forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Floricela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-floricela-4133.html)

cincicincizerozero 12 iun 2010 17:39:08

Re: Jurnal Floricela
 
Buna, Flori !

iti doresc mult succes in lupta ta impotriva kilogramelor ! eu am 92.5 kg la 1.56m si ma simt groaznic atunci cand imi caut blugi (am conformatia "para"), sau, mai ales pe caldurile astea. astept planul tau de bataie! nu te forta la "cat mai mult" sport acum, la inceput pentru ca inima nu suporta atata. fumezi ? mai povesteste stilul tau de viata si planul de bataie propus !

sanatate!

viktoria 12 iun 2010 18:13:03

Re: Jurnal Floricela
 
Buna Floricela ! [*106*]ti-am citit povestea , nu te intrista , mergi inainte cu slabitu si noi suntem aici pentru a te sustine !!! Nu stiu daca ai incercat, daca nu , incepe sa-ti calculezi meniul cu ajutorul calculatorului de calorii,mie imi place ... e foarte distractiv.[*70*].In loc de zahar foloseste un indulcitor sau miere, renunta la piine, fainoase, dulciuri.Acum e vara , sunt multe fructe si legume, profita de asta ! :)[*1*] Multa bafta in lupta cu kilogramele !!! Mergi inainte , sa nu renunti la slabit orice s-ar intimpla !!!;;);;);;)

Anca77yvb 12 iun 2010 18:26:07

Re: Jurnal Floricela
 
stii vb aia? "orice sut in fund e un pas inainte" asa si tu cu baiatul ala, si cu colegi tai. Uite hai sa iti povestesc ceva ..... si eu m-am apucat de slabit pt ca un baiat m-a facut impreuna cu amici lui "grasa" deci nu mai bine le aratam ca avem ambitie si sa le inchidem gura" poti lasa sa te vb sau poti lua atitudine sa dovedesti tie si lui si altora ca se poate............ e alegerea ta dar fa din asta un motiv sa fii mai ambitioasa mai dornica sa slabesti ........

Justinne 12 iun 2010 22:10:50

Re: Jurnal Floricela
 
Roxi a spus un lucru foarte important, mai ales ca ai unele dureri in zona inimii, eu nu mi-as slabi inima cu diete si mai ales nu m-as infometa. Incearca sa tii un stil de viata sanatos. Plus ca ai un avantaj acum, la inceput: poti sa mananci mult mai multe lucruri decat in cazul dietei disociate(fie si o gustare). Corpul tau va simti ca nu mai bagi paine, grasimi, dulciuri si faci sport. Vei da jos cat ai clipi, la inceput. Incearca sa mananci 1500 de calorii pe zi. Dupa ce mai slabesti, o sa ajungi la un moment dat la o situatie dificila, cand desi mananci ce trebuie si faci sport, nu vei mai slabi. Este normal, corpul incearca sa se adapteze acelor 1500 de calorii, asa ca tu va trebui sa reduci nr lui la 1200 si aici sa ramai:). Este pacat sa nu te bucuri de viata din cauza celor din jur. Stiu cum este....
Iti doresc bafta si multa vointa.

Apropos, nu exista "nu pot sa slabesc" desi multe folosesc expresia asta. Replica de fata o spun doar persoanele care stiu ca au un drum lung inainte pe care trebuie sa il urmeze si nu il percep tocmai ca pe un lucru usor ( e greu sa renunti la "bunataturi" )...e mai usor sa ne plangem. Sper ca nu vei lua si tu atitudinea asta. Asteptam raspuns sa vedem ce ai mai facut!

Tie ce ti se pare mai dragut, sa "te chinui" un an cu mancare aleasa si sport ( lucru care sigur o sa iti placa apoi si sunt mari sanse sa te axezi pe alimentatia asta mereu) si sa slabesti, sa fi supla si frumoasa asa cum nu credeai ca o sa fii si sa ii uimesti pe toti, sau sa ne plangem ca suntem grasi si sa ne dorim sa slabim? Este o zicala care se potriveste perfect la fiecare slabuta de pe aici. Zice asa: "Poti sa ai orice iti doresti, daca renunti sa mai vrei." (L. Levinson). :)
Succes!

Slabuta 14 iun 2010 16:54:32

Re: Jurnal Floricela
 
Citat:

Anterior postat de Floricela (Post 216338)
Despre mine daca as incepe sa vorbesc doar lucruri de rele as putea.
Sa vb cum am ajuns la greutatea de 128 de kg...rusinos ...trist...din cauza hranei, dar si pastilelor SUPERSLIM
De mica am fost mai dolofana.Am tinut cam 5 luni un regim si am ajuns la 55 kg.eram superba...
dupa a inceput nebuneala...
mancam doar dulciuri...aveam un regim alimentar nebunesc...:((
de la 14 ani stau fara parinti si nu mai a fost cine sa mi gateasca si na salam cu paine, branza,etc doar mancare rece.
cand aveam 55 de kg am fost parasita de iubit si am cazut intr o mica depresie .., si m am limitat doar la hrana..
am luat
de aproape un an vb cu un tip de pe interent..relatie virtuala.pot spune ca e singurl care ma intelege..

si azi am primit de la el un mesaj E CAZUL SA SLABESTI...ma simt atat de prost :((
mi am propus ca de maine sa incep un regim,doar ambitie sa fie.sport intens prin parc,prin fata blocului.Imi este si jena sa ma duc pe la facultate ca sunt singura grasa,desi nimeni nu se ia de mn,jigniri sau altele dar vezi priviri si dupa rasete..:(
din cauza grasimii au dureri de inima insuportabile..

m am inscris aici pt a avea un sprijin din partea voastra,,,
cu siguranta am sa reusesc pt ca m am saturat sa se rada de mn:(

Bine ai venit printre noi Floricela. :)

Imi pare rau pentru ceea ce ti s-a intamplat. >:D<
Intr-adevar pastilele sunt un mare rau, care ne dauneaza sanatatii, si noi ne platim singuri aceasta sentinta :(

Iar baiatul care te intelege aparent dar iti poate spune si aceste cuvinte: E cazul sa slabesti"... nu stiu ce sa zic, nu prea pare a sustinere si intelegere:-/

Legat de regim disociat, eu zic sa te ai gandesti...
Si sa te gandesti asupra unei diete personalizate, sanatoase, banuiesc ca nu vrei sa te reintalnesti cu aceste kg? Asta inseamna sa slabesti sanatos, altfel nu ai invatat nimic din experienta cu pastilele :( Din pacate, organismul se intoarce impotriva noastra daca ne batem joc de el.

Te asteptam cu detalii din meniul tau si noutati. :)

dienusha 14 iun 2010 18:22:28

Re: Jurnal Floricela
 
Floricela, ce ne mai zici? :) mai esti hotarat sa slabesti? eu sper ca da :D Slabuta zicea ca baiatul acela nu te sustine si intelege...eu, desi o respect mult pe slabuta si parerile ei, zic ca dimpotriva...ii pasa de tine, altfel probabil nici nu se obosea sa deschida subiectul. Eu sper sincer sa ai ambitia necesara sa slabesti...si sa te vad intr-o zi ca le dai exemplu altor fete care vor sa slabeasca :)

Floricela 14 iun 2010 19:28:14

Jurnal Floricela
 
salutare si multumesc pentru sustinere...
pai m am gandit cu disociatul si nu prea am de unde sa tin...asa ca am urmat sfatul vostru UN REGIM ALIMENTAR SANATOS...de fumat nu fumez,dar in sesiune beau ness cam o cana dimineata ca ma ia somnul cand invat:))
-sa va spun ce am mancat azi:)....
*ora 9- o piersica si o cana ness
*ora 15- un cartof fiert cu salata( salata verde,ceapa verde si ceva rosi fara ulei)
*ora 19-un iaurt micut.. si apa 2 litri
-programul de azi...pe la 12 am facut o mica pauza de la invatat si am facut exercitii...am facut 30 minute de ZUMBA,curgea apa de pe mn ca la robinet( bn acum si cu oprire cat poate sa danseze balena pe uscat:))),abdomene si cateva pt picioare.mi am facut poze :D la 128 de kg.
Am zis gata,gata sa fie,,,,o alta viata si pregatita sa tampesc baietii:P nu mai tine GRASA SI FRUMOASA sau mai mergeam pe principul CINE MA PLACE , MA PLACE ASA CUM SUNT,,,,,trebuie sa te placi tu,dupa restul.
-am sa va tin la curent...
acum ma duc sa ma masor....si pe 14 iulie ma voi masura iar,,,

ma intreb daca fete din Constanta doritoare sa slabeasca se gasesc pe aici.???!!??Cand zic sa slabeasca ma refer la peste 10 kg....sa iesim la un mers rapid, dimineata pe plaja sa incercam sa alergam...VOINTA SA AVEM...

Roxii 15 iun 2010 01:30:07

Re: Jurnal Floricela
 
Hello Floricela>:D<Eu te inteleg ca vrei sa slabesti,dar nu se poate imediat.Pune mana si mananca mai mult,ce ai papat tu azi este sub 1000 de calorii.M`as mira dak ai mai mult de 500 de calorii.Tu trebuie sa papi cel putin 1000 de calorii...Cel mai bine ar fi sa papi 1200 pt inceput ca sa ai de unde sa mai scazi cand vei ajunge la stagnare.Asa ca pune mana si foloseste calculatorul de calorii si ai grija sa papi 1200 de calorii,altfel te vei infometa si ori vei renunta,ori vei slabi dar apoi vei pune la loc toate kilogramele:)Si papa mai mult la micul dejun.El iti furnizeaza energie pt toata ziua,plus ca tot ce papi la MD se arde in timpul zilei.Iar fructele se papa separat,ca gustare nu in timpul meselor principale.Tu trebuie sa ai pe zi 3 mese si 2 gustari.Cartofii nu sunt indicati in diete,chiar si fierti fiind,in schimb poti papa niste piept de pui fiert,la gratar sau la cuptor cu salata,iar seara o supa,o salata de fructe ori legume,ori un iaurt si ceva branzica..In schimb vreau sa te felicit pt sport.Usor usor vei vedea ca vei ajunge sa faci din ce in ce mai mult sport.>:D<

mvthebest 15 iun 2010 02:18:31

Re: Jurnal Floricela
 
Citat:

Anterior postat de Floricela (Post 219207)
salutare si multumesc pentru sustinere...
pai m am gandit cu disociatul si nu prea am de unde sa tin...asa ca am urmat sfatul vostru UN REGIM ALIMENTAR SANATOS...de fumat nu fumez,dar in sesiune beau ness cam o cana dimineata ca ma ia somnul cand invat:))
-sa va spun ce am mancat azi:)....
*ora 9- o piersica si o cana ness
*ora 15- un cartof fiert cu salata( salata verde,ceapa verde si ceva rosi fara ulei)
*ora 19-un iaurt micut.. si apa 2 litri
-programul de azi...pe la 12 am facut o mica pauza de la invatat si am facut exercitii...am facut 30 minute de ZUMBA,curgea apa de pe mn ca la robinet( bn acum si cu oprire cat poate sa danseze balena pe uscat:))),abdomene si cateva pt picioare.mi am facut poze :D la 128 de kg.
Am zis gata,gata sa fie,,,,o alta viata si pregatita sa tampesc baietii:P nu mai tine GRASA SI FRUMOASA sau mai mergeam pe principul CINE MA PLACE , MA PLACE ASA CUM SUNT,,,,,trebuie sa te placi tu,dupa restul.
-am sa va tin la curent...
acum ma duc sa ma masor....si pe 14 iulie ma voi masura iar,,,

ma intreb daca fete din Constanta doritoare sa slabeasca se gasesc pe aici.???!!??Cand zic sa slabeasca ma refer la peste 10 kg....sa iesim la un mers rapid, dimineata pe plaja sa incercam sa alergam...VOINTA SA AVEM...

:( Papi foarte putin.
Nu este bine asa. Kg vor reveni. Iar cand ve-i ajunge la stagnare din cele 500kcal ce papi pe zi de unde ai sa mai scazi? ai sa ajungi sa papi doar 2fructe pe zi:(

Bravo pentru zumba.:) Acum cu pauze mai in colo ve-i ajunge sa faci si 1h fara pauza>:D<

Felicitari si pentru ambitia de care dai dovada....

Mult noroc!!!:-*

Floricela 15 iun 2010 06:07:21

Re: Jurnal Floricela
 
buna dimineata:)...fetelor dragelor nu mi a fost foame deloc.am baut apa si pe la ora 23 am iesit jumatate de ora la un mers rapid,iar am transpirat.[*arsita*]
Azi voi manca:
- un ou fiert,o rosie si putina branza
- la pranz o salata cu un copanel de pui pui fiert( fara pielita)
- pe la cina tot un iaurtel
Bineinteles apa, si exercitii in ritmul meu.Ma gandeam sa ma straduiesc si cu putin tae bo usor usor...[*39*]
va pup si multam pt sustinere....nu reuseam fara voi sa ma ambitionez asa


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:21:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO