forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

mvthebest 15 aug 2010 09:38:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
http://www.prodal.ro/images/cocktail...ery_orange.jpg
Buna dimineata>:D<
Un suc natural pentru caldura de afara;))

odataatunci 22 aug 2010 22:58:49

Jurnalul meu- odataatunci
 
Buna tuturor. Pentru inceput ar trebui sa precizez ca este prima oara cand intru pe acest site. Deci, despre mine: am 17 ani, 1.75 cm inaltime si 69 de kilograme... Povestea mea este simpla, de mic copil am avut probleme cu greutatea. Pe la 7 ani obisnuiam sa nu mananc mai nimic pentru ca ma consideram plinuta, insa dupa ce anii au mai trecut(13 ani) si am inceput sa cresc tot mai inalta nu mi'am mai facut griji cu privire la greutate:(( si am inceput sa ma ingras. Pe la 15 ani aveam deja 65 de kg, nu e mult pentru un metru 75, insa nu ma simteam deloc bine... trebuie sa precizez, de asemenea, ca tot la 15 ani am tinut un regim (infometare totala) din urma caruia m'am ales cu 10 kg slabite, multe cucuie(obisnuiam sa lesin si sa ma lovesc...), o anemie severa si probleme cu stomacul(de care n'am scapat nici acum). O lunga perioada nu mi'am facut griji, cu toate ca de la 55 de kg ajunsesem la 70 in mai putin de 3 saptamani. De atunci am greutatea constanta cam 68-73 de kg. In ceea ce priveste sportul, sunt o adepta al joggingului si pilates. Dorinta mea este sa slabesc minim 5 kg pt ca nu mai este la fel de usor ca inainte sa ma infometezx-(. Asa ca de astazi am inceput o dieta! Sper sa aiba efect:">

jolye79 23 aug 2010 14:28:14

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 298841)
Buna tuturor. Pentru inceput ar trebui sa precizez ca este prima oara cand intru pe acest site. Deci, despre mine: am 17 ani, 1.75 cm inaltime si 69 de kilograme... Povestea mea este simpla, de mic copil am avut probleme cu greutatea. Pe la 7 ani obisnuiam sa nu mananc mai nimic pentru ca ma consideram plinuta, insa dupa ce anii au mai trecut(13 ani) si am inceput sa cresc tot mai inalta nu mi'am mai facut griji cu privire la greutate:(( si am inceput sa ma ingras. Pe la 15 ani aveam deja 65 de kg, nu e mult pentru un metru 75, insa nu ma simteam deloc bine... trebuie sa precizez, de asemenea, ca tot la 15 ani am tinut un regim (infometare totala) din urma caruia m'am ales cu 10 kg slabite, multe cucuie(obisnuiam sa lesin si sa ma lovesc...), o anemie severa si probleme cu stomacul(de care n'am scapat nici acum). O lunga perioada nu mi'am facut griji, cu toate ca de la 55 de kg ajunsesem la 70 in mai putin de 3 saptamani. De atunci am greutatea constanta cam 68-73 de kg. In ceea ce priveste sportul, sunt o adepta al joggingului si pilates. Dorinta mea este sa slabesc minim 5 kg pt ca nu mai este la fel de usor ca inainte sa ma infometezx-(. Asa ca de astazi am inceput o dieta! Sper sa aiba efect:">

Bine ai venit printre slabute! Sper ca ai invatat din greselile tale si ca vei adopta o dieta sanatoasa si echilibrata! Povesteste ceva despre planul tau de dieta!

odataatunci 23 aug 2010 15:11:48

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Multumesc. Nu am o dieta anume, vreau sa imi creez propria dieta. Am cautat multe diete si am ales din fiecare cate un timp de mancare. Asta e abia a doua zi de dieta... Asa ca ieri dimineata am baut un ceai si am mancat un grepfruit, la amiaza piure cu piept de pui si un mar si seara un morcov. In ceea ce priveste sportul, continui sa alerg si sa fac pilates... Poti sa imi dai cateva sfaturi referitoare la feluri de mancare dietetice>:D<?

maadaaliinaa 23 aug 2010 15:46:25

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
ma bucur pentru tine, pentru faptul ca vrei sa faci o schimbare
>:D< sunt alaturi de tine

Anycyk90 24 aug 2010 13:56:58

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Salut,imi place decizia pe care ai luat-o referitor la alimentatie...cate-un pic din fiecare e ok,indeosebi k corpul tau este in dezvoltare.Eu iti urez bun venit in randul slabutelor si mult succes>:D<

mvthebest 24 aug 2010 14:23:46

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 299397)
Multumesc. Nu am o dieta anume, vreau sa imi creez propria dieta. Am cautat multe diete si am ales din fiecare cate un timp de mancare. Asta e abia a doua zi de dieta... Asa ca ieri dimineata am baut un ceai si am mancat un grepfruit, la amiaza piure cu piept de pui si un mar si seara un morcov. In ceea ce priveste sportul, continui sa alerg si sa fac pilates... Poti sa imi dai cateva sfaturi referitoare la feluri de mancare dietetice>:D<?

Alege-ti propria dieta,dar nu sa papi mai putin de 1000kcal.
Din ce ai scris ai mancat f putin.
Elimina prajelile,dulciuriile,sucurile acidulate,produsele de patiserie,fast foodul,painea ala(faina alba)
Mananc doar lactate,carne(vita,peste,pui),legume multe,fructe(max 3zi),cereale integrale.
>:D<Creeaza-ti propriul stil de viata.

odataatunci 24 aug 2010 15:50:11

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Multumesc pentru sfaturi>:D<! asa o sa fac. Nici inainte nu mancam prajeli sau fast food, mai mult dulciurile (slabiciunea mea). Azi am mancat cv mai mult insa nu voi depasi in nici un caz 1000 de kcal:)). Si incep oficial de astazi sa practic tae-bo, abia astept sa vad ce rezultate o sa obtin:D !

maadaaliinaa 24 aug 2010 16:50:29

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 300746)
Multumesc pentru sfaturi>:D<! asa o sa fac. Nici inainte nu mancam prajeli sau fast food, mai mult dulciurile (slabiciunea mea). Azi am mancat cv mai mult insa nu voi depasi in nici un caz 1000 de kcal:)). Si incep oficial de astazi sa practic tae-bo, abia astept sa vad ce rezultate o sa obtin:D !

nici eu nu pot sa ma abtin de la dulciuri :"> mai ales ciocolata si inghetata 8-|
si eu am inceput astazi tae-bo :x e super :D

justbelieve 24 aug 2010 16:52:17

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Citat:

Anterior postat de odataatunci (Post 300746)
Multumesc pentru sfaturi>:D<! asa o sa fac. Nici inainte nu mancam prajeli sau fast food, mai mult dulciurile (slabiciunea mea). Azi am mancat cv mai mult insa nu voi depasi in nici un caz 1000 de kcal:)). Si incep oficial de astazi sa practic tae-bo, abia astept sa vad ce rezultate o sa obtin:D !

Daca te tii de tae bo vei avea rezultate frumoase.Succes!

odataatunci 24 aug 2010 22:28:44

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Multumesc Madalina>:D< ! Deci, sa inteleg ca nu o sa mai fiu singura daca incepem amandoua tae-bo. Succes si tie si multa determinare:D!

odataatunci 24 aug 2010 22:35:23

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Sper, sincer prima zi a fost cam obositoare:)). Dar nimic nu e usor la inceput! Multumesc

odataatunci 27 aug 2010 17:43:24

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Deci, imi cer scuze pentru ca mi'am cam neglijat jurnalul insa am avut o perioada cam aglomerata. In ceea ce priveste alimentatia, a fost cam haotica. Dieta a mers foarte bine pana ieri, cand ma simteam foarte slabita si aveam stari de lesin (cu toate ca mananc normal si in o cantitate,consider eu, suficienta), asa ca am mancat cam multa mancare si nu tocmai sanatoasa si light pt dieta. Faza rea, este ca acum ma mustra constiinta si nu mai stiu cum sa continui dieta si sportul cand mai mereu imi vine sa lesin. De luat calciu(sunt anemica) iau, dar se pare ca starile de lesin nu inceteaza.
In al doilea rand, m'am hotarat sa includ si cateva dulciuri(putin) pe zi, pentru ca simt k organismul meu nu face fata fara(cu toate ca mananc multe fructe). Nu mai stiu ce sa fac ca sa mentin un regim echilibrat, sa fac sport si sa nu mai am starile de lesin...
Poate ma puteti ajuta si voi cu cateva sfaturi, va rog:-s!

odataatunci 27 aug 2010 17:43:55

Re: Jurnalul meu- odataatunci
 
Aaa, am uitat sa precizez ca am slabit un kg...

mihad 29 aug 2010 09:11:05

Jurnal xxxmihaxxx
 
Buna ....sunt noua pe aici....sunt foarte hotarata sa ma lupt cu cateva kilograme in plus...problema mea este ca dupa ce tin o dieta mananc excesiv ,nu ma pot controla si dupa ce vad k mam ingrasat incep sa ma simt groaznic:((.....momentan am 46 de kilograme si asi vrea sa ajung la 40-41......please help me to be a winer!!!:x:x:x:x

Adella 29 aug 2010 09:17:39

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 306362)
Buna ....sunt noua pe aici....sunt foarte hotarata sa ma lupt cu cateva kilograme in plus...problema mea este ca dupa ce tin o dieta mananc excesiv ,nu ma pot controla si dupa ce vad k mam ingrasat incep sa ma simt groaznic:((.....momentan am 46 de kilograme si asi vrea sa ajung la 40-41......please help me to be a winer!!!:x:x:x:x

Hei Miha:)
Bine ai venit alaturi de noi>:D<
In primul rand as dori sa te intreb ce varsta ai si care ar fi meniul tau zilnic?
Fara sa trag concluzii pripite ..la 40-41 ai fi o persoana subponderala ..ceea ce este echivalent la riscuri cu o persoana obeza:)prin sport si alimentatie sanatoasa cu peste 1000 kcal sigur vei arata perfect;)>:D<

cristine017 29 aug 2010 10:37:07

Re: Jurnal xxxmihaxxx
 
Citat:

Anterior postat de xxxmihaxxx (Post 306362)
Buna ....sunt noua pe aici....sunt foarte hotarata sa ma lupt cu cateva kilograme in plus...problema mea este ca dupa ce tin o dieta mananc excesiv ,nu ma pot controla si dupa ce vad k mam ingrasat incep sa ma simt groaznic:((.....momentan am 46 de kilograme si asi vrea sa ajung la 40-41......please help me to be a winer!!!:x:x:x:x

Buna Miha >:D< aici vei gasi suportul de care ai nevoie ..si totusi greutatea ta mi se pare ideala pentru inaltime ;) poate trebuie sa scazi niste centimetri..dar pentru asta nu e nevoie de nicio dieta draga mea.Trebuie doar sa scoti dulciurile si prajelile si sa faci sport :P .Eu iti urez succes in dieta ta si te astept sa vii cu meniul tau si cu ce sport faci ;;)

dariutzagrasutza25 01 sep 2010 20:27:14

Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Buna!Sunt Daria am 13 ani, 58.5kg si 1:68.Sper sa ma ajutati si pe mine in acest timp cat vreau sa slabesc!La inceputul verii am avut o luna ghips asa k u am putut face sport prea mult timp:-s.De atunci am muschii slabi si trebuie sa i-mi revin in forma\m/!!


Am inceput sa imi fac noul meu jurnal in care sa scriu ce am mancat+ce miscare am facut si cate kal am mancat:D !
Astazi dimineatza am mancat iaurt cu cereale integrale pt slabit(443kcal)
La prinz am mncat cartofi copti cu o pulpa de pui copt(amandoua in staniol)(140kcal)
Seara am mancat inainte de sase salata cu pui la gratar(199kcal)

In total 782 kcal:D!!Sper sa reusesc sa ma tin de dieta!

Am facut exercitii 5 minute si am mers pe jos 20 min.:d

mvthebest 01 sep 2010 20:30:05

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311232)
Buna!Tocmai am inceput sa imi fac noul meu jurnal in care sa scriu ce am mancat+ce miscare am facut si cate kal am mancat:D !
Astazi dimineatza am mancat iaurt cu cereale integrale pt slabit(443kcal)
La prinz am mncat cartofi copti cu o pulpa de pui copt(amandoua in staniol)(140kcal)
Seara am mancat inainte de sase salata cu pui la gratar(199kcal)

In total 782 kcal:D!!Sper sa reusesc sa ma tin de dieta!

Am facut exercitii 5 minute si am mers pe jos 20 min.

In primul rand mananci ffffffffff putin.
Ce,cereale sunt alea?Fitness?
Cerealele fitness ,,pentru slabit'' sunt pline de zahar si te ,,ajuta'' doar sa faci celulita.

sunshine 01 sep 2010 20:32:05

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311232)
Buna!Tocmai am inceput sa imi fac noul meu jurnal in care sa scriu ce am mancat+ce miscare am facut si cate kal am mancat:D !
Astazi dimineatza am mancat iaurt cu cereale integrale pt slabit(443kcal)
La prinz am mncat cartofi copti cu o pulpa de pui copt(amandoua in staniol)(140kcal)
Seara am mancat inainte de sase salata cu pui la gratar(199kcal)

In total 782 kcal:D!!Sper sa reusesc sa ma tin de dieta!

Am facut exercitii 5 minute si am mers pe jos 20 min.

Calculeaza caloriile astfel incat sa aduni 1100 cal min. Gustari nu servesti? Un fruct, un pumn de nuci..

tynna 01 sep 2010 20:33:53

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311232)
Buna!Tocmai am inceput sa imi fac noul meu jurnal in care sa scriu ce am mancat+ce miscare am facut si cate kal am mancat:D !
Astazi dimineatza am mancat iaurt cu cereale integrale pt slabit(443kcal)
La prinz am mncat cartofi copti cu o pulpa de pui copt(amandoua in staniol)(140kcal)
Seara am mancat inainte de sase salata cu pui la gratar(199kcal)

In total 782 kcal:D!!Sper sa reusesc sa ma tin de dieta!

Am facut exercitii 5 minute si am mers pe jos 20 min.

Daria, nu e prea bine pentru dieta sa mananci cartofi si carne impreuna..cartofii sunt carbohidrati si puiul proteine..nu e recomandat sa-i mananci la aceeasi masa..Poti sa mananci carnita cu salata..cum ai facut la cina:)

elenus 01 sep 2010 20:55:04

Jurnal elenus
 
Salut.Nu am fost niciodata o persoana cu probleme de greutate , totul a inceput acum 1 an cand dupa niste probleme in familie am intrat intr-o stare mai depresiva.Saream peste micul dejun , nu mancam cand trebuie si atunci cand o faceam mancam numai prostii si la ore total nepotrivite.Cu aceste obiceiuri foarte proaste rezultatele nu s-au last asteptate . Am inceput sa i-au in greutate , a inceput sa imi cada parul , rezultatele la scoala au scazut cu mult(din eleva de 9-10 am ajuns in situatie de corijenta la materiile mele preferate) , ma simteam mereu slabita , probleme cu menstruatia , etc.Dar mie nu imi pasa , chiar incepusem sa am ganduri sinucigase.Mi-a venit mintea la cap cand fratele meu mi-a spus ca l-am dezamagit, adevarul e ca ma dezamagisem pe mine .Din cauza unor probleme medicale am ajuns la endocrinolog , care mi-a atras atentia ca daca nu am grija ce mananc , din cauza bolii sunt sanse ca in cativa ani sa ma fac cat casa poporului(bn, el a spus-o mai dragut).Vedeam pe strada persoane obeze care se indopau cu dulciuri si alte chestii nesanatoase si am realizat ca daca nu i-au masuri as putea ajunge ca ei..Am decis sa fac o schimbare , de data aceasta in bn , iar inceputul vacantei era momentul ideal.Am inceput cu eliminatea sucurilor , a dulciurilor , prajelilor, mezelurile , carnea grasa etc.A mesr bn si am slabit 5 kg(de la 55 am ajuns la 50).Acum cateva zile am observat ca mananc foarte putine calorii(nu ma infometam , pur si simplu nu simteamnevoia de a mainca) si nu mai slabeam ci din contra puneam la loc.
Mi-am facut cont aici deoarece vreau sa imi schimb stilul de viata , sa slabesc sanatos si inteligent.
Sper sa imi spuneti unde gresesc, si sa ma ajutati cu sfaturi utile.Vreau sa devin o slabuta!

tynna 01 sep 2010 20:58:04

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 311287)
Salut.Nu am fost niciodata o persoana cu probleme de greutate , totul a inceput acum 1 an cand dupa niste probleme in familie am intrat intr-o stare mai depresiva.Saream peste micul dejun , nu mancam cand trebuie si atunci cand o faceam mancam numai prostii si la ore total nepotrivite.Cu aceste obiceiuri foarte proaste rezultatele nu s-au last asteptate . Am inceput sa i-au in greutate , a inceput sa imi cada parul , rezultatele la scoala au scazut cu mult(din eleva de 9-10 am ajuns in situatie de corijenta la materiile mele preferate) , ma simteam mereu slabita , probleme cu menstruatia , etc.Dar mie nu imi pasa , chiar incepusem sa am ganduri sinucigase.Mi-a venit mintea la cap cand fratele meu mi-a spus ca l-am dezamagit, adevarul e ca ma dezamagisem pe mine .Din cauza unor probleme medicale am ajuns la endocrinolog , care mi-a atras atentia ca daca nu am grija ce mananc , din cauza bolii sunt sanse ca in cativa ani sa ma fac cat casa poporului(bn, el a spus-o mai dragut).Vedeam pe strada persoane obeze care se indopau cu dulciuri si alte chestii nesanatoase si am realizat ca daca nu i-au masuri as putea ajunge ca ei..Am decis sa fac o schimbare , de data aceasta in bn , iar inceputul vacantei era momentul ideal.Am inceput cu eliminatea sucurilor , a dulciurilor , prajelilor, mezelurile , carnea grasa etc.A mesr bn si am slabit 5 kg(de la 55 am ajuns la 50).Acum cateva zile am observat ca mananc foarte putine calorii(nu ma infometam , pur si simplu nu simteamnevoia de a mainca) si nu mai slabeam ci din contra puneam la loc.
Mi-am facut cont aici deoarece vreau sa imi schimb stilul de viata , sa slabesc sanatos si inteligent.
Sper sa imi spuneti unde gresesc, si sa ma ajutati cu sfaturi utile.Vreau sa devin o slabuta!

Bine ai venit elenus>:D<.
Felicitari pentru cele 5 kg date jos;;)
Dar esti sigura ca vrei sa ajungi la 45 de kg? Mi se pare destul de putin.

cristine017 01 sep 2010 21:42:54

Re: Jurnal elenus
 
Heeiii Elenus >:D< ne bucuram sa te avem printe noi .Sper sa iti atingi targetul si ramai multa vreme aici :-w sa nu ne parasesti.Daca ai nevoie de orice sau daca ai intrebari te astept la mine in jurnal :-*

cristine017 01 sep 2010 21:45:39

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Hei Daria :)
Ai grija cu cerealele acelea (probabil Fitness) au o tona de zahar si nu sunt deloc de slabit ..si incearca sa nu combini carnea cu cartofii ..(macar cat esti la dieta) si veeezi ca papi mult prea putin ..daca adaugai niste gustari era foarte bine ..cu exceptia cerealelor ..inlocuieste`le cu musli sau cu cereale integrale adevarate fara zahar (se gasesc la mag. naturiste) :-*

dariutzagrasutza25 02 sep 2010 07:30:09

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Pai cerealele sunt marca Distins(fulgi de cereale integrale>:)

DeathInVogue 02 sep 2010 09:01:35

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311232)
Buna!Sunt Daria am 13 ani, 58.5kg si 1:68.Sper sa ma ajutati si pe mine in acest timp cat vreau sa slabesc!La inceputul verii am avut o luna ghips asa k u am putut face sport prea mult timp:-s.De atunci am muschii slabi si trebuie sa i-mi revin in forma\m/!!


Am inceput sa imi fac noul meu jurnal in care sa scriu ce am mancat+ce miscare am facut si cate kal am mancat:D !
Astazi dimineatza am mancat iaurt cu cereale integrale pt slabit(443kcal)
La prinz am mncat cartofi copti cu o pulpa de pui copt(amandoua in staniol)(140kcal)
Seara am mancat inainte de sase salata cu pui la gratar(199kcal)

In total 782 kcal:D!!Sper sa reusesc sa ma tin de dieta!

Am facut exercitii 5 minute si am mers pe jos 20 min.:d

Buna Daria!>:D<
Eu nu ti-am urat bun venit..dar niciodata nu e prea tarziu asa ca "bun venit!":D ma bucur ca te-ai decis sa ni te alaturi:)
Cred ca papi cam putin draga mea:( eu zic ca ar fi bine sa mananci in jur de 1000 de kcal
O zi buna iti doresc!>:D<

cristine017 02 sep 2010 09:19:16

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311540)
Pai cerealele sunt marca Distins(fulgi de cereale integrale>:)

aa ..atunci e ok ..cred ;;) daca sunt fara zahar :D

dariutzagrasutza25 02 sep 2010 09:25:31

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Pai sunt fara zahar(scuze pt capul de dracusor am vrut sa fac:) )

dariutzagrasutza25 02 sep 2010 09:39:45

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Buna dimineata m-am trezit si am inceput sa fac un pic de miscare de dimineata(dansat prin camera :D )

In dimineata asta am mancat tot cereale integrale si o para.(508kcal).

dariutzagrasutza25 02 sep 2010 10:10:45

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Multumesc pt urari si pt ca m-ati primit in comunitate >:D< !Azi am cam pacatuit:-sAm luat o gurita de lapte cu ciocolata! :(M-am hotarat sa-mi fac un abonament la o sala de dans pt a face cat mai multa miscare:D

Jurnalul de azi:

Dimineata:
-cereale integrale;
-iaurt;

Sport15 min;

La pranz:
-Cartofior copt;

Sport 15 min;

Seara:
-Salata de rosii cu branza;(inainte de 6)

Gustarea1:
-mar;
-morcov;

Gustarea 2:
-morcov;
-limonada fara zahar;

In total1512.8 kcal.

Am si eu o intrebare:Borsul este bun pt slabit:-/

justbelieve 02 sep 2010 10:49:32

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311759)
Multumesc pt urari si pt ca m-ati primit in comunitate >:D< !Azi am cam pacatuit:-sAm luat o gurita de lapte cu ciocolata! :(M-am hotarat sa-mi fac un abonament la o sala de dans pt a face cat mai multa miscare:D

Jurnalul de azi:

Dimineata:
-cereale integrale;
-iaurt;

Sport15 min;

La pranz:
-Cartofior copt;

Sport 15 min;

Seara:
-Salata de rosii cu branza;(inainte de 6)

Gustarea1:
-mar;
-morcov;

Gustarea 2:
-morcov;
-limonada fara zahar;

In total1512.8 kcal.

Am si eu o intrebare:Borsul este bun pt slabit:-/

Mananci putin,dar totusi au iesit multe calorii.De fapt,conteaza si cantitatea.Cum ai calculat caloriile,cu ajutorul calculatorului de pe site?:-/

Despre bors uite aici http://forum.slabute.ro/alimentatia/...abit-4065.html

DeathInVogue 02 sep 2010 10:56:00

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Citat:

Anterior postat de dariutzagrasutza25 (Post 311759)
Multumesc pt urari si pt ca m-ati primit in comunitate >:D< !Azi am cam pacatuit:-sAm luat o gurita de lapte cu ciocolata! :(M-am hotarat sa-mi fac un abonament la o sala de dans pt a face cat mai multa miscare:D

Jurnalul de azi:

Dimineata:
-cereale integrale;
-iaurt;

Sport15 min;

La pranz:
-Cartofior copt;

Sport 15 min;

Seara:
-Salata de rosii cu branza;(inainte de 6)

Gustarea1:
-mar;
-morcov;

Gustarea 2:
-morcov;
-limonada fara zahar;

In total1512.8 kcal.

Am si eu o intrebare:Borsul este bun pt slabit:-/


Intr-adevar mananci cam putin pentru atatea calorii:O
eu cred totusi ca cerealele alea de dimineata au cam multe calorii...ori papi tu prea multe....

dariutzagrasutza25 02 sep 2010 11:07:00

Re: Jurnalul >>Dariei<<:D
 
Da am calculat caloriile cu ajutorul calculatorului de pe site.Mc pt sfaturi si am sa incerc sa mananc fra asa multe calorii!:D

elenus 03 sep 2010 12:52:21

Re: Jurnal elenus
 
@tynna:merci , nu tin neaparat sa ajung la 45 , m-as multuni si cu 46-47
@cristine017:Si eu ma bucur sa ma aflu aici.Nu iti face griji , nu scapati de mn prea usor.

justbelieve 03 sep 2010 12:57:13

Re: Jurnal elenus
 
Citat:

Anterior postat de elenus (Post 313440)
@tynna:merci , nu tin neaparat sa ajung la 45 , m-as multuni si cu 46-47
@cristine017:Si eu ma bucur sa ma aflu aici.Nu iti face griji , nu scapati de mn prea usor.

Bine ai venit>:D<
Tocmai ca mananci foarte putin te ingrasi.Trebuie sa mananci neaparat 1000 kcal,poti calcula cu ajutorul calculatorului de pe site.

Yvonne93 03 sep 2010 14:26:14

Jurnal Yvonne
 
Buna fetelor!:-* Hoinarind pe diferite site`uri pentru slabit v`am gasit pe voi[*7*]si am hotarat sa ma alatur grupului de "slabute". Pentru inceput am 1.60m si o greutate de 65 kg[*ingrijorat*]. De o saptamana m`am apucat sa tin un fel de regim cu un aliment "minune" de care mi`a zis o nutritionista-ovazul[*obsedat*].Nu mai mananc paine, dulciuri ,[*cadou*]paste[*paste*],fast-food[*hot-dog*],sucuri si tot ceea ce contine multe calorii. M`am reorientat spre legume,fructe ,ovaz si bineinteles mersul pe bicicleta medicinala(zilnic minim 30 min)[*ciclism*].Mananc si dimineata si seara un bol de ovaz cu lapte[*cereale-lapte*] iar in rest fructe,legume sau mancare fara paine......aa si beau apa plata...sper sa slabesc sanatos dar ceea ce e mai greu...sper sa pot continua asa si cand va incepe scoala....sper sa ma sustineti[*103*] si sa ma "trageti de urechi"[*125*] atunci cand vreau sa renunt....[*100*]....

mvthebest 03 sep 2010 14:29:43

Re: Jurnal Yvonne
 
Citat:

Anterior postat de Yvonne93 (Post 313569)
Buna fetelor!:-* Hoinarind pe diferite site`uri pentru slabit v`am gasit pe voi[*7*]si am hotarat sa ma alatur grupului de "slabute". Pentru inceput am 1.60m si o greutate de 65 kg[*ingrijorat*]. De o saptamana m`am apucat sa tin un fel de regim cu un aliment "minune" de care mi`a zis o nutritionista-ovazul[*obsedat*].Nu mai mananc paine, dulciuri ,[*cadou*]paste[*paste*],fast-food[*hot-dog*],sucuri si tot ceea ce contine multe calorii. M`am reorientat spre legume,fructe ,ovaz si bineinteles mersul pe bicicleta medicinala(zilnic minim 30 min)[*ciclism*].Mananc si dimineata si seara un bol de ovaz cu lapte[*cereale-lapte*] iar in rest fructe,legume sau mancare fara paine......aa si beau apa plata...sper sa slabesc sanatos dar ceea ce e mai greu...sper sa pot continua asa si cand va incepe scoala....sper sa ma sustineti[*103*] si sa ma "trageti de urechi"[*125*] atunci cand vreau sa renunt....[*100*]....

>:D<Bine ai venit
Cum arata un meniul de al tau?
Nu trebuie sa excluzi proteinele pentru ca asa pierzi doar masa musculara ci nu grasime.
Diversifica sportul,pentru ca se v-a plictisi organismul. Si pe zi ce trece mareste intensitatea,viteza.
Daca incepi acum bine sigur ve-i continua si cand incepi scoala. :-*

Yvonne93 03 sep 2010 14:34:22

Re: Jurnal Yvonne
 
Dimineata: un bol de ovaz cu lapte
Gustare: iaurt sau un fruct (nectarine)
Pranz: Depinde ce mi se nazare
Inca o gustare:de exeplu daca la prima mananc iaurt la a doua mananc un fruct
Seara: la fel ca dimneata
Mers pe bicicleta(de obicei 30-45 min)....ma gandeam sa ma apuc si de dans:D

Dee 03 sep 2010 14:39:19

Re: Jurnal Yvonne
 
Hey Yvonne :)
Eu cred ca mananci prea putin. Mai bine mananc de toate si echilibrat ca doar asa slabesti. si cu exercitii cardio moderat .

Btw dietele-minune nu functioneaza, si nu stiu ce fel de nutritionist e acela care recomanda sa mananci doar un anumit tip de mancare.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:52:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO