forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

dianacosmina1 05 apr 2011 21:19:19

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de GiuliaD (Post 608409)
nu e deloc greu sa rezisti fara paine...eu am si uitat de ea
mi-am luat sambata o painica sau ceva de genul din cereale integrale..care are un gust oribil..mai mananc cate o feliuta de dimineata

Asa e,cum zice Giulia.Odata ce nu o vezi in fata ta nici nu ti se face pofta de ea .. Eu maxim am putut 2 saptamani sa nu introduc paine in alimentatie,insa intr-o sambata am mancat,ca a trebuit tata sa aduca paine la masa x(.
Ar fi o idee sa facem un miniconcurs aici ,intre noi,sa vedem cine poate sa renunte la paine cel mai mult ..:)):))
Eve ne poate sfatui cum sa nu picam tentetiei :>
Iaaa :> ce zici ?

dianacosmina1 05 apr 2011 21:20:27

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 608522)


la inceput e putin mai greu.. dar cu ambitie te obisnuiesti in timp..
eu una de cand am eliminat fainoasele nu mai poftesc la eclere[prajiturile care le adoram] cozonac [sarbatorile la mine erau cu muult cozonac:))] si la mai multe chestii.. chiar ma simt mai bine.. ma rog.. mai mananc raaareori cartof si imi place mamaliga[ca sursa de amidon pt ca am nevoie si dinasta]

Eve draga,dar tu ce papi ?;;)
Asa de curiozitate .. ca ma uimesti cum poti sa scoti atatea nefolositoare din alimentatia ta :-*

Anishoara 05 apr 2011 22:45:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Bubulina Paula (Post 607924)
foarte bine faci...uite..daca vrei..iti propun ceva:D ce zici daca ne vom cantarii sambata...si sa ne scriem aici daca am dat jos..sau avem ceva in plus. ce zici anisoara?

Perfect!) >:D< eu luni dimineata aveam 59.8 kg___sambata ma cantaresc si o sa scriu:D;;)

Anishoara 05 apr 2011 22:52:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 608779)
Buna,eu uite,ce sa fac .. am avut umpic de timp liber si am zis sa intru pe forum.
Poi iubita,eu zic ca si odata la o sapt e cam repede.
Ce sa zici ce mine,care ma cantaream odata la o luna,si dupa o luna mi-a aratat cantarul cu 2 kg in +.In fine .. am avut norocul ca am putut sa imi tin calmul,ca atunci imi venea sa sparg tot ce imi venea in cale .. m-am chinuit atata timp si dupaia sa vad ceea ce nu ma asteptam . dar .. asta e,se mai intampla.ceva ceva am gresit acolo,si cred ca si stiu ce .. si de aceea am si cerut un meniu de-al vostru :-*

Nu cred ca o sa am atata rabdare...sa astept o luna ca sa vad rezultatele.:D Cred ca e bine 1 la o saptamana ca chiar daca mai adaug un kg sa stiu ce sa fac (mai scad putin din nr de calorii si mai mult sport).
Eu mananc cam de toate cate putin. Azi am mancat asa:
MD- iaurt "Activia" cu musli si cateva cereale
G1- Banana
P- Supa de legume si peste prajit
G2- ciocolata neagra, si cativa biscuiti
Pentru cina nu am avut timp pentru ca am avut lectie de dans si am venit tarziu acasa si nu vrea sa mananc cu 2 ore inainte de somn))
:)

marina19 06 apr 2011 06:16:18

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatsa fetelor ;;)
haideti la o cafelutsa :-*
sa aveti o zi cat mai usoara si fara tentatii >:D<

EveBolt 06 apr 2011 07:33:29

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 608745)
Superrr.Felicitari.Iubita,acum am si eu nevoie de ajutorul vostru si mai ales al celor care au putut sa slabeasca ..
Daca nu va suparati si nu va deranjez , imi puteti scrie un meniu pentru o zi intreaga?
cam ce mancati voi intr-o zi .. ca pe net am citit ceva,iar azi la scoala,un nutritionist a venit la ora de anatomie si ne-a zis altceva .. :(
as vrea sa vad parerile voastre.
va rogg mult,ca nu stiu ce sa mai fac :(
multumesc anticipat.pup :-*

poti sa te uiti in meniul meu.. desi e cam sarac in calorii eu sincer ma satur.. si imi permit si guilty pleasure bombonele hallss;x.. ieri am mancat o gramada....si n.am sarit calul.. totul este in cantatitate.. aici e cel mai greuuu!!
ma tirez la sport ca azi am abs sculpt:**
[turfo jam- ab jam , turbo fire-abs, incredible abs 2[youtube]]

EveBolt 06 apr 2011 09:04:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dianacosmina1 (Post 608794)
Eve draga,dar tu ce papi ?;;)
Asa de curiozitate .. ca ma uimesti cum poti sa scoti atatea nefolositoare din alimentatia ta :-*

paaaaiii...
am fost in weekendu asta la piataa.. acum ca a venit primavara st o gramada d chestii verzi.. si spre rusinea mea.. ma duceam la tarabe si intrebam "Ce e asta?":)))
si imi fac salata din salata verde, spanac, loboda, stevie, ceapa verde, castraveti.. am in frigider un castron sa.i zic.. inchis ermetic.. si im pun cate un bol la care adaug o linguritsa de ulei d masline extra virgin si 1 lingurita de otet...
asa.. fructe.. mere, pere, portocale, bananee... cam orice fruct...
legume am si congelate.. carne mananc mai rar... dar in gen evit sa fie ft gras... pt ca oricum nu.mi place.. o grasime care.mi place.. e aia de la peste, mai ales capatul medalioanelor[;x]
peste mananc de 2 ani si acum il ADOR.. am la congelator.. mai mereu
tot camd e 2 ani beau lapte.. si mi.am inventat un "frappe" dar am scos ce era naspa din el.. adica pun lapte, ness, zaharina si le tin la blender pana s fac spuma spuma...
ti.am zis ca mai mananc bombonele.. supe imi face tata, mai ales de curcan pt ca SOC mi.a iesit colesterolul putin peste normal:)) si se ingrijoreaza imd tata:))).. doctoru a zis ca e de la cafea.. ca rupeam cafeaua inainte :)))
siiii.. nu stiu.. depinde.. mananc diverificat.. ieri am mancat mancare chinezeasca...
imi plac taiteii de soia:x cu fructe de maree... si tot felul..
am gasit la un plafar fainade soia, de naut .. dar nu am la ce sa folosesC:)))
iaurt, tarate de grau cu lapte.. diverse.. st o gramada:P

Adrianaa 06 apr 2011 13:14:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetele ! Ce faceti? Sunt noua pe aici,as vrea daca imi dati voie sa ma alatur gastii :)!
Cam de vreo luna de zile am incercat sa tin un fel de South Beach dar nu stiu ce mi-a iesit in mare parte .. oricum cred eu ca am dat 2 kg jos .. in ultima vreme fug de cantar :).
Am inceput South Beach 1 si cum eram aproape de terminarea celor 2 saptamani o dadeam in bara.. pur si simplu aveam o zi sau 2 in care dadeam iama in dulciuri,mancam ce aveam pofta pana ma saturam si pe urma reveneam la faza 1 .. (ultima chestie de genul asta a fost aseara cand am mancat la ciocolata si inghetata pana simteam ca bubui 8-| )
Vad ca sunteti motivate,va sustineti una pe cealalta,exact de ceva de genul as avea si eu nevoie .. motivatie in primul rand,dar stiu ca asta depinde doar de mine si sustinere atat cat se poate ..
As vrea in primul rand sa imi gasesc un regim mai accesibil dar cu rezultate .. (sunt o persoana care daca nu are rezultate vizibile in scurt timp se descurajeaza imediat).
Sunt constienta de asemenea ca aceste kg in plus nu le-am pus intr-o saptamana sau 2 ca sa pot sa le dau jos atat de repede.
Marea mea problema in toata situatia asta sunt dulciurile. Am dependenta de zahar (asa cred),am fost lasata sa mananc ce vreau,cand vreau,la orice ora vreau , am mancat fara sa tin cont .. si mi-am obisnuit corpul cu zahar ... mult .. La paine am renuntat din decembrie,deja nu mai simt nevoia sa mananc paine. Dar la tot ce inseamna dulciuri 8-| .. parca o iau razna cand vine vorba de asa ceva.
Inca ceva.. desi incerc sa imi aproximez gramele (desi nu sunt buna la asta) nu am cantar pentru alimente si momentan nici posibilitate financiara sa imi cumpar unul .. deci si la capitolul calorii stau cam prost ..
Orice sfaturi,critici sau incurajari sunt bine-venite. Sper sa devenim prietene,stiu ca sunteti prietenoase toate,am citit multe jurnale si meniuri.Imi petrec destul timp pe site.
:-*

Bubulina Paula 06 apr 2011 13:38:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 608933)
Perfect!) >:D< eu luni dimineata aveam 59.8 kg___sambata ma cantaresc si o sa scriu:D;;)

Deci..asa ramane..ne "vedem" sambata...si ne spunem:)):* un cantar cat mai sarac>:D<

Bubulina Paula 06 apr 2011 13:43:02

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 609770)
Buna fetele ! Ce faceti? Sunt noua pe aici,as vrea daca imi dati voie sa ma alatur gastii :)!
Cam de vreo luna de zile am incercat sa tin un fel de South Beach dar nu stiu ce mi-a iesit in mare parte .. oricum cred eu ca am dat 2 kg jos .. in ultima vreme fug de cantar :).
Am inceput South Beach 1 si cum eram aproape de terminarea celor 2 saptamani o dadeam in bara.. pur si simplu aveam o zi sau 2 in care dadeam iama in dulciuri,mancam ce aveam pofta pana ma saturam si pe urma reveneam la faza 1 .. (ultima chestie de genul asta a fost aseara cand am mancat la ciocolata si inghetata pana simteam ca bubui 8-| )
Vad ca sunteti motivate,va sustineti una pe cealalta,exact de ceva de genul as avea si eu nevoie .. motivatie in primul rand,dar stiu ca asta depinde doar de mine si sustinere atat cat se poate ..
As vrea in primul rand sa imi gasesc un regim mai accesibil dar cu rezultate .. (sunt o persoana care daca nu are rezultate vizibile in scurt timp se descurajeaza imediat).
Sunt constienta de asemenea ca aceste kg in plus nu le-am pus intr-o saptamana sau 2 ca sa pot sa le dau jos atat de repede.
Marea mea problema in toata situatia asta sunt dulciurile. Am dependenta de zahar (asa cred),am fost lasata sa mananc ce vreau,cand vreau,la orice ora vreau , am mancat fara sa tin cont .. si mi-am obisnuit corpul cu zahar ... mult .. La paine am renuntat din decembrie,deja nu mai simt nevoia sa mananc paine. Dar la tot ce inseamna dulciuri 8-| .. parca o iau razna cand vine vorba de asa ceva.
Inca ceva.. desi incerc sa imi aproximez gramele (desi nu sunt buna la asta) nu am cantar pentru alimente si momentan nici posibilitate financiara sa imi cumpar unul .. deci si la capitolul calorii stau cam prost ..
Orice sfaturi,critici sau incurajari sunt bine-venite. Sper sa devenim prietene,stiu ca sunteti prietenoase toate,am citit multe jurnale si meniuri.Imi petrec destul timp pe site.
:-*

Buna Adriana. Bine ai venit printre noi! >:D< si eu sunt cam noua p'aici ... Bineinteles ca te putem sfatuii si incuraja..la fel cum facem toate. Si in privinta kilogramelor...cu siguranta vei reusii...toate vom reusii. SI vom fi niste slabute:X Te pup si inca odata...bine ai venit!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:08:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO