forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Liga adolescentelor slabute (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/liga-adolescentelor-slabute-2462.html)

andra_aly 04 ian 2011 22:04:08

Re: Liga adolescentelor slabute
 
:-o:-o De foarte mult timp?:-s si slabesti asa? sau stai pe loc? Nu e bine deloc ce faci. ai o varsta la care ar trebui sa ai grija de tine.... de sanatata ta. ca sa nu iti dereglezi metabolismul :(
150 DE ML de apa inseamna cam un pahar de plastic.... iti dai seama ca 150 ml de supa nu e nici un polonic- cum spune cassy:-s

lucia ely 04 ian 2011 22:15:42

Re: Liga adolescentelor slabute
 
anca te-am intrebat ceva....cantaresti alimentele?sau le aproximezi?
ca poate nu aproximeaza bine(sper sa nu aproximeze bine:-<)

anka4iulie 04 ian 2011 22:16:03

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Si asta e caz in care am mancat destul de mult.
Eu nici cand eram mai mica nu am mancat mancare, ai mei spun ca o sa ma inalt si o sa slabesc, dar unde Doamne iarta-ma ma mai inalt, fac 1.90?
Apa iar nu beau, ca zice bunica ca daca beau multa apa inseamna ca am diabet.
Si cateodata chiar uit sa beau apa. Asa prostii, chips-uri, pufuleti etc. nu mananc.
Dulciuri, nici din alea nu mai mananc.
Grasimile nu imi plac.
Ciorbele nu ma prea atrag, decat f putine, si alea pregatite intr-un anume fel.
Asaaa... ce nu mai mananc: fasole, mazare:-? carne de miel si de ied, si in rest mananc de toate...

anka4iulie 04 ian 2011 22:17:45

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 458426)
anca te-am intrebat ceva....cantaresti alimentele?sau le aproximezi?
ca poate nu aproximeaza bine(sper sa nu aproximeze bine:-<)

majoritatea le cantaresc, dar mai si aproximez de ex o cana, o lingura/lingurita etc. cu cantitatea pe care o are.

lucia ely 04 ian 2011 22:20:01

Re: Liga adolescentelor slabute
 
bine atunci pune mana si incearca sa ajungi maine la 800....apoi la 900 si apoi la 1000 de kcal...ca de nu iei bataie:|
sau poate cu micu dejun pranz...cina + gustari ajungi la 1000 direct...ne certam urat:|

andra_aly 04 ian 2011 22:20:52

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Nu e bine ca nu bei apa. Imi pare rau sa o contrazic pe bunica ta...dar apaface f bine:)
Eu am ajuns la spital din cauza ca nu beam apa acum 3 ani:-s asa ca nu e de glumit.
Trebuie sa papi mai mult. nu se poate sa traiesti asa.... dar nu mi-ai rasp la intrebare: slaesti si asa?:-/
Trebuie sa consumi si lichide. ciorbite...supica si apa multa:) macar 1.5 l pe zi. eu -am ales cu o gastrita de toata frumusetea ca nu papam decat cruditati. bine...nu numai asta a fost cauza. dar a "ajutat". si era sa fac blocaj renal din cauza ca nu beam apa. :-s
Si eu am zis ca nu pot...dar sa ma vezi acum ce cumintica sunt si dau apa pe gat:P nu mai imi trebuie dureri de rinichi:-s

anka4iulie 04 ian 2011 22:21:38

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Maine ii si Md, care cine stie ce ii da in gand la babi sa ne faca(mananca si mama, ca plecam impreuna la scoala) si o sa sara caloriile, sper:-s

anka4iulie 04 ian 2011 22:23:40

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 458439)
Nu e bine ca nu bei apa. Imi pare rau sa o contrazic pe bunica ta...dar apaface f bine:)
Eu am ajuns la spital din cauza ca nu beam apa acum 3 ani:-s asa ca nu e de glumit.
Trebuie sa papi mai mult. nu se poate sa traiesti asa.... dar nu mi-ai rasp la intrebare: slaesti si asa?:-/
Trebuie sa consumi si lichide. ciorbite...supica si apa multa:) macar 1.5 l pe zi. eu -am ales cu o gastrita de toata frumusetea ca nu papam decat cruditati. bine...nu numai asta a fost cauza. dar a "ajutat". si era sa fac blocaj renal din cauza ca nu beam apa. :-s
Si eu am zis ca nu pot...dar sa ma vezi acum ce cumintica sunt si dau apa pe gat:P nu mai imi trebuie dureri de rinichi:-s

am slabit 6 kg asa, acum vreo 3-4 luni.
Am avut candva si 70, prin vara, dar m-am ingrasat cand am fost la Timisoara si am mancat toata ziua KFC si Mc.

andra_aly 04 ian 2011 22:23:49

Re: Liga adolescentelor slabute
 
Ok...si la pranz ce o sa papi?

lucia ely 04 ian 2011 22:24:57

Re: Liga adolescentelor slabute
 
mai bine mananci ce face ea dimineata si faci 10-20 de min de bicicleta in plus decat sa te infometezi:)

vezi ca nu vreau sa ne certam>:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:02:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO