forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Siminutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-siminutza-3376.html)

lamaitza 25 feb 2011 19:14:25

Re: Jurnal Siminutza
 
siminuts' ce mai faci?:-*...te-ai apucat de o dieta mai "calumea"?:D

andra_aly 25 feb 2011 19:33:01

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de lamaitza (Post 544881)
oo am inteles:D, ma gandeam sa tin si eu dar cred ca mai bine raman la south beach:)

Eu zic ca e de o mie de ori mai buna:) e o dieta sanatoasa;) asa ca lasa disociata in plata ei;))

lamaitza 25 feb 2011 20:03:05

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 544905)


Eu zic ca e de o mie de ori mai buna:) e o dieta sanatoasa;) asa ca lasa disociata in plata ei;))

asa am sa fac;)

Siminutza 26 feb 2011 14:06:44

Re: Jurnal Siminutza
 
Zoe, multumesc pentru sfat...o sa incerc si asa>:D<
Lamaitza, de vreo 2 zile am permisiune de la medioc sa ies din casa:xsi am fost atat de fericita ca nu m-ai mi-a trebuit calculator:">Dar v-am simtit lipsa...mai ales cand am mancat gris cu lapte:">daca eram pe forum nu se intampla asta!!!

Andra, nu e greu de crezut ca nu am vazut cat am slabit, avand in vedere ca m-am cantarit pe graba si PURTATOARE FIIND DE DIOPTRIA -6.50...fara ochelari pe nas oricum nu vedeam:))
Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi:)

M-am hotarat sa respect principiul Rina's 90 in priviinta fructelor pana la ora 12 si mancatul alimentelor din aceeasi grupa.Nu voi respecta retetele de acolo din cauza ca eu nu mananc gatit si nici nu voi papa ciocolata, tort, paste...si voi tine cont de calorii:P

MENIU AZI:
Dimineata: am pierdut dimineata asa ca ma rezum acum la apa fiarta si cafea:)
Pranz: 2 oua fierte moi si branza dietetica
Cina: inca un nou fiert+branza sau un iaurt;;)
+APA, APA, APA, CEAI, CEAI, APA!!!!

lamaitza 26 feb 2011 14:51:08

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 545823)
Zoe, multumesc pentru sfat...o sa incerc si asa>:D<
Lamaitza, de vreo 2 zile am permisiune de la medioc sa ies din casa:xsi am fost atat de fericita ca nu m-ai mi-a trebuit calculator:">Dar v-am simtit lipsa...mai ales cand am mancat gris cu lapte:">daca eram pe forum nu se intampla asta!!!

Andra, nu e greu de crezut ca nu am vazut cat am slabit, avand in vedere ca m-am cantarit pe graba si PURTATOARE FIIND DE DIOPTRIA -6.50...fara ochelari pe nas oricum nu vedeam:))
Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi:)

M-am hotarat sa respect principiul Rina's 90 in priviinta fructelor pana la ora 12 si mancatul alimentelor din aceeasi grupa.Nu voi respecta retetele de acolo din cauza ca eu nu mananc gatit si nici nu voi papa ciocolata, tort, paste...si voi tine cont de calorii:P

MENIU AZI:
Dimineata: am pierdut dimineata asa ca ma rezum acum la apa fiarta si cafea:)
Pranz: 2 oua fierte moi si branza dietetica
Cina: inca un nou fiert+branza sau un iaurt;;)
+APA, APA, APA, CEAI, CEAI, APA!!!!


:-w ,,Si trebuie sa spun din nou ca eu m-as ingrasa cu 1000-1200 calorii pe zi"... daca ai mancat numai sub 1000 organismul s-a invatat cu putin...se pare ca Rina ne-a gasit pe toate acum:))

Siminutza 26 feb 2011 17:07:27

Re: Jurnal Siminutza
 
Da, a dat febra RINA!!!

Fetelor, am uitat sa va spun ca mi-am luat cartea "Te pot face sa slabesti"+ CD-ul cu programarea mentala:))
Ce pot spune....chiar m-am relaxat total, chiar simteam ce spunea ala acolo si la un moment dat m-am simtit hipnotizata cred:))ideea e ca am adormit si m-am trezit la sfarsitul cd-ului:-o nici nu stiu ce sa cred:-/

lamaitza 26 feb 2011 17:08:10

Re: Jurnal Siminutza
 
Citat:

Anterior postat de Siminutza (Post 546038)
Da, a dat febra RINA!!!

Fetelor, am uitat sa va spun ca mi-am luat cartea "Te pot face sa slabesti"+ CD-ul cu programarea mentala:))
Ce pot spune....chiar m-am relaxat total, chiar simteam ce spunea ala acolo si la un moment dat m-am simtit hipnotizata cred:))ideea e ca am adormit si m-am trezit la sfarsitul cd-ului:-o nici nu stiu ce sa cred:-/


ciudata treaba:))

plocuitor 26 feb 2011 19:56:31

Re: Jurnal Siminutza
 
Si eu sunt putin gripat...interesanta cartea aia:D astazi ai avut destul de putine calorii...

lamaitza 01 mar 2011 17:55:54

Re: Jurnal Siminutza
 
siminutza ce mai faci?:-* cum iti merge cu dieta?>:D<

Siminutza 20 mar 2012 23:56:57

Simy-pufosenia devine diva sexy
 
Buna seara, dragelor!

Sunt simina, am 20 de anisori si sunt din Bucuresti.Am revenit pe forum dupa o lunga absenta.Vechiul jurnal este deja incadrat in arhiva, dar nu mai vreau redeschiderea lui din cauza ca am mai facut-o odata si nu a fost cu spor.
De data aceasta vreau sa fie o noua poveste, sa-mi scriu un nou destin.
Povestea incepe cu mine aproape slabuta cat de cat multumit de cum aratam si cu iubitul meu, D.Ne-am iubit si ne-am simtit atat de bine incat eu am neglijat orice dieta cu fast-food si muuulte dulciuri.Acum nu ma mai plac si el mi-a aprobat faptul ca m-am ingrasat, intr-un mod nu foarte suparator.Ideea este ca trebuie sa ma mobilizez.
De maine merg sa-mi fac abonament full (aerobic, zumba, tae-bo, step-aerobic) si tot de maine trebuie sa-mi aleg un regim.
Ma gandeam la dieta de 13 zile sau....ajutati-ma voi cu sfaturi.
De cantar mi-e teama sa vorbesc....cred ca ma incadrez undeva la 55-60 la o intaltime de 161 cm.Asta tot maine voi afla...o sa-mi fac curaj sa ating cantarul.

Eu trebuie sa fiu o diva sexy si deja iubi a inceput cu alinturi gen "pufosenie", "bursucel".
Recunosc, dorinta de a fi foarte placuta de el este foarte mare, dar si pentru mine vreau sa fac asta.Am doar 20 de ani si nu mai vreau grasime.

Va pup:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:36:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO