forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dianaiulia-ne-distram-slabind-11733.html)

DianaIulia 18 iul 2012 13:05:34

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Gata am adaugat pozele>:D<Vreau sa fiu macar ca atunci;)cine vrea sa se uite e bine venit desi nu cred ca sunt foarte interesante

DianaIulia 18 iul 2012 13:16:43

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Nu mai e multa lume pe slabute acum....daca nu gresesc:(

Kclaudyia 18 iul 2012 13:33:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai nici sa nu iti faci un obicei din a manca putin...
Ai putea sa iti treci si in jurnal meniurile zilnice.... Asa puteam sa te felictam sau sa te certam dupa caz :D
Glumesc.. ideea ar fi ca e bine sa urmaresti zilnic ce mananci..

Crissu13 18 iul 2012 14:17:10

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093957)

Mie de exemplu imi place sa ma plimb cu rolele si la varsta asta:))As incerca gimnastica in apa,am vazut si mi se pare distractiv.Dansul e o buna modalitatea ,dar toate acestea doar daca nu mananci la fel de mult la fel de prost pentru ca nu te poti astepta sa dai jos vreun gram.Sportul meu preferat e spinning-ul.E destul de solicitant dar e distractiv.

Bun venit Diana >:D<
E foarte distractiv sa mergi pe role :P
Spinning-ul imi place si mie ...am facut vreo jumatate de an, anul trecut, dar e un pic scump abonamentul si am renuntat. Orice fel de miscare e binevenit.

happygirldiana 18 iul 2012 14:24:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093910)
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

Buna,Diana, bine ai venit pe Slabute!Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele.Trebuie sa ai ambitie si perseverenta si vei reusi, mai ales ca slabutele iti vor fi alaturi.
Eu primesc sustinere din partea iubitului, a surorii si a parintilor, desi uneori incearca sa ma convinga ca am slabit destul si e cazul sa am grija sa nu cad in alte extreme (desi nu e cazul pentru ca mai am de slabit si nu a devenit o obsesie aceasta dorinta a mea). In special parintii insista asupra acestui aspect. Iubitul si sora ma mai ispitesc involuntar, uneori,cu chestii "interzise" dar mereu inteleg ca vreau sa mananc sanatos si sa imia ting scopul.
Pe tine cine te sustine in drumul ales?

rozica1965 18 iul 2012 15:17:23

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Servus Diana! Uite ca am venit sa te vizitez!
Sa iti zic un secret......zi merci ca esti inalta si kg nu se vad! Oricum nu esti grasa cum zici tu! Din partea mea,ai tot ajutorul !:-*:-*

rozica1965 18 iul 2012 15:18:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093910)
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

Pe mine sora mea m-a mobilizat sa slabesc.:D

rozica1965 18 iul 2012 15:20:08

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093927)
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

Diana,te rog sa iti alegi scrisul de culoare mai inchisa si de marime mai mare! Nu vad ce scrii!;)

rozica1965 18 iul 2012 15:21:49

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093940)
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Hai,nu te mai vaicari atat....esti inalta,nu esti grasa si esti si frumoasa.......iti vazui pozele!>:D<

Anycyk90 18 iul 2012 15:30:36

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Vin si eu sa-ti urez bun-venit si totodata sa-ti urez succes.Prin ceea ce treci tu adeseori trec si eu (schimbare de look,iesit,haine negre si mai nou rochite sa nu simt stramtoreala).Depresie mai am si eu knd o dau in binge:( Noroc k fac is sport dar tot am celulita,muschii se formeaza sub grasime:(
Desi nu am multe kg in plus,mai mult ma enerveaza celulita care ocupa spatiul.Inainte de toate eu incerc sa gasesc cheia sper o alimentatie corecta,fara excese(binge ori mancat pe fond nervos),iar apoi se contureaza si silueta.
Sprijin primesc din partea iubitului,desi el ma place asa cum sunt(vb lui"Sa am ce prinde") dar ma sustine si i-am explicat ca e ceva psihic knd nu te simti impacat cu tine insuti.E ceva de facut.Dar uite k nu ajunge doar teoria pe care o stim cu toate,uneori e nevoie sa ne impinga cineva spre ambitie si sa ne mentina persevereta.
Imi cer scuze dak m-a abatut putin.Vroiam sa ma rezum doar k aici vei gasi sprijin,iar timiditatea nu-si are rost.Ti-am vazut pozele,esti frumoasa vb sincer!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:00:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO