forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Siminutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-siminutza-3376.html)

Siminutza 24 feb 2011 14:22:57

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 542411)
oh, nu stiu, mie nu imi place deloc disociata asta...eu zic mai bine te documentezi de o dieta calumea care crezi tu ca ti se potriveste sau iti creezi una personalizata...asa slabesti putin mai greu dar sanatos, nu cum promite disociata 1 kg pe zi....sa nu mi-o iei in nume de rau dar asa cred ca e mai bine:)>:D<

Da:(ma gandesc sa tin o disociata pe categorii de alimente.Adica nu un singur fel de mancare, ci asa:
o zi proteine
o zi amidon
o zi carbo
o zi fructe
Asa va suna si voua mai bine?;;)>:D<

andra_aly 24 feb 2011 16:36:36

Re: Jurnal Siminutza
 
Mie stii ce imi suna mai bine? O dieta sanatoasa iar disociata nu e tocmai ideala...:(

andra_aly 24 feb 2011 16:37:45

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de siminutza (Post 541801)
nuu...inainte de operatie stateam si 3 zile cu un singur mar si nu aveam absolut nimic=((
nici nu stiu ce sa fac maine...sa reiau ziua de lactate sau sa mananc orez cu legume?

eu ti-am mai zis. O dieta sanatoasa, ca sa ai de toate in meniu - binenteles, alimente permise. Dar nu sa iti fie rau ca mananci numai aia sau cealalta. Crede-ma, e mult mai usor si mai ok pentru tine;)

Siminutza 24 feb 2011 17:43:38

Re: Jurnal Siminutza
 
Da, dar simteam nevoia sa vad acul de la cantar miscandu-se foarte repede...si mi-a reusit.M-am cantari si am slabit...nu stiu cat!!!!M-am uitat pe fuga si m-a interesat doar sa vad daca s-a indepartat acul de linia aia neagra-ingrosatax-(si da, s-a intamplat:xAsta ma ambitioneaza...MULT!!!
Pana la ora asta am mancat orez cu legume si ma simt foarte bine.Imediat imi fac si un ceai:D
E a doua zi cand beau apa fiarta dimineata...am observat ca ajuta la digestie:)
Legat de un regim mai sanatos...o sa incerc si eu sa-mi fac o dieta personalizata, nu zic nu, dar aveam nevoie de STRICTETEA DISOCIATULUI ca sa pot manca corect pe viitor:D:-*

lamaitza 25 feb 2011 13:22:13

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 543002)
Da, dar simteam nevoia sa vad acul de la cantar miscandu-se foarte repede...si mi-a reusit.M-am cantari si am slabit...nu stiu cat!!!!M-am uitat pe fuga si m-a interesat doar sa vad daca s-a indepartat acul de linia aia neagra-ingrosatax-(si da, s-a intamplat:xAsta ma ambitioneaza...MULT!!!
Pana la ora asta am mancat orez cu legume si ma simt foarte bine.Imediat imi fac si un ceai:D
E a doua zi cand beau apa fiarta dimineata...am observat ca ajuta la digestie:)
Legat de un regim mai sanatos...o sa incerc si eu sa-mi fac o dieta personalizata, nu zic nu, dar aveam nevoie de STRICTETEA DISOCIATULUI ca sa pot manca corect pe viitor:D:-*


felicitari pentru scadere>:D<...si ma bucur ca te gandesti sa iti faci o dieta personalizata:)

Zoe 25 feb 2011 13:34:25

Re: Jurnal Siminutza
 
stoarce puţină lămâie sau portocală în apă.
sau pune felii de mere într-o carafă, o jumătate de oră. se aromează niţel şi e mai puţin fadă.

şi: papă peste 1000 de calorii, nu se poate să faci foamea toată viaţa! organismul n-o să te lase - şi atunci ce faci, pui totul la loc şi încă peste?! nu e ok să papi aşa puţin!

andra_aly 25 feb 2011 13:49:48

Re: Jurnal Siminutza
 
Imi pare rau simina...dar chiar nu te pot felicita daca slabesti mai mult facand foamea:-s
si cum adica nu ai vazut cand te-ai cantarit? hai ca pe asta nu o mai cred:P din moment ce te urci pe cantar si vezi ca s-a miscat acul, trebuie sa vezi si unde era;))
Iti doresc o zi frumoasa si te astept cu un raport... sanatos!>:D<

lamaitza 25 feb 2011 17:28:29

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544353)
Imi pare rau simina...dar chiar nu te pot felicita daca slabesti mai mult facand foamea:-s
si cum adica nu ai vazut cand te-ai cantarit? hai ca pe asta nu o mai cred:P din moment ce te urci pe cantar si vezi ca s-a miscat acul, trebuie sa vezi si unde era;))
Iti doresc o zi frumoasa si te astept cu un raport... sanatos!>:D<


aly parca ai tinut si tu disociata mai demult?ai slabit ceva cu ea?:D

andra_aly 25 feb 2011 17:36:20

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 544773)
aly parca ai tinut si tu disociata mai demult?ai slabit ceva cu ea?:D

Da.... am tinut 2 zile:P ziua de fructe si proteine. cand am ajuns la branzeturi, era sa mi se faca rau, asa ca am lasat-o balta.
nu am avut ce face;)) era anul trecut prin aprilie. dar pot sa zic ca cea mai buna dieta, e aceea care papi sanatos. cat trebuie, sa nu iti fie rau, si nici sa suferi prea tare:-s
:D e adevarat ca slabesti mai greu. dar te mentii;;)

lamaitza 25 feb 2011 19:13:20

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544782)


Da.... am tinut 2 zile:P ziua de fructe si proteine. cand am ajuns la branzeturi, era sa mi se faca rau, asa ca am lasat-o balta.
nu am avut ce face;)) era anul trecut prin aprilie. dar pot sa zic ca cea mai buna dieta, e aceea care papi sanatos. cat trebuie, sa nu iti fie rau, si nici sa suferi prea tare:-s
:D e adevarat ca slabesti mai greu. dar te mentii;;)


oo am inteles:D, ma gandeam sa tin si eu dar cred ca mai bine raman la south beach:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:52:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO