forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal-Ieucumine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ieucumine-12179.html)

Dona Clara 13 apr 2013 09:28:47

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250295)
Pana la urma am ruinat ziua de tot. Am plecat sa-mi cumpar blugi, am mancat o ciorba de pui cu smanatana pe la 7, 2 bomboane de cioco si 4 biscuiti ( astia macar au fost fitness:)) ), am fost la un prieten, am rontait vreo 5 napolitane, 2 rondele de bake rolls, cate cipsuri si am baut vin. Maine urmeaza partea a2a, e ziua unei prietene si am de gand sa ma super distrez. Sper sa reusesc sa ma trezesc dimineata, sa ajung la 11:30 la cycling, apoi sa raman la sauna, tre sa dau jos toate caloriile de azi :D. Sper ca e "citibil" ce am scris acum, sunt putin ametita. Buenas noches!


Neata honey,

E primavara e frumos, sper sa nu te simti vinovata! Nici eu nu sunt de accord cu renuntarea la anumite chestii pe viata, mi se pare trist. Nu vreau sa mor cu regretul ca nu am baut o gura de vin la nu stiu ce ocazie :))

ieucumine 13 apr 2013 09:30:56

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mai bine renunt la ciocolata, decat la un pahara de vin baut cand trebuie:))

emoduck 13 apr 2013 11:15:04

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250373)
Mai bine renunt la ciocolata, decat la un pahara de vin baut cand trebuie:))

oooo daaaaaa... ai spus cuvantul magic.. VIN!! :x

ieucumine 13 apr 2013 13:52:15

Re: Jurnal-Ieucumine
 
M-am intors de la cycling. Azi a fost antrenoarea mea mai veche. Imi tremurau picioarele cand am iesit. Are alt tip de antrenament, ne tot ridica si ne pune jos. Nu prea imi place cu ea, nu se vede ca se bucura ca e plina sala, e si gravida acum, dar nici inainte nu parea incantata. Am intrat la Lidl la cumparaturi si mi-am luat 2 eugenii, am mai rontait 3 felii de wasa si m-am intors acasa. Mi-am facut o salata si am mancata cu branza si smanatana. M-am dus sa ma tund si ma luase rau de tot infulecatul. Am sunat-o pe mama, am povestit si i-am zis ca imi vine sa mananc mult. Mi-a zis sa imi iau ceva de rontait. Big NO!!! Mi-am luat pana la urma un baton de cereale si am baut un 3 in 1, am fumat o tigara si m-am mai linistit :)

Dona Clara 13 apr 2013 13:56:01

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250471)
M-am intors de la cycling. Azi a fost antrenoarea mea mai veche. Imi tremurau picioarele cand am iesit. Are alt tip de antrenament, ne tot ridica si ne pune jos. Nu prea imi place cu ea, nu se vede ca se bucura ca e plina sala, e si gravida acum, dar nici inainte nu parea incantata. Am intrat la Lidl la cumparaturi si mi-am luat 2 eugenii, am mai rontait 3 felii de wasa si m-am intors acasa. Mi-am facut o salata si am mancata cu branza si smanatana. M-am dus sa ma tund si ma luase rau de tot infulecatul. Am sunat-o pe mama, am povestit si i-am zis ca imi vine sa mananc mult. Mi-a zis sa imi iau ceva de rontait. Big NO!!! Mi-am luat pana la urma un baton de cereale si am baut un 3 in 1, am fumat o tigara si m-am mai linistit :)

Bine te-ai linistit!

Chiar vroiam sa-ti scriu, am fumat si eu azi una.

ieucumine 13 apr 2013 13:58:54

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Eu le-am reluat. Parca mai rau imi venea sa rontai sau sa infulce cand am incercat, saptamana trecuta, sa le las. Fumez la munca vreo 2, cand ies in oras sau cand imi vine sa mananc.

Dona Clara 13 apr 2013 14:22:07

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250474)
Eu le-am reluat. Parca mai rau imi venea sa rontai sau sa infulce cand am incercat, saptamana trecuta, sa le las. Fumez la munca vreo 2, cand ies in oras sau cand imi vine sa mananc.

Mda, si eu fumez cand mi se face pofta sa fumez. La serviciu nu fumez. Nici acasa nu fumez daca-s singura. Se schimba foaia total daca vine un fumator in vizita sa daca ies in oras. Atunci nu tin nicio socoteala la cat fumez.

ieucumine 13 apr 2013 14:32:19

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1250485)
Mda, si eu fumez cand mi se face pofta sa fumez. La serviciu nu fumez. Nici acasa nu fumez daca-s singura. Se schimba foaia total daca vine un fumator in vizita sa daca ies in oras. Atunci nu tin nicio socoteala la cat fumez.


Si eu am fumat aseara vreo 5. Azi cand am venit de la tuns, am fugit pana la magazin sa-mi iau niste pasta de dinti, mi-am luat un baton si ma gandeam pe drum sa intru la magazinul din bloc sa-mi iau tot felul de rulade si placinte. Am luat-o catre bloc, m-am intors spre magazin si dupaia inapoi acasa. Era cat pe ce. Mi-am facut un 3 in 1 indulcit cu miere si acum beau inca o cana mare de ceai. Ma bucur ca am reusit sa ma intorc din drumul catre magazin :D

Dona Clara 13 apr 2013 15:41:01

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Si eu ma bucur ca te-ai intors. :)

ieucumine 13 apr 2013 18:39:11

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1250498)
Si eu ma bucur ca te-ai intors. :)



Mersi >:D<

ieucumine 13 apr 2013 18:41:35

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Am luat si cina: o cutie de branza cu smantana si masline verzi, jumatate de ardei, cateva feliute de castravete, 2 wasa. un 3in1.
Inca nu stiu cu ce sa ma imbrac diseara. Am o gramada de fuste si rochii, dar nu mai am balerini. Preferatii mei au fost rosi de caine. Creca imi iau niste blugi si o camasa si gata. Poate ma si machez putin. Nici nu mai stiu cum arat machiata. Ah, de abia astept :)

Dona Clara 13 apr 2013 19:40:07

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250523)
Am luat si cina: o cutie de branza cu smantana si masline verzi, jumatate de ardei, cateva feliute de castravete, 2 wasa. un 3in1.
Inca nu stiu cu ce sa ma imbrac diseara. Am o gramada de fuste si rochii, dar nu mai am balerini. Preferatii mei au fost rosi de caine. Creca imi iau niste blugi si o camasa si gata. Poate ma si machez putin. Nici nu mai stiu cum arat machiata. Ah, de abia astept :)


Hei, distractie placuta!

:)

ieucumine 13 apr 2013 20:02:29

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1250539)
Hei, distractie placuta!

:)


Mersi! Na, ca m-am si machiat putin, creion si ruj, m-am imbracat simplu, camasa si blugi, mi-am ridicat dotarile pana langa amigdale, mi-a descheiat prietena asta a mea 2 nasturi si sunt gata:)))
V-am lasat, am plecat la zbenguit&drinks!
Seara faina!

ieucumine 14 apr 2013 10:08:25

Re: Jurnal-Ieucumine
 
iacs, nu mai beau in viata mea. mi-e atat de sete...
MD:lapte cu ovaz, cereale integrale si mure.
Ma duc sa-mi fac o omleta si mai tarziu ies in oras sa mananc o ciorba...

Dona Clara 14 apr 2013 13:45:11

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Macar te-ai distrat?

Mahmureala trece ea ;)

ieucumine 14 apr 2013 22:31:18

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1250752)
Macar te-ai distrat?

Mahmureala trece ea ;)


Da, dar am plecat prima. Ceilalti au mai ramas vreo 3 ore :))

ieucumine 14 apr 2013 22:47:13

Re: Jurnal-Ieucumine
 
M-am intors acasa. Azi a fost super caldut si am iesit prin centru. Am tot rontait. Am mancat eugenie, inghetata, 2 batoane de cereale, o felie de pizza si iaurt cu seminte de chia. Am gasit cel mai tare magazin. De fapt, il stiam demult, dar azi am intrat prima data in el si m-am indragostit. O gramada de seminte, ceaiuri si cosmetice din plante. Mi-am luat si eu seminte de chia, in sfarsit. Na, despre felia de pizza, zic doar ca am fost la prietenii cu care am ieist aseara, mahmuri si ei, si au vrut sa comandam ceva. A ramas pizza, am mancat o felie si am iesit din bucatarie pana au terminat ei. azi am rontait o gramada de lucruri, dar in cantitati mici, zic eu. Am reusit sa beau si 2 l de apa. Am inceput cu suc de portocale, nu ma simteam in stare sa beau apa de dimineata. A si am baut vreo 100 ml de cola, care nu mai are acelasi gust pe care mi-l amintesc si inca tot atata de Mirinda, asta pentru ca trebuia sa beau ceva in timp ce fumam. Cam atat pe ziua de azi! Maine iar cycling :D

ieucumine 15 apr 2013 07:11:08

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Morning!
MD:seminte de chia+ovaz+secara+cereale integrale+lapte+mure. Jumatate de 3 in 1. Trebuie sa incetez sa beau cafea, pe mine ma moleseste.
Pentru ca m-am trezit tarziu si nu mai am timp sa-mi pregatesc pranzul, o sa iau o conserva de ton si cateva legume.
Azi am o zi destul de plina, munca+cautat cadou pentru prietena si colega mea de apartament, apoi cycling. Sunt super entuziasmata de faza cu cyclcing-ul. sper sa nu-mi treaca prea repede :D

emoduck 15 apr 2013 07:36:48

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1250932)
Morning!
MD:seminte de chia+ovaz+secara+cereale integrale+lapte+mure. Jumatate de 3 in 1. Trebuie sa incetez sa beau cafea, pe mine ma moleseste.
Pentru ca m-am trezit tarziu si nu mai am timp sa-mi pregatesc pranzul, o sa iau o conserva de ton si cateva legume.
Azi am o zi destul de plina, munca+cautat cadou pentru prietena si colega mea de apartament, apoi cycling. Sunt super entuziasmata de faza cu cyclcing-ul. sper sa nu-mi treaca prea repede :D

neata!
Asa-i ca-s bune semintele de chia?
Sa ai o zi frumoasa si pe cat posibil fara ispite culinare >:D<:-*

ieucumine 15 apr 2013 16:00:44

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250947)
neata!
Asa-i ca-s bune semintele de chia?
Sa ai o zi frumoasa si pe cat posibil fara ispite culinare >:D<:-*


Sincer, n-au niciun gust. Imi plac ca sunt crocante, cam cu e macul. Acum o sa le pun in tot ce gatesc:))

ieucumine 15 apr 2013 16:05:02

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Mda, azi iar am rontait. Eugenia incepe sa fie nelipsita de dimineata. Pe la 11 am mai mancat o banana, pe la 12 un baton, la 1 am luat si eu pranzul, apoi mi-a venit pofta de dulce si am luat un twix, un baton i l-am dat unui coleg. Am mai rontait pe la 3 un baton si pe la 4 juma vreo 6 biscuiti digestivi. Macar e bine ca nu am mai infulecat. Ard eu toate astea diseara. La cina cred ca mananc iaurt 0,1 cu capsuni si seminte de chia. Mi-e greu cu cina in zilele cand merg la cycling, in sensul ca incepe la 7 jumatate si trebuie sa mananc cu o ora inainte. Asa ajung acasa pe la 9 si e un pic cam tarziu pentru cina. Mi-am luat si l-carnitina ca cica transforma grasimea in energie. Pai la cata sunca am eu pe solduri ar trebui sa fiu plina de energie:))

Dona Clara 15 apr 2013 16:40:51

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251263)
Sincer, n-au niciun gust. Imi plac ca sunt crocante, cam cu e macul. Acum o sa le pun in tot ce gatesc:))


Asa sunt eu cu semnintele de in si pin. Nu e salata in care sa nu le pun.

ieucumine 15 apr 2013 16:46:24

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1251281)
Asa sunt eu cu semnintele de in si pin. Nu e salata in care sa nu le pun.


De pin nu am mancat inca. Ce gust au?

Dona Clara 15 apr 2013 17:07:15

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251283)
De pin nu am mancat inca. Ce gust au?


Sunt usor uleioase, iar gustul e greu de descris (ca sa nu zic ca mi se pare ca nu au gust). Dar pentru asta le folosesc consecvent la fiecare salata.

ieucumine 15 apr 2013 17:12:03

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Am luat si cina. Pana la urma am mancat branza cu smanatana si masline verzi cu rosii, castraveti si ardei, vreo 2 felii de wasa si cateva capsuni. Ma simt cam plina. Trebuie sa nu-mi mai iau wasa, tot ma duc in bucatarie si rontai cate o felie.

ieucumine 15 apr 2013 20:02:24

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Iacs, mi-a fost rau dupa cycling. Am alergat direct la baie si am varsat. Am mancat cu o ora jumatate, au fost dati cand am mancat si cu jumatate de ora inainte de clasa, dar antrenoarea asta m-a omorat. De abia astept sa merg maine iar la preferatul meu:D. Acum rontai un mar

emoduck 15 apr 2013 20:25:39

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251263)
Sincer, n-au niciun gust. Imi plac ca sunt crocante, cam cu e macul. Acum o sa le pun in tot ce gatesc:))

Nu le inmoi inainte de a le pune in lapte?

ieucumine 15 apr 2013 20:30:05

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1251358)
Nu le inmoi inainte de a le pune in lapte?


Nu chiar, le pun cu toti fulgii si cerealele si le las vreo 5 min

emoduck 15 apr 2013 20:33:55

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251362)
Nu chiar, le pun cu toti fulgii si cerealele si le las vreo 5 min

daca le pui separat intr-un castronel cu putin lapte si amesteci cam 2-3 minute incep sa capete o consistenta ca de budinca :D

ieucumine 16 apr 2013 16:03:37

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Hello there!
MD: lapte 0,1 cu seminte de chia(le-am frecat vreo 3 min, dar eu nu pun prea multe, deci n-a iesit chiar budinca), fulci de ovaz si de secara, cereale integrale, o banana si niste zmeura.
G: eugenie:))
P: salata si crema de branza 0,2%
Na, pe langa toate astea am mancat vreo 3 batoane de cereale (87kcal/buc). La 4 am mancat o banana si acum am rontait 2 mere. La 6 jumatate ma duc la cycling, la clasa de avansati si nu vreau sa vars iar. Cand ma intorc mai mananc un iaurt ceva si gata pe ziua de azi :D

Dona Clara 16 apr 2013 16:25:07

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Spor la cycling!

ieucumine 16 apr 2013 16:32:52

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1251780)
Spor la cycling!


Mersi... sunt putin demoralizata ca nu vad nicio schimbare. Nu stiu daca e din cauza ca am tot rontait la batoanele alea sau ma astept eu sa vad prea repede rezultate, dar m-am hotarat sa nu ma mai urc pe cantar... dar oglinda!!! mama ei de oglinda tot nu-mi arata ca am dat ceva jos...

Dona Clara 16 apr 2013 16:57:39

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251782)
Mersi... sunt putin demoralizata ca nu vad nicio schimbare. Nu stiu daca e din cauza ca am tot rontait la batoanele alea sau ma astept eu sa vad prea repede rezultate, dar m-am hotarat sa nu ma mai urc pe cantar... dar oglinda!!! mama ei de oglinda tot nu-mi arata ca am dat ceva jos...


Mda, te inteleg. Am aceeasi problema, nu mi se pare ca se vede ceva si totusi nemernicul asta de cantar zice ca scad. Nu stiu ce sa zic...

deadcountess 16 apr 2013 18:08:38

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251782)
Mersi... sunt putin demoralizata ca nu vad nicio schimbare. Nu stiu daca e din cauza ca am tot rontait la batoanele alea sau ma astept eu sa vad prea repede rezultate, dar m-am hotarat sa nu ma mai urc pe cantar... dar oglinda!!! mama ei de oglinda tot nu-mi arata ca am dat ceva jos...

Nu te demoraliza, ca rezultatele nu se vad asa repede, mai ales ca sa vezi in oglinda ar trebui sa fie o diferenta mare, in timp asa scurt se vede doar la cei care au destul de unde dat jos, nu la tine ;)

ieucumine 16 apr 2013 19:01:11

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1251825)
Nu te demoraliza, ca rezultatele nu se vad asa repede, mai ales ca sa vezi in oglinda ar trebui sa fie o diferenta mare, in timp asa scurt se vede doar la cei care au destul de unde dat jos, nu la tine ;)


Apai, sunt si inainte de perioada aia si azi am fost toata ziua balonata, m-am simtit imensa:))

deadcountess 16 apr 2013 19:29:25

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251862)
Apai, sunt si inainte de perioada aia si azi am fost toata ziua balonata, m-am simtit imensa:))

Si-apai fix in perioada aia ti-ai gasit sa te analizezi :P Mie cand sunt in perioada aia niciodata nu-mi convine nimic :))

ieucumine 16 apr 2013 21:01:05

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 1251875)
Si-apai fix in perioada aia ti-ai gasit sa te analizezi :P Mie cand sunt in perioada aia niciodata nu-mi convine nimic :))


Dar si in ultimul timp, mai ales de cand trec de 2l de apa pe zi, sunt mai umflata. Acum nu vreau sa para ca mananc ideal si ca nu mai rontai ceva si gata retin apa, dar totusi...

Dona Clara 16 apr 2013 21:13:31

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Cum a fost la cycling azi? :)

ieucumine 16 apr 2013 21:18:53

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1251951)
Cum a fost la cycling azi? :)


Fain, am fost iar la my beloved couch :D. Am putut sa fac programare numai la clasa de avansati, e bataie pe locuri la cursurile lui. Am avut, in sfarsit, senzatia aia ca imi picura transpiratia de pe frunte. Mai am 2 sau 3 intrari, dar imi fac abonament full-time si uit de mine acolo. Trebuie sa ma duc sa alerg si eu pe banda. Au astia niste benzi numai bune pentru astia lazy ca mine, cu televizor :)))

Dona Clara 17 apr 2013 11:22:03

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1251956)
Fain, am fost iar la my beloved couch :D. Am putut sa fac programare numai la clasa de avansati, e bataie pe locuri la cursurile lui. Am avut, in sfarsit, senzatia aia ca imi picura transpiratia de pe frunte. Mai am 2 sau 3 intrari, dar imi fac abonament full-time si uit de mine acolo. Trebuie sa ma duc sa alerg si eu pe banda. Au astia niste benzi numai bune pentru astia lazy ca mine, cu televizor :)))

Neata,

Fain, ca iti place la cycling si ca te descurci cu banda. Unde merg eu de obicei, am tot asa, abonament full time la orice - sala / bazin. Eu merg doar la bazin, inot 45 de minute si apoi merg la sauna. La aparate nu merg niciodata ca nu imi place.

Banda e tot la fel, cu tv. Am o prietena care merge pe banda, vorbeste la telefon, bea apa, se uita la tv. Eu nu pot, ma ia ameteala si ma simt ca o pisica pe gheata. Sau cu vibram pe gresia uda :))

Daca merg pe banda trebuie neaparat sa ma tin si sa ma uit numai in fata, altfel sunt compromisa #:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:17:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO