forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-rina-90-incepand-15-iulie-target-12-kg-12362.html)

mutulica 16 iul 2013 10:49:51

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de alexanda1107 (Post 1279705)
Aha, am inteles acum mai bine!
Da, cu micul dejun e mai greu pt ca ma trezesc la 8:30 la 8:50 am iesit pe usa la 9:30 ajung la birou deci pe la 10 apuc sa mananc.
Dar e OK si asa pt ca nu me se face foame intre mic dejun si pranz, mai ales ca eu nu prea reusesc cu micul dejun asa din proprie initiativa.

ar fi mai bine daca cind te trezesti maninci un fruct, chiar daca nu vreai...o sa se obisnuiasca organismul si o sa vezi o sa te simti mai bine si o sa te ajute sa slabit;)

GCM 16 iul 2013 14:26:28

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Ohoho...trezit la 8.30...nice.
Pai la 10 mananca 1-2 fructe, la 12 alte fructe si la 1-2 ia pranzul.

alexanda1107 16 iul 2013 14:34:51

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1279850)
Ohoho...trezit la 8.30...nice.
Pai la 10 mananca 1-2 fructe, la 12 alte fructe si la 1-2 ia pranzul.


gcm, Vad ca tu ai slabit mult de tot...numai cu RINA 90 ai reusit asta sau ai mai tinut si alte diete?

GCM 16 iul 2013 15:27:47

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Eu sunt Codruta, si nu am slabit cu Rina....am studiat-o la fel ca si alte zeci de diete cu care m-am chinuit. Am o cultura ”vasta” in diete, dar la practica...tot ce a fost pe gustul meu e Dukan.
De slabit am slabit cu hipocalorica...numarat de calorii si sport.

alexanda1107 16 iul 2013 20:03:09

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Fetelor, voi unde incadrati porumbul fiert? Cand ar trebui mancat la carbohotrati sau la amidonuri? Eu zic ca la amidonuri dar nu sunt 100% sigura. Il putem consuma singur, ca fel principal la pranz si cina sau ca gustare, dimineata?

GCM 16 iul 2013 20:11:29

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de alexanda1107 (Post 1279977)
Fetelor, voi unde incadrati porumbul fiert? Cand ar trebui mancat la carbohotrati sau la amidonuri? Eu zic ca la amidonuri dar nu sunt 100% sigura. Il putem consuma singur, ca fel principal la pranz si cina sau ca gustare, dimineata?

mamaliga e trecuta la carbo....deci si porumbul fiert intra tot acolo ;)

mutulica 16 iul 2013 21:39:30

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1279990)


mamaliga e trecuta la carbo....deci si porumbul fiert intra tot acolo ;)

nu Codri, porumbul e amidon, sigur stiu, ca asa mi-au zis fetele de la rina pe cind tineam si eu

Aligrasa 16 iul 2013 23:13:28

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Din nefericire mie nutritionista mi l-a trecut la carbo si l-a interzis(impreuna cu derivatele:mamaliga,pufuleti..)...in dieta mi-a zis ca-mi pot pune cateva boabe la o salata, din cand in cand..dar pt slabit nu era recomandabil.:(

GCM 17 iul 2013 07:33:31

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Asta e citat din carte :
”ZIUA DE CARBOHIDRAŢI

PRÂNZ: meniul din ziua de carbohidraţi poate include terci de hrişcă sau de porumb, mămăligă, cuş-cuş, diferiţi fulgi şi terci sau feluri de mâncare din di cereale măcinate. Puteţi alege orice tipuri de paste sau pizza cu legume sau ierburi aromate şi, de asemenea, alte aluaturi (covrigi săraţi, baghete sărate, biscuiţi, grisine şi alte produse de panificaţie fabricate din aluat fără drojdie) prăjituri. Sunt permise sfecla roşie şi salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveţi.
CINĂ: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeaşi cantita biscuiţi sau 3 cupe de îngheţată şi obligatoriu, 4 bucăţele de ciocolată neagr Absolut delicios! Dacă nu vă daţi în vânt după dulciuri, răsfăţaţi-vă cu biscuil săraţi sau o felie de pizza ... şi obligatoriu 4 bucăţele de ciocolată neagră.”

mutulica 17 iul 2013 08:04:30

Re: JURNAL pentru SLABIT cu RINA 90 incepand cu 15 iulie. Target:12 KG
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1280078)
Asta e citat din carte :
”ZIUA DE CARBOHIDRAŢI

PRÂNZ: meniul din ziua de carbohidraţi poate include terci de hrişcă sau de porumb, mămăligă, cuş-cuş, diferiţi fulgi şi terci sau feluri de mâncare din di cereale măcinate. Puteţi alege orice tipuri de paste sau pizza cu legume sau ierburi aromate şi, de asemenea, alte aluaturi (covrigi săraţi, baghete sărate, biscuiţi, grisine şi alte produse de panificaţie fabricate din aluat fără drojdie) prăjituri. Sunt permise sfecla roşie şi salatele din rucola, varza, salata verde, sau castraveţi.
CINĂ: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeaşi cantita biscuiţi sau 3 cupe de îngheţată şi obligatoriu, 4 bucăţele de ciocolată neagr Absolut delicios! Dacă nu vă daţi în vânt după dulciuri, răsfăţaţi-vă cu biscuil săraţi sau o felie de pizza ... şi obligatoriu 4 bucăţele de ciocolată neagră.”

terciul de porumb sau mamaliga - da, asta stiu si eu; dar porumbul in sine, e amidon;;)
in fine...fetele de la rina stiu mai bine, trebuie de intrebat acolo:D; eu nu cred ca mai am cartile rina


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:09:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO