forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-vamedeea-dieta-dr-man-7706.html)

VAmedeea 21 sep 2011 14:02:42

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Aly, si eu sunt rupta pt ca am bantuit pe net pana dupa 2 noaptea si m-am trezit la 6 dimi. Nu am mai putut dormi. Si calc de azi dimi dar acum ma bag in patut ca-s terminata.
Bici ar trebui sa aj pana vineri iar de smabata am ok si de la medic sa ma apuc usurel, cu ture de cate 15 min max, de 2 ori pe zi. Apoi sa cresc saptamanal.
Eu cand am vreo grija pe cap nu pot dormi, sunt agitata. Ca acum!
Vineri aj la Genova pt tratament si rezultatele finale.
Ieri am facut dieta varza, am depasit cu mult 2000 de calorii, la meniu nici nu am mai pus tot. De aceea nici nu l-am postat, nu are rost. Dar azi sunt hotarata sa nu o mai dau in bara.

Am cumparat acum 2 zile prosciutto crudo si de la ala mi s-au deschis toate poftele. Problema e ca imi place enorm acest prosciutto, e slabiciunea mea cea mai mare si cea mai greu de controlat.

De Kika mi-e dor si mie, imi lipseste, deja ma ingrijoreaza ca nu apare, mi-e sa nu se fi intamplat ceva rau, mai ales ca ei s-au dus in tara cu masina. Si nu am nici un nr. de tel de-a ei!:(

Tie ce sa-ti doresc?
Odihna placuta!
Am vazut ca torturile sunt deja comandate... 3:-s, eu ma gandeam ca faci unul si bun, dar asa, cum sa nu vrei sa le gusti pe toate?:))
Te pup si spor in toate!>:D<>:D<>:D<

Alynuta 21 sep 2011 14:15:40

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 797521)
Aly, si eu sunt rupta pt ca am bantuit pe net pana dupa 2 noaptea si m-am trezit la 6 dimi. Nu am mai putut dormi. Si calc de azi dimi dar acum ma bag in patut ca-s terminata.
Bici ar trebui sa aj pana vineri iar de smabata am ok si de la medic sa ma apuc usurel, cu ture de cate 15 min max, de 2 ori pe zi. Apoi sa cresc saptamanal.
Eu cand am vreo grija pe cap nu pot dormi, sunt agitata. Ca acum!
Vineri aj la Genova pt tratament si rezultatele finale.
Ieri am facut dieta varza, am depasit cu mult 2000 de calorii, la meniu nici nu am mai pus tot. De aceea nici nu l-am postat, nu are rost. Dar azi sunt hotarata sa nu o mai dau in bara.

Am cumparat acum 2 zile prosciutto crudo si de la ala mi s-au deschis toate poftele. Problema e ca imi place enorm acest prosciutto, e slabiciunea mea cea mai mare si cea mai greu de controlat.

De Kika mi-e dor si mie, imi lipseste, deja ma ingrijoreaza ca nu apare, mi-e sa nu se fi intamplat ceva rau, mai ales ca ei s-au dus in tara cu masina. Si nu am nici un nr. de tel de-a ei!:(

Tie ce sa-ti doresc?
Odihna placuta!
Am vazut ca torturile sunt deja comandate... 3:-s, eu ma gandeam ca faci unul si bun, dar asa, cum sa nu vrei sa le gusti pe toate?:))
Te pup si spor in toate!>:D<>:D<>:D<

Am citit si ieri ca-ti place prosciutto crudo,m-ai facut curioasa:> Trebuie sa fie bun daca-ti place asa mult:)
As fi facut doar un tort,dar cand vin copiii nu puteam sa le ofer un tort inceput.Pt. ei am comandat doua de frisca si de ciocolata,(in functie de preferinte:))
Pt. adulti -tiramisu.
Si eu cand ajung acasa ma intind putin.
Spuneam de atasat , caci ma atasasem de Fulguta, de Crina , n-au mai intrat , acum Kika,numai sa fie bine, caci nu ne-a uitat ea.
Pupici Ame si odihna placuta:-*

nicoleta100 21 sep 2011 14:16:17

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Salutare!!!
Am intrat sa iti urez o zi minunata si sa iti transmit niste pupici!!!:x:x:x:x:x

LoLy 25 sep 2011 22:48:45

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ciao Ame! :) Cum esti? Cum a fost la spital?!
O seara placuta! >:D<>:D<>:D<

azra 26 sep 2011 06:04:14

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
neata
http://www.mesaje-felicitari.ro/uplo...20minunata.jpg

Alynuta 26 sep 2011 11:11:37

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame,ce faci? N-ai mai intrat?
Eu am supravietuit cu bine;)
Totul a iesit super, am sa pun si poze . M-am distrat, am dansat , am uitat de oboseala. Baiatul la fel,a fost f.multumit.Si musafirii au fost incantati de tot ce-am pregatit .Mi-au repetat de cateva ori ce bine s-au simtit.
Nu m-am asteptat sa iasa asa bine.
Asa rau imi pare a cum c-a trecut, a meritat tot efortul.:-*
Te pupic.

VAmedeea 27 sep 2011 00:06:32

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Fetelor, nu am mai intrat. Nu m-am simtit extraordinar zilel astea.
Mi-au schimbat tratamentul si am tot felul de stari, in special oboseala, arsuri de la stomac, apatie, chestii din astea.
Astept sa ma obisnuiesc cu tratamentul. Bici a venit si e ok, nu extraordinara, ci ok. Dar sunt multumita pt cati bani am dat pe ea. Am incercat-o intr-o seara si dupa 15 min eram deja lac de transpiratie. Clar am nevoie de antrenament.

In rest, diagnosticul nu ma lamureste prea mult - glomerulo nefrita membranoasa (lupica) - o chestie care poate intra in remisie daca raspunde la tratament, sau, contrariul.

Nici pe net nu am gasit eu prea multe info dar se pare ca soarele e un factor agravant decisiv.

Cu dieta, zero. Am primit si dieta de la spital scrisa cu un plan cum ar trebui sa arate mesele mele, ce am voie si ce nu, gramaje etc.

Medicamentele astea noi au ca efect secundar, pe langa oboseala si cresterea greutatii (a grasimii din organism). De aceea ar trebui sa mananc light. Si bineinteles, agravarea oricarei infectii existente. Pt ca imi scad imunitatea enorm.
Asa ca daca pana acum mai aveam o sansa sa scap de candida, acum nimic...
Orice raceala, cat de mica, eu va trebui sa o rapotez medicului si sa cer sfatul chiar si pt o pastila de cap...

Da, se pare ca nici cu moralul nu sunt extraordinar....sunt doar obosita si satula de toate astea.

In rest, va citesc zilnic, dar parca nu mai am putere sa mai raspund!:(

laurra 27 sep 2011 09:19:41

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Ame nu te necaji ai trecut prin multe si e normal sa te simti asa .Pt tine regimul nu e ceva nou ,o sa te obisnuiesti si cu el ;o sa fii bine sunt sigura .Bine e ca acum stii ce ai de facut si foarte bine ca trebuie sa intrebi medicul pt orice pastila nu cum luam si noi de cele mai multe ori dupa ureche.
Chiar ma intrebam daca ai primit bicicleta.Sa-ti fie de folos ,noi te asteptam cu bratele deschise>:D< de fiecare data:-*

VAmedeea 27 sep 2011 14:54:21

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Dragele mele, mai am cateva zile si incep cursul.
simt nevoia sa stau deoparte zilele astea, sa ma relaxez psihic.

Azi spre ex m-am trezit cu dureri de oase, chestie pe care nu am mai avut-o de pe la inceputul bolii.
Oricum tot timpul sunt o semi leguma, dorm, citesc si ma uit la seriale.
Cam atat fac.
Revin in cateva zile, dara acum vreu sa stau un pic singurica, sa-mi pun ordine in idei in primul rand.
Si sa stiti ca eu ma gandesc mereu la voi, chiar si cand nu intru pe aici.

Va pup!>:D<>:D<>:D<

nicoleta100 27 sep 2011 15:51:33

Re: Jurnal VAmedeea de dieta ... Dr. Man
 
Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 802484)
Fetelor, nu am mai intrat. Nu m-am simtit extraordinar zilel astea.
Mi-au schimbat tratamentul si am tot felul de stari, in special oboseala, arsuri de la stomac, apatie, chestii din astea.
Astept sa ma obisnuiesc cu tratamentul. Bici a venit si e ok, nu extraordinara, ci ok. Dar sunt multumita pt cati bani am dat pe ea. Am incercat-o intr-o seara si dupa 15 min eram deja lac de transpiratie. Clar am nevoie de antrenament.

In rest, diagnosticul nu ma lamureste prea mult - glomerulo nefrita membranoasa (lupica) - o chestie care poate intra in remisie daca raspunde la tratament, sau, contrariul.

Nici pe net nu am gasit eu prea multe info dar se pare ca soarele e un factor agravant decisiv.

Cu dieta, zero. Am primit si dieta de la spital scrisa cu un plan cum ar trebui sa arate mesele mele, ce am voie si ce nu, gramaje etc.

Medicamentele astea noi au ca efect secundar, pe langa oboseala si cresterea greutatii (a grasimii din organism). De aceea ar trebui sa mananc light. Si bineinteles, agravarea oricarei infectii existente. Pt ca imi scad imunitatea enorm.
Asa ca daca pana acum mai aveam o sansa sa scap de candida, acum nimic...
Orice raceala, cat de mica, eu va trebui sa o rapotez medicului si sa cer sfatul chiar si pt o pastila de cap...

Da, se pare ca nici cu moralul nu sunt extraordinar....sunt doar obosita si satula de toate astea.

In rest, va citesc zilnic, dar parca nu mai am putere sa mai raspund!:(

Citat:

Anterior postat de VAmedeea (Post 803075)
Dragele mele, mai am cateva zile si incep cursul.
simt nevoia sa stau deoparte zilele astea, sa ma relaxez psihic.

Azi spre ex m-am trezit cu dureri de oase, chestie pe care nu am mai avut-o de pe la inceputul bolii.
Oricum tot timpul sunt o semi leguma, dorm, citesc si ma uit la seriale.
Cam atat fac.
Revin in cateva zile, dara acum vreu sa stau un pic singurica, sa-mi pun ordine in idei in primul rand.
Si sa stiti ca eu ma gandesc mereu la voi, chiar si cand nu intru pe aici.

Va pup!>:D<>:D<>:D<

Ame ,iubita ,si noi te pupam!!!:x:x:x
iti doresc multa sanatate !
nu-i nimik daca lipsesti ,important e sa te faci bine!!!:x:x:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:33:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO