forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dianaiulia-ne-distram-slabind-11733.html)

DianaIulia 18 iul 2012 12:40:36

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093975)
Nu te stresa daca vezi prea putin rezultatele, mergi incet cu slabitul, incet, dar sigur, si o sa ajungi acolo unde vrei!

Da am slabit putin dar eu arat bine undeva la 53 de kg as fi perfecta atunci(scuze ca mai lipseste modestia din mine uneori) si am observat cateva schimbari la burta la fata ,foarte putin la picioare la ele am cel mai mult de lucrat.Dar o duc tot inainte mai ales ca inainte ma infometam si dieta mea era de maxim 2 zile:))Acum rad de toate astea pentru ca sunt in trecut

Anisieella 18 iul 2012 12:41:33

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
La inaltimea ta nu ai multe kg, asa ca nici sa nu-ti treaca prin minte ca oamenilor le sari in ochi din cauza greutatii. Nu esti centrul universului ca sa se fixeze toti oamenii asupra ta, crezi asta pt ca esti timida, e parte din complexul de timiditate. Nu cred ca am voie sa fac publicitate la carti pe site, dar am citit un ghid al timidului care m-a ajutat mult sa imi depasesc acest complex.

DianaIulia 18 iul 2012 12:44:06

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Printre oameni pe care ii cunosc am un altfell de caracter.Si nu ar fi fost o problema pentru mine sa discut si cu alti oameni ,chiar si cu greutatea mea de atunci,daca ei nu ar fi pus aceste bariere.Acum deja ma simt mai bine cand am vazut ca se poate si ca o sa ajung la 60 in curand:)

Anisieella 18 iul 2012 12:48:05

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
O sa incerc sa iti dau sfaturi sa combati timiditatea ca se pare ca ea e marea ta problema. Pentru inceput incearca sa nu-ti mai pese atata de ce cred altii, conteaza ce crezi tu! Cand te surprinzi ca te gandesti la cum vor reactiona alti la faptele tale, opreste-te si gandeste-te ca daca prin ce faci nu faci rau nimanui atunci trebuie sa faci lucrul acela, pentru ca vrei TU.

DianaIulia 18 iul 2012 12:50:58

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Da corect acum privesc partea asta si din alt punct adevarul este ca nici eu nu ma simt bine si cu atat mai putin inainte.Pentru ca nu pot spune ca am probleme cu inima dar a mea e mai sensibila,iar fluxurile de greutate o stricau mai mult.Si o sa apreciez foarte mult sfaturile tale>:D<

Anisieella 18 iul 2012 12:53:14

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Cei care te resping pentru felul cum areti nu merita sa fie prietenii tai! Nu ai nevoie de astfel de prieteni! Suntem oameni mai ales pentru calitatile sufletesti, corp au si animalele.Ai grija de tine si scoate-ti din minte gandurile rele ca asta doar tu o poti face! Merg sa gatesc, te las, mai vb!

Kclaudyia 18 iul 2012 12:58:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Buna Diana!

Bine ai venit cu noi, la cea mai tare comunitate! Ai nimerit bine daca ai nevoie de incurajari, sfaturi si prieteni!

Sa stii ca si eu am avut la un moment dat 71.. nu pot sa zic ca imi era rusine sa ies din casa sau ca ma resoungea lumea, astea sunt doar in capul nostru.. Pasarele.. Oamenii de calitate te vor aprecia no matter what.. PReferi sa ai in jurul tau oameni falsi si superficiali? Mai bine putini dar buni.

Te felicit ca ai reusit sa dai jos destul de mult!

Ai spus ca vrei sa ajungi la 53? Mie mi se pare cam putin... Ai grija sa nu treci de IMC 18.5..

Sport faci? Din experienta iti spun ca daca vrei sa slabetsi frumos e nevoie neaparat de sport. Eu am mai slabit acum cativa ani dar nu prea faceam sport si aveam celulita, am capatat vergeturi, oribil!
Dar acum mi-am invatat lectia! Sport si alimentatie sanatoasa e un stil de viata!

Nu ezita sa ne ceri sfatul ori de cate ori ai nevoie!

Kclaudyia 18 iul 2012 12:59:38

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Am incercat sa ma uit la meniurile tale.. Ieri probabil c anu ai trecut tot in meniu nu? :-s Scrie 141 de calorii dar sper din tot sufletul ca nu ai mancat doar atat!

DianaIulia 18 iul 2012 12:59:57

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Multumesc mult de sfaturi:) o sa pun vreo 2 poze cu mine din adolescenta cand eram cat de cat acceptabila

DianaIulia 18 iul 2012 13:02:06

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai ieri.....am mai infulecat vreo 2 covrigi si niste biscuiti.A fost o zi mai speciala foarte multa agitatie stai linistita nu sunt obisnuita sa mananc asa


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:52:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO