forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dianaiulia-ne-distram-slabind-11733.html)

Anisieella 18 iul 2012 12:19:15

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093940)
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Ai dreptate pune-ti acest gand pe lista cu motivatii.

DianaIulia 18 iul 2012 12:19:59

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093953)
Ups, mi-a scapat o greseala de ortografieaici: Salut, Diana, bine team gasit printre slabute, voiam sa spun bine te-am gasit!

Si eu mai gresesc din pacate ,desi nu-mi place sper sa treci cu vederea uneori:(

DianaIulia 18 iul 2012 12:23:37

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Intotdeauna ai avut in jur de 50 si ceva de kilograme?Eu din pacate am ajuns la mai multe kilograme si a fost groaznic,mai ales in perioada liceului.Singura parte buna pe care a avut-o cred ca este ca ma tinut departe de tentatii de baieti.Chiar daca am avut o educatie foarte buna,fiecare adolescent sau adolescenta e tentata sa isi faca prieteni nepotriviti daca nu e atent/a.Eu nu am avut aceasta tentatie nu ma puteam apropia de unele persoane (foarte multe) din cauza imperfectiunilor mele:(

Anisieella 18 iul 2012 12:24:46

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Daca parintii te sustin, nici mancatul sanatos nu o sa fie o problema (asta daca stai cu parintii, daca nu gateste tu sanatos). Ai grija cu cantitatea, pune-ti mai putin in farfurie si ridica-te de la masa fara sa fi plina. Cica e bine sa mesteci foarte bine mancarea , adica s-o mesteci mult inainte sa o inghiti ca te saturi mai repede.

Anisieella 18 iul 2012 12:27:54

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
La inaltimea mea 57 Kg e mult; dar merg in jos(cu kilele), asta conteaza.

DianaIulia 18 iul 2012 12:29:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Chiar stiam de sfatul acesta.Dar din greseala nu am scris ca am trecut la o dieta vegetariana de ceva timp si e destul de usor.Mama ma intelege si incearca sa gateasca mai sanatos.Acum cand ma plimb prin magazine si pun mana pe orice produs citesc eticheat gramajul etc.Si in plus incerc sa mananc cat mai "bio" pentru ca primim multe produse de la bunicii mei de la tara

Anisieella 18 iul 2012 12:33:57

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093963)
Intotdeauna ai avut in jur de 50 si ceva de kilograme?Eu din pacate am ajuns la mai multe kilograme si a fost groaznic,mai ales in perioada liceului.Singura parte buna pe care a avut-o cred ca este ca ma tinut departe de tentatii de baieti.Chiar daca am avut o educatie foarte buna,fiecare adolescent sau adolescenta e tentata sa isi faca prieteni nepotriviti daca nu e atent/a.Eu nu am avut aceasta tentatie nu ma puteam apropia de unele persoane (foarte multe) din cauza imperfectiunilor mele:(

Daca te-ai simtit frustrata ca nu misuna baietii in jurul tau nu e chiar parte buna ca iti poate afecta stima de sine care e oricum scazuta daca zici ca esti timida, dar ca esti un pic grasuta, nu te-a tinut departe de baieti , ci vointa ta. Iar imperfectiuni au toti oamenii, chiar si cei care arata foarte, foarte bine...ca si sufletul are imperfectiunile lui...

DianaIulia 18 iul 2012 12:34:50

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093967)
La inaltimea mea 57 Kg e mult; dar merg in jos(cu kilele), asta conteaza.

E foarte bine ca faci asta.Eu la un moemnt dat mai ales vara nu ieseam din casa pentru ca nu-mi placea ca lumea se mai uita ciudatel la mine din cauza greutatii,dar in principiu nu ma simteam bine in pielea mea si nu vroiam sa fiu vazuta.Kilogramele in plus se vedeau si la fata care era putin mai mare si asa nu-mi faceam nicio schimbare de look pentru ca toate imi stateau rau.Nu ma uitam in oglinda si din pacate uneori intram in depresii si mancam mai mult=((:((

Anisieella 18 iul 2012 12:36:13

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Nu te stresa daca vezi prea putin rezultatele, mergi incet cu slabitul, incet, dar sigur, si o sa ajungi acolo unde vrei!

DianaIulia 18 iul 2012 12:38:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093973)
Daca te-ai simtit frustrata ca nu misuna baietii in jurul tau nu e chiar parte buna ca iti poate afecta stima de sine care e oricum scazuta daca zici ca esti timida, dar ca esti un pic grasuta, nu te-a tinut departe de baieti , ci vointa ta. Iar imperfectiuni au toti oamenii, chiar si cei care arata foarte, foarte bine...ca si sufletul are imperfectiunile lui...

Da fusesem respinsa de multi baieti si nu e vorba numai de ei ci de unele persoane care pareau perfecte se comportau bine aveau caractere foarte dragute la exterior dar care atunci cand vroiai sa te apropii de ele aveai ca un zid in fata.Nu comunicam cu nimeni aproape stateam la calculator foarte mult.Plangeam noptile pentru ca eu nu eram nici macar normala dar pai frumoasa:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:48:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO