forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal-Ieucumine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ieucumine-12179.html)

ieucumine 07 apr 2013 11:59:33

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Am luat si pranzul. Salata din o mana de paste integrala cu rosii cherry, castravete, ardei kapia, ridichi, 2 fire de ceapa verde, seminte de in si putina telemea :)

ieucumine 07 apr 2013 21:13:02

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1247516)
Am luat si pranzul. Salata din o mana de paste integrala cu rosii cherry, castravete, ardei kapia, ridichi, 2 fire de ceapa verde, seminte de in si putina telemea :)


Am cam dat-o in bara la sfarsitul primei saptamani fara stim noi ce. Dupa pranza ma luase pofta de ceva cu blat, ceva dulce, de rontait, orice. Am mancat o para (ceea ce a fost o idee foarte proasta pentru ca m-am balonat in ultimul hal si am am avut o stare proasta toata ziua). Apoi am plecat la munca. Nu stiam ce sa mananc la cina, mi-am luat un iaurt activia. Dar in continuare imi trebuia ceva sa rontai. Mi-am luat niste rondele de grau cu ciocolata. Am mancat 2, celelalte 2 le-am lasat pentru cine. Ajung in statie si eu vroiam sa mai mananc ceva. Pana la urma mi-am luat un baton de susan. Sa zicem ca am gestionat destul de ok starea. La cina am mancat iaurt cu rondele si dupa o ora am mai luat un baton de migdale. Acum rontai cateva nuci si imediat ma pun sa fac un ceai ca n-am trecut nicicum de 2l de lichide azi.

Maine ma cantaresc. Mi-am zis sa nu-mi fac sperante ca am slabit cine stie cat. E mai bine pentru psihicul meu, ca nu fiu dezamagita pe urma. So, eu ma culc cu ideea ca am mai mult de 62,6 sau tot atat. Vedem dimineata :)

emoduck 07 apr 2013 21:22:31

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1247670)
Am cam dat-o in bara la sfarsitul primei saptamani fara stim noi ce. Dupa pranza ma luase pofta de ceva cu blat, ceva dulce, de rontait, orice. Am mancat o para (ceea ce a fost o idee foarte proasta pentru ca m-am balonat in ultimul hal si am am avut o stare proasta toata ziua). Apoi am plecat la munca. Nu stiam ce sa mananc la cina, mi-am luat un iaurt activia. Dar in continuare imi trebuia ceva sa rontai. Mi-am luat niste rondele de grau cu ciocolata. Am mancat 2, celelalte 2 le-am lasat pentru cine. Ajung in statie si eu vroiam sa mai mananc ceva. Pana la urma mi-am luat un baton de susan. Sa zicem ca am gestionat destul de ok starea. La cina am mancat iaurt cu rondele si dupa o ora am mai luat un baton de migdale. Acum rontai cateva nuci si imediat ma pun sa fac un ceai ca n-am trecut nicicum de 2l de lichide azi.

Maine ma cantaresc. Mi-am zis sa nu-mi fac sperante ca am slabit cine stie cat. E mai bine pentru psihicul meu, ca nu fiu dezamagita pe urma. So, eu ma culc cu ideea ca am mai mult de 62,6 sau tot atat. Vedem dimineata :)

Nu-i asa tragic, ai mancat constient si chiar daca nu s-au dus prea multe kg urmeaza o noua saptamana. >:D<
Somnic usor!:-*

ieucumine 07 apr 2013 21:24:35

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1247671)
Nu-i asa tragic, ai mancat constient si chiar daca nu s-au dus prea multe kg urmeaza o noua saptamana. >:D<
Somnic usor!:-*


Pai daca privesc putin in urma, ce am mancat azi e super soft. Dar ma enerveaza situatia, ca nu mi s-a mai intamplat saptamana asta...

ieucumine 08 apr 2013 06:57:31

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mda, m-am cantarit. 64 kg. Sa zicem ca nu sunt foarte surprinsa. Nu sunt nicicum. Realizez doar ca am de muncit.

md: iaurt+fructe de padure+cereale integrale

emoduck 08 apr 2013 07:30:25

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1247726)
Mda, m-am cantarit. 64 kg. Sa zicem ca nu sunt foarte surprinsa. Nu sunt nicicum. Realizez doar ca am de muncit.

md: iaurt+fructe de padure+cereale integrale

big hug pentru optimismul tau >:D< :-*

Dona Clara 08 apr 2013 13:47:20

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1247726)
Mda, m-am cantarit. 64 kg. Sa zicem ca nu sunt foarte surprinsa. Nu sunt nicicum. Realizez doar ca am de muncit.

md: iaurt+fructe de padure+cereale integrale


Salut,

In primul rand cred ca trebuie sa privesti partea buna: ai mancat constient.

Urmatorul pas e sa incerci sa managiuesti si pofta de rontait si de dulce. One step at the time!

Nu poti (imi inchipui) sa scapi si de mancatul compulsiv si de pofta de dulciuri in acelasi timp. Cred ca intervine prea multa frustrare.

Daca reduci pentru inceput la jumatate rontaiala asta constienta e o treaba buna.

In rest >:D<

:)

P.S. 1 Nu am mai fumat de martia trecuta.
P.S. 2 Sper sa nu o zbarcesc azi

ieucumine 08 apr 2013 15:30:51

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1247955)
Salut,

In primul rand cred ca trebuie sa privesti partea buna: ai mancat constient.

Urmatorul pas e sa incerci sa managiuesti si pofta de rontait si de dulce. One step at the time!

Nu poti (imi inchipui) sa scapi si de mancatul compulsiv si de pofta de dulciuri in acelasi timp. Cred ca intervine prea multa frustrare.

Daca reduci pentru inceput la jumatate rontaiala asta constienta e o treaba buna.

In rest >:D<

:)

P.S. 1 Nu am mai fumat de martia trecuta.
P.S. 2 Sper sa nu o zbarcesc azi



Pai e super bine, numa' ca eu nu constientizez...
Eu am tot fumat de cand am inceput munca. Nu mai mult de 2 tigari, dar totusi vreau sa ma las naibii odata...

ieucumine 08 apr 2013 15:31:27

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1247739)
big hug pentru optimismul tau >:D< :-*


Nu e chiar optimism. Mai mult e resemnare...

ieucumine 08 apr 2013 15:34:01

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Continuarea meniului:
G: nuci+1 baton de migdale
P: risotto cu legume+branzica slaba+foarte putina paine neagra
G:un baton de cereale. Imi trebuia ceva dulce si decat sa-mi iau o ciocolata Ritter...
Am mai ciugulit 3 covrigei si 2 rondele Bake rolls
Mi-am luat alune de padure. Ma cam saturasem de nuci...

Dona Clara 08 apr 2013 15:55:09

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248008)
Continuarea meniului:
G: nuci+1 baton de migdale
P: risotto cu legume+branzica slaba+foarte putina paine neagra
G:un baton de cereale. Imi trebuia ceva dulce si decat sa-mi iau o ciocolata Ritter...
Am mai ciugulit 3 covrigei si 2 rondele Bake rolls
Mi-am luat alune de padure. Ma cam saturasem de nuci...


Migdale si caju ca alternative, in variant fara sare ;)

ieucumine 08 apr 2013 15:58:10

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1248024)
Migdale si caju ca alternative, in variant fara sare ;)


Migdalele nu-mi plac. Mi se par rancede. La fel si laptele. Nu stiu daca asa le-am prins eu, dar si laptele parca tot ranced e. Caju n-am mancat inca. Am testat nucile de Macadamia in Auchan. Sunt super bune, dar 150lei kg...

Dona Clara 08 apr 2013 16:11:03

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248028)
Migdalele nu-mi plac. Mi se par rancede. La fel si laptele. Nu stiu daca asa le-am prins eu, dar si laptele parca tot ranced e. Caju n-am mancat inca. Am testat nucile de Macadamia in Auchan. Sunt super bune, dar 150lei kg...

Da, laptele nici mie nu imi place, imi face sete si nu imi place gustul. Mai manac uneori dimineata dar nu cred ca depasesc 30ml :))

Incearca caju poate ca e cu noroc!

ieucumine 08 apr 2013 16:43:41

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1248044)
Da, laptele nici mie nu imi place, imi face sete si nu imi place gustul. Mai manac uneori dimineata dar nu cred ca depasesc 30ml :))

Incearca caju poate ca e cu noroc!


Trebuie sa le incerc si pe alea. Zilele astea trebuie sa merg iar la cumparaturi :)

ieucumine 08 apr 2013 18:34:33

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mda, dupa o saptamana fara infulecat, azi am facut-o. 2 croissante si un baton de ciocolata. Sunt purin frustrata in momentul asta, stiu ca ar trebui sa ma bucur ca s-au ma rarit, dar mie mi-e frica sa nu ma reintorc la obiceiul asta zilnic. Of, plec la film sa-mi mai ridic putin moralul...

deadcountess 08 apr 2013 19:31:11

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248150)
Mda, dupa o saptamana fara infulecat, azi am facut-o. 2 croissante si un baton de ciocolata. Sunt purin frustrata in momentul asta, stiu ca ar trebui sa ma bucur ca s-au ma rarit, dar mie mi-e frica sa nu ma reintorc la obiceiul asta zilnic. Of, plec la film sa-mi mai ridic putin moralul...

Se mai intampla, foarte putini sunt cei care pot spune cu mana pe inima ca nu dau pe alaturi niciodata ;) Cel mai important e sa poti sa renunti la vomitat, din doua croissante din cand in cand nu se ingrasa nimeni :)
Fruntea sus >:D<

ieucumine 08 apr 2013 21:31:43

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1248224)
Se mai intampla, foarte putini sunt cei care pot spune cu mana pe inima ca nu dau pe alaturi niciodata ;) Cel mai important e sa poti sa renunti la vomitat, din doua croissante din cand in cand nu se ingrasa nimeni :)
Fruntea sus >:D<


Ca le-am dat afara n-am mai mentionat..

ieucumine 09 apr 2013 07:28:21

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Incep o zi noua, fara mancat compulsiv, sper.

MD: 2 felii de paine din aceea uscata cu crema de branza 0,5%, un iaurt 0,1 cu fructe de padure si cereale. un 3 in 1 cu o lingura de miere.

La pranz o sa mananc ton cu mozarella si legume. Diseara ma duc la cycling.

emoduck 09 apr 2013 08:01:45

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248078)
Trebuie sa le incerc si pe alea. Zilele astea trebuie sa merg iar la cumparaturi :)

goji ai incercat?

Dona Clara 09 apr 2013 11:40:15

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata Andreea,

Ce-ti mai face maseaua?

ieucumine 09 apr 2013 15:56:50

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1248331)
goji ai incercat?

Doar am incercat. Mi se par putin cam scumpe..

ieucumine 09 apr 2013 15:58:08

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1248471)
Neata Andreea,

Ce-ti mai face maseaua?



Hey,
Maseaua inca ma mai doare, trebuie sa merg neaparat la dentist, dar macar am scapat de durerea de cap, ureche, gat... Tie ce-ti mai face labuta? :))

Dona Clara 09 apr 2013 16:02:50

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248590)
Hey,
Maseaua inca ma mai doare, trebuie sa merg neaparat la dentist, dar macar am scapat de durerea de cap, ureche, gat... Tie ce-ti mai face labuta? :))

Pai sa mergi no la dentist sa nu te mai chinui asa!

Labuta.. e tot bleaga :)) Incet-incet castig cate putina mobilitate.

ieucumine 09 apr 2013 16:04:46

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mda, deci la pranz am mancat o conserva de ton in suc propriu, cu mai putin de jumatate de mozarella si legume. Pe langa asta, azi am mai rontait cateva alune de padure, 3 batoane de cereale si acum am mai mancat o felie de wasa, cred ca ii zice, cu crema de branza dietetica. Pe la 6 jumate iau cina. Am niste rucola, deci o sa-mi fac o salata si apoi, la 7 juma', fug la cycling. Sper sa reusesc sa-mi fac o obisnuinta din asta.

ieucumine 09 apr 2013 16:08:56

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1248592)
Pai sa mergi no la dentist sa nu te mai chinui asa!

Labuta.. e tot bleaga :)) Incet-incet castig cate putina mobilitate.


Pai o sa merg, dar ajung pe la 4 jumate de la munca si numa' chef de dentist nu am. Maine lucrez de la 3, dar merg de dimineata la psiholog si dupaia la defrisat. O sa vad cum imi fac timp zilele astea :)

deadcountess 09 apr 2013 16:36:16

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248281)
Ca le-am dat afara n-am mai mentionat..

Pai aici mai ai de lucrat :) invata sa-ti accepti si scaparile :)
Cum spuneam, doua croissante nu-s un capat de tara, mai bine le digeri in pace decat sa risti sa revii la vechile obiceiuri.

ieucumine 09 apr 2013 16:45:30

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1248607)
Pai aici mai ai de lucrat :) invata sa-ti accepti si scaparile :)
Cum spuneam, doua croissante nu-s un capat de tara, mai bine le digeri in pace decat sa risti sa revii la vechile obiceiuri.


Pai scaparile vreau sa ramana la batoanele alea de cereale de la munca pe care le-as tot rontai...

deadcountess 09 apr 2013 19:12:05

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248612)
Pai scaparile vreau sa ramana la batoanele alea de cereale de la munca pe care le-as tot rontai...

Acuma nu fii asa control freak :P sa planifici si scaparile :)). Stii tu vorba aia ce-i prea mult strica, chiar si daca e vorba de prea multa autodisciplina. Ideea era ca daca se intampla, se intampla, iarta-te si fa tot posibilul sa nu iti provoci varsaturi.

Dona Clara 09 apr 2013 19:29:53

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Hei,

Am reusit sa ma expun, cu greu.

Dar iti ramasesem datoare.

ieucumine 09 apr 2013 20:44:56

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1248652)
Acuma nu fii asa control freak :P sa planifici si scaparile :)). Stii tu vorba aia ce-i prea mult strica, chiar si daca e vorba de prea multa autodisciplina. Ideea era ca daca se intampla, se intampla, iarta-te si fa tot posibilul sa nu iti provoci varsaturi.


Pai trebuieeee, macar putin. Uite, acum vin de la cycling si am intrat pana la magazin si mi-am luat un pachet mic de Tuc si n-am nicio remuscare :). It gets better:))

ieucumine 09 apr 2013 21:10:28

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Deci m-am indragostit. De ce naiba am renuntat eu sa merg la cycling in Ianuarie??? Imi place, mai merg si joi! Asaaa, whole new plan: Renunt la CLX!!! Workout-ul cu greutati nu e tocmai genul meu, mie imi trebuie niste cardio, pe care o sa-l alternez cu Cycling. M-am hotarat sa ma duc si la masaj anticelulitic. Am gasit o tanti care o sa framante la mine o ora intreaga si costa doar 25lei. Nu stiu de ce chestie cardio sa ma apuc. Mai vad eu ce am in calculator, daca nu mai descarc. Continui dimineata cu niste Pilates si mersul pe bici, daca s-ar incalzi vreodata. Aaaa, sala asta unde merg are si sauna :D


Maine ma duc la psiholog! Azi am trecut iar de 3l lichide. Piele mi-e mai fina, fata mai curata, merge totul de bine, de ce m-as mai tine de prostii?

Am o stare faina amu'

emoduck 09 apr 2013 23:11:59

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1248700)
Deci m-am indragostit. De ce naiba am renuntat eu sa merg la cycling in Ianuarie??? Imi place, mai merg si joi! Asaaa, whole new plan: Renunt la CLX!!! Workout-ul cu greutati nu e tocmai genul meu, mie imi trebuie niste cardio, pe care o sa-l alternez cu Cycling. M-am hotarat sa ma duc si la masaj anticelulitic. Am gasit o tanti care o sa framante la mine o ora intreaga si costa doar 25lei. Nu stiu de ce chestie cardio sa ma apuc. Mai vad eu ce am in calculator, daca nu mai descarc. Continui dimineata cu niste Pilates si mersul pe bici, daca s-ar incalzi vreodata. Aaaa, sala asta unde merg are si sauna :D


Maine ma duc la psiholog! Azi am trecut iar de 3l lichide. Piele mi-e mai fina, fata mai curata, merge totul de bine, de ce m-as mai tine de prostii?

Am o stare faina amu'

Ce ma bucur ca esti bine! Uite asa iti gasesti motivatie si entuziasm, privind inapoi si facand o comparatie. >:D<
Somnic usor:-*

ieucumine 10 apr 2013 06:26:37

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1248743)
Ce ma bucur ca esti bine! Uite asa iti gasesti motivatie si entuziasm, privind inapoi si facand o comparatie. >:D<
Somnic usor:-*


Neata!
Sunt mai bine! De abia astept sa se faca maine sa merg din nou :D

ieucumine 10 apr 2013 07:09:13

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata!
Md: 2 felii de wassa cu crema de branza 0,5, un iaurt 0,1% cu mix de fructe de padure, cereale integrale si fulgi de ovaz. Am mai rontait inca o wasa si am baut un 3 in 1.
Fug la psiholog, apoi la ceva cumparaturi. Azi imi cumpar cos de bicicleta :D

emoduck 10 apr 2013 07:55:59

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Sa ai o zi frumoasa >:D<

Dona Clara 10 apr 2013 08:07:54

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata,

Sa ai o zi faina :)

ieucumine 10 apr 2013 10:32:47

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neata!
M-am intors de la psiholog si de la cumparaturi. Cos de bicicleta tot nu am :)) nu se potriveste bicicletei mele cel pe care l-am gasit. Daaa, deci azi mi-am dat seama ca sunt o grasuta inchipuita. Am doar cateva chestii la care trebuie sa lucrez. Imi petrec prea mult timp gandindu-ma la greutatea mea, lucru ce e putin irelevant. Am hotarat sa nu mai neglijez celelalte chestii din viata mea. Lasand la o parte greutatea si mancarea am uitat de restul lucrurilor ce tin de corpul meu. Azi ma duc la epilat, cause its been a while, urmeaza sa ma tuns, sa ma duc la dentist si vreau sa ma apuc de masaj. Am si tema de casa de la psiholog:)) Sa ma uit la Black swan:)) L-am vazut acum ceva timp, dar pe reprize ca tot adormeam, iar saptamana viitoare o sa vorbim putin despre asta. Se pare ca am tot felul de calitati pe care eu nu le-am constientizat. Na, e mai bine :). Am mai rontait o eugenie, un fursec si un pachet de biscuiti integrali. Am gasit ceai de lavanda, de abia astept sa il incerc diseara. Mi-am luat si loboda, ca am tot citit pe la voi despre ea. Mi se pare ca lucrurile merg mai bine. Maine merg din nou la cycling :D. M-as duce in fiecare zi daca mi-ar permite programul si daca ar avea clase in fiecare zi:)). Tipul chiar e tare, se vede pe el ca ii place ceea ce face. Era fericit ca era sala plina si inca 15 persoane pe lista de asteptare. Sunt hotarata sa-mi fac un obicei din asta :)

ieucumine 10 apr 2013 13:05:49

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Gata! Am luat si pranzul: 4 bucatele de muschiulet de pui la gratar, o salata din rucola, loboda, 3 rosii cherry si cateva feliute de castravete, o bucatica de telemea si o felie de wasa. Mi-am facut un 3 in 1 din care am baut jumatate. La cina am: rosii cherry, castravete, ardei, un ou fiert, 3 felii de sunca de pui si o cutie de branza cu smantana si masline verzi :). Azi am chiulit de la sport. Inca ma documentez ce sa fac intre orele de cycling. Imediat fug la munca :)

mihaela01 10 apr 2013 13:23:05

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Serviciu usor!:-*

ieucumine 10 apr 2013 13:31:35

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de mihaela01 (Post 1249026)
Serviciu usor!:-*


Multumesc! O zi frumoasa si tie!


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:40:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO