forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

Sarita 15 mai 2011 19:19:50

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 658626)
Buna si bine ai venit! Ce faci?>:D<

Bine! De maine am zis ca reincep dieta..in ultimul timp nu am prea avut timp sa imi calculez caloriile asa ca nu am mancat prea sanatos dar de maine incerc sa imi fac timp si pentru asta;)

EveBolt 16 mai 2011 09:06:22

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 658639)
Bine! De maine am zis ca reincep dieta..in ultimul timp nu am prea avut timp sa imi calculez caloriile asa ca nu am mancat prea sanatos dar de maine incerc sa imi fac timp si pentru asta;)

si eu incep un program, nu dieta BEACH BODY.. bnintels creat de mine :))))... sportul.l mentin la fel.. programul ma refer... doar ca vreau sa o las de.o parte cu dulciurile nesanatoase pc are le consum[dropsuri mentolate, frisca, inghetata din comert].. chiar dac anu exagerez cu ele.. imi fac eu desertul ala cu iaurt:X[azi l.am facut cu nuca d cocos si esenta de vanilie.. si am impartit toata aia in 3 boluri cat pt 3 zile:D... sa nu exagerez dar s am cv dulce]... incerc s.o las mai moale cu,, cafaeaua.. si legumeeee si fructe ca tot e cald si frumoss siau aparut.. sii.. tin miercurea si vinerea post... ca e bine pt organism.. adica dieta de la post.. fara proteine animale:d... sper s s vada rezultate si mai bune:X

Sarita 16 mai 2011 14:18:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 659047)

si eu incep un program, nu dieta BEACH BODY.. bnintels creat de mine :))))... sportul.l mentin la fel.. programul ma refer... doar ca vreau sa o las de.o parte cu dulciurile nesanatoase pc are le consum[dropsuri mentolate, frisca, inghetata din comert].. chiar dac anu exagerez cu ele.. imi fac eu desertul ala cu iaurt:X[azi l.am facut cu nuca d cocos si esenta de vanilie.. si am impartit toata aia in 3 boluri cat pt 3 zile:D... sa nu exagerez dar s am cv dulce]... incerc s.o las mai moale cu,, cafaeaua.. si legumeeee si fructe ca tot e cald si frumoss siau aparut.. sii.. tin miercurea si vinerea post... ca e bine pt organism.. adica dieta de la post.. fara proteine animale:d... sper s s vada rezultate si mai bune:X

Bravo! Da chiar asa mult iti place desertul ala cu iaurt? :)) vad ca zilnic il faci..si mie imi place insa l-am facut doar de doua ori...nu ma prea dau eu in vant dupa dulciuri .
Si eu tin post toata saptamana( mananc branza, lapte insa nu carne),vezi ce credincioasa sunt?glumeam :)) dar eu chiar urasc carnea si am motiv sa nu mananc...spun ca tin post...acum e mai greu dar in postul Pastelui, nu am mancat nici un gram de carne sub pretextul ca tin post:)) ca sa nu ma mai sacaie prietenele si sa imi spuna ca sunt obsedata:))

EveBolt 17 mai 2011 09:50:09

Re: Liga adolescentelor slabute
 
acum e a3a oara cand l.am facut:))).. doar ca mananc cate putin.. gen ma tine 3 zile o tura[~160g]:D... si fac odata p sapt ca are proteine bune multe:d.. si cu putine tarate cu lapte[20g+150ml] e perfect for' the mornin'. am carbohidrati buni[taratele] si proteine[albus] si carb+proteine[lapte si iaurtul din desert] ... bun bun:X

EveBolt 19 mai 2011 21:25:43

Re: Liga adolescentelor slabute
 
azi am avut o zi ft obositoare... am terminat in sf si tezele.. am fost si p drumuri..d ar a fost ok..am fost pe la unchiul si matusa mea.. si acestia obisnuiesc sa manance ff mult.. dar m.am controlat.. si la desert mi.au oferit ciocolata si inghetata.. dar nu.. am ramas la ceaiul meu:X... dar unde a plecat lumea de pe acest topic?

ioannaa96 20 mai 2011 12:48:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de EveBolt (Post 663734)
azi am avut o zi ft obositoare... am terminat in sf si tezele.. am fost si p drumuri..d ar a fost ok..am fost pe la unchiul si matusa mea.. si acestia obisnuiesc sa manance ff mult.. dar m.am controlat.. si la desert mi.au oferit ciocolata si inghetata.. dar nu.. am ramas la ceaiul meu:X... dar unde a plecat lumea de pe acest topic?

Hei Eve, si eu ma mir cum de nu mai scrie nimeni. De obicei doar citeam dar am decis sa scriu si eu .
Probabil ca esti foarte fericita ca le-ai terminat! Note mari la toate iti urez ;;) !
Eu din 5 teze am dat doar 3, urmatoarele saptamani mai am cele 2 ramase.
Devine mult prea obositor .. 8-|

little bee 20 mai 2011 13:55:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
bune fetele...vroiam sa va intreb ce sporturi practicati?mai este foarte putin pana la vacanta si eu tot nu sunt multumita de cum arat:(.de 2 saptamani sar zilnic coarda cate 25-30 de minute.credeti ca este de ajuns?

ioannaa96 20 mai 2011 15:16:17

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Poti pur si simplu sa dansezi, sa mergi la jogging, tot cardio pentru a da tesutul adipos jos ar mai fi tae bo, turbo jam, aerobic, start walking.
Pentru tonifiere incearca fitness, pilates, exercitii cu greutati, programul de exercitii skinny bitch, acum nou descoperite de mine programele lui Tracy Anderson, etc :D

EveBolt 20 mai 2011 18:27:00

Re: Liga adolescentelor slabute
 
sa sari zilnic coarda atata timp e cv cardio... mai fa niste abdomene ceva, pilates [pop pilates am descoperit aici p forum si.s ff bune] ... si e deajuns daca faci zilnic.. insa... ca sa nu te plictisesti poti incerca prorgame de cardio pe care sa le alternezi gen turbo jam fire etc

Anishoara 20 mai 2011 21:13:30

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de little bee (Post 664562)
bune fetele...vroiam sa va intreb ce sporturi practicati?mai este foarte putin pana la vacanta si eu tot nu sunt multumita de cum arat:(.de 2 saptamani sar zilnic coarda cate 25-30 de minute.credeti ca este de ajuns?

eu fac dans popular, cred ca ma ajut ft mult la pierderea kg si mai joc volei cam 2 ori/saptamana. Atat timp cat faci miscare e ok- cred ca si coarda ajuta mult sa slabesti;;)

little bee 21 mai 2011 19:18:44

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ms de raspunsuri....am inceput de ieri programul "8minute abs" si azi abea ma ridic din pat:))...dupa ce ma acomodez cu programul acela o sa incep si "8 minte buns" k inca nu sunt instare:).Programele sunt foarte bune,le-am mai folosit....dar m-am lasat de lene:D.De data asta sper sa reusesc:)

Si am ales coarda pt k este un exercitiu cardio eficient si ieftin pe care il pot practica in casa.Eu stau intr-un oras mic si daca iesi sa alergi pe strada se holbeaza toti la tine.Plus k am ales o coarda care numara sariturile astfel incat nu pot trisa sau trage de timp:)

EveBolt 22 mai 2011 08:51:59

Re: Liga adolescentelor slabute
 
sa sti ca si videourile de cardio se fac in casa:))) nu p strada.. nu t vede nimeni... indata ce te acomodezi cu sportu' asta apuca.te si de filmulete cardio.. diversitatea e buna.. ca si in alimentatie, nu poti sa traiesti doar din rosii.. chiar daca au putine kcal si ajuta la slabit, aceleasi propietati le au si castravetii, si salata, si ceapa, si brocolli, si varza... asa si sportu:))) orice e bun

ioannaa96 22 mai 2011 12:13:20

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Little bee vad ca stai in oras cu mine :)) . Ce mica e lumea. Poti alerga pe teren la Stiinta sau la bradet, eu acolo alerg aproape in fiecare zi si e multa lume doritoare de sport si nu iti face nimeni nimic.

little bee 22 mai 2011 17:49:41

Re: Liga adolescentelor slabute
 
stau in petrila...nu in petrosani:)....am mai alergat si aici pe malul jiului dar decat sa aud pe unu si pe altul cum fluiera mai bine fac in casa:D am mai incercat si filmulete cu exercitii cardio dar la alea trisez....mai iau cateva secude pauza k obosesc si tot asa pana se termina filmuletul:))...asa sar 1000 de sarituri si nu ma las pana nu le fac pe toate:)
Poate dupa ce ma obisnuiesc cu sportul o sa mai deversific exercitiile k pana akm 2 saptamani nu am mai facut miscare mai deloc:)

Vty16 26 mai 2011 09:52:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
fetelor am si eu o intrebare:D
cate calorii are varza murata lasata peste noapte in apa si fiarta sau mai exact varza din sarmale.
si daca stie cineva ceaiul de control al greutatii de la fares ajuta la slabit ceva ceva?>:D<

Anishoara 26 mai 2011 21:05:35

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 669640)
fetelor am si eu o intrebare:D
cate calorii are varza murata lasata peste noapte in apa si fiarta sau mai exact varza din sarmale.
si daca stie cineva ceaiul de control al greutatii de la fares ajuta la slabit ceva ceva?>:D<

Varza nu stiu cate cal are, de ceai incearca ceaiul de urzica vie, bei cate 1 l in fiecare zi timp de 3 saptamani si slabesti cu aprox 4 kg..asa au spus fetele, mi-am zis sa incerc si eu da n-am mai incercat;)

Vty16 28 mai 2011 17:58:07

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 670262)
Varza nu stiu cate cal are, de ceai incearca ceaiul de urzica vie, bei cate 1 l in fiecare zi timp de 3 saptamani si slabesti cu aprox 4 kg..asa au spus fetele, mi-am zis sa incerc si eu da n-am mai incercat;)

merge si ceaiul de urzica vie de la fares?

Anishoara 29 mai 2011 21:10:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 671593)
merge si ceaiul de urzica vie de la fares?

Da.Sa ne spui si noua rezultatele!;;)>:D<:-*

Vty16 30 mai 2011 09:02:36

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Anishoara (Post 672335)
Da.Sa ne spui si noua rezultatele!;;)>:D<:-*

da.da>:D< o sa revin peste o saptamana. am inceput de ieri:)

EveBolt 04 iun 2011 07:17:53

Re: Liga adolescentelor slabute
 
incurand o s aflam primele rezultatee..
slabutelor terminat sc\:d/

Anishoara 09 iun 2011 14:08:18

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Vty16 (Post 672673)
da.da>:D< o sa revin peste o saptamana. am inceput de ieri:)

Buna! a trecum deja o saptamana (putin mai mult)...se vad rezultate?

Tudor Cristina 17 iun 2011 08:43:13

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna fetelor ma numesc cristina sunt noua pe acest site imi puteti spune cum se face un jurnal??/

anqutz 17 iun 2011 10:15:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de Tudor Cristina (Post 691587)
buna fetelor ma numesc cristina sunt noua pe acest site imi puteti spune cum se face un jurnal??/

Buna si bine ai venit! Citeste aici: http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post71679.

marina19 20 iun 2011 07:32:21

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatza fetele >:D<
nicio miscare p-aici :-/
am adus eu cafeaua :-*
http://fredericpatenaude.com/images/coffee-cup.jpg

marina19 20 iun 2011 20:43:15

Re: Liga adolescentelor slabute
 
heyy...e cineva acasa :-? ?
nu mai e nimeni pe aici :( ?

dianacosmina1 21 iun 2011 16:15:11

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna iubitele mele.Ce faceti ? >:D<
Cum mai sunteti ? ;;)

Ma scuzati pentru absenta pe care am avut-o,dar ... :">
In fine .. Cum merg dietele?Tot asa de bine ? ;;)


Va pup :-*

marina19 24 iun 2011 06:45:05

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatza fetele >:D<
o zi frumoasa sa aveti si fara tentatii :-*
v-am adus cafelutza ;;)
http://www.equitycoffee.com/wp-conte...-of-coffee.jpg

ioannaa96 24 iun 2011 20:26:23

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Buna fetele! Mmm, ce bine arata cafeaua 8->.
Dietele nu merg bine, merg pe langa mine saracele de mai bine de jumatate de luna. Sunt atat de suparata ca am reusit sa pierd 3 kg si apoi am pus si unu in plus din cauza mancatului compulsiv. Sunt satula.. stiu teoria atat de bine dar practica ma omoara rau. Sper sa le dau si pe astea incet incet jos. Si stiti ce e mai rau ? Ca toata lumea imi repeta "vai, ce ai pus pe tine!" inclusiv mama imi repeta "Al, te-ai ingrasat, nu vezi!? Cum mai poti manca!?" Azi am luato de la capat.[sper sa nu mai pierd controlul]
Sa vad cum ma descurc, pentru ca viitoarele 2 saptamani o sa fiu la Geoagiu si o sa colind Retezatul. Cu sportul o sa stau ff bine, dar tare mi-e frica de mancare.. aveti idei de pachetele pentru plaja cu putine calorii si carbohidrati? Vor fi bine primite!
Pana atunci o sa stau la curent pe forum, sa aveti o vara frumoasa!

myhaelutza94 26 iun 2011 22:49:06

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna slabutelor>:D< vreau sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la o intrebare;;)
deeci.reusisem sa mananc mai sanatos,se vedea si la cantar si la cm.apoi am stagnat 2 zile.dupa care am ajuns d und am plecat,in doar 2 zile.am facut si sport.si am mancat aprox 1200 kcal.nu mai inteleeeg nimic:( de ce s a intamplat asta:?

marina19 27 iun 2011 05:58:37

Re: Liga adolescentelor slabute
 
1 ataşament(e)
neatza fetelor >:D<..cum va mai merge ? v-am adus cafelutza :-*

marina19 29 iun 2011 05:54:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
neatza fetelor..ce mai faceti ? nicio miscare pe aici :-*?
va las cafeaua..ca de obicei :D
>:D<
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._6690308_n.jpg

alle1494 30 iun 2011 20:11:47

Re: Slabitul la adolescente
 
buna fetelor... :D

ioannaa96 30 iun 2011 20:13:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de myhaelutza94 (Post 701394)
buna slabutelor>:D< vreau sa ma ajutati si pe mine cu raspunsul la o intrebare;;)
deeci.reusisem sa mananc mai sanatos,se vedea si la cantar si la cm.apoi am stagnat 2 zile.dupa care am ajuns d und am plecat,in doar 2 zile.am facut si sport.si am mancat aprox 1200 kcal.nu mai inteleeeg nimic:( de ce s a intamplat asta:?

Buna, daca ai slabit putin gen 1 kg intr-un timp mai lung de 2 zile [ recomandat mai mult de 1sapt] s-ar putea ca cresterea asta sa fie datorata tranzitului tau prost in perioada asta, sau poate ca caloriile tale sunt ok dar ai mancat prea multi carbohidratii. O alta cauza ar fi probabil sa fi retinut apa asa ca ai rabdare, mananca mai multe fibre si asteapta sa ai un tranzit bun, nu te descuraja :)!

dupy 30 iun 2011 20:47:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de ioannaa96 (Post 706511)
Buna, daca ai slabit putin gen 1 kg intr-un timp mai lung de 2 zile [ recomandat mai mult de 1sapt] s-ar putea ca cresterea asta sa fie datorata tranzitului tau prost in perioada asta, sau poate ca caloriile tale sunt ok dar ai mancat prea multi carbohidratii. O alta cauza ar fi probabil sa fi retinut apa asa ca ai rabdare, mananca mai multe fibre si asteapta sa ai un tranzit bun, nu te descuraja :)!

imi explici si mie, te rog frumos, faza asta cu tranzitul?:D ca tot nu o pricep?:-?

marina19 01 iul 2011 07:21:26

Re: Liga adolescentelor slabute
 
buna dimineatza slabutele >:D<
am venit cu cafeaua :-*
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._2953044_n.jpg

ioannaa96 01 iul 2011 11:54:32

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 706546)
imi explici si mie, te rog frumos, faza asta cu tranzitul?:D ca tot nu o pricep?:-?

Sigur:D. Deci tu in mod normal ai scaun de 2 ori pe zi cam la aceeasi ora. Acela e tranzit intestinal normal, dar daca de exemplu urmatorul scaun intarzie sa apara, se produc balonarii etc, atunci ai tranzit intestinal lent. Si atunci se poate vorbi si de constipatie. In perioada aceea normal ca stomacu tau e mult mai plin si probabil retii mult mai multa apa, deci numarul de la cantar va creste. De aceea am zis sa manance mai multe fibre, ca sa scape de constipatie si sa aiba un tranzit normal, abia dupa sa se mai cantareasca.

dupy 01 iul 2011 11:59:16

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de ioannaa96 (Post 707253)
Sigur:D. Deci tu in mod normal ai scaun de 2 ori pe zi cam la aceeasi ora. Acela e tranzit intestinal normal, dar daca de exemplu urmatorul scaun intarzie sa apara, se produc balonarii etc, atunci ai tranzit intestinal lent. Si atunci se poate vorbi si de constipatie. In perioada aceea normal ca stomacu tau e mult mai plin si probabil retii mult mai multa apa, deci numarul de la cantar va creste. De aceea am zis sa manance mai multe fibre, ca sa scape de constipatie si sa aiba un tranzit normal, abia dupa sa se mai cantareasca.

aha:-? incep sa se faca niste legaturi:-?..
deci sa ma cantaresc dupa ce am scaun:D
am inteles bine?;))

marina19 01 iul 2011 12:30:22

Re: Liga adolescentelor slabute
 
ppff..inseamna ca tranzitul meu e praf :|

dupy 01 iul 2011 13:04:34

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 707313)
ppff..inseamna ca tranzitul meu e praf :|

eu de cand cu sb am scaun la 1saptamana:-s cat de rau e asta?:o3

ioannaa96 02 iul 2011 08:18:30

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de dupy (Post 707265)
aha:-? incep sa se faca niste legaturi:-?..
deci sa ma cantaresc dupa ce am scaun:D
am inteles bine?;))

Da, ai inteles bine, doar ca de preferabil ar fi sa te cantaresti dimineata dupa ce ai avut scaun si nu la pranz sau seara cand inca mai e mancare in burtica :D.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:15:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO