forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-leila87-drumul-spre-tinta-sigura-8195.html)

leila87 11 nov 2011 15:09:24

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
LISTA CU ALIMENTE :
oua ,conserva de ton,lepte mereiaurt, grefe
piept de pui fiert ,sau gratar, ceai verde
macrou fiert , cafea cu lapte
spanac, cartofi fierti,cuptor
salata de rosii si castraveti
sunca de pui , orez brun cu legume
nuci , supa de legume si pui
fulgi ovaz ,fulgi de porumb
salata de varza cu morcov,branza degresata,

leila87 11 nov 2011 15:14:14

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Cer ajutor si fetelor care au mai slabit ,
Va rog din suflet ajutatima sa-mi pun un meniu la punct ;;) cu 3 mese si 2 gustari ,sa mananc sanatos si sa ma simt si bine .
Multumesc mult.

leila87 12 nov 2011 06:11:29

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
De azi din nou la treaba :-*.
O iau de la capat ,nu vreau sa mai numar calorii pt ca am tendinta sa pap putin ,las prostiile la o parte fara sa calc stramb ,stiu ca se poate numai sa vreau.
Fara combinati de alimente prea multe ,vad k nu e bine ,voi incerca sa-mi prepar si mancare ceea ce eu nu prea mananc,mancarea mea e fara foc numai prosti ce nu tin de foame.
Imi doresc din suflet sa fiu cum am fost la 56 si trebuie sa pot;;),voi ajunge stiu sigur ,m-am mai confruntat cu asta si-am putut ,voi putea si acum;)

leila87 12 nov 2011 06:15:09

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Cand ajung acasa fac cantarirea si masuratorile trec tot cum trebuie si ma pun pe munca #:-s
Debea astept sa ma intorc la sala cu grupul de fete la aerobic.>:D<
Fitness-ul ma marit ,m-am si modelat in acelasi timp dar pt slabit aerobicul e cel mai bun.;;)

ella 78 12 nov 2011 09:00:50

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de leila87 (Post 842855)
LISTA CU ALIMENTE :
oua ,conserva de ton,lepte mereiaurt, grefe
piept de pui fiert ,sau gratar, ceai verde
macrou fiert , cafea cu lapte
spanac, cartofi fierti,cuptor
salata de rosii si castraveti
sunca de pui , orez brun cu legume
nuci , supa de legume si pui
fulgi ovaz ,fulgi de porumb
salata de varza cu morcov,branza degresata,

Neata:-*uite-ma aici cu cafeluta linga mine:D:-*:-*Incepem deci:-/:>
azi fa-ti
o omleta proteica d
in un albus si un ou intreg,pune si seminte de in...o lingurita,ajuta la ''descarcat'';;)+ o rosie,un ardel rosu(eu inlocuiesc piinea cu el;) )+morcovel:D+cafeluta cu laptic:D
gustare1-un mar
prinz-piept de pui la gratar200(nu e mult-ai inteles?x-(:P ) cu salata de rosii si castraveti;;)
gustare 2-nuci sau migdale-30 grame
cina-salata de varza cu morcov si ton.#:-s
Ce zici e bine asa?:D...
Miine- duminica;;)
Brinzica degresata cu ce vrei tu:rosii,ardei,castraveti(eu pap conopida:P ca-i dulceaga ,are fibre si se asorteaza perfect:P )+cafeluta(eu sunt dependenta...o beau aici cu voi:x )
gustare-ceai verde si papa si o grefa
prinz-spanac si peste...fa si o tira de usturoi...face la multe lucruri bine...in afara de miros...nu le putem avea pe toate=((>:)
gustare-iaurt
cina-supa de puiut macar300ml si 50 gr brinzica tare....
Acum o parere care mie mi-a facut numai bine:
cartofeii incearca sa-i eviti-maninca numai o zi pe saptamina...la prinz...sunt o multime de fete care ii evita si eu ma numar printre ele...papa regulat-asta sa fie regula de aur-chiar daca nu ti-e foame- e ora de masa tu maninci si ce daca nu simti asta...corpul tre sa se invete cu orarul tau si sa stie ca-i dai,altfel el isi face rezervex-(,iar noi nu vrem asta.Sport ai zis ca faci si te duci iar la aerobic...bine...sa-mi spui te rog cam cita apa bei...sper din tot sufletul ca multa1,5-2l altfel ne certamx-(:P:))...nu conteaza,calda, rece,ceai, tu sa bei...chiar si cind simti nevoia sa rontai ceva.....Citisem eu aici pe site, sau in alta parte pe internet ca de multe ori asociem setea cu foamea de asta ''rontaim'' cite ceva intre mese...dar noi invatam pe zi ce trece,una de la alta,si bem ceiut sau apa,ok?
Bun...sper sa intri sa vezi ca am fost aici:-*:-*:-*,sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris,fetele daca citesc sa ma corecteze:D daca fereasca sfintul am gresit:"> iar pt luni meniul il discutam luni de dimi...ca eu muncesc de noapte saptamina asta si avem tiiiimp berechet;;):D.Te pupacesc fata frumoasa:-*:-*:-*Sa ai un weekend minunat,ca tine:-*:x>:D<

leila87 12 nov 2011 13:26:28

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Citat:

Anterior postat de ella 78 (Post 843264)
Neata:-*uite-ma aici cu cafeluta linga mine:D:-*:-*Incepem deci:-/:>
azi fa-ti
o omleta proteica d
in un albus si un ou intreg,pune si seminte de in...o lingurita,ajuta la ''descarcat'';;)+ o rosie,un ardel rosu(eu inlocuiesc piinea cu el;) )+morcovel:D+cafeluta cu laptic:D
gustare1-un mar
prinz-piept de pui la gratar200(nu e mult-ai inteles?x-(:P ) cu salata de rosii si castraveti;;)
gustare 2-nuci sau migdale-30 grame
cina-salata de varza cu morcov si ton.#:-s
Ce zici e bine asa?:D...
Miine- duminica;;)
Brinzica degresata cu ce vrei tu:rosii,ardei,castraveti(eu pap conopida:P ca-i dulceaga ,are fibre si se asorteaza perfect:P )+cafeluta(eu sunt dependenta...o beau aici cu voi:x )
gustare-ceai verde si papa si o grefa
prinz-spanac si peste...fa si o tira de usturoi...face la multe lucruri bine...in afara de miros...nu le putem avea pe toate=((>:)
gustare-iaurt
cina-supa de puiut macar300ml si 50 gr brinzica tare....
Acum o parere care mie mi-a facut numai bine:
cartofeii incearca sa-i eviti-maninca numai o zi pe saptamina...la prinz...sunt o multime de fete care ii evita si eu ma numar printre ele...papa regulat-asta sa fie regula de aur-chiar daca nu ti-e foame- e ora de masa tu maninci si ce daca nu simti asta...corpul tre sa se invete cu orarul tau si sa stie ca-i dai,altfel el isi face rezervex-(,iar noi nu vrem asta.Sport ai zis ca faci si te duci iar la aerobic...bine...sa-mi spui te rog cam cita apa bei...sper din tot sufletul ca multa1,5-2l altfel ne certamx-(:P:))...nu conteaza,calda, rece,ceai, tu sa bei...chiar si cind simti nevoia sa rontai ceva.....Citisem eu aici pe site, sau in alta parte pe internet ca de multe ori asociem setea cu foamea de asta ''rontaim'' cite ceva intre mese...dar noi invatam pe zi ce trece,una de la alta,si bem ceiut sau apa,ok?
Bun...sper sa intri sa vezi ca am fost aici:-*:-*:-*,sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris,fetele daca citesc sa ma corecteze:D daca fereasca sfintul am gresit:"> iar pt luni meniul il discutam luni de dimi...ca eu muncesc de noapte saptamina asta si avem tiiiimp berechet;;):D.Te pupacesc fata frumoasa:-*:-*:-*Sa ai un weekend minunat,ca tine:-*:x>:D<

Multumesc din suflet>:D< pt exemplu de papica.
Azi am incercat ceva ,se pare k pana acum e ok;)
Pupici :-*

leila87 16 nov 2011 20:30:04

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Buna seara draga jurnal ,a mai trecut o zi cu bine fara ispite si cu papica buna :D

leila87 17 nov 2011 08:39:00

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Fara sa-mi dau seama:-s dimineata acum,m-am infipt intro turta dulce cu ciocolata:(( ,arata bestial:( .A fost una mica da buna:">.

ella 78 20 nov 2011 14:13:59

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Echipa e deja formata....sunt fete super ambitioase..le cunosc si le admir pe toate...ai sa vezi sunt tare de treaba...si n-ai sa mai renunti la gasca...acum ma duc sa vad cum iti explic si tie ce si cum...intre timp tu cauta o poza de inceput:D

ella 78 20 nov 2011 14:19:46

Re: Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura
 
Iubita acum nu e cu invitatii:-*:-*:x
Deci...sa vad daca am priceput:">...da clik pe link-ul pe care il vezi
Concurs Slabute de Craciun 2011 - Concurs.Slabute.ro
cauta grupul''Din ce in ce mai slabute..'' si dai clik pe cap de om+:P...iar de acolo urmezi pasii ceruti...poza ai facut-o sau o ai deja;;):D.Sper ca m-am facut inteleasa:">


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:16:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO