forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

lucia ely 22 ian 2011 00:24:14

Re: un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de andreeaiulia (Post 486519)
Buna fetelor.am nevoie de ajutorul vostru.sa va spun despre mineam 17 ani ,51 kg si 155 inaltime.si am probleme cu picioarele si cu burta.tot incerc de ceva timp sa manac sanatos si sa ajung sa ma simt bine cand ma vad in oglinda,dar mereu renunt dupa un timp.dar acum simt ca nu sunt in stare de loc sa fac asta.nu-mi gasesc motivatia.sa nu credeti ca e doar nebunia unei adolscente care vrea sa slabeasca sa o bata vantul pe strada si nici nu vreau diete minune.si e trist dar la varsta asta...am si celulita pe picioare.va rog sa ma ajutati.pur si simplu nu-mi gasesc motivatia.o sa incerc sa scriu de maine ce mananc aici si va rog sa-mi spuneti cand gresesc.in ultimul timp mi s-au 'inchis usile in nas' in legatura cu multe lucruri,sper ca macar voi sa fiti alaturi de mine...
va multumesc ca imi acordati putin timp din timpul vostru macar pt a citi


buna si bine ai venit>:D<
c ai mancat azi de exemplu?
calculezi caloriile?
eu iti propun sa incerci sa mananci sanatos cam 1200 de kcal...si sa facem de minim 3ori pe saptamana cardio (zumba/tae-bo/start walking/turbo jam...si abdomene) te vor ajuta enorm:)
acum faci sporT?
daca da ce?
daca nu dc?:D

andreeaiulia 22 ian 2011 14:15:09

Re: un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 486613)



buna si bine ai venit>:D<
c ai mancat azi de exemplu?
calculezi caloriile?
eu iti propun sa incerci sa mananci sanatos cam 1200 de kcal...si sa facem de minim 3ori pe saptamana cardio (zumba/tae-bo/start walking/turbo jam...si abdomene) te vor ajuta enorm:)
acum faci sporT?
daca da ce?
daca nu dc?:D

sunt noua pe site si am incercat sa-mi fac jurnal si nu a mers.cum sa fac?

oanaOANAoana 22 ian 2011 20:50:11

Buna.
 
Buna.Va salut slabutelor>Sunt o noua membra a acestei familii.De mult timp urmaresc problemele diferitelor doamne \domnisoare (Tin sa va spun ca sunt mandra de voi si de vointa voastra prin care ati reusit sa slabiti )si chiar era placut sa vezi pe cineva cu multa vointa care a reusit sa slabeasca .Acum sa va spun despre mine :Sunt un copil cat se poate de normal >Povestea vietii mele : Cand eram mica ( 6-7 ani)parintii mei s-au despartit iar eu am ramas in grija mamei mele .(Parintii mei nu au fost casatoriti deci nu a fost chestia de nici un divort sau chestii de genul asta )Am stat cu chirie de la 6 la 7 ani in oraselul meu natal (Lehliu-Gara)dupa care ne-em mutat la Bucuresti(Tata niciodata nu a uitat de mine :D:x ,ma lua la el si intodeauna mi-a trimis bani fara ca macar sa-i cerem sau sa fie vorba de vreo pensie alimentara )Acolo am stat cu chirie in diefrite locuri:((Nu va ganditi ca am dormit Doamne fereste pe strada ,nuuu ,am stat cu chirie)Dar fiecare copil are nevoie de casa lui nu de altii oameni prin preajma care sa-ti aminteasca ca esti in casa lor si ca te supui la ceea ce spun ei -Totusi nu am dus lipsa de nimic -Ce am cerut mi s-a oferit .la Bucuresti am schimbat 2 scoli din cauza ca ne mutam mai des apoi in clasa 3a ne-am intors la Lehliu Gara (motivul a fost faptul ca nu mai puteam insultele colegilor-pentru ca nu aveam un tata care sa ma apare intodeauna (In clasa 1 tatal meu a plecat in ITalia)am fost criticata de colegi cu toate ca invatam foarte bine nu a fost de ajuns )Am inceput clasa a 3 a aici :)si pana la sfarsitul clasei a 5a totul a fost bine .Apoi in vara lui 2009 tat m-a luat la el in italia (Avea pe cineva -nu ma deranjat pentru faptul este o persoana super si niciodata nu mi-a vorbit urat sau chestii de genul asta -si acum tin legatura cu ea ) .(Partea groaznica)Acolo m-am INGRASAT foarte MULT ( In 2 luni 20 si cev de kg)Cand m-am intors am fost criticata la inceput dar acum oamenii di jurul mei (Cei apropiatii s-au mai obisnuit cu mine)dar cei care nu ma cunosc ma critica :(.Anul trecut in 2010 in iarna pe 23 decembrie seara tatal meu a murit ,am aflat abea a 2 a zi seara ,-Noi (adica eu ) avem niste rude din partea tatalui meu care stau in acelas orasel cu noi dar care nu au vorbit macar o data cu mine timp de 12 ani de zile -Dar de cand a murit atat am tinut legatura ba chiar am si 2 verisoare .2 matusi , 2 unchi si multe alta rude .A inceput atunci un proces (deoarece tatal meu a fost calcat de o masina )Unchiul meu fiind politist ne-a ajutat si inca ne ajuta cu procesul -Bun trecem peste o perioada din viata mea si ajungem chiar in clipa asta in care eu m-am hotatarat sa slabesc -Si daca aveti bunavointa sa ma ajutati voi accepta orice critica deoarece ce nu te distruge te intareste -Am 13- 14 ani 1.77 sI 85 KG NU STIU CE SA MAI FAC -Daca doriti sa ma ajutati accept orice sugestie. Daca ati avut rabdarea sa cititi pana aici chiar va multumesc si va sarut din toatat inima:x

lucia ely 22 ian 2011 21:19:19

Re: Buna.
 
buna oana si bine ai venit printre noi>:D<
stai linistita ca suntem alaturi de tine:*:*>:D<
as vrea sa stiu daca te-ai gandit sa tii vreo dieta?
daca faci sport?
si cu cine stai tu acum? poti sa iti gatesti si singurica?:D
pupicei>:D<

lucia ely 22 ian 2011 21:23:53

Re: un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de andreeaiulia (Post 487040)
sunt noua pe site si am incercat sa-mi fac jurnal si nu a mers.cum sa fac?

buna>:D<
intri la jurnale de adolescente...
dai subiect nou si gata:*:*
daca nu ai inteles iti explic altfel:*:*

denisalarisa 22 ian 2011 22:25:49

Re: Buna.
 
buna fetelor!si eu sunt la fel de noua pe site, daca s-ar putea oferi cineva sa ma ajute si sa ma initieze cat de cat ar fi perfect:Dsunt ceva sugestii dar as prefera sa ma ajute cineva un pic pt inceput:(
va multumesc!:*

lucia ely 22 ian 2011 23:11:53

Re: Buna.
 
buna si bine ai venit denisa:*:*
ce intelegi tu prin initiere?:D
:*:*
eu iti sugerez sa mananci sanatos sa calculezi caloriile si sa faci sport...minim 30 de min ....de 3ori pe saptamana...:)

oanaOANAoana 23 ian 2011 10:31:09

Re: Buna.
 
Buna Lucia -Multumesc pentru sprijin - Acum sa-ti raspund la intrebari-Am incercat nenumarate diete dar cred ca nici unul nu a fost potrivit pentru mine .Sport -La scoala ce mai fac cam de 2 ori pe saptamana (handbal),dar as putea face si acsa sport ?Deoarece timpul nu prea imi permite sa ma duc la Bucuresti la sala.-Cand mai intrebat cu cine stau eu acum l ce te-ai referit -priten sau familie? (Stau cu mamma mea )Cu gatitul ma descurc ,la cei 13 ani ai mei chiar destul de bine (14 ).Si inca o data iti multumesc ca mi-ai raspuns la mesaj :D

oanaOANAoana 23 ian 2011 11:12:43

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Sunt trista:(:(:( deoarece nu imi raspunde nimeni la mesaje=(( si eu chiar am nevoie de ajutor:-s.

oanaOANAoana 23 ian 2011 11:21:03

Salut
 
Sunt in liga slabutelor - Lucia ai promis ca ma ajuti :D;;). :x you


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:45:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO