forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-vamedeea-dieta-dr-man-7706.html)

VAmedeea 18 sep 2011 21:15:15

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Gata si meniul pe ziua de azi.
Am depasit o idee cele 1600 de caolrii si azi am mancat si o prajiturica (merenda cum i se mai spune pe aici).
Ma asteptam sa sar mai mult, dar fiind duminica, imi acord cate o mica placere. Plus ca azi nu am avut mancare 100% sanatoasa, sosul de la paste avea cam multe ingrediente, praji asta la fel, chiftelutele le-am prajit si le-am facut si cu cartof ras. Dar, una peste alta, e ok.
Acum pap compotul pt ca la salata am pus mult otet si am baut si toata zeama dupa. Pana nu fac eu gaura in stomac nu ma las!:-s

Va pup!


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Fette Biscottate Fibrextra Integrale, Misura, 32g - 122 calorii, 4.2 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 21.3 carbohidrati, 3.2 fibre, 16 sodiu, 2.2 zaharuri
Miere (de tei, poliflora), 25g - 82 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.3 carbohidrati, 0 fibre, 1 sodiu, 20 zaharuri
Ceai verde, 350ml - 7 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 10.5 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 12:30
Chiftelute din carne de port si vita amestec, VAmedeea, 100g - 286 calorii, 16.3 proteine, 19.8 grasimi, 38.5 colesterol, 11.4 carbohidrati, 1.5 fibre, 2.7 sodiu, 0.3 zaharuri
Legume inabusite, VAmedeea, 150g - 197 calorii, 3.3 proteine, 13.4 grasimi, - colesterol, 15.5 carbohidrati, 4.1 fibre, 0.9 sodiu, 1.2 zaharuri
Spaghetti/Spaghettinni nr.3, Barilla, 60g - 219 calorii, 7.5 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 43 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 0.6 zaharuri
Sos cu ricotta si vinete, Star, 80g - 62 calorii, 1.5 proteine, 3.5 grasimi, - colesterol, 4.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Parmezan ras proaspat, Esselunga, 10g - 40 calorii, 3.3 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 6.5 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 16:03
Mini-prajituri Trancetto cu umplutura de cacao, Balconi, 28g - 110 calorii, 1.5 proteine, 5 grasimi, - colesterol, 14.5 carbohidrati, 0.4 fibre, 4.2 sodiu, 9.3 zaharuri

Cina, ora 18:04
Mancare de fasole de post, VAmedeea, 200g - 143 calorii, 6.2 proteine, 4.4 grasimi, 0 colesterol, 20.2 carbohidrati, 5.2 fibre, 44.8 sodiu, 1.6 zaharuri
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), ciocanele, carne macra, crude, 108g - 129 calorii, 22.2 proteine, 3.7 grasimi, 83.2 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 95 sodiu, 0 zaharuri
Castravete, cu coaja, crud, 110g - 17 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.2 sodiu, 1.8 zaharuri
Rosii, 240g - 44 calorii, 2.2 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9.4 carbohidrati, 2.9 fibre, 12 sodiu, 6.2 zaharuri
Ulei extravirgin de masline, Esselunga, 10ml - 90 calorii, 0 proteine, 10 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Otet de vin alb, L'Aretino, 10ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 3, ora 21:07
Compot de mere, fara zahar, 250g - 51 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 12.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1603 calorii, (mic)69.7 proteine, (mult)65.6 grasimi, 121.7 colesterol, (mic)177.9 carbohidrati, 19.7 fibre, 195.8 sodiu, 43.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1501 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1501 calorii

Alynuta 19 sep 2011 08:00:53

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 793366)
Pana la urma mi-am luat bici. Am facut comanda pe net de la Diadora. Sper sa fie si buna, am gasit putine pareri pe net despre firma si produsele astea si chiar am un pic de emotii. Clar nu e profesionala, dar se pare ca ar fi ok rap calitate pret.
Acum eu am gasit o bici in oferta, redusa cu 50% pt ca are ambalajul stricat.
Da, nu stiu eu cat de real e pretul ala mare, dar oricum, la 129 de euro plus 10 transport imi convine. Plus ca o primesc acasa, nu o car din mag cu autobusul, ca eu nu am masina. Si cantareste 34 de kg. :-s E mult!

Deci, asta e:
http://www.diadorafitness.it/Prodott...059//index.pnghttp://www.diadorafitness.it/Prodott...627//index.png

ar trebui sa o primesc cel tarziu vineri. Oricum pana vineri nu ar trebui sa fac efort fizic, abia de sambata in colo sa incep usurel.
Ma gandeam sa incep cu un sfert de ora dimi plus un sfert de ora seara pana aj la o ora dimi si una seara. Asta asa, ca un maxim.
As fi multumita si cu o ora pe zi. Si poate ceva ex pt abdomen si p de sus a corpului in rest.
Sper sa fie cu noroc pt ca prima bici pe care mi-a comandat-o al meu, cand a desfacut-o la posta a vazut ca era o imitatie groaznica si a ramas cu pedala in mana acolo. A si refuzat-o pe motivul asta.
Acum eu am comandat-o de pe site oficial. Am garantie la ea 2 ani dar pana nu o vad eu montata si functionand tare mai am emotii. :-s

Gata, ma duc si eu la somn ca azi numai despre bici am citit...:-*

Ame e super, si pretul la fel. A mea e astahttp://www.insportline.ro/upload/ima...icky_basic.jpg
Eu nu prea sunt multumita de ea,mi s-a rupt o data cureaua, a inlocuit-o,si acum cred ca se va repeta, o simt din nou ca merge greu.
Eu stiu ca bicicletele magnetice nu sunt pe curea.

VAmedeea 19 sep 2011 10:11:10

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 794265)

Ame e super, si pretul la fel. A mea e astahttp://www.insportline.ro/upload/ima...icky_basic.jpg
Eu nu prea sunt multumita de ea,mi s-a rupt o data cureaua, a inlocuit-o,si acum cred ca se va repeta, o simt din nou ca merge greu.
Eu stiu ca bicicletele magnetice nu sunt pe curea.

Aly, multumesc mult!
Dar pana nu o vad eu acasa am emotii.
E adevarat, pretul a fost ok, dar asta doar pt ca au un stoc de biclete care au ambalajele deteriorate si le-au bagat la 50% reducere (oricum mai mult de atat nu cred ca valoreaza, ca nici o firma nu da ceva sub pret).
Dar eu ma bucur pt ca de aceiasi bani luam ceva mai naspa tot de la ei.

Imi pare rau de a ta, poate rezolvi problema.

eu am emotii pt ca al meu a comandat una de pe un site in iulie ca sa imi aj in august de ziua mea. Numai ca nu a ajuns, au incurcat aia comenzile, in sfarsit, nu a ajuns de ziua mea. Apoi cand a ajuns eu eram in spital.
Cand s-a dus sa o ridice de la posta i-a dat prin cap sa verifice ce e in pachet. Pe langa faptul ca era o imitatie aiurea chinezeasca, cand a dat de pedale sa vad daca merge, a ramas cu una in mana.
Al meu s-a bucurat :))
Ca si asa nu i-a placut ce primise. Si a facut scandal si i-au dat banii inapoi, a refuzat produsul. Bine, a ramas in paguba 20 de euro, taxele postale. Ca posta nu i-a mai dat banii inapoi.
Dar oricum, asa mi-am facut eu comanda de pe site-ul oficial si am dat de oferta asta.
Sa speram ca va fi bine pana la urma. Ei spun ca bicicletele au fost verificate, sunt noi, au garantie 2 ani, doar ambalajul e aiurea.
de parca m-ar interesa pe mine cutia!:) Ca doar nu o fac cadou.
Sper sa o am pana vineri, deja nu mai am rabdare.

Te pup!>:D<>:D<>:D<

laurra 19 sep 2011 10:14:21

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
si a mea tot cu curea este dar pana acum nu s-a rupt.Iar daca se rupe mai 2 rezerva de la masina :D.cand am schimbat cureaua la masina am pastrat-o ca nu era uzata cine stie ce

VAmedeea 19 sep 2011 10:36:02

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 794464)
si a mea tot cu curea este dar pana acum nu s-a rupt.Iar daca se rupe mai 2 rezerva de la masina :D.cand am schimbat cureaua la masina am pastrat-o ca nu era uzata cine stie ce

Ce tare!
Eu nu ma pricep. A mea e magnetica. Are si curea sau nu?
Chiar sunt pe langa la termenii astia tehnici!:">

nicoleta100 19 sep 2011 11:03:28

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...nb0vkq3UNLdADg

VAmedeea 19 sep 2011 20:19:19

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Azi am depasit cele 1600 de calorii. si am mancat si niste chestii sarate. Adevarul e ca imi ploua in gura dupa acest prosciutto, e slabiciunea mea. Nu torturile, nu inghetata, nu cartofii prajiti sau mai stiu eu ce alte chestii... Nu! Pt mine prosciutto crudo e cum e un tort de ciocolata pt altcineva.
si ar fi ok pt ca nu contine decat carne de porc si un conservant, dar are si sare. Daca as fi avut liber la sare ar fi fost mult mai usor pt mine sa tin dieta!:(


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:00
Fette Biscottate Fibrextra Integrale, Misura, 32g - 122 calorii, 4.2 proteine, 1.5 grasimi, - colesterol, 21.3 carbohidrati, 3.2 fibre, 16 sodiu, 2.2 zaharuri
Miere (de tei, poliflora), 25g - 82 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20.3 carbohidrati, 0 fibre, 1 sodiu, 20 zaharuri
Ceai verde, 350ml - 7 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 10.5 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 12:30
Paste filini 13, Esselunga, 30g - 107 calorii, 4 proteine, 1.1 grasimi, - colesterol, 20.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Brodo vegetal, VAmedeea, 300g - 49 calorii, 7.5 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.2 fibre, 7.5 sodiu, 0.9 zaharuri
Varza de post, VAmedeea, 200g - 322 calorii, 6.4 proteine, 10.6 grasimi, - colesterol, 54.6 carbohidrati, 9.4 fibre, - sodiu, 4.4 zaharuri
Parmezan ras proaspat, Esselunga, 10g - 40 calorii, 3.3 proteine, 2.8 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 6.5 sodiu, 0 zaharuri
Chiftelute din carne de port si vita amestec, VAmedeea, 96g - 274 calorii, 15.6 proteine, 19 grasimi, 37 colesterol, 10.9 carbohidrati, 1.4 fibre, 2.6 sodiu, 0.3 zaharuri

Gustare 2, ora 16:03
Compot de mere neindulcit, VAmedeea, 500g - 121 calorii, 0.5 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 32 carbohidrati, 5.5 fibre, 2.5 sodiu, 24 zaharuri

Cina, ora 18:04
Mancare de fasole de post, VAmedeea, 300g - 215 calorii, 9.3 proteine, 6.6 grasimi, 0 colesterol, 30.3 carbohidrati, 7.8 fibre, 67.2 sodiu, 2.4 zaharuri
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), ciocanele, carne macra, crude, 100g - 119 calorii, 20.6 proteine, 3.4 grasimi, 77 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 88 sodiu, 0 zaharuri
Branza feta greceasca original, Fontana, 15g - 44 calorii, 2.5 proteine, 3.3 grasimi, - colesterol, 0.1 carbohidrati, - fibre, 30 sodiu, - zaharuri

Gustare 3, ora 20:07
Crenvusti de porc usor afumati, Meraner, 10g - 24 calorii, 1.5 proteine, 1.9 grasimi, - colesterol, 0.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prosciutto Crudo, Crudodolce di Parma, 60g - 162 calorii, 17.4 proteine, 10.2 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1688 calorii, 93.6 proteine, (mult)63.9 grasimi, 114 colesterol, 195.3 carbohidrati, 28.5 fibre, 231.8 sodiu, (mult)54.2 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1492 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1492 calorii

Alynuta 20 sep 2011 09:03:29

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 794461)

Aly, multumesc mult!
Dar pana nu o vad eu acasa am emotii.
E adevarat, pretul a fost ok, dar asta doar pt ca au un stoc de biclete care au ambalajele deteriorate si le-au bagat la 50% reducere (oricum mai mult de atat nu cred ca valoreaza, ca nici o firma nu da ceva sub pret).
Dar eu ma bucur pt ca de aceiasi bani luam ceva mai naspa tot de la ei.

Imi pare rau de a ta, poate rezolvi problema.

eu am emotii pt ca al meu a comandat una de pe un site in iulie ca sa imi aj in august de ziua mea. Numai ca nu a ajuns, au incurcat aia comenzile, in sfarsit, nu a ajuns de ziua mea. Apoi cand a ajuns eu eram in spital.
Cand s-a dus sa o ridice de la posta i-a dat prin cap sa verifice ce e in pachet. Pe langa faptul ca era o imitatie aiurea chinezeasca, cand a dat de pedale sa vad daca merge, a ramas cu una in mana.
Al meu s-a bucurat :))
Ca si asa nu i-a placut ce primise. Si a facut scandal si i-au dat banii inapoi, a refuzat produsul. Bine, a ramas in paguba 20 de euro, taxele postale. Ca posta nu i-a mai dat banii inapoi.
Dar oricum, asa mi-am facut eu comanda de pe site-ul oficial si am dat de oferta asta.
Sa speram ca va fi bine pana la urma. Ei spun ca bicicletele au fost verificate, sunt noi, au garantie 2 ani, doar ambalajul e aiurea.
de parca m-ar interesa pe mine cutia!:) Ca doar nu o fac cadou.
Sper sa o am pana vineri, deja nu mai am rabdare.

Te pup!>:D<>:D<>:D<

Da-l incolo de ambalaj, bicicleta sa fie buna , si ma gandesc ca in jur de 260 euro e buna, si mai ales c-o iei si cu 129;), e si mai buna:>
Ai vazut? in tot raul a fost si un bine, daca nu ramanea sotul cu pedala in mana , te pricopseai cu cealalta .

VAmedeea 20 sep 2011 09:07:24

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 795965)

Da-l incolo de ambalaj, bicicleta sa fie buna , si ma gandesc ca in jur de 260 euro e buna, si mai ales c-o iei si cu 129;), e si mai buna:>
Ai vazut? in tot raul a fost si un bine, daca nu ramanea sotul cu pedala in mana , te pricopseai cu cealalta .

:)):)):))
Sa stii!
Acum, eu la cat de mult o asteptam, cred ca nu mai conta ca era o porcarie!:">
Pupici!

Neata fetelor, eu azi am treba, ar trebui de fapt sa fac treaba!. Va las si ne vedem pe seara!>:D<>:D<>:D<

Alynuta 21 sep 2011 13:44:10

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame , ce faci draguta>:D<:-*
Eu sunt asa de obosita , de 2 nopti am insomnii,la ora 3 hop cine e sus ? eu;;) si ma napadesc toate gandurile si gata cu somnicul.
Sper ca la noapte sa fie mai bine caci de maine incep cu pregatirile;),Vineri mi-am luat o zi de concediu, sa nu intru in panica,sa pot lucra linistita ,cu calm.
Asa ca nu voi fi prin preajma cand vei da relatii, impresii de noua ta bici, abia astept sa citesc.
Kika ,nu a mai intrat, ii duc lipsa , cred ca si tu. Cum ma atasez de cineva , cum dispare..........:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:11:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO