forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul meu - Iulia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-meu-iulia-7384.html)

Livia89 07 dec 2010 21:02:32

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
bunaaaaa >:D< am revenit si te gasesc deja cu jurnal si cu unele raspunsuri la intrebarile tale deja primite:D

pai daca faci si sport, e ft bine, ti-e mult mai usor sa slabesti asa:D

ai grija sa bei si apa suficienta, 2-3 litri de lichide/zi:)

in legatura cu acele pofte pe fond nervos, hai sa vedem:) eu cred ca daca nu ai apela la dulciuri, chipsuri sau alte chestii de gen atunci cand te simti decazuta moral, ci la bucati de morcovi, telina, gulie, mere, ceva de rontait din toate astea, nu ai mai avea atatea probleme:)

nu trebuie sa mananci atat de putin, esti sportiva si ar trebui sa apelezi la carbo sanatosi+multe proteine:) un mic dejun consistent, pranz si cina asemenea si 2 gustari intre ele:)

ideea de mic dejun e buna, doar nucile ar trebui sa fie mai putine, sau sa iei din ele mai rar:) si gustare ar mai trebui una, pe la 19, si cina atunci 20:30

ce zici?:)

Livia89 07 dec 2010 21:06:46

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
si pt celulita, poti sa lupti contra ei cu gomajul din zat de cafea si ulei de masline:) iei un pumn de zat, torni cam 2-3 linguri de ulei de masline peste, le amesteci intr-un castronas sau pahar, si te freci cu el pe picioare si chiar pe tot corpul, inainte de dush:) cu timpul va arata mai bine pielea:)

la fel e de important e sa te hidratezi bine, sa bei apa suficienta, cum ti-am zis:) si fara prajeli, gustari sarate gen chipsuri, saratele, fara faina alba (mananci paine integrala, renunti la prajituri si patiserie daca papai asa inainte)

iulia10 07 dec 2010 21:14:24

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
aaa mersi de sfaturi , chiar ma ajuta:D

si atunci ce sa pap la pranz si cina daca zici ca e prea putin?

iulia10 07 dec 2010 21:16:12

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
si am o intrebare:D la meniu pot sa adaug alimentele pe rand de ex scriu ce am mancat dimineata si apoi daca mai intru seara sa scriu si celelalte mese? sau doar la sf unei zile pot trece tot ce am mancat?

ojosverdes 07 dec 2010 21:27:41

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
Buna Iulia. Si eu sunt noua pe aici si as vrea sa-mi fac prietene,sa ne incurajam impreuna,sa slabim impreuna....Sunt un pic cam dezorientata pe site....am vazut ca si tu ai intrat nu demult timp si ma gandeam ca am putea sa fim prietene,sa mai vb...etc,ce zici?Ai fi de acord?[*128*][*leu*]

iulia10 07 dec 2010 21:32:12

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
da sigur ! mi-ar placea sa fim prietene :d sa ne ajutam una pe alta in slabit :d si nu numai

Livia89 07 dec 2010 21:35:58

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
orice ai face, sa mamanci suficient:) sa combini carne cu legume, sau orez cu legume, sau tocanita sau din astea la pranz:) si seara o supa mai densa, o salata cu branza sau cu putina carne langa, insa suficient cat sa nu simti foame sau nevoia de mai mult:)

si meniul ti-l poti modifica pe parcursul zilei, daca l-ai salvat dai pe "Meniu" si alegi de desupra meniului din data respectiva functia "Modifica" si mai adaugi sau chiar scoti alimente:) sau daca nu vrei sa uiti, poti sa si notezi undeva tot ce ai papat, sa nu trebuiasca sa intri prea des la calculator:)

desi noua ne face placere sa vorbim cu tine, esti cuminte si faci bine ca alegi sa slabesti sanatos>:D<

iulia10 07 dec 2010 21:50:06

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
>:D<
multumesc si ne mai auzim :D
ma duc acuma sa invat :)) maine -teza la latina - Salve ! :))

Livia89 07 dec 2010 21:55:50

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
Citat:

Anterior postat de iulia10 (Post 430792)
>:D<
multumesc si ne mai auzim :D
ma duc acuma sa invat :)) maine -teza la latina - Salve ! :))

spor la invatat si bafta maine>:D< :-*

ojosverdes 07 dec 2010 23:02:45

Re: Jurnalul meu - Iulia
 
Multa bafta pe maine!! sa iei un 10 cu felicitari....pot sa te adug la prieteni?;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:16:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO