forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

Sarita 25 mar 2011 16:30:37

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Salut Eve !
Ce mai faci? Cum merge WW?
P.S. Cum te cheama,cum sa iti spun?Eve?

EveEve 25 mar 2011 18:02:52

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 588564)
Buna dimineata Eve! >:D<

Buna Moni>:d<:* Imi cer scuze pentru intarziere:">:-*:-*

EveEve 25 mar 2011 18:05:20

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Luckycoin (Post 588715)
Neata, sa ai o zi frumoasa :). Si eu am retinut 2 kg la perioada rosie dar dupa ce trece, trec si ele fara sa fi existat... :), interesant organism mai avem:-/. Te pupacesc:-*.

Buna!:*:*
Intr-adevar, e foarte interesant organsimul nostru..cea mai complexa masinaria inventata vreodata:D Eu am decis ca, pana nu imi trece nici sa nu mai aud de cantar.. Ca mai mult sange rau imi fac:))
Te pup si eu, si sa ai o dupa-amiaza placuta>:D<:*:*

EveEve 25 mar 2011 18:09:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 588868)

Ma gandeam eu ca asa ai gandit cand ai papat MD`ul:PEh,din cate spui te`ai cam plimbarit ieri,asa ca nu`i problema,tot miscare e si aia.Plus ca trebuie sa ai si makr o zi de pauza>:D<



Eh,acum sincera sa fiu o sa ii cam contrazic eu pe astia de scriu tot felul de carti.Daca ar fi sa ne luam dupa ei nu am mai manca nimic.Plus ca nu au pic de logica..iti spun sa papi si paine dar cu ce?cu salata goala?:-?Neah...e o tampenie asta.Eu nu ma iau dupa tot felul de aiuriti care s`au gasit ei sa scrie carti[-XSunt tot felul de diete,unele se contrazic pe altele,la fel si nutritionistii...E adevarat ca nu e bine sa combini carbo+proteine sau grasimi,dar eu zic ca cu o branzica sau o sunca slaba merge:PMai sunt unele cazuri in care merg si exceptii:)Sper sa nu se supere Ale pe mine ca o contrazic dar nah,parerile sunt impartite:PEu una am slabit foarte frumos si cu astfel de combinatii si n`am avut nimic:D

Buna Roxanica:*!
Da..iau si cate o zi de pauza la sport, insa ziua aia pt mine era duminica:((Dar pe aceasta am s-o sacrific, si am sa fac sport cat sa compensez timpul pierdut de ieri;))
Cat despre a 2-a parte, eu nu prea stiu ce sa zic, este prea nou inca subiectul asta pentru mine ca sa-mi pot da cu parerea, dar totusi cred ca sunt mici combinatii care nu fac asa mult rau...nu putem renunta la tot tot tot;))nu?:D:P
Te pup Roxi, si sa ai un weekend superb!!:D:*

EveEve 25 mar 2011 18:14:28

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 589278)
Salut Eve !
Ce mai faci? Cum merge WW?
P.S. Cum te cheama,cum sa iti spun?Eve?

Buna, Sara, si multumesc ca ai mai venit pe la mine!:-*
De facut, fac bine asa in mare parte, insa despre dieta inca nu ma pot pronunta:|Referitor la rezultate, vreau sa zic. Pentru ca astept "musafiri" si deocamdata am luat 1kg:| si pana nu imi trece nu mai vreau sa ma cantaresc ca ma enervez degeaba:(
Dieta imi place foarte mult..Este permisiva, pot avea meniuri foarte diversificate, nu ma infometez... Mai am de lucru la partea cu carbohidratii:D desi saracele fete s-au chinuit ieri sa imi explice cam cum sta treaba, si am mai inteles eu cate ceva...;))
Tu ce mai faci?? Merge bine treaba?:D
Tot am zis ca o sa trec pe la tine, insa nu prea am avut timp :( Abea ce am apucat sa raspund pe la mine prin jurnal:( Dar weekendul asta promit ca o sa trec:D
Te pup, si ai grija de tine:*!

Roxii 25 mar 2011 20:32:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 589432)
Buna Roxanica:*!
Da..iau si cate o zi de pauza la sport, insa ziua aia pt mine era duminica:((Dar pe aceasta am s-o sacrific, si am sa fac sport cat sa compensez timpul pierdut de ieri;))
Cat despre a 2-a parte, eu nu prea stiu ce sa zic, este prea nou inca subiectul asta pentru mine ca sa-mi pot da cu parerea, dar totusi cred ca sunt mici combinatii care nu fac asa mult rau...nu putem renunta la tot tot tot;))nu?:D:P
Te pup Roxi, si sa ai un weekend superb!!:D:*

Pai atunci ia 2 zile de pauza,nu`i nici o problema,sa stii:PIn fond si ieri ai facut sport la cat ai mers pe jos:P

Asta e si parerea mea..da,sa ne ferim de combinatiile gen carne+cartofi/paine/orez/paste,etc..dar o felie de paine cu branzica sau cu sunca slaba merge:DNu te poti feri de absolut toate combinatiile astea pt ca asta ar insemna sa mananci ca un robot,plus ca multi se contrazic intre ei.O prietena de`a mea a fost la nutritionist care este medic cu diploma,nu din astia fake si i`a dat dieta personalizata in care combina carnea cu orez si cu paine..pe de alta parte altii spun ca nu e buna combinatia respectiva..si tot asa:DEu oricum,tot la parerea mea raman,am testat pe pielea si silueta mea si mi`a priit foarte bine:D

Te pup si eu si un weekend cat mai placut iti doresc;;)>:D<:-*

EveEve 26 mar 2011 20:28:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 589608)


Pai atunci ia 2 zile de pauza,nu`i nici o problema,sa stii:PIn fond si ieri ai facut sport la cat ai mers pe jos:P

Asta e si parerea mea..da,sa ne ferim de combinatiile gen carne+cartofi/paine/orez/paste,etc..dar o felie de paine cu branzica sau cu sunca slaba merge:DNu te poti feri de absolut toate combinatiile astea pt ca asta ar insemna sa mananci ca un robot,plus ca multi se contrazic intre ei.O prietena de`a mea a fost la nutritionist care este medic cu diploma,nu din astia fake si i`a dat dieta personalizata in care combina carnea cu orez si cu paine..pe de alta parte altii spun ca nu e buna combinatia respectiva..si tot asa:DEu oricum,tot la parerea mea raman,am testat pe pielea si silueta mea si mi`a priit foarte bine:D

Te pup si eu si un weekend cat mai placut iti doresc;;)>:D<:-*

Da Roxi, si eu cand am fost la nutritionist(tot cu diploma si la un cabinet recunoscut in toata Spania), imi zicea sa mananc, ce-i drept, nu foarte des, de exemplu orez integral plus piept de pui plus legume. Si foloseam doar o lgtza de ulei. Sau multe altele. Dar atunci eram supravegheata de un nutritionist, daca nu mergea ceva, gasea imediat o solutie. Acum insa cum nu am nici un fel de control medic, mai bine tin cont de sfaturile voastre, care stiti atat de mult si sunteti slabute si sanatoase:D
Ieri nu mi-am postat meniul, si nici astazi cred ca n-am s-o fac..Mi-au venit musafirii si ma doare burta ingrozitor:( Azi-noapte simteam ca daca nu ma chinui sa tin ochii deschisi si sa ma tin tare, simteam ca mai aveam un pic si ramaneam inconstienta:(( Am dureri f mari:( Mereu am avut, insa nu le pot gasi nici un remediu:( iar de la medic, bine, am si o doctorita de familie cam aeriana, mi-a dat 2 feluri de pastile care nu mi-au facut efect, si a zis ca urmatoarea solutie sunt anticonceptionalele, insa eu nu vreau sa le iau, pt ca nu vreau sa ma ingras mai mult:P
Asa ca stau si sufar aici in tacere:))) Ah, si am deviat din nou de la subiect:">ziceam ca nu mi-am postat meniurile, poate o sa le postez maine daca ma simt putin mai bine..Nici macar nu le-am calculat:( Oricum, nu sunt f mandra de cel de azi, insa sa speram ca maine va fi mai bine:">
Si eu iti doresc un weekend placut si plin de distractii;;)>:D<

Roxii 26 mar 2011 20:36:19

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 590853)
Da Roxi, si eu cand am fost la nutritionist(tot cu diploma si la un cabinet recunoscut in toata Spania), imi zicea sa mananc, ce-i drept, nu foarte des, de exemplu orez integral plus piept de pui plus legume. Si foloseam doar o lgtza de ulei. Sau multe altele. Dar atunci eram supravegheata de un nutritionist, daca nu mergea ceva, gasea imediat o solutie. Acum insa cum nu am nici un fel de control medic, mai bine tin cont de sfaturile voastre, care stiti atat de mult si sunteti slabute si sanatoase:D
Ieri nu mi-am postat meniul, si nici astazi cred ca n-am s-o fac..Mi-au venit musafirii si ma doare burta ingrozitor:( Azi-noapte simteam ca daca nu ma chinui sa tin ochii deschisi si sa ma tin tare, simteam ca mai aveam un pic si ramaneam inconstienta:(( Am dureri f mari:( Mereu am avut, insa nu le pot gasi nici un remediu:( iar de la medic, bine, am si o doctorita de familie cam aeriana, mi-a dat 2 feluri de pastile care nu mi-au facut efect, si a zis ca urmatoarea solutie sunt anticonceptionalele, insa eu nu vreau sa le iau, pt ca nu vreau sa ma ingras mai mult:P
Asa ca stau si sufar aici in tacere:))) Ah, si am deviat din nou de la subiect:">ziceam ca nu mi-am postat meniurile, poate o sa le postez maine daca ma simt putin mai bine..Nici macar nu le-am calculat:( Oricum, nu sunt f mandra de cel de azi, insa sa speram ca maine va fi mai bine:">
Si eu iti doresc un weekend placut si plin de distractii;;)>:D<

Eh..pai asta ziceam si eu..ca sunt cam aiuriti si te fac si pe tine sa fii confuz auzind tot felul de pareri...dar eu tin cont de combinatiile astea mai grave,asta zic:DCa paine cu sunca slaba/branza etc..mai combin:D

Of,pai e rau asa:(Nu cred ca te ingrasi de la anticonceptionale daca sunt prescrise de medic.In cel mai rau caz sa iti dea pofta de mancare,dar asta tine de vointa ta,daca te abtii nu te ingrasi:D

Pai cu ce ai gresit azi de nu esti mandra?>:D<

EveEve 26 mar 2011 20:47:00

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 590868)


Eh..pai asta ziceam si eu..ca sunt cam aiuriti si te fac si pe tine sa fii confuz auzind tot felul de pareri...dar eu tin cont de combinatiile astea mai grave,asta zic:DCa paine cu sunca slaba/branza etc..mai combin:D

Of,pai e rau asa:(Nu cred ca te ingrasi de la anticonceptionale daca sunt prescrise de medic.In cel mai rau caz sa iti dea pofta de mancare,dar asta tine de vointa ta,daca te abtii nu te ingrasi:D

Pai cu ce ai gresit azi de nu esti mandra?>:D<

Pai Roxi, am prietene care iau anticonceptionale prescrise de medic, si nu s-au ingrasat deloc, ba mai mult, cele care aveau probleme cu acneea, le-au prescris niste anticonceptionale care ajutau si tenului, etc. Insa cunosc si fete care tot cu anticonceptionale prescrise s-au ingrasat, au retinut multe lichide.. Prefer sa nu ma risc:| Mai iau cate un calmant, mai imi face iubitu masaje, si imi mai trece;))
Pai:">Nu sunt mandra in primul rand pentru ca nu am luat micul dejun. La pranz am mancat ciorba de perisoare, care nu stiu daca e gresit sau nu:D Insa nu aveam nici un chef sa imi prepar eu nimic...Nu prea m-am ridicat din pat:"> Si am mancat seminte..multe:| Cam vreo 50g:(

Roxii 26 mar 2011 21:37:19

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 590891)
Pai Roxi, am prietene care iau anticonceptionale prescrise de medic, si nu s-au ingrasat deloc, ba mai mult, cele care aveau probleme cu acneea, le-au prescris niste anticonceptionale care ajutau si tenului, etc. Insa cunosc si fete care tot cu anticonceptionale prescrise s-au ingrasat, au retinut multe lichide.. Prefer sa nu ma risc:| Mai iau cate un calmant, mai imi face iubitu masaje, si imi mai trece;))
Pai:">Nu sunt mandra in primul rand pentru ca nu am luat micul dejun. La pranz am mancat ciorba de perisoare, care nu stiu daca e gresit sau nu:D Insa nu aveam nici un chef sa imi prepar eu nimic...Nu prea m-am ridicat din pat:"> Si am mancat seminte..multe:| Cam vreo 50g:(

Cine stie..probabil si asta depinde de organism sau de cat de bun e doctorul:PStiu ca mama imi mai dadea un calmant cand aveam dureri si imi trecea,o s`o intreb cum se numea:D

Of,hai sa zicem ca de data asta trecem cu vederea,dar maine sa fii cumintica:-wSi la cina ai papat cv?Ciorba de perisoare are cam multe calorii si nu e indicata ca are carne tocata si multa grasime,dar avand in vedere ca nu papi des nu e nenorocire ca si eu mai papam la dieta:P>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:55:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO