forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnalul unei foste obeze - Ionely (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnalul-unei-foste-obeze-ionely-10121.html)

Animis23 31 aug 2011 08:27:43

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 775395)
Offfffffff cum ma faceti sa mananc mai mult:)) Am inteles, stiu c-aveti dreptate. De azi incerc s-ajung la 1300-1400 calorii. Am inceput de ieri si start walking. Am si in pc pilates dar de 6 luni am o problema cu umarul si nu prea pot face miscari bruste cu mana dreapta. In fine, pe 9 am programare la medic.......... deja din ianuarie pana acum m-am saturat de durere si nici nu cedeaza.
Principalul e ca ma simt bine cu regimul, nu mi-e foame dar pentru ca am 3 mese si 2 gustari asa stau toata ziua cu grija sa nu treaca orele si sa sar peste masa sau peste baut apa :(( Am ajuns ieri la 3 litri. Mult dom'le, mult...... de la 250-500 ml max pe zi..... Ce laudaroasa sunt :)) Pupici tuturor pentru o zi calma si plina de kilograme pierdute >:D<

Si eu am baut ieri 3 l si un pic, ceea ce nu mai facusem de multa vreme si m-am trezit la 3 dimineata, chinuita de nevoia de a merge la baie. Dar, pentru dieta, orice ;))

Roxii 31 aug 2011 10:47:01

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 774772)
:(( Rozica........ eu de doua zile mananc la 1135 calorii. Stiu ca nu e bine dar ma gandeam sa-mi pacalesc organismul........sa pap acum la 1100 calorii si cand stagnez sa m-apuc de sala. Merge? ;))
Sigur c-am sa ajung si eu la jurnalele voastre, cele care m-ati intampinat asa frumos si pe care va consider deja sustinatorii mei pe care nu-i pot dezamagi, deci o motivatie in plus. La fel mi-ar placea sa ma considerati una din suporterele voastre infocate.
Acum imi ocup mai mult timpul cu descurcatul in uneltele site-ului dar cand ma specializez nu mai scapati de mine.
Roxii ma simt asa batrana cand imi spui dvs. :( Mi-ar placea sa ne tutuim toate...... nu-mi place pronumele de reverenta.
Pupici pentru voi si multumesc incaa o data pentru toate sfaturile de care incerc sa tin cont. A propos mi-am facut dimineata poze de frigider :))

Ok,dak vrei sa te tutuiesc,asa am sa fac.Sunt persoane carora nu le place sa fie tutuite,de aceea am zis asa:DBatrana nu esti!Cat despre dieta,foarte bine ca ai urcat la 1300-1400.Iti va fi mai usor cand vei stagna sa scazi din nr caloriilor.Apuca`te si de start walking pt ca e usor,mai ales dak spui ca ai probleme cu umarul.Iar apa bea in continuare peste 2 l.Eu ajung uneori si la 4-5 l:))>:D<

lonely 31 aug 2011 15:52:10

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
De ieri m-am apucat de start walking 30 minute. Azi am mai facut o repriza si 15 minute de tae-bo bonus. Ce sa fac, usurel sa nu se darame muntele de mine :)).

Animis23 31 aug 2011 15:58:48

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 775843)
De ieri m-am apucat de start walking 30 minute. Azi am mai facut o repriza si 15 minute de tae-bo bonus. Ce sa fac, usurel sa nu se darame muntele de mine :)).

Sa stii ca e foarte bine. Felicitari. Tine-o tot asa si o sa fii tare rezistenta si o sa ai chef de sport cat de curand

lonely 01 sep 2011 06:40:17

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Buna dimineata!

Azi e o zi buna de slabit, nu? Desi ma simt cam intepenita de la febra musculara sper sa pot face ceva exercitii fizice. Inca ma simt in forma, nu poftesc nimic deosebit, iar daca se intampla sa ma gandesc la ceva "interzis" imi alung din minte repede sa nu-mi pierd concentrarea pe ce am de facut. Se-apropie 2 zile onomastice si am anuntat deja ca eu nu ma abat de la programul meu. Ziua cea mai grea pentru mine e vineri. Atunci am de facut cumparaturi si cum ma duceam inainte de a manca ceva, mereu eram infometata si toate mi se pareau apetisante. In special carnea, deh........ Sa vedem cum reusesc sa trec vineri de ispita.

Animis23 01 sep 2011 07:53:25

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 776321)
Buna dimineata!

Azi e o zi buna de slabit, nu? Desi ma simt cam intepenita de la febra musculara sper sa pot face ceva exercitii fizice. Inca ma simt in forma, nu poftesc nimic deosebit, iar daca se intampla sa ma gandesc la ceva "interzis" imi alung din minte repede sa nu-mi pierd concentrarea pe ce am de facut. Se-apropie 2 zile onomastice si am anuntat deja ca eu nu ma abat de la programul meu. Ziua cea mai grea pentru mine e vineri. Atunci am de facut cumparaturi si cum ma duceam inainte de a manca ceva, mereu eram infometata si toate mi se pareau apetisante. In special carnea, deh........ Sa vedem cum reusesc sa trec vineri de ispita.

Buna!

Da, e o zi buna de slabit :D

Febra musculara se scoate prin mai multa miscare si o eventuala aspirina. Deci ia aspirina daca nu ai nimic impotriva medicamentelor si treci la treaba.

Sa nu te abati de la program pentru doua onomastice. Mananca ceva inainte de a pleca la cumparaturi, ca sa nu iti mai fie asa pofta de toate cele.

Acum am vazut ca esti din Braila. Cand ajungi si tu la 300 de mesaje poate reusim sa ne intalnim! >:D<:-*

lonely 01 sep 2011 14:49:32

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Iti dai seama ca primul lucru luat a fost aspirina. Eventual azi fac doar start walking juma' de ora. Oricum daca voi ajunge EU sa fac sport in mod constant inseamna ca o ia pamantul in sens opus. Cu dieta nu e o problema........uite si cu apa se rezolva........... da' sport? Offffff.......
De acord cu intalnirea. Vrei probabil sa ma "invechesc" de-ai pus prag de 300 mesaje.:))
O zi de slabit sanatos sa ai! Pupici >:D<

Animis23 01 sep 2011 14:56:23

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 776759)
Iti dai seama ca primul lucru luat a fost aspirina. Eventual azi fac doar start walking juma' de ora. Oricum daca voi ajunge EU sa fac sport in mod constant inseamna ca o ia pamantul in sens opus. Cu dieta nu e o problema........uite si cu apa se rezolva........... da' sport? Offffff.......
De acord cu intalnirea. Vrei probabil sa ma "invechesc" de-ai pus prag de 300 mesaje.:))
O zi de slabit sanatos sa ai! Pupici >:D<

Eu m-as intalni cu tine si in seara asta, dar e regulamentul site-ului ca putem sa ne dam intalniri si sa facem schimb de date personale numai daca avem fiecare cel putin 300 de mesaje. O sa faci tu si sport, sunt convinsa, ca stam noi cu gura pe tine!

lonely 02 sep 2011 07:07:27

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
'Neata tuturor!

Adevarat Animis, n-am citit regulamentul. :">

A propos de sport, ieri am incercat zumba. La kilogramele mele am rezistat 15 minute. Dar oricum de 3-4 zile ma misc putin macar.
Culmea mi se pare ca ma simt bine, fara pofte de nimic, fara tendinte de a renunta.
Am zis sa nu ma cantaresc toata saptamana dar n-am rezistat sa nu fur cu coada ochiului la cantar ieri. Cica am 90 de la 92........ adica 2 kg pierdute. Stiu eu ca-s din apa depusa pana acum pe gleznele mele. Dar m-a inviorat rezultatul.Daca schimb pana luni prefixul ma imbat cu 3 l de apa.

Animis23 02 sep 2011 07:26:46

Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 777170)
'Neata tuturor!

Adevarat Animis, n-am citit regulamentul. :">

A propos de sport, ieri am incercat zumba. La kilogramele mele am rezistat 15 minute. Dar oricum de 3-4 zile ma misc putin macar.
Culmea mi se pare ca ma simt bine, fara pofte de nimic, fara tendinte de a renunta.
Am zis sa nu ma cantaresc toata saptamana dar n-am rezistat sa nu fur cu coada ochiului la cantar ieri. Cica am 90 de la 92........ adica 2 kg pierdute. Stiu eu ca-s din apa depusa pana acum pe gleznele mele. Dar m-a inviorat rezultatul.Daca schimb pana luni prefixul ma imbat cu 3 l de apa.

Asa sa faci cu apa :)) Ma bucur ca ti-a dat un imbold sa mergi mai departe. Si eu cand sunt la inceput de dieta mai trag cu ochiul sa vad daca e de bine, ca sa pot continua in forta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:23:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO