forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

riky 20 feb 2010 23:32:39

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
e deja mult prea tarziu pt centrii mei nervosi....imi pica ochii....voi reveni maine pt meniu si poate mai gasesc ceva sfaturi...va pupicesc !!!!!! noapte buna!!>:D<

rosemary 20 feb 2010 23:36:09

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
normal... tot ce conteaza e sa nu mananci prea mult atunci cand decizi sa-ti faci placerea...[*turta-dulce*]

rosemary 20 feb 2010 23:37:15

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Noapte buna riky...

riky 21 feb 2010 14:47:14

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
salutare fetele!!! am revenit cu meniul ..eram curioasa cam cat am ingerat si consumat pana acum si cat o sa mai consum....hmmm apropo: stiti cumva ceaiuri ce ajuta oarecum la cura de slabire (in afara de papadie pe care il urasc sincer)???

Suzume 21 feb 2010 23:39:26

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 94033)
salutare fetele!!! am revenit cu meniul ..eram curioasa cam cat am ingerat si consumat pana acum si cat o sa mai consum....hmmm apropo: stiti cumva ceaiuri ce ajuta oarecum la cura de slabire (in afara de papadie pe care il urasc sincer)???

Pe mine ma ajuta foarte mult ceaiul verde, altele care te pot ajuta intr-o cura ar fi ceaiul alb, de ghimbir si oolong. :)

Later edit: OMG, ce putine calorii consumi! Trebuie sa consumi minim 1000 de calorii pe zi :) .

riky 22 feb 2010 14:05:06

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
A venit primavaraaa!!! yupyyy!....Ziua buna fetelor!....acum am vnit de la scoala si am servit pranzul.....si o sa dormitez o h k dupa plec din nou la drum..ma duc la meditatii la chimie (bleah)....si vroiam sa va intreb dak pot manca la cina, fiind pe drum la ora 18 din pacate, putin fistic...stiu k la SB e permis dar nu stiu dak il pot manca la ora 18? aveti idee dak are vre-un efect negativ mancat la o ora cam...tarzie?

#: stiu k am cam putine calorii la meniu dar nici dak as vrea n-as putea manca mai mult...castronelul cu legume fierte e plin de fiecare data si rad tot...si ma si satur....nu pot manca mai mult:-s

Suzume 22 feb 2010 14:06:35

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 95125)
A venit primavaraaa!!! yupyyy!....Ziua buna fetelor!....acum am vnit de la scoala si am servit pranzul.....si o sa dormitez o h k dupa plec din nou la drum..ma duc la meditatii la chimie (bleah)....si vroiam sa va intreb dak pot manca la cina, fiind pe drum la ora 18 din pacate, putin fistic...stiu k la SB e permis dar nu stiu dak il pot manca la ora 18? aveti idee dak are vre-un efect negativ mancat la o ora cam...tarzie?

#: stiu k am cam putine calorii la meniu dar nici dak as vrea n-as putea manca mai mult...castronelul cu legume fierte e plin de fiecare data si rad tot...si ma si satur....nu pot manca mai mult:-s

Daca nu poti mai mult mananca putin mai consistent atunci. Nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii.

riky 22 feb 2010 14:08:49

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 95127)
Daca nu poti mai mult mananca putin mai consistent atunci. Nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii.

Ok o sa incerc:-s...poate o sa imi iau la scoala o mica salata de legume la caserola...mai maresc un pic nr de kal ingerate...

Zoe 22 feb 2010 14:20:13

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
ooooo, maninci chiar prea putin (caloric vorbind).
gindeste-te ca dupa ce slabesti trebuie sa te si mentii acolo, nu poti tine toata viata dieta drastica, asa cum faci acum. trebuie sa maninci peste 1000 de calorii pe zi - si de restul faci sport/miscare cit mai multa, ca sa cresti masa musculara si astfel si metabolismul.

ps: pe ce pedalezi? :)

riky 22 feb 2010 23:38:22

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 95146)
ooooo, maninci chiar prea putin (caloric vorbind).
gindeste-te ca dupa ce slabesti trebuie sa te si mentii acolo, nu poti tine toata viata dieta drastica, asa cum faci acum. trebuie sa maninci peste 1000 de calorii pe zi - si de restul faci sport/miscare cit mai multa, ca sa cresti masa musculara si astfel si metabolismul.

ps: pe ce pedalezi? :)


si totusi stomacul meu se simte satul dupa 700 de kcal pe zi..oricum o sa incerc sa mai pun ceva kal.......de pedalat fac 45 de minute de bicicleta stationara de 4 ori pe saptamana e programul meu...dar dupa faza I de sb vreau sa ma apuc de exercitii pt abdomen si coapse interioare...marea mea problema.... ms mult pt sfaturi ..:*:* nb and see ya all>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:02:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO