forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

LOREDANA99 27 sep 2013 20:16:57

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301157)
nuuuu...ca nu te las la greu:D
si rusii azi nu au venit:(...ma chinuie doar...azi nici simtome - gen crampe nu am avut...in schimb imi exploadeaza sinii si burtax-(

sunt pe aproape...

CCristina D 27 sep 2013 21:48:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1301116)
Buna seara, iubita! Si pe mine m-a sunat seful ca ma roaga sa ma duc maine la birou putin dimineata, desi eram libera...asta e...mi-am pus solutia cu petrol in par, fac niste gogosi, baita si la patut si cu mine! eu pedalez de luni, cand intru in concurs...pana atunci ma pastrez :))

Pupici! ai grija de tine!>:D<

Multumesc iubita:-*
Si eu merg la munca maine, duminica sunt libera pana la 18,,,pe urma avem un inventar general, trebuie sa participam toti, obligatoriu.:-s

Gogosi...hmmm...bun bun:D
si eu am mancat acu' vreo 2 sapt, mi-a fost pofta de numa si am pus-o pe bunica sa faca:D..sunt mai bune de la altcineva:D:))

Am pedalat totusi 25 min si 50 ex pt brate si abdomen...cu toate ca nu mai puteam de oboseala, dar am facut un sacrificiu:P:D

CCristina D 27 sep 2013 21:52:07

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301136)
Stai la caldurica deja?
Si eu tot, am facut dus si am luat halatul dee baie al sotului sa-mi tina de cald....doamne...ce dor imi e de el:(
Si eu de luni la sport, ma pastrez si eu ca Lore:)

Abia pe la 21.30 m-am pus in pat...la caldurica:)

CCristina D 27 sep 2013 21:55:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Mda...si-am zis ca am pedalat 25 min si 50 ex pt brate si maini, dar ce folos, azi cand am ajuns acasa am mancat cateva lingurite de inghetata, imi trebuia dulce dupa ziua grea de azi, iar cand a venit sotul de la munca a vrut paste cu branza si am mancat si eu cateva ....cu cas de vaca le0am facut....

Off...dar oare cand oi fi cuminte?//>:)>:)x-(x-(x-(x-(x-(

Noapte buna va doresc, pe maine!!>:D<:-*

CCristina D 28 sep 2013 22:08:03

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna jurnal!!
A mai trecut si saptamana asta de munca, o zi plina din nou, dar nu atat de obositoare ca cea de ieri;)

am ajuns acasa dde la munca si m-am apucat de treburie prin casa, aspiratm sters praful..si gatit...adica am facut sarmale, le0am pregatit pt maine sa ma pot odihni si eu putin:D

CCristina D 29 sep 2013 08:00:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineataaaaaa;;);;)
http://jacquelinemaru.files.wordpres...r0012693_2.jpg

mutulica 29 sep 2013 09:09:27

Re: Jurnal CCristina D
 
buna dimineata iubita>:D<>:D<>:D<
ce faci azi?
la noi va fi o zi superba cu soare:x:x:x:x:x

CCristina D 29 sep 2013 10:06:51

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301415)
buna dimineata iubita>:D<>:D<>:D<
ce faci azi?
la noi va fi o zi superba cu soare:x:x:x:x:x

Neata Cristinuta>:D<

Azi....am ceva planuri....:)
Vreau sa fac o supa cu galuste, iar dupa ce mancam pranzul, vreau sa iesim in oras, e tare frumos afara si la noi, e pacat sa stam in casa...mai profitam de soare si mergem pe terasa;)
Iar pe seara, la 18, am inventar general la munca si trebuie sa merg neaparat.:)

In rest, m-am cantarit si m-am cam enervat sincer...77,7x-(x-(am cam pus 1 kg...sau nu stiu ce sa zic, ori am retentie de apa ca ce e drept nu am baut de ceva timp, decat cate o cana pe zi poate:">:-s:-s...eu nu simt ca m-am ingrasat...apai nu stiu ce sa zic :-??
Am decis sa incep iarasi cu Rina, macar pana deblochez cantarul asta, ca de cateva zile tot acolo se invarte acul , nu vrea sa scada...si am si facut ceva sport sapt asta+ la munca cat alerg....vedem....incerc...

O zi frumoasa si tie draga mea>:D<>:D<

CCristina D 29 sep 2013 10:19:07

Re: Jurnal CCristina D
 
Si apropo de "ador duminicile"...si eu le ador:x:x:)):))
desi am vrut sa dorm mai mult azi dc tot am zi libera, nu am reusit...la 8.30 am fost treazax-(..mi-am facut o cafeloaie:)) si m-am apucat de citit sie u, am terminat cartea lui Carmen Bruma;)...mi-su placut niste chestii din ea, adica niste concluzii:
- "versiunea in care tu esti slaba, are mai multe sanse de succes in viata decat versiunea ta grasa"
- "sigur ca e foarte important ca esti desteapta, instruita, capabila profesional, cu simtul umorului, iubita, populara si cu multi prieteni. Dar nimic din toate acestea nu inlocuieste sentimentul pe care il ai atunci cand te uiti in oglinda si esti multumita de felul inc are arati. Nu e superficial, e omenesc!"
- "satisactia pe care ti-o da faptul ca arati bine dureaza mai mult decat satisfactia pe care ti-o da felul tau preferat de mancare"
- "nu poti avea in acelasi timp, placerea de a manca oricat, orice, oricand si placerea de a arata bine, asa ca trebuie sa alegi"

Tare bine ma regasesc in concluziile ei sunt de aceeasi parere si eu:)

moni30 29 sep 2013 20:01:47

Re: Jurnal CCristina D
 
Cristina!
de 2 ori m-am uitat azi la tickerul tau...;)...acum m-am laumurit l-ai urcat in sus si nu e binex-(x-(x-(
incearca sa renunti la rontaiala, stiuuuuuu cum e....asta ma omoara si pe mine, am impresia ca o gura de paste sau o gura de nu stiu ce din dulciurile copiilor nu ma afecteaza....DAR, nu-i asa...
eu am facut un test, in urma cu ceva timp...faceam sport , mancam cat de cat ok, si slabeam cam 3-400g pe sapt...nu ma multumea....asa am zis, ca si de mor, o sapt nu pun gura pe nimic nepermis, continui cu sport+mancat sanatos, surprinzator, in sapt aia am slabit 1,200kg:-o
acum...am luat-o din nou din loc,,,,si ma silesc, ma chinui, sa nu ciugulesc, e ffff greu, dar trebuie, sapt trecuta , am avut si eu + aproape 2 kg peste ce e la ticker...azi...eram fff aproape...deci sunt pe drumul cel bun si nu vreau sa renunt....sunt inainte de rusi....si am pofte nebune, nebune, si manac mult cantitativ....DAR nu vreau sa dau inapoi
scuze ca am scris atat....incerca si tu, fa un test, incerca o sapt, si o sa vezi rezultatul:):):):) sigur iti va placea:)>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:09:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO