forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal-Ieucumine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ieucumine-12179.html)

ieucumine 10 apr 2013 21:18:43

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mda, sunt frustrata in seara asta. Nu inteleg cum un om care nu stie sa scrie si sa vorbeasca poate sa castige de vreo 4 ori mai mult ca mine si sa-mi reproseze niste lucruri, iar apoi sa se contrazica singur.

alinu0809 10 apr 2013 21:19:18

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Iiiii ce frumos, ce bine-mi pare că-ți merg lucrurile atât de fain. :) Emani foarte mult optimism, e foarte bine. Yay >:D<

alinu0809 10 apr 2013 21:20:08

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249260)
Mda, sunt frustrata in seara asta. Nu inteleg cum un om care nu stie sa scrie si sa vorbeasca poate sa castige de vreo 4 ori mai mult ca mine si sa-mi reproseze niste lucruri, iar apoi sa se contrazica singur.

Probabil că a ajuns, acolo unde a ajuns, pe bază de alte chestii care nu depind de calitățile sale intelectuale.. sau verbale.. :D

deadcountess 10 apr 2013 21:24:12

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248901)
Neata!
Am hotarat sa nu mai neglijez celelalte chestii din viata mea. Lasand la o parte greutatea si mancarea am uitat de restul lucrurilor ce tin de corpul meu. Azi ma duc la epilat, cause its been a while, urmeaza sa ma tuns, sa ma duc la dentist si vreau sa ma apuc de masaj. Am si tema de casa de la psiholog:)) Sa ma uit la Black swan:)) L-am vazut acum ceva timp, dar pe reprize ca tot adormeam, iar saptamana viitoare o sa vorbim putin despre asta. Se pare ca am tot felul de calitati pe care eu nu le-am constientizat. Na, e mai bine :)

Felicitari >:D<
E un pas foarte mare sa-ti muti focusul de la mancare si kilograme la calitatile pe care le ai. :)

Cum a fost la masaj?

ieucumine 10 apr 2013 21:29:17

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249262)
Probabil că a ajuns, acolo unde a ajuns, pe bază de alte chestii care nu depind de calitățile sale intelectuale.. sau verbale.. :D


E si genul ala care aproape te linge in anumite locuri si apoi, cand nu te astepti, iti tranteste cate una. Si culmea e ca e foarte prieten cu seful magazinului, deci e vazut foarte bine, desi nu isi face treaba. Nici nu mai stiu de cate ori am facut eu chestii in locul lui...

ieucumine 10 apr 2013 21:31:32

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249266)
Felicitari >:D<
E un pas foarte mare sa-ti muti focusul de la mancare si kilograme la calitatile pe care le ai. :)

Cum a fost la masaj?


Inca n-am fost. De saptamana viitoare cred :)

deadcountess 10 apr 2013 21:42:46

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249260)
Mda, sunt frustrata in seara asta. Nu inteleg cum un om care nu stie sa scrie si sa vorbeasca poate sa castige de vreo 4 ori mai mult ca mine si sa-mi reproseze niste lucruri, iar apoi sa se contrazica singur.

Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249270)
E si genul ala care aproape te linge in anumite locuri si apoi, cand nu te astepti, iti tranteste cate una. Si culmea e ca e foarte prieten cu seful magazinului, deci e vazut foarte bine, desi nu isi face treaba. Nici nu mai stiu de cate ori am facut eu chestii in locul lui...

De specii din astea e plina lumea, n-ai ce face :-s

ieucumine 10 apr 2013 22:15:42

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249282)
De specii din astea e plina lumea, n-ai ce face :-s


Da, si ce e frustrant e ca omul acela castiga mult mai mult ca tine, dupa ce ii mai faci si munca. Sa nu mai zic ca nu-mi respecta pauza, iar el isi ia vreo 2ore in loc de una. In fiecare saptamana i se sparge ba masina, ba garajul, ba apartamentul, ii mai moare cate o ruda si chestii de genul...

deadcountess 10 apr 2013 22:48:43

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249296)
Da, si ce e frustrant e ca omul acela castiga mult mai mult ca tine, dupa ce ii mai faci si munca. Sa nu mai zic ca nu-mi respecta pauza, iar el isi ia vreo 2ore in loc de una. In fiecare saptamana i se sparge ba masina, ba garajul, ba apartamentul, ii mai moare cate o ruda si chestii de genul...

Naspa sa ai asa atmosfera la servici, si noi avem tot felul de nebuni la lucru, dar asta e, vorba aia daca nu-i zici la nebun hai Napoleon la masa nu mananca :))

ieucumine 11 apr 2013 07:29:45

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249316)
Naspa sa ai asa atmosfera la servici, si noi avem tot felul de nebuni la lucru, dar asta e, vorba aia daca nu-i zici la nebun hai Napoleon la masa nu mananca :))


E cam singurul care imi strica filmul la serviciu. Si eu cand am intarziat a2a zi de Craciun, pentru ca nu circula autobuzul cu care veneam de acasa, nu m-a crezut. Asta e, poate reuseste sa plece naibii la alt magazin

ieucumine 11 apr 2013 07:31:31

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata!
Md: omleta, 2 felii de wasa cu crema d ebranza, 3 rosii cherry si jumatate de kapia + 2 eugenii si un 3 in 1.
La pranz am ceva amestec country de la Kaufland. Cartofi, ciuperci, broccoli, morcov si ceapa +telemea
Pana la pranz mai rontai niste alune de padure sau imi iau un baton de cereale.
O zi faina sa aveti!

deadcountess 11 apr 2013 08:56:12

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249378)
E cam singurul care imi strica filmul la serviciu. Si eu cand am intarziat a2a zi de Craciun, pentru ca nu circula autobuzul cu care veneam de acasa, nu m-a crezut. Asta e, poate reuseste sa plece naibii la alt magazin

pai de nebuni din astia scapi numai daca sunt promovati :))

Dona Clara 11 apr 2013 10:20:23

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249260)
Mda, sunt frustrata in seara asta. Nu inteleg cum un om care nu stie sa scrie si sa vorbeasca poate sa castige de vreo 4 ori mai mult ca mine si sa-mi reproseze niste lucruri, iar apoi sa se contrazica singur.

Neata,

Mda, din pacate fiecare are cate un personaj din asta la munca. In cel mai fericit caz doar unul.

Poate se muta in alt magazin si scapati.

Sa ai o zi faina :)

deadcountess 11 apr 2013 15:47:15

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1249503)
Neata,

Mda, din pacate fiecare are cate un personaj din asta la munca. In cel mai fericit caz doar unul.

Poate se muta in alt magazin si scapati.

Sa ai o zi faina :)

Eu momentan am doua specimene din astea, nu au salariu mai mare ca mine, dar sunt imposibili ca persoane si evita munca cat de mult pot :))

O zi faina si voua fetelor :)

ieucumine 11 apr 2013 15:54:02

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249678)
Eu momentan am doua specimene din astea, nu au salariu mai mare ca mine, dar sunt imposibili ca persoane si evita munca cat de mult pot :))

O zi faina si voua fetelor :)


Eh, am invatat sa-i suport si sa nu mai iau toate astea dupa mine. Dupa ce am iesit din magazin nu ma mai intereseaza. Azi ne-am purtat normal

ieucumine 11 apr 2013 15:55:38

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Na, pe langa pranz am mai rontait 2 batoane si un baton de migdale. Dimineata mi-am luat o ciocolatica cu banane si o banana:)). Am impartit banana cu un coleg, acum la ora 4. La cina imi fac o salata si la 7 fug la cycliiiiiing :D

Dona Clara 11 apr 2013 16:19:55

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249678)
Eu momentan am doua specimene din astea, nu au salariu mai mare ca mine, dar sunt imposibili ca persoane si evita munca cat de mult pot :))

O zi faina si voua fetelor :)

Nasol si asta ca daca sunt in echipa ta si trebuie sa lucrezi cu ei direct, ia-i de unde nu-s. Sper totusi ca munca lor nu e preluata de altcineva :)

deadcountess 11 apr 2013 16:34:02

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1249701)
Nasol si asta ca daca sunt in echipa ta si trebuie sa lucrezi cu ei direct, ia-i de unde nu-s. Sper totusi ca munca lor nu e preluata de altcineva :)

Nu, din pacate nu o preia nimeni afara de mine :))

ieucumine 11 apr 2013 16:45:13

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249713)
Nu, din pacate nu o preia nimeni afara de mine :))


Mie, de exemplu, imi place sa fac preturi sau ma ocup de departamentul Sanatate, desi eu sunt pe receptie. Am intrat intr-o monotonie foarte plicticoasa si incerc sa-mi gasesc alte lucruri de facut decat sa zac si sa astept clientii, dar cand a venit individul asta cu o cutie de facturi prafuite pe care trebuia sa scriu un nume fictiv si sa ma semnez, am refuzat. Incepuse sa ma manance pielea si sa-mi apara pete de la praf, le-am pus in ordine, dar am refuzat sa ma semnez cu un nume fals pe niste facturi. Nu are decat sa faca el asta si sa intre el in belele daca se intampla ceva.

deadcountess 11 apr 2013 16:48:56

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249717)
Mie, de exemplu, imi place sa fac preturi sau ma ocup de departamentul Sanatate, desi eu sunt pe receptie. Am intrat intr-o monotonie foarte plicticoasa si incerc sa-mi gasesc alte lucruri de facut decat sa zac si sa astept clientii, dar cand a venit individul asta cu o cutie de facturi prafuite pe care trebuia sa scriu un nume fictiv si sa ma semnez, am refuzat. Incepuse sa ma manance pielea si sa-mi apara pete de la praf, le-am pus in ordine, dar am refuzat sa ma semnez cu un nume fals pe niste facturi. Nu are decat sa faca el asta si sa intre el in belele daca se intampla ceva.

Urat, poate ai alergie la praf :( Eu am si trebuie sa spal pe jos in casa aproape in fiecare zi x-(

Bine ai facut, mai bine nu faci chestii ilegale ca nu stii cand se intorc impotriva ta, poate sa-ti faca probleme chiar cel care te pune sa semnezi, mai ales daca e un om naspa.

ieucumine 11 apr 2013 16:55:25

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249720)
Urat, poate ai alergie la praf :( Eu am si trebuie sa spal pe jos in casa aproape in fiecare zi x-(

Bine ai facut, mai bine nu faci chestii ilegale ca nu stii cand se intorc impotriva ta, poate sa-ti faca probleme chiar cel care te pune sa semnezi, mai ales daca e un om naspa.


Fac ceva dermatitaalergica la tot felul de chestii, printre care si praful. Facturi de retur pe numa fictiv mai fac si eu atunci cand un client refuza sa-si dea datele, dar e aceeasi persoana pe toata tara. Acolo trebuia trecut numele soferului de camion si semnatura lui. Cine stie ce descopereau ei peste ceva timp ca nu a fost in regula cu transportul acela si apoi ajungeau la mine, ca eu le-am semnat...

ieucumine 11 apr 2013 17:58:17

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Cina: salata din rucola, rosii cherry, castravete, ceapa verde, ridichi cu jumatate de cutie de branza cu smantana. Desert: un iaurt 0,1 cu fructe de padure. Fug la cycling. Sunt pe lista de asteptare, sper sa nu vina toti, sa am si eu loc :) Wish me luck :). Ne auzim pe la 9

ieucumine 11 apr 2013 19:52:41

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Siiii am ajuns de la cycling. Nici nu-mi dau seama cum trece timpul acolo. Imediat se duc 50min. Pe la 10 s-ar putea sa mergem toti din magazin la badminton :D Deeeeci alta miscare :D

emoduck 11 apr 2013 20:18:55

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249837)
Siiii am ajuns de la cycling. Nici nu-mi dau seama cum trece timpul acolo. Imediat se duc 50min. Pe la 10 s-ar putea sa mergem toti din magazin la badminton :D Deeeeci alta miscare :D

foarte misto, devii tare activa :D

ieucumine 11 apr 2013 20:26:03

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1249852)
foarte misto, devii tare activa :D


Da, sper. Am venit cu o foame de la cycling. Am mancat 2 felii de wasa si cateva fructe de padure :)))

deadcountess 11 apr 2013 21:26:05

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249859)
Da, sper. Am venit cu o foame de la cycling. Am mancat 2 felii de wasa si cateva fructe de padure :)))

Apoi asta a fost toata foamea? :) Nu-i rau de loc :)

ieucumine 11 apr 2013 21:43:14

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249920)
Apoi asta a fost toata foamea? :) Nu-i rau de loc :)


Am mai rontait 2 intre timp:)). Dar au numai vreo 35 de calorii si imi satisfac si pofta de rontait. Acum beau vreo 800 ml de ceai de lavanda :D

deadcountess 11 apr 2013 21:44:02

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249936)
Am mai rontait 2 intre timp:)). Dar au numai vreo 35 de calorii si imi satisfac si pofta de rontait. Acum beau vreo 800 ml de ceai de lavanda :D

Cum e ceaiul de lavanda, e numai lavanda sau e verde sau negru cu un pic de lavanda pt aroma?

ieucumine 11 apr 2013 21:47:12

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Hahaha, am cautat Pilates pentru solduri. Gasesc multe de la Denise Austin. Nu cred ca pot sa le fac, mi-as aminti cum o imita Jim Carrey. Na, eu ma bag la somn, maine sunt la munca de dimineata si apoi am in sfarsiiiit weeken-ul liber. Somn usor >:D<

ieucumine 11 apr 2013 21:48:44

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1249938)
Cum e ceaiul de lavanda, e numai lavanda sau e verde sau negru cu un pic de lavanda pt aroma?


Numa' lavanda. E bun. Pot sa-l beau si neindulcit. In asta am bagat Stevia ca aveam pofta de ceva dulce. Nu-mi place ceaiul negru, cu lapte nici atat...

deadcountess 11 apr 2013 21:49:11

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249941)
Hahaha, am cautat Pilates pentru solduri. Gasesc multe de la Denise Austin. Nu cred ca pot sa le fac, mi-as aminti cum o imita Jim Carrey. Na, eu ma bag la somn, maine sunt la munca de dimineata si apoi am in sfarsiiiit weeken-ul liber. Somn usor >:D<

Somn usor >:D<
Eu am liber maine :D

ieucumine 12 apr 2013 07:34:33

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata!
MD: o tentativa de 2 oua romanesti din care mi-a ramas doar galbenusul:)), 2 felii de wasa, vreo 50 gr de branza cu smantana si masline verzi, rosii cherry si castravete. un 3 in 1 indulcit cu putina miere.
Pentru pranz am tras in tigaie 4 bucatele de muschiulet de pui, cu jumatate de ardei kapia si 2 cutiute de ciuperci.
Intre timp cred ca mananc o banana si niste alune de padure sau sigur imi mai iau un baton de pe la munca:)))
O zi frumoasa sa aveti! >:D<

emoduck 12 apr 2013 07:52:29

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249980)
Neata!
MD: o tentativa de 2 oua romanesti din care mi-a ramas doar galbenusul:)), 2 felii de wasa, vreo 50 gr de branza cu smantana si masline verzi, rosii cherry si castravete. un 3 in 1 indulcit cu putina miere.
Pentru pranz am tras in tigaie 4 bucatele de muschiulet de pui, cu jumatate de ardei kapia si 2 cutiute de ciuperci.
Intre timp cred ca mananc o banana si niste alune de padure sau sigur imi mai iau un baton de pe la munca:)))
O zi frumoasa sa aveti! >:D<

Neata! Sa ai o zi frumoasa >:D<
Cu ce sunt batoanele alea?

Dona Clara 12 apr 2013 10:12:39

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Buna dimineata :)

Sa ai o zi faina!

ieucumine 12 apr 2013 16:04:42

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Cereale si fructe. Sau aroma de fructe:))

ieucumine 12 apr 2013 16:54:23

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mi-am luat acum vreo 2 saptamani ceva terci cu ovaz de la Lidl. Unul cu cioco, unul cu capsuni. Azi mi-am amintit de ele si am zis sa incerc. L-am facut pe cel cu cioco. Se pune cam 150ml de apa peste continutul plicului. A fost ok, dar pentru o gustare atat de mica, foarte dulce intr-adevar, are 260kcal. O sa-l fac si pe ala de capsuni intr-o zi, dar apoi nu o sa le mai cumpar. Cred ca e mai usor sa imi pun lapte peste niste ovaz si vreo 2 capsuni si sa iasa la fel de bun sau si mai si. Azi am dat-o iar in bara. A venit o colega la mine la munca sa cumpere un cadou si m-a asteptat pana am iesit. A cumparat saratele si am tot rontait cu ea. Asa mi-a venit sa infulec. 2 cornuri destul de voluminoase si 2 eugenii. Am baut niste lapte si le-am dat afara. Azi ar fi fost a4a zi. Nu ma mai simt asa vinovata. Stiu ca pot trai fara asta. Trebuie sa incetez sa rontai toate prostiile, toatea astea ma duc la infulecat...

ieucumine 12 apr 2013 23:20:03

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Pana la urma am ruinat ziua de tot. Am plecat sa-mi cumpar blugi, am mancat o ciorba de pui cu smanatana pe la 7, 2 bomboane de cioco si 4 biscuiti ( astia macar au fost fitness:)) ), am fost la un prieten, am rontait vreo 5 napolitane, 2 rondele de bake rolls, cate cipsuri si am baut vin. Maine urmeaza partea a2a, e ziua unei prietene si am de gand sa ma super distrez. Sper sa reusesc sa ma trezesc dimineata, sa ajung la 11:30 la cycling, apoi sa raman la sauna, tre sa dau jos toate caloriile de azi :D. Sper ca e "citibil" ce am scris acum, sunt putin ametita. Buenas noches!

alinu0809 12 apr 2013 23:34:58

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250295)
Pana la urma am ruinat ziua de tot. Am plecat sa-mi cumpar blugi, am mancat o ciorba de pui cu smanatana pe la 7, 2 bomboane de cioco si 4 biscuiti ( astia macar au fost fitness:)) ), am fost la un prieten, am rontait vreo 5 napolitane, 2 rondele de bake rolls, cate cipsuri si am baut vin. Maine urmeaza partea a2a, e ziua unei prietene si am de gand sa ma super distrez. Sper sa reusesc sa ma trezesc dimineata, sa ajung la 11:30 la cycling, apoi sa raman la sauna, tre sa dau jos toate caloriile de azi :D. Sper ca e "citibil" ce am scris acum, sunt putin ametita. Buenas noches!

E citibil și e ok, important e că te simți bine :)) O viață ai, pana mea, nu poți renunța la vin și alte alea pentru totdeauna, definitiv, gata. E blasfemie. Zic eu. :)) Nu zic nici că e ok să bem prea des, dar așaaaa, la câte o ocazie de-asta ori e de bun simț (în sensul ăla de distracție), ori pur și simplu politicos, în alte circumstanțe. E ooook. :)) Distracție plăcută >:D<

ieucumine 12 apr 2013 23:45:21

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250296)
E citibil și e ok, important e că te simți bine :)) O viață ai, pana mea, nu poți renunța la vin și alte alea pentru totdeauna, definitiv, gata. E blasfemie. Zic eu. :)) Nu zic nici că e ok să bem prea des, dar așaaaa, la câte o ocazie de-asta ori e de bun simț (în sensul ăla de distracție), ori pur și simplu politicos, în alte circumstanțe. E ooook. :)) Distracție plăcută >:D<


Ma, sa stii ca n-am mai iesit sa dansez de o viata! Acum incerc sa o conving pe femeia asta sa nu faca cinste cu Tequila, ci cu Jagger, care e de vreun milion de ori mai bun. Ah, de abia astept :D

ieucumine 13 apr 2013 07:57:47

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata! O luam de la capat!
MD: lapte cu fulgi de ovaz, cereale integrale si mure. 3in1.
De la 11;30 merg la cycling.
Ma gandesc sa-mi maresc abonamentul si sa merg de 3 ori pe saptamana :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:34:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO