forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

lonely 07 sep 2011 15:22:24

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 783093)
Paine cu pate vegetal? Te-ar ajuta cu siguranta la calorii si ar fi o variatie. SOIA e intotdeauna buna si sanatoasa si daca nu iti vine sa o mananci in mod normal, macar cand tii post e un inlocuitor bun de carne si o sursa binevenita de proteine sanatoase si bune!

Multumesc de sugestie. Cobor sa vad daca are la "cioscurile" de-aici

Animis23 07 sep 2011 15:34:59

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783114)
Multumesc de sugestie. Cobor sa vad daca are la "cioscurile" de-aici


Cu placere. Sper sa gasesti ceva. Eu ma duc la sala in juma de ora, sa fac o ora de aerobic, apoi vin acasa sa ii astept pe ai mei :D

lonely 07 sep 2011 15:57:41

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 783126)
Cu placere. Sper sa gasesti ceva. Eu ma duc la sala in juma de ora, sa fac o ora de aerobic, apoi vin acasa sa ii astept pe ai mei :D

Spor la consumat calorii! >:D< Cred ca de-abia astepti sa-i revezi. Mai ales cadourile, nu? ;))

lonely 07 sep 2011 16:38:43

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Naspa zi :(
Nu se prea potriveste slabitul cu postul. Cu caloriile nu stau stralucit (1100), cred c-am spart cu carbohidratii........ de la pate-ul ala am o senzatie ciudata de greata.......nu stiu ce-am sa fac saptamana viitoare miercuri....... Nu mi-a placut azi. Si ma mai simt si satula........

mihaella 07 sep 2011 17:15:05

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783181)
Naspa zi :(
Nu se prea potriveste slabitul cu postul. Cu caloriile nu stau stralucit (1100), cred c-am spart cu carbohidratii........ de la pate-ul ala am o senzatie ciudata de greata.......nu stiu ce-am sa fac saptamana viitoare miercuri....... Nu mi-a placut azi. Si ma mai simt si satula........

pateul ala de post are foarte multe calorii si este gretos,nu am stiut ca ai optat la cina pt pateul ala vegetal,am zis ca faci completari intre mese:(:( pai ai putea sapt viitoare sa faci o ciorbita de legume,orez sarbesc,ciuperci intregi la cuptor si poti pune un pic de margarina si verdeata,mancarica de fasole verde,salata de vinete,varza calita,etc. le poti servi atat la pranz cat si la cina:)
imi pare rau daca am venit abia acum cu ideile astea:(:">:">

ma gandesc si pentru micul dejun ce ai putea manca si iti spun

Animis23 07 sep 2011 18:21:17

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783139)
Spor la consumat calorii! >:D< Cred ca de-abia astepti sa-i revezi. Mai ales cadourile, nu? ;))

Si pe ei si cadourile. Desi nu stiu daca o sa fie plural. Rochia ma intereseaza :))

Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783181)
Naspa zi :(
Nu se prea potriveste slabitul cu postul. Cu caloriile nu stau stralucit (1100), cred c-am spart cu carbohidratii........ de la pate-ul ala am o senzatie ciudata de greata.......nu stiu ce-am sa fac saptamana viitoare miercuri....... Nu mi-a placut azi. Si ma mai simt si satula........

Important e ca esti satula. Acuma si satula, si multumita, si cu poftele facute, si dietetic ... vrei prea multe. Data viitoare o sa fii mai pregatita

lonely 07 sep 2011 19:17:18

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Multumesc Michaela pentru sugestii. Imi sunt de ajutor pentru urmatoarele zile in care am sa tin post. Oricum cu zarzavaturi nu faci calorii multe.......... pot eu sa inghit o tona. De-aia si ziceam....... am mancat mult eram satula (si-acum ma simt plina inca) si nu dovedeam sa fac amaratele alea de 1200.
Chiar Animis....... nu-s normala sa vreau asa "o gaina mica si grasa". Dar deh, asa le vrem pe toate odata....
Ironia sortii :))) in zile fara dieta m-as fi chinuit sa mananc numai 1200 calorii :))
Si apa..... beau de nu ma mai opresc :))) aseara dupa 3,5 l mi-era sete :))) Cred ca-s defecta ;))

mihaella 07 sep 2011 19:23:53

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783328)
Multumesc Michaela pentru sugestii. Imi sunt de ajutor pentru urmatoarele zile in care am sa tin post. Oricum cu zarzavaturi nu faci calorii multe.......... pot eu sa inghit o tona. De-aia si ziceam....... am mancat mult eram satula (si-acum ma simt plina inca) si nu dovedeam sa fac amaratele alea de 1200.
Chiar Animis....... nu-s normala sa vreau asa "o gaina mica si grasa". Dar deh, asa le vrem pe toate odata....
Ironia sortii :))) in zile fara dieta m-as fi chinuit sa mananc numai 1200 calorii :))
Si apa..... beau de nu ma mai opresc :))) aseara dupa 3,5 l mi-era sete :))) Cred ca-s defecta ;))

nici asa multa apa,nu face chiar bine,sari apoi in extrema cealalta:P pt micul dejun(post) masline,un pic de margarina,miere,dulceata,zacusca,salata mixta(rosii,castraveti,ardei,etc) sau salata(mar,gulie,morcov,etc) nu stiu ce ai putea manca:)

Animis23 07 sep 2011 19:35:45

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 783328)
Multumesc Michaela pentru sugestii. Imi sunt de ajutor pentru urmatoarele zile in care am sa tin post. Oricum cu zarzavaturi nu faci calorii multe.......... pot eu sa inghit o tona. De-aia si ziceam....... am mancat mult eram satula (si-acum ma simt plina inca) si nu dovedeam sa fac amaratele alea de 1200.
Chiar Animis....... nu-s normala sa vreau asa "o gaina mica si grasa". Dar deh, asa le vrem pe toate odata....
Ironia sortii :))) in zile fara dieta m-as fi chinuit sa mananc numai 1200 calorii :))
Si apa..... beau de nu ma mai opresc :))) aseara dupa 3,5 l mi-era sete :))) Cred ca-s defecta ;))

Ai putea sa mai faci o supa crema mai densa :D si aia are si un pic mai multe calorii si e satioasa.

Lasa, ca e bine sa te obisnuiesti sa mai bei. Si mie mi-e sete cand beau mai mult :))

Alynuta 08 sep 2011 07:51:42

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Pai draga , eu acum descopar ca ai si jurnal:Dsi eu iti scriam tot in cartea de oaspeti;)
Ce faci ? Cum te descurci cu dieta?


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:07:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO