iti doresc!:-*

CCristina D 16 nov 2012 21:58:11

Re: Jurnal CCristina D
 
Slabutelor mele >:D<

O noapte linistita !!!

CCristina D 17 nov 2012 21:23:24

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara jurnalule...
Abia acum am putin timp sa-mi trag si eu sufletul pe ziua de azi si sa ma "spovedesc" un pic:">....azi am cam facut-o lata:">, am fost la tara la parinti la taiat de porc si am cam ciugulit de pe acolo una alta si ce-i mai rau am papat niste soric, ce sa fac mi-era f dor, ca-mi place:">
Acuma ce o fi o fi, eu ma tin de treaba in continuare, de maine o sa fiu cumintica din nou, dar SPEEEER totusi sa fie ingaduitor cantarul cu mine, maine, ca altfel imi dau bataie:))
Ma gandesc cat am de pedalat pt ziua de azi...pfffffff#:-s#:-s#:-s[*abdomene*][*banda*] :)) (150 de abdomene am facut, dar de bici parca nu ma mai simt in stare:()
Dar vorba aia.....capu' face...capu' trage !!!:)

Sa aveti o noapte linistita !>:D<

azra 17 nov 2012 21:36:06

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1176496)
Buna seara jurnalule...
Abia acum am putin timp sa-mi trag si eu sufletul pe ziua de azi si sa ma "spovedesc" un pic:">....azi am cam facut-o lata:">, am fost la tara la parinti la taiat de porc si am cam ciugulit de pe acolo una alta si ce-i mai rau am papat niste soric, ce sa fac mi-era f dor, ca-mi place:">
Acuma ce o fi o fi, eu ma tin de treaba in continuare, de maine o sa fiu cumintica din nou, dar SPEEEER totusi sa fie ingaduitor cantarul cu mine, maine, ca altfel imi dau bataie:))
Ma gandesc cat am de pedalat pt ziua de azi...pfffffff#:-s#:-s#:-s[*abdomene*][*banda*] :)) (150 de abdomene am facut, dar de bici parca nu ma mai simt in stare:()
Dar vorba aia.....capu' face...capu' trage !!!:)

Sa aveti o noapte linistita !>:D<

seara buna scumpa mea
nu-ti fac griji,e mai bine ca ti-ai facut pofta decat sa te gandesti mereu ca ce ai fi mancat si tu si sa fii frustrata din cauza asta.de maine revii pe drumul cel bun si nu o sa fie nimic rau in asta.felicitari pentru sport!!!
o seara frumoasa>:D<>:D<

CCristina D 17 nov 2012 21:44:39

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1176512)
seara buna scumpa mea
nu-ti fac griji,e mai bine ca ti-ai facut pofta decat sa te gandesti mereu ca ce ai fi mancat si tu si sa fii frustrata din cauza asta.de maine revii pe drumul cel bun si nu o sa fie nimic rau in asta.felicitari pentru sport!!!
o seara frumoasa>:D<>:D<

Asa am zis si eu, ca pe urma tot acolo ma gandeam, dar de maine o iau de la capat.:)
>:D<:-*

CCristina D 18 nov 2012 09:10:42

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata :)
Cu emotii m-am urcat azi pe cantar, mi-era frica de ziua de ieri:-s, dar nu a fost asa rau....mi-a aratat -0,5 kg, deci e bine:)
Va doresc o duminica placuta tuturor>:D<

CCristina D 18 nov 2012 09:12:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Pt slabutele mele care ma viziteaza:)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...18dU12-DfbILOk

rozica1965 18 nov 2012 09:17:41

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1176602)
Buna dimineata :)
Cu emotii m-am urcat azi pe cantar, mi-era frica de ziua de ieri:-s, dar nu a fost asa rau....mi-a aratat -0,5 kg, deci e bine:)
Va doresc o duminica placuta tuturor>:D<

Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!>:D<

rozica1965 18 nov 2012 09:18:26

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1176604)
Pt slabutele mele care ma viziteaza:)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...18dU12-DfbILOk

Am venit sa beau si eu o cafeluta de la tine,vad ca ai destula!:D

rozica1965 18 nov 2012 09:24:24

Re: Jurnal CCristina D
 
Cristina,m-am uitat pe cateva meniuri....sunt aproape perfecte,dar am cateva observatii,daca nu te superi!
Fructele nu tin loc de cina;
Nu mai combina carnea cu cartofii;
crenvurstii ar trebui exclusi.....contin tot felul de resturi si amidon.

azra 18 nov 2012 09:43:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1176602)
Buna dimineata :)
Cu emotii m-am urcat azi pe cantar, mi-era frica de ziua de ieri:-s, dar nu a fost asa rau....mi-a aratat -0,5 kg, deci e bine:)
Va doresc o duminica placuta tuturor>:D<

neata scumpa,felicitari!!!<:-P<:-P

CCristina D 18 nov 2012 09:55:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1176617)

neata scumpa,felicitari!!!<:-P<:-P

Multumesc Gabitza>:D<>:D<:-*:-*

CCristina D 18 nov 2012 09:59:13

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1176609)
Cristina,m-am uitat pe cateva meniuri....sunt aproape perfecte,dar am cateva observatii,daca nu te superi!
Fructele nu tin loc de cina;
Nu mai combina carnea cu cartofii;
crenvurstii ar trebui exclusi.....contin tot felul de resturi si amidon.

Nu ma supar, cu mare placere accept sfaturi, pareri, observatii....:)
Fructele la cina au fost din cate imi amintesc intr-o seara cand nu am fost pe acasa si nu aveam cum sa iau cina:D, dar de obicei mananc mancare la cina.
Cartofii cu carnea....:">..stiu ca nu e bine, dar nu am mai apucat sa-mi fac o salata sau ceva legume fierte langa si aveam cartofi pt sotul meu si atunci am papat si eu un pic:D
Te pup si iti doresc o duminica placuta!
Te mai astept ori de cate ori ai timp>:D<

rozica1965 18 nov 2012 10:02:14

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1176629)

Nu ma supar, cu mare placere accept sfaturi, pareri, observatii....:)
Fructele la cina au fost din cate imi amintesc intr-o seara cand nu am fost pe acasa si nu aveam cum sa iau cina:D, dar de obicei mananc mancare la cina.
Cartofii cu carnea....:">..stiu ca nu e bine, dar nu am mai apucat sa-mi fac o salata sau ceva legume fierte langa si aveam cartofi pt sotul meu si atunci am papat si eu un pic:D
Te pup si iti doresc o duminica placuta!
Te mai astept ori de cate ori ai timp>:D<

Am inteles de ce ai avut micile greseli!;)
Oricum,vad ca intr-o luna si 3 zile ai slabit super!!!!!!!!
O sa te mai vizitez daca vrei,dar vezi ca, eu spun omului verde in fatza cand ceva nu e in regula,sa nu te superi!!:D:D:)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:02:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO